Doktor John Watson

31. srpna 2011 v 11:58 | Grace |  Postavy
Doktor John Watson je fiktivní postava vymyšlená Arthurem Conanem Doylem. Jedná se o nejlepšího přítele, společníka a zároveň životopisce slavného detektiva Sherlocka Holmese.

V knihách je dr. Watson v roli vypravěče téměř všech Holmesových příběhů. Dva příběhy totiž vypráví sám Sherlock Holmes a další dva jsou vyprávěny v 3. osobě. Watson a Holmes podle Doyleových povídek bydleli v letech 1881-1904 ve viktoriánském domě na Baker Street 221 B.

Ve filmu Sherlock Holmes požádá o ruku Mary Morstenovou. John se účastnil války v Afgánistánu, kde byl raněn. Je velmi tolerantní k Holmesovým náladám. Ve filmu vystupuje jako jeho "anděl strážný," ale je si vědom toho, že si s ním Holmes pohrává (Holmes schválně odchází z bytu beze zbraně, ikdyž ví, že ji bude potřebovat, což Watsona donutí doprovázet Holmese prakticky na každém kroku). Watson je pravý anglický gentelman, zodpovědný a spolehlivý, naproti tomu ale také nepoučitelný. Holmes Watsona několikrát zatáhne do maléru (například incident v doku, po kterém oba skončí ve vězení), ale Watson se přesto nechá strhnout dalším dobrodružstvím. V pokračování filmu Sherlock Holmes, Hra stínů, se Watson s Mary ožení.

Postava doktora Watsona byla vícekrát zfilmována a ztvárnili ji například: Jude Law, Edward Hardwicke, David Burke, André Morell, Nigel Bruce, Kenneth Welsh, Vitalij Solomin a Earle Cross.

Zdroj: wikipedia.cz (upraveno)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rosalinda Rosalinda | Web | 15. února 2012 v 22:49 | Reagovat

Solomin byl dobrej doktor Watson :-). Ale na Lawa asi nemá. Moc sympatická postava!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama