Doktor John Watson

31. srpna 2011 v 11:58 | Grace |  Postavy
Doktor John Watson je fiktivní postava vymyšlená Arthurem Conanem Doylem. Jedná se o nejlepšího přítele, společníka a zároveň životopisce slavného detektiva Sherlocka Holmese.

V knihách je dr. Watson v roli vypravěče téměř všech Holmesových příběhů. Dva příběhy totiž vypráví sám Sherlock Holmes a další dva jsou vyprávěny v 3. osobě. Watson a Holmes podle Doyleových povídek bydleli v letech 1881-1904 ve viktoriánském domě na Baker Street 221 B.

Ve filmu Sherlock Holmes požádá o ruku Mary Morstenovou. John se účastnil války v Afgánistánu, kde byl raněn. Je velmi tolerantní k Holmesovým náladám. Ve filmu vystupuje jako jeho "anděl strážný," ale je si vědom toho, že si s ním Holmes pohrává (Holmes schválně odchází z bytu beze zbraně, ikdyž ví, že ji bude potřebovat, což Watsona donutí doprovázet Holmese prakticky na každém kroku). Watson je pravý anglický gentelman, zodpovědný a spolehlivý, naproti tomu ale také nepoučitelný. Holmes Watsona několikrát zatáhne do maléru (například incident v doku, po kterém oba skončí ve vězení), ale Watson se přesto nechá strhnout dalším dobrodružstvím. V pokračování filmu Sherlock Holmes, Hra stínů, se Watson s Mary ožení.

Postava doktora Watsona byla vícekrát zfilmována a ztvárnili ji například: Jude Law, Edward Hardwicke, David Burke, André Morell, Nigel Bruce, Kenneth Welsh, Vitalij Solomin a Earle Cross.

Zdroj: wikipedia.cz (upraveno)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama