Září 2011

Sherlock Holmes - fotky

30. září 2011 v 14:37 | Grace |  Sherlock Holmes
Objevila jsem pár fotek z prvního Sherlocka Holmese. Jde o scénu, která se ve filmu nevyskytovala, pouze její malou část jsme mohli vidět v traileru.


Robert Downey Jr. - novinky

29. září 2011 v 14:49 | Grace |  Robert Downey Jr.

První novinka se týká filmu The Avengers, ve kterém si Robert znovu navlékne kostým Iron Mana. Právě tento kostým způsobil, že Robert omylem udeřil Scarlett Johannson (Černá vdova) do obličeje.

Herec měl na sobě svůj těžký kostým superhrdiny a chystal se filmovat scény se Scarlett. Robert chtěl vyzkoušet hi-tech vybavení svého kostýmu, ale zmáčkl nesprávné tlačítko, které ovládalo jeho paže a udeřil Scarlett přímo do obličeje. Udeřil ji tak silně, že ztratila rovnováhu a upadla na plošinu, na které stáli.

Filmaři jí přispěchali na pomoc a postavili ji na nohy, naštěstí nebyla zraněná a celý incident brala s nadhledem.

Robert, který jí nemohl pomoct, protože se v obleku Iron Mana nemohl pohnout, se jen omlouval se slovy: "OMG, I'm so sorry!" Ale Scarlett byla v dobré kondici a incidentu se jen zasmála.

Z časopisu People Magazine (Říjen 2011)

Robert pro časpis People Magazine uvedl následující:
"Ještě před deseti lety bych nevěřil, že se mi podaří najít vnitřní klid. Ale teď musím poděkovat mojí Susan. Je mojí spřízněnou duší a neznám úžasnější ženu, než je ona. Ještě neznáme pohlaví našeho dítěte, ale chtěl bych holčičku. Už mám syna a máme skvělý vztah, ale bohužel, ne vždycky tomu tak bylo. Po dlouhou dobu jsem se nechoval jako správný otec. Udělal jsem příliš mnoho chyb, ale tentokrát se to nestane.

Nakonec tu máme video ze setkání Roberta s fanouškem, který to ale jaksi špatně nese. Video mě opravdu pobavilo.SH2 - video z natáčení

29. září 2011 v 14:19 | Grace |  Game of Shadows
Přináším vám video z natáčení z 10. září 2011, fotky jste si mohli prohlédnout již zde. Video ukazuje Roberta, jeho ženu Susan, režiséra Guye Ritchieho a zbytek filmového štábu.Sherlock Holmes soundtrack

27. září 2011 v 18:08 | Grace |  Sherlock Holmes
K filmům neodmyslitelně patří kvalitní sountrack, který podtrhuje jejich atmosféru, popřípadě odvede pozornost od režisérských a scénáristických nedokonalostí. Film Sherlock Holmes se může pochlubit jedním z nejoriginálnějších soundtracků současnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Soundtrack k filmu složil světoznámý skladatel původem z Německa Hans Zimmer. Hans má na starosti soundracky k takovým filmům jako Pearl Harbor, Počátek, Piráti z Karibiku nebo Černý jestřáb sestřelen. Několikrát byl nominován na Oscara (např. Sherlock Holmes, Gladiátor), zlatou sošku se mu podařilo získat v roce 1994 za film Lví král. Díky Sherlocku Holmesovi byl nominován na Broadcast Film Critics Association Awards.

Ve zkratce:
Skladatel: Hans Zimmer
Dirigent: Gavin Greenaway
Datum vydání: 10. 1. 2011
Vydavatel: New Line Records

Typ soundracku: instrumentální
Počet skladeb: 12
Celková délka: 52:29

Sherlock Holmes 2 - zajímavosti

26. září 2011 v 15:17 | Grace |  Zajímavosti

Brad Pitt, Gary Oldman, Daniel Day-Lewis, Sean Penn a Javier Bardem byli zvažováni do role Moriartyho.

Robert Downey Jr. (Holmes) a Jared Harris (Moriarty) už spolu hráli ve filmu Olivera Stonea Takoví normální zabijáci.

Do role Sim byly zvažovány herečky Sophie Marceau, Audrey Tautou, Penélope Cruz, Juliette Binoche, Virginie Ledoyen, Eva Green, Marion Cotillard a Cécile De France. Nakonec ji získala Noomi Rapace.

Lestie S. Klinger, konzultant filmu, prohlásil v interview, že pro pokračování Holmese navrhoval titul "Sherlock Holmes: The Grand Game."

Stephen Fry a Jared Harris slaví narozeniny ve stejný den, a to 24. 8.

Zdroj: imdb.com

Sherlock Holmes 2 - Fotky z natáčení

25. září 2011 v 16:04 | Grace |  Game of Shadows

Poslední dobou se objevuje čím dál více fotek z natáčení druhého Sherlocka. Není divu, prosincová premiéra se kvapem blíží a podobné novinky nám můžou čekání alespoň trochu zpříjemnit.


SH2 - Robert na place

25. září 2011 v 11:33 | Grace |  Game of Shadows

Nové fotky z natáčení zveřejnily stránky accidentalsexiness.com. Uvidíte na nich Roberta, který v Londýně v pátek 23. září pravděpodobně přetáčel některou scénu, jelikož film jako takový se nachází v post-produkci a měl by být již kompletně natočený.

#7924556 Actor Robert Downey Jr made his way to the set of “Sherlock Holmes 2” in London, UK on September 23, 2011. Robert is expecting his first child with wife Susan Levin early next year. Restriction applies: USA ONLY Fame Pictures, Inc - Santa Monica, CA, USA - +1 (310) 395-0500

Fotky z natáčení

23. září 2011 v 19:44 | Grace |  Game of Shadows

Další fotky z natáčení přinesl server comicbookmovie.com. Jde o natáčení scény, jejíž fotky jste si již mohli prohlédnout zde, následující snímky přesto stojí za zhlédnutí.


Nejlepší akční trailer

23. září 2011 v 15:25 | Grace |  Zajímavosti

Server moviecriticassassins.com zveřejnil žebříček nejlepších trailerů na filmy podzimní sezóny. Sherlock Holmes: Hra stinů získal první místo z celkových sedmi umístěných. Gratulujeme!

Pořadí dalších umístěných filmů je následující:
2. Machine Gun Pretcher
3. The Lady
4. The Three Musketeers
5. Immortals
6. The Girl With The Dragon Tatoo
7. Tower Heist

Všechny trailery naleznete zde.

Sherlock Holmes 2 - nové fotky z natáčení

23. září 2011 v 15:10 | Grace |  Game of Shadows
Po delší době byly zveřejněny nové fotky z natáčení. Je na nich Rachel McAdams a Robert Downey Jr. v opravdu povedeném přestrojení.


Po stopách Sherlocka Holmese a sira Arthura Conana Doylea

19. září 2011 v 13:30 | Grace |  Other
Krásný článek o Sherlocku Holmesovi věnující se především siru Doyleovi a muzeu Sherlocka Holmese v Londýně, ale zmiňuje se také o nejnovějším zpracování Sherlocka od Guye Ritchieho. Zdroj: novinky.cz

Patrně dvě nejznámější adresy v Londýně jsou Downing Street 10 a Baker Street 221b. První je sídlem britských premiérů, druhá patří detektivu Sherlocku Holmesovi. Světově proslulá literární postava tady má své muzeum, které loni slavilo dvacet let existence. Nelze opomenout, že detektivův duchovní otec Arthur Conan Doyle měl minulý rok také kulatiny, zemřel před osmdesáti lety. A do třetice, Česká společnost Sherlocka Holmese si loni připomněla deset let své působnosti.

Skotský lékař sir Arthur Conan Doyle (1859-1930) měl neobyčejně pestrý rejstřík zájmů. Byl aktivní v politice, působil jako válečný zpravodaj, prosazoval vybudování tunelu pod Lamanšským průlivem, věnoval se sportu, byl jedním z prvních automobilistů ve Velké Británii, propagoval lyžování, ale především byl neobyčejně plodným spisovatelem. Psal historické a fantastické povídky, romány, dramata, poezii, literaturu faktu a také detektivky.

V roce 1886 v románu Studie v šarlatové poprvé nechal vstoupit do života detektiva Sherlocka Holmese a jeho přítele dr. Johna H. Watsona. Rukopis nabízel v několika nakladatelstvích, ale marně. Nebyl zájem. Až po roce ho otiskli v jednom časopise a teprve následující rok se objevil u čtenářů v knižním provedení.

Nechal ho umřít
Uplynuly další dva roky, než se Holmes dostal znovu na svět v románu Podpis čtyř. Pořád žádná sláva. V roce 1891 vyšla v časopise Strand Magazine Doyleova povídka Skandál v Čechách, první ze série dvanácti příběhů Sherlocka Holmese. Vycházely každý měsíc a najednou byl o ně velký zájem. Čtenáři se nemohli dočkat dalších. Jenže Conan Doyle v té době už měl myšlenky na zcela jinou literaturu a Holmes mu lezl na nervy, jak se říká.

V prosinci 1893 v povídce Poslední případ ho nechal zabít! To neměl dělat. Strhla se vlna čtenářských nářků a žádostí o pokračování.

Bez ohledu na logiku a svá přání musel Doyle oblíbeného detektiva vzkřísit a nechat ho i s Watsonem řešit další a další případy. Conan Doyle napsal celkem 56 povídek a čtyři romány se Sherlockem Holmesem. Přinesly mu slávu i peníze, přesto si jako autor cenil daleko víc svoji "vážnou" literaturu, například Historii búrské války.

Muzeum detektiva
Dům na Baker Street 221b patří do řadové zástavby georgiánských domů z roku 1815. Tady nebo v některém z vedlejších domů údajně bydleli v podnájmu u paní Hudsonové Sherlock Holmes a dr. Watson v letech 1881 až 1904. Plynula léta a až v roce 1990 tady bylo zřízeno Muzeum Sherlocka Holmese, které se od té doby těší přízni návštěvníků z celého světa.

V přízemí je obchůdek. Najdete tady nejrůznější suvenýry s Holmesem, od sošek, těžítek, záložek, ozdob, deček, triček, čepic, obrázků až po knihy. Do muzea v poschodí se platí vstupné. V prvním patře je obývací pokoj obou nájemníků, používaný i jako pracovna. Vypadá to tu opravdu velmi pracovně a zabydleně. Vedle je Holmesova ložnice. Druhé poschodí údajně obýval dr. Watson, v třetím patře jsou voskové figuríny zločinců a dalších románových postav.

Dům je plný nábytku a věcí z přelomu 19. a 20. století. Při odchodu dostanete vizitku s "vlastnoručním" podpisem Sherlocka Holmese. Vůbec byste neřekli, že jde vlastně o vymyšlenou postavu.

Pokud byste na Baker Street nemohli trefit, za rohem na hlavní třídě Marylebone vás upoutá Holmesova socha v nadživotní velikosti. Nechala ji tu postavit společnost Sherlock Holmes Society of London, založená v roce 1930.

Guy Ritchie

12. září 2011 v 7:38 | Grace |  Other

Guy Ritchie je anglický scénárista a režisér. Narodil se 10. září 1968 v Hatfieldu. Pro dyslexii byl vyhozen ze dvou škol, proto se nakonec uchýlil k filmu a hudbě.

V roce 1995 režíroval dvacetiminutový film Hard Case. O pár let později se zapsal do mysli jako režisér točící kriminální příběhy humorným způsobem. Jeho prvním snímkem na toto téma byl film Sbal prachy a vypadni (Jason Statham).

Ritchie se stal velmi úspěšným režisérem, studia mu byla ochotna poskytnout několikanásobně vyšší rozpočet a herecké hvězdy nejvyššího kalibru (Statham, Jones). Vznikl film Podfu(c)k, který se stal senzací a těšil se obrovskému zájmu diváků a chvále kritiků. Ritchie se oženil se světoznámou popovou zpěvačkou Madonnou, se kterou již měl jedno dítě a daší, malavského chlapce Davida, adoptovali.

Seznámení s Madonnou ovlivnilo Ritchieho filmovou tvorbu. Manžel natočil pro svou ženu videoklip What is feels like for a girl, krátkomentřázní komedii Hire: The Star a celovečerní romantickou komedii Trosečníci, která ale byla přijata velmi negativně. Dalším neúspěšným počinem byl film Revolver. Ritchie natočil také dvouhodinový dokument o Madonně Madonna: Bilance s tajemstvím.

Po rozvodu se zpěvačkou se pustil do akční krimikomedie RocknRolla, ve které si vedle Gerarda Butlera nebo Marka Stronga zahrál také český herec Karel Roden. Film měl úspěch a Ritchie získal zpět svou pověst kvalitního režiséra. V roce 2009 natočil film Sherlock Holmes, který se taktéž setkal s kladnými ohlasy jak u diváků, tak u kritiky. V roce 2011 přijde do kin pokračování Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů. Další Ritchieho projekty zatím nahlášeny nebyly.

Zdroj: csfd.cz

Sherlock Holmes - end credits

11. září 2011 v 12:49 | Grace |  Sherlock Holmes
Konečné titulky Sherlocka Holmese jsou beze sporu mistrovským dílem, které samo o sobě slouží jako vynikající podívaná.

Muzeum Sherlocka Holmese v Londýně

10. září 2011 v 10:29 | Grace |  Sherlock Holmes

Až budete mít cestu do Londýna, určitě nezapomeňte navštívit muzeum a restauraci Sherlocka Holmese. Muzeum se nachází na adrese The Sherlock Holmes Museum, 221 Baker Street, London NW1 6XE, Velká Británie.

Baker Street je ulice ve čtvrti Marylebone v londýnském obvodu Westminster. Je známá ve vztahu k fiktivní postavě Sherlocka Holmese, který bydlel v domě číslo 221B, což je adresa, která nikdy neexistovala.

Ulice byla pojmenována po staviteli Williamu Bakerovi, který tuto ulici postavil v 18. století. Původně zde bydleli příslušníci vyšší společenské třídy, ale v současnosti se zde nachází obchodní objekty.

Baker Street je rušnou dopravní tepnou vedoucí od Regent's Parku, protínající Merylebone Road a ústící na Portman Square.
V ulici se nachází stanice metra Baker Street a oddělení ztrát a nálezů společnosti Transport for London.

V roce 1991 bylo v domě číslo 239 otevřeno Muzeum Sherlocka Holmese. Na tuto adresu je doručována korespondence pro Shelrocka Holmese. Socha Sherlocka Holmese je umístěna poblíž stanice metra Baker Street.

Zdroj: wikipedia.org

Stephen Fry na place

9. září 2011 v 18:43 | Grace |  Game of Shadows

Konečně k nám dorazila fotka Stephena Frye alias Mycrofta z pokračování Sherlocka Holmese.