Guy Ritchie

12. září 2011 v 7:38 | Grace |  Other

Guy Ritchie je anglický scénárista a režisér. Narodil se 10. září 1968 v Hatfieldu. Pro dyslexii byl vyhozen ze dvou škol, proto se nakonec uchýlil k filmu a hudbě.

V roce 1995 režíroval dvacetiminutový film Hard Case. O pár let později se zapsal do mysli jako režisér točící kriminální příběhy humorným způsobem. Jeho prvním snímkem na toto téma byl film Sbal prachy a vypadni (Jason Statham).

Ritchie se stal velmi úspěšným režisérem, studia mu byla ochotna poskytnout několikanásobně vyšší rozpočet a herecké hvězdy nejvyššího kalibru (Statham, Jones). Vznikl film Podfu(c)k, který se stal senzací a těšil se obrovskému zájmu diváků a chvále kritiků. Ritchie se oženil se světoznámou popovou zpěvačkou Madonnou, se kterou již měl jedno dítě a daší, malavského chlapce Davida, adoptovali.

Seznámení s Madonnou ovlivnilo Ritchieho filmovou tvorbu. Manžel natočil pro svou ženu videoklip What is feels like for a girl, krátkomentřázní komedii Hire: The Star a celovečerní romantickou komedii Trosečníci, která ale byla přijata velmi negativně. Dalším neúspěšným počinem byl film Revolver. Ritchie natočil také dvouhodinový dokument o Madonně Madonna: Bilance s tajemstvím.

Po rozvodu se zpěvačkou se pustil do akční krimikomedie RocknRolla, ve které si vedle Gerarda Butlera nebo Marka Stronga zahrál také český herec Karel Roden. Film měl úspěch a Ritchie získal zpět svou pověst kvalitního režiséra. V roce 2009 natočil film Sherlock Holmes, který se taktéž setkal s kladnými ohlasy jak u diváků, tak u kritiky. V roce 2011 přijde do kin pokračování Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů. Další Ritchieho projekty zatím nahlášeny nebyly.

Zdroj: csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama