Stephen Fry

6. září 2011 v 9:57 | Grace |  Herci
Novým hercem v Sherlocku Holmesovi 2 bude také Stephen Fry jako Sherlockův bratr Mycroft. Pojďme si ho přestavit.

Stephen Fry je herec, komik, novinář, scénárista a režisér, narodil se 24. 8. 1957 v Londýně jako syn britského vědce a vynálezce Alana Frye a rakouské židovky Marianne Neumann. Stephen vyrůstal se starším bratrem a mladší sestrou střídavě na velké, rodinné usedlosti v norfolském Bootonu a v Londýně. Ve svém dětství vystřídal mnoho škol. Když si poprvé uvědomil, že se od ostatních nějakým způsobem liší a je gay, snažil se tuto skutečnost během školních let držet v tajnosti a zůstal v celibátu po 16 let.

O něco později získal díky tvrdé práci stipendium na Cambridžské univerzitě, kde získal ocenění v anglické literatuře a připojil se k místnímu divadlu - tady potkal svého budoucího komediálního spolupracovníka Hugha Laurieho (Dr. House). Od té doby se jeho kariéra rozjela a než dovršil třiceti let, stal se z něj milionář.

V roce 1995 ale prodělal na veřejnosti nervové zhroucení a zjistil, že trpí vážnou maniodepresivní chorobou. Dokonce prý uvažoval o sebevraždě a v těchto těžkých životních chvílích ho zachránil jeho dlouholetý partner Daniel Coken.

Stephen Fry si zahrál nespočet filmových i seriálových rolí. Za zmínku stojí např. film V jako Vendeta, nebo Oscar Wilde, v němž ztvárnil anglického spisovatele - tento film získal několi ocenění a mj. byl Stephen nominován na Zlatý glóbus za hlavní mužskou herecou roli.

U nás je Stephen Fry známý především ze seriálu Sběratelé kostí, kde si zahrál psychologa Gordona Gordona.

Velká část jeho rodiny (z matčiny strany) byla za druhé světové války odvečena do koncentračního tábora.

Ve zkratce:
Celé jméno: Stephen John Fry
Datum narození: 24. srpna 1957
Místo narození: Londýn, Anglie, VB
Výška: 194 cm

Odkazy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama