Říjen 2011

Noomi Rapace nesnáší korzet

31. října 2011 v 15:33 | Grace |  Game of Shadows

Noomi Rapace, která ve filmu Sherlock Holmes: Hra stínů hraje cikánku Sim, si postěžovala na nepohodlné oblečení, které byla nucena během natáčení nosit.

Jednatřicetiletá herečka hraje roli Sim ve filmu Guye Ritchieho společně s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem.

"Korzet je ta nejhorší věc! Nemůžete se sehnout, cítíte se jako ve vězení, omezuje vás to a je to bolestivé." Říká Rapace.
"Jednou jsem musela běžet, spadnout, otočit se na zemi, postavit se, popadnout nůž, který jsem měla v botě a hodit ho. Prostě si chci ostříhat vlasy a nosit kalhoty."

Noomi Rapace je švédská herečka, která se proslavila rolí Lisbeth Salander v kolekci Milénium, kde si zahrála drsnou novinářku s mnoha tetováními a pearcingy. Není se čemu divit, že touží po pohodlném oblečení.


Scany z časopisu Total Film

30. října 2011 v 21:25 | Grace |  Game of Shadows
Scany z časopisu Total Film s pár novými záběry.


Zpomalovačky v Sherlockovi

30. října 2011 v 14:39 | Grace |  Sherlock Holmes

Ritchieho Sherlock je akční, zběsilou jízdou... zpomalovačky jsou tu použity jako nástroj pro nahlédnutí do Sherlockovy mysli. Tu byste v reálném čase rozhodně nestíhali...

Sever moviezone.cz uveřejnil žebříček deseti nezajímavějších filmových zpomalovaček. Sherlock Holmes se umístil na pěkném druhém místě. Více tady.


Sherlock Holmes v časopise Total Film

28. října 2011 v 13:45 | Grace |  Game of Shadows
Časopis Total Film se ve svém aktuálním čísle věnuje Sherlocku Holmesovi: Hře stínů. Více v celém článku.

Total Film zapátral na natáčení Sherlocka Holmese: Hry stínů, aby se pokusil poodhalit tajemství vztahu mezi Holmesem a Watsonem.

Časopis se ptal Roberta Downeyho Jr. a Juda Lawa na jejich přátelství na place i v soukromí.
"Jsme přátelé, rádi spolu pracujeme," připustil Downey a dodává: "Když máte pracovní vztah, který je pro oba výzvou a inspirací - a když je také jednoduché strávit čas s tou osobou - upřímně, pak vám určitě chybí."

Režisér Guy Ritchie je velmi spokojen s cestou, kterou se přátelství ústřední dvojice ubírá. "Myslím, že hlavním pilířem filmu bude vždycky vztah Sherocka a Watsona. Jejich vzájemné škádlení nikdy nikoho neomrzí," vysvětluje.


Celý článek v angličtině si můžete přečíst zde.

3 TV spoty se spoustou nových záběrů

28. října 2011 v 10:20 | Grace |  Game of Shadows
Máme tu tři TV spoty na Sherlocka Holmese - Hru stínů.


Nový oficiální plakát

25. října 2011 v 18:49 | Grace |  Game of Shadows
Po dvou nedávno zveřejněných plakátech tu máme další, tentokrát je na něm hlavní vyšetřovací dvojka společně.

sherlock holmes 2 poster7 Another Poster from Sherlock Holmes 2 Hits the Web


Sherlock Holmes 3?

24. října 2011 v 8:49 | Grace |  Sherlock Holmes 3
Druhý díl Sherocka Holmese ještě ani neodorazil do kin a tvůrci se už začali připravovat na jeho třetí pokračování - s Guyem Ritchiem, Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem.

Dnes bylo potvrzeno, že film bude opět produkovat Warner Bros. První Shelrock Holmes vydělal 208 mil. dolarů jenom v USA. Druhý film přijde do kin v prosinci tohoto roku. Nikdo neříká, že to bude filmová bomba, ale natočit vyloženě špatný film s tak dobrými herci by bylo velmi obtížné.

Stránka moviezone.cz informovala, že se začal psát i scénář ke trojce, na starosti ho má Drew Pearce, který napsal scénář ke třetímu Iron Manovi.


Slovenští Romové v Sherlocku Holmesovi

22. října 2011 v 9:36 | Grace |  Zajímavosti
Slovenští Romové inspirovali Hanse Zimmera ke složení hudby k Sherocku Holmesovi: Hře stínů.

Slovenští Romové v hollywoodském filmu: uslyšíte je v Sherlockovi

Hudbu Romů z Kokavy uslyší celý svět díky hollywoodskému filmu Sherlock Holmes: Hra stínů.

Hudby a písničky kokavských Romů, kteří jsou sdružení okolo tamějšího aktivisty a muzikanta Vladimíra Sendreia, se má objevit v hollywoodském filmu Sherlock Holmes: Hra stínů. Snímek s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem by měl na plátna kin přijít někdy na přelomu let 2011/2012.

Hudbu k filmu složil známý skladatel Hans Zimmer, který ale potřeboval k některým pasážím nefalšouvanou původní romskou muziku, řekl TASR Sendrei. Podle jeho slov putoval slavný skladatel v létě se svým štábem po krajinách východní Evropy a hledal takovou hudbu, která by filmu vyhovovala.

Zimmer na Slovensku oslovil pobočku National Democratic Institute, která mu doporučila několik romských seskupení, mezi nimi i skupinu Kokavakere Lavutára (známou i pod názvem Sendreiovci).

"Když jsme hráli pro Romy v Rudňanech, Zimmer se na nás dokonce přišel podívat a rozhodl se, že nás pozve do Vídně na nahrávání," řekl Sendrei.

Romští hudebníci z Kokavy strávili začátkem září ve studiu několik dní a Zimmer si podle nich jejich písničky a spontánnost, s kterou je nahrávali, velmi pochvaloval. Na tajemného filmového Sherlocka Holmese jsou proto v malohontské obci už dnes velmi zvědaví.

Zdroj: cas.sk

Nový design oficiálních stránek

21. října 2011 v 11:51 | Grace |  Game of Shadows
Oficiální stránky Sherlocka Holmese 2 získaly nový kabát. Dříve byly tvořeny z prvních dvou oficiálních plakátů, nyní je vystřídaly plakáty nové. Bohužel ale v jiných ohledech je vše při starém, žádné nové fotky nebo rozšířený popis filmu se neobjevil. Jak se vám líbí?

Sherlock Holmes na Novinkách

21. října 2011 v 9:48 | Grace |  Game of Shadows
Na portálu novinky.cz byl dnes zveřejněn článek věnující se Sherlocku Holmesovi: Hře stínů, konkrétně traileru a popisu filmu. Nic nového tedy nepřináší, přesto mě potěšil.
Článek najdete zde.Robert Downey Jr. - news

17. října 2011 v 10:09 | Grace |  Robert Downey Jr.

Máme tu novinku ohledně Roberta Downeyho Jr. (Sherlock Holmes). Robert byl 14. října oceněn cenou Cinematheque Award v Beverly Hills, Kalifornie. Akce se samozřejmě účastnila i jeho žena Susan.


Pár nových fotek z druhého Sherlocka

14. října 2011 v 16:44 | Grace |  Game of Shadows
Při brouzdání po internetu jsem natrefila na pár pro mě neznámých fotek z Sherlocka Holmese - Hry stínů. Jedná se o scany z časopisu, fotky z natáčení, fanouškovské plakáty a scany z traileru.

Sherlock Holmes: A Game Of Shadows

Hra stínů - Nové plakáty!

13. října 2011 v 17:07 | Grace |  Game of Shadows
Konečně se trochu hnuly ledy a dočkali jsme se dvou dalších plakátů. Na prvním můžete vidět Watsona (Jude Law) a na pozadí hořící Parlament - Big Ben. Na druhém plakátu uvidíte Holmese (Robert Downey Jr.) spolu s dominantou Francie - Eiffelovou věží. Stejně jako na Watsonově plakátu, i zde můžeme vidět, jak se z Paříže valí dým. Jak se vám líbí?

Sherlock Holmes 2: A Game Of Shadows: Posters

Robert Downey Jr