Prosinec 2011

Nové fotky z natáčení

31. prosince 2011 v 13:01 | Grace |  Game of Shadows
Tři nové fotky z natáčení s Guyem Ritchiem, Robertem Downeym Jr. a Jaredem Harrisem.Recenze: "Sherlock rezignuje na detektivní zápletku"

30. prosince 2011 v 17:39 | Grace |  Game of Shadows
Když před dvěma lety představil režisér Guy Ritchie svou vlastní verzi Sherlocka Holmese šlo o příjemné oživení legendární literární i filmové postavy a i když kritická obec byla trošku zdrženlivější, diváci plnili kina bez problémů a dali snímku slušně vydělat....

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme uvedení druhého dílu. A ten měl být podle tvůrců samozřejmě velkolepější, bombastičtější, epičtější a bůhvíco ještě. Navíc sliboval arcipadoucha Moriartyho.

Všechny sliby byly splněny, takže je zaděláno na velkolepou podívanou. Ve Hře stínů, jak podtitul dvojky zní, se Holmes skutečně utkává s geniálním kriminalistickým mozkem profesora Moriartyho, jehož podezírá ze zosnování vraždy rakouského korunního prince, která má podle něj sloužit k něčemu daleko většímu a záhadnějšímu. Společně s doktorem Watsonem, jemuž se ale do akce po čerstvé svatbě už moc nechce, tak pátrá po pozadí celého zločinu a snaží se rozluštit, co má jeho úhlavní nepřítel vlastně v plánu. Do toho mu na pomoc přijíždí jeho bratr a do cesty se všem připlete cikánská věštkyně hledajícího svého bratra, který má možná s celou věcí společného mnohem víc, než by se zdálo.

Sherlock Holmes překročil $100 milionů

30. prosince 2011 v 13:51 | Grace |  Game of Shadows
Navzdory divák platí...

Navzdory spíše vlaždným recenzím ze strany kritiky, "obyčejní smrtelníci" si film užívají a berou kina útokem.

Sherlock Holmes: Hra stínů ve středu překročil částku 100 milionů amerických dolarů (v Severní Americe), přesněji $103,674,000. Ve zbytku světa vydělal dalších 49 milionů. Natočení filmu si vyžádalo 125 mil. dolarů.

Pro srovnání první Sherlock Holmes překonal 100milionovou hranici za první týden promítání, v USA pak vydělal 209 mil. a mezinárodně 315 milionů dolarů.

Sherlock Holmes: Hra stínů je pátým letošním filmem od Warner Bros, který překročil částku 100 milionů dolarů (na domácí půdě). Dalšími jsou:
Pařba v Bankoku (245 mil.)
Green Lantern (116 mil.)
Šéfové na zabití (117 mil.)
Harry Potter a relikvie smrti část 2 (381 mil.)


Další recenze

29. prosince 2011 v 20:06 | Grace |  Game of Shadows
Slovenská recenze z webu filmpress.sk a česká recenze z blogu alenaprokopova.blogspot.com.

1. Začalo to někdy v 50. letech minulého století, kdy se hlavními postavami westernů staly postavy vyloženě nehrdinské. Tvůrci postupně přidali relativizace tradičních hodnot, pátrací byly kanibalové a obdivovanými hrdiny různí Čističi. Postmoderna přinesla obecné zlehčování, znevažování, zveličování. Bez jakéhokoliv rozruchu dnes působí jako hrdina kriminálního seriálu policista, který je sériovým vrahem. Dočkali jsme se čínského Soudce Ti na způsob Tigra a draka. Zanedlouho možná přijde i miss Marplová jako neodolatelná bojovnice a překvapí nás vášnivým sexem s Herculem Poirotem. Oči se těší stále více, ale um se nudí, chřadne a schlíplé... Pokračování tady. (POZOR, RECENZE OBSAHUJE SPOILERY!)

The Graham Norton Show

29. prosince 2011 v 10:01 | Grace |  Game of Shadows
Pánové Downey (Holmes) a Law (Watson) se zúčastnili show Grahama Nortona (spolu s Aleshou Dixon, Eddie Izzardem, a Rebeccou Ferguson). Videa jsou opravdu zábavná...

Sherlock Holmes v časopise Svět filmu

29. prosince 2011 v 9:32 | Grace |  Game of Shadows
Lednové číslo časopisu Svět filmu se bude mimo jiné věnovat také Sherlocku Holmesovi: Hře stínů. Časopis vychází čtvrtého ledna a koupíte ho za 44 Kč.Dnes slaví Jude Law

29. prosince 2011 v 9:32 | Grace |  Other
Jude Law dnes slaví své 39. narozeniny.

Jude Law je britský herec, kterého můžete znát z filmů jako Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain, Letec, Imaginárium dr. Parnasse, Nákaza nebo Hugo a jeho velký objev. Má na kontě také dvě nominace na prestižní cenu Oscara.

Ve filmech Sherlocka Holmese ztvárnil Holmesova přítele, doktora Johna Watsona. Spolu tvoří dokonalý tým, jehož vzájemné špičkování a "flirtování" povznáší příběhy Arthura Conana Doylea na úroveň nejzábavnějšího filmu posledních let.

Blahopřejeme.

Dnes slaví Noomi Rapace

28. prosince 2011 v 22:37 | Grace |  Other
Dnes slaví své 32. narozeniny herečka Noomi Rapace.

Noomi Rapace je švédská herečka islandského původu. Ve filmové branži se proslavila rolí Lisbeth Salander v trilogii Milénium Stiega Larsona (Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která kopla do vosího hnízda, Dívka, která si hrála s ohněm).

V Sherlocku Holmesovi: Hře sínů si zahrála po boku Roberta Downeyho Jr. a Juda Lawa cikánskou věštkyni Sim Heron. Jedná se o její první hollywoodskou roli.

Blahopřejeme.

Nově zveřejněná scéna

28. prosince 2011 v 17:37 | Grace |  Game of Shadows
Byla zveřejněna nová scéna jejíž části jsme mohli vidět v trailerech, doplněná komentářem Noomi Rapace (Sim) a režiséra Guye Ritchieho.


Recenze: "Nešťastný a unavený Holmes"

28. prosince 2011 v 13:26 | Grace |  Game of Shadows
Robert Downey Jr. a Jude Law jsou zpět jako Sherlock a Watson. Oba dva se tentokrát ale rozhodl zastínit svým akčním stylem na efekt režisér Guy Ritchie.

Před dvěma lety bývalý manžel Madonny natočil akční verzi dobrodružství nejslavnějšího detektiva světa a zdálo se, že si tím resuscitoval zapadající kariéru. Teď natočil pokračování a znovu to vypadá, že svět režiséra jako je Guy Ritchie opravdu zas tak moc nepotřebuje.

Jedničku jsem si užila jako docela nápaditě zmodernizovanou akční komedii z anachronisticky viktoriánské doby, kde případ moc neodsýpal, zato špičkování mezi Holmesem a jeho jediným přítelem Watsonem ano. S jejím úspěchem Ritchie nabyl sebevědomí a taky zlenivěl. Točí víc jako dřív ve svých krimi typu Sbal prachy a vypadni. To znamená hodně zpomalovaček na efekt, spousta manýrů a přehánění a menší zájem o přehlednost příběhu. A to zrovna tentokrát se scénáristi až příliš překonali a nasázeli sem zápletku tak zamotanou všemožnými intrikami, podvody, tajemstvími, falešnými stopami a triky, že se v tom binci její smysl někdy ani nedá stíhat vystopovat.

Foto: Robert Downey Jr. a Jude Law

28. prosince 2011 v 12:18 | Grace |  Game of Shadows
Robert Downey Jr. (Holmes) a Jude Law (Watson) pózovali před hotelem Claridges v Los Angeles.

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

News

27. prosince 2011 v 12:47 | Grace |  Game of Shadows
Nová fotka paní Hudsonové, natáčecí foto s Moriartym, Robert Downey Jr. na obálce časopisu August a hodnocení zahraničních i českých serverů.

Sherlock v lednu dorazí do českých kin

27. prosince 2011 v 10:11 | Grace |  Game of Shadows
Článek z life.ihned.cz. Berte ho jako malou rekapitulaci...

Již v prvním lednovém týdnu dorazí do českých kin nové filmové putování detektiva Sherlocka Holmese a jeho parťáka Dr. Watsona. Tentokrát se spolu pokusí vyřešit vraždu rakouského korunního prince, v níž nemůže mít prsty nikdo jiný než Holmesova věčná nemesis profesor Moriarty.

Již 5. ledna se v kinech objeví americký film Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů, ve kterém účinkují Robert Downey Jr. a Jude Law, dále Jared Harris, Eddie Marsan, Stephen Fry a dámský tandem Rachel McAdamsová a Noomi Rapaceová. Distribuční společnost Warner Bros snímek již představila novinářům.

Film režiséra Guye Ritchieho je druhým novodobým ztvárněním příběhů slavného detektiva, kterého režisér pojal jako akčního hrdinu.

Recenze 80%

26. prosince 2011 v 11:49 | Grace |  Game of Shadows
Profesor Moriarty (Jared Harris), geniální matematik, špičkový boxer, milionář a mezinárodní politik, cosi kuje a hodlá uvrhnout celou Evropu do chaosu. Zabránit mu v tom mohou jen Sherlock Holmes, Watson a nově také cikánská věštkyně (Noomi Rapaceová) a Holmesův homosexuálnější bratr Mycroft (Stephen Fry).

Recenze ani nemusí být příliš dlouhá, protože film je v mnohém podobný prvnímu. Stále platí zvláštní vztah z prvního dílu, kdy Holmes je buď psychicky chorý nebo na tripu a provádí Watsonovi hrozně ošklivé věci, aniž by ho tento za to zabil nebo navždy opustil (i když tím neustále vyhrožuje). I akční scény a šílené dedukce působí velmi podobným dojmem jako v jedničce, jen jsou snad ještě více matrixoidní.

Zásadnější změna spočívá v tom, že se tentokrát více cestuje (vlakem, autem, na koních i na mule), po Anglii i po Evropě, takže výsledek více připomíná tradiční bondovku.

Eiffelovka se ve filmu vyskytuje celkem dvě a půl sekundy.

Hra stínů - spousta nedovařeného potenciálu

25. prosince 2011 v 12:13 | Grace |  Game of Shadows
Recenze z webu kfilmu.net

Guy Ritchie má pověst největšího režisérského machra a jeho Sherlock Holmes jedné z nejpříjemnějších výplachovek poslední doby. Madonnin ex se naoko odklonil od své dosavadní tvorby, aby přivedl na svět slavného londýnského detektiva, přesto se nakonec své filmografii nijak nevzdálil. Polovina diváků se cítila uražena nedodržením předlohy, druhá polovina upozorňovala na to, že až tenhle obraz Holmese v jeho podstatě vystihuje. Rozčeří vody i dvojka?

Nerozčeří, podobná se totiž jedničce tak bezvýhradně, až člověka napadne, že "vše již bylo vyřčeno". Hra stínů je o něco bombastičtější a natripovanější, jak má správný sequel blockbusteru být, ale jinak nabízí stejný recept, kde možná šéfkuchař přidal víc koření, ale jinak se není čeho bát. Pokud ale rádi obměňujete chutě, budete nejspíš zklamaní, protože s ničím neotřelým oproti minule Ritchie nepřichází. Vzhledem k tomu, že nic podobného ale nesliboval, mu to jen těžko můžeme vytýkat v prvním plánu.