Únor 2012

Nominace na Saturn Awards

29. února 2012 v 20:03 | Grace |  Game of Shadows
Sherlock Holmes: Hra stínů byl nominován na Saturn Awards ve dvou kategoriích.

Sherlock Holmes: Hra stínů získal dvě nominace na Saturn Awards, a to v kategoriích:

Nejlepší akční/dobrodružný film
 • Rychle a zběsile 5
 • Obhájce
 • Mission Impossible - Ghost Protocol
 • Sherlock Holmes: Hra stínů
 • Válečný kůň

Nejlepší kostýmy
 • Sherlock Holmes: Hra stínů - Jenny Beavan
 • Thor - Alexarndra Byrne
 • Anonym - Lisy Christl
 • Hugo a jeho velký objev - Sandy Powell
 • Captain America: První Avenger - Anna B. Sheppard
 • Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 - Jany Temime

Výsledky budou vyhlášeny ve středu, 20. června 2012.


Trailer a plakát The Avengers

29. února 2012 v 19:40 | Grace |  Avengers
Zbrusu nový trailer na nejnovější projekt Roberta Downeyho Jr.

Pět chyb Sherlocka Holmese

29. února 2012 v 17:28 | Grace |  Sherlock Holmes
Pět chyb, které obsahuje většina filmů o Sherlocku Holmesovi (ale ne filmy od Guy Ritchieho). Aneb proč jsou "holmesovky" od Guye Ritchieho věrnější předloze, než si většina lidí myslí.

Když v roce 2009 dorazil na plátna kin film Sherlock Holmes od Guye Ritchieho, kritici ho odsoudili jako příliš modernizovaný, stylizovaný a celkově nepovedený. Guy Ritchie to možná trošku přehnal s akcí, ale že by byl snímek nepovedený? Ale jděte. Filmové adaptace překrucovaly Holmese od první chvíle, kdy opustil stránku knihy. A po pravdě, přes všechnu bombastičnost, Ritchie se ke knižnímu Holmesovi přiblížil mnohem více než většina jeho předchůdců. A nyní, když je Sherlock Holmes: Hra stínů v kinech, vám přináším pět věcí, ve kterých se adaptace Sherlocka Holmese mýlí, ale Ritchie se jich vyvaroval.

1. Watson není tlustý idiot.
Kina uškodila Watsonovi, když jeho postavu pojímala jako potácejícího se komického tlusťocha. V knihách možná Watson neoplýval Holmesovou genialitou, nicméně stále byl užitečným přínosem. Vojenský trénik z něj udělal vynikajícího střelce, což je schopnost, která nejednou zachránila Holmesův život. Jeho lékařská praxe se zase hodí při konzultacích o příčinách smrti a také při jiných příležitostech, které vyšetřování nabízí. (...)

2. Sherlock Holmes je ve skutečnosti druh drsňáka.
Holmes má detailní znalosti o všem - od chemie až k literatuře, což je fakt drsné, ale v jiném slova smyslu. Ale v knihách (a v Ritchieho filmech) je Holmes bojovník spíše typu Samela L. Jacksona. V povídkách Watson často odkazuje na Holmesovy bojové schopnosti a amatérské boxerské zápasy. (...)

3. Sherlock Holmes je také druh idiota.
V Ritchieho prvním Sherlockovi je scéna, kdy se Watson na Holmese zlobí proto, že hraje na housle ve tři ráno, je nepořádný a experimentuje s jeho psem. Tohle není jenom způsob, jak příběh přiblížit dnešním divákům. Holmes je v knihách skutečně bezohledný blbec. Většina předešlých zpracování tuto skutečnost nebrala v potaz a z Holmese udělala jednoduše výstředního hrdinu. Ale právě tato vlastnost je nedílnou součástí jeho osobnosti. Neustále shazuje policii, každého děsí tím, že se na několik hodin bez vysvětlení vytratí a ano, hraje na housle v jakoukoliv denní nebo noční hodinu. Co jiného byste očekávali od přítele na kokainu?

4. Lovecká čepice a tvídový kabát není uniforma.
Doyle často zobrazuje Holmese jako člověka neschopného začlenit se do lidské společnosti a neznalého společenských pravidel. Ale dokonce i Doyleův Holmes věděl, že nošení lovecké čepice a tvídového kabátu by z něj udělalo předmět veřejného výsměchu. (...) Představte si člověka, který sám sebe považuje za nejlepšího detektiva na světě, jak se potlouká po Londýně maskovaný v klobouku a oranžové vestě, a pochpíte, proč byli diváci spokojení s Robertem Downeym Jr., který nosil jednoduchý pánský klobouk.

5. "Elementary, my dear Watson" neexistuje.
Možná ještě frekventovanější věta než slavná hláška z Casablanky "Zahraj to znova, Same," je Sherlockova velmi populární ale nepřesná věta "Je to prosté, milý Watsone." Tato fráze se v originálních Holmesových textech neobjevila ani jednou. (...) Ritchie se rozhodl nezvěčňovat to, ale zato zavedl nepřekonatelnou hlášku "Holllmeeeesssiii!" Jak věrný bude Ritchieho druhý pokus se teprve uvidí, ale doufejme že se v něm neobjeví ani tato chytlavá hláška ani ten zatracený klobouk.

Zdroj: nerve.com (upraveno)

Watson bude žena...

28. února 2012 v 8:44 | Grace |  Elementary
Nové informace o americkém projektu Elementary.

Seznamte se s Joan Watsonovou - novým parťákek Sherlocka Holmese. Roli Joan si střihne známá herečka Luci Liu.

Projekt píše Robert Doherty. Holmes bude muset kvůli své závislosti opustit Anglii a docházet do rehabilitačního centra v New Yorku. Bydlet bude v Brooklynu.

Joan Watsonová je lékařka, která způsobila smrt pacienta, a proto jí odebrali licenci. Pilotní díl bude režírovat Michael Cuesta.


Robert Downey Jr. na předávání Oscarů

27. února 2012 v 5:51 | Grace |  Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. spolu se svou hereckou kolegyní z Iron Mana Gwyneth Paltrow na slavnostním předávání Oscarů.

Lepší nápad měl Robert Downey jr., který asi v rámci propagace Avengers oživil svou image arogantního cool Irona Mana a na jeviště přišel s miništábem, který natáčel dokument The Presenter o tom, jak Downey předává cenu za dokument. Čímž vyvolal nacvičenou hádku s Gwyneth Paltrow.

Robert Downey Jr. nacvičuje na Oscary

26. února 2012 v 11:39 | Grace |  Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. nacvičuje předávání Oscarů. Slavnostní předávání 84. ročníku filmových cen se koná v Los Angeles, 26. února 2012. U nás ho budete moci sledovat v noci na zítřek od dvou hodin (SEČ).

Jude Law na nové fotce z Anny Kareniny

24. února 2012 v 13:23 | Grace |  Other
Jude Law (Alexei Karenin) na fotce s Keirou Knightley (Anna) ve filmové adaptaci díla L. N. Tolstého.

Sherlock Holmes - místa natáčení

23. února 2012 v 10:09 | Grace |  Sherlock Holmes
Pokud budete mít cestu do Anglie, určitě nezapomeňte navštívit alespoň jednu z natáčecích lokací prvního Sherlocka Holmese.

Úvodní scéna, kdy Sherlock běží tmavou ulicí následován povozem s Watsonem a Lestradem, se natáčela v Londýně v ulici Middle Temple Lane.
Sherlock Holmes location: Middle Temple Lane Screenshot

Holmes a Watson překazí Blackwoodovi vraždu další dívky v kostele svatého Bartoloměje ve Smithfieldu, Londýn.
Sherlock Holmes location: Priory Church of St Bartholomew the Great, Smithfield, London Screenshot

Hra stínů - scany ze zahraničních časopisů

22. února 2012 v 14:42 | Grace |  Game of Shadows
Co píší zahraniční časopisy o Sherlocku Holmesovi: Hře stínů?

Primissima
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Best Movies
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Al Cinema
imagebam.com imagebam.com

Robert Downey Jr. měl hrát Lexe Luthora

21. února 2012 v 22:43 | Grace |  Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. si mohl zahrát Lexe Luthora ve filmu Superman: Flyby

Superman: Jak měl vypadat, když ho připravoval McG

McG se rozpovídal o tom, jakou měl představu o Mirkovi Dušínů v rudé pláštěnce.

Ne všichni asi vědí, že předtím, než se do zfilmování nového Supermana pustil Bryan Singer, který nakonec poslal do světa projekt Superman se vrací, začínal připravovat novou verzi nejčestnějšího hrdiny komiksového světa týpek vystupující pod pseudonymem McG.

Film se měl jmenovat Superman: Flyby a na scenáři pracoval J.J. Abrams, avšak k jeho natočení nakonec vůbec nedošlo, protože Warner Bros. smetlo ze stolu režisérův nápad, aby se místo v Severní Americe natáčela v Austrálii.

McG si nedávno v jednom rozhovoru zavzpomínal na to, jak měl jeho Superman vypadat a přišel například s překvapivým odhalením, že Lexe Luthora měl hrát Robert Downey Jr.. A nebylo to jen zbožné přání, Downey už měl podepsanou smlouvu.

Do hlavní role se navíc velmi vážně uvažovalo o Henrym Cavillovi, který aktuálně pracuje na dalším filmu se Supermanem nazvaném Men of Steel, tentokráte v režii Zacky Snydera.

Mimo Henryho byli zvažováni Jason Behr, Jared Padalecki a Michael Cassidy. Lois Lane měla ztvárnit Scarlett Johansson nebo Selma Blair a Jimmyho Olsena Shia LeBeouf. Mimochodem, Shia tvrdil, že McG chtěl to role Lexe Johnnyho Deppa.

Další zajímavostí je, že kostým pro Supermana navrhoval guru filmových triků Stan Winston.

Scany z časopisu Pevnost

20. února 2012 v 9:18 | Grace |  Game of Shadows
V aktuálním čísle časopisu Pevnost najdete zajímavé články o Sherlocku Holmesovi, a to jak filmovém, tak seriálovém. Časopis koupíte za 55 Kč.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Perry Mason news

18. února 2012 v 11:52 | Grace |  Robert Downey Jr.
O tom, že se Downey team zajímá o novodobé zpracování legendárního Perryho Masona, už nějaký čas víme. The Hollywood Reporter nám přináší jméno scénáristy.

Perry Mason se vrací na velkou obrazovku v podání Roberta Downeyho Jr. Scénáristou filmu bude Marc Guggenheim, který má velmi dobré zkušenosti s televizními dramaty (Zákon a pořádek, Advokáti) a je také jedním z tvůců seriálu Eli Stone.

Děj se bude odehrávat v Los Angeles v 30. letech 20. století.

Perry Mason je bravurní a čestný právník, který s pomocí svého detektiva a obětavé sekretářky řeší nejkomplikovanější případy a pomáhá lidem, kteří sice na první pohled jsou vinní, ale i opak může být pravdou a Mason je ochoten udělat možné i nemožné, aby se lidé u soudu pravdu dozvěděli a byli potrestaní ti, co si to zaslouží.


Jude Law - foto z Tokia

16. února 2012 v 21:48 | Grace |  Game of Shadows
Jude Law se v těchto dnech věnuje propagaci Hry stínů. Dnes se zúčastnil oficiální japonské premiéry filmu v Tokiu.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


CBS zná svého Sherlocka

15. února 2012 v 16:11 | Grace |  Elementary
A není to nikdo jiný než...

...Jonny Lee Miller. Herec známý jako zabiják ze seriálu Dexter, byl obsazen do hlavní role dramatu Elementary, americké verze Sherlocka Holmese. Půjde o moderní pojetí, děj se bude odehrávat v současném New Yorku. Tuto informaci potvrdil The Hollywood Reporter.

Jonny Lee Miller Headshot - P 2012

Co vy na to? Dáte Elementary šanci?


Hra stínů překročila půl miliardy

13. února 2012 v 8:47 | Grace |  Game of Shadows
Sherlock Holmes: Hra stínů přes víkend překročil částku $ 500 milionů.

Sherlock Holmes: Hra stínů už vydělal $184,244,298 v USA a $320,000,000 ve zbytku světa (z toho $1,352,403 z ČR). Celkem má k dnešnímu dni na kontě $504,244,298.

Číslo samozřejmě není konečné, film se stále promítá a počítá se také s výdělky za prodej DVD a Blu-Ray. Navíc si Hra stínů ještě neodbyla svou japonskou premiéru, která je plánovaná na 10. března 2012.

Pro srovnání: první Sherlock Holmes celosvětově vydělal $524,028,679.