Duben 2012

Producent Joel Silver končí u Warner Bros

28. dubna 2012 v 9:46 | Grace |  Sherlock Holmes 3
Po pětadvacetileté spolupráci se Joel Silver, který se podílel i na Ritchieho filmech o Sherlockovi, rozhodl opustit společnost Warner Bros.

Joelovi vyprší smlouva s Warner Bros koncem tohoto roku. Silver, který stál u zrodu filmových blockbusterů jako Smrtonosná zbraň, Smrtonosná past, Matrix a Sherlock Holmes, si užíval spolupráce s Warner Bros více než dvě desetiletí. Podle Deadlinu ale společné nadšení v posledních letech opadalo.

Joel-Silver

Silverova kancelář potvrdila Warner Bros, že jejich spolupráce bude ukončena. Přesný důvod neuvedla, ale pravděpodobně jde o spor, který se týkal Sherlocka Holmese - Hry stínů. Právě k tomuto filmu měl být připojen trailer k třetí batmanovce (Temný rytíř povstal), který by jistě zvýšil i tak už dost vysoké tržby. Studio se ale rozhodlo potěšit fanoušky filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol. Na tom by ovšem nebylo nic divného, kdyby film nepatřil konkurenční společnosti Paramount.

Silver a Warner Bros. mají stále rozpracované dva projekty - The Apparition a Bullet to the Head. Silverův odchod může mít v podstatě vliv také na budoucnost Sherlocka Holmese. Přestože Hra stínů se nepovedla tak, jako první díl, pořád mají Roberta Downeyho Jr. a plnou knihovnu, která se ještě musí prozkoumat. Mluvčí Warner Bros uvedl, že plány pro třetího Sherlocka jsou ve vývoji.


Natáčení Hry stínů

27. dubna 2012 v 15:26 | Grace |  Game of Shadows
Režisér Guy Ritchie se s pokračováním Sherlocka Holmese pustil do ještě působivějších speciálních uměleckých efektů, než tomu bylo u prvního dílu. Pojďme se společně podívat na pár zásadních vizuálních momentů filmu, jako je pád do vodopádů, boj ve vlaku, digitální prostředí a útěk přes les. Spoiler Alert!

Robotické paže a vodopády
Jedním z nejvýznamnějších momentů Hry stínů přišel v podobě pádu Holmese (Robert Downey Jr.) a Moriartyho (Jared Harris) z balkonu do Reichenbašských vodopádů. Kamera snímá duo ze spodu, jak letí směrem k vodě. Záběr je zpomalený a trvá přesně 29 sekund. Celá scéna se točila na zeleném plátně, kdy oba herci byli ukotveni v robotických pažích (viz video). Kapky vody byly dodělány digitálně, stejně jako zbytek scenerie této působivé scény.


Guy Ritchie měl velmi specifickou představu o začátku i ukončení zpomalovačky. Bylo nutné, aby vše působilo přirozeně a aby byly tváře obou postav odhaleny ve správném pořadí. Napřed uvidíte paniku ve tváři Moriartyho a pak klidného Holmese, takže vás napadne, že Holmes má určitě nějaký jiný plán. Tato scéna, stejně jako další zpomalené záběry, byla točena speciální kamerou Phantom.

Vodopády byly velmi komplikovanou záležitostí. Nejprve byla scéna natočena v reálu - tedy ve skutečných vodopádech kamerou Phantom (ale bez herců). Tvůrci zvažovali vodopády v Norsku, Švýcarsku i v Yosemitském parku (v Kalifornii). Nakonec se nejvhodnějším zdál vodopád v Kanadě, kde byla také scéna "padající vody" natočena. Důležitými detaily je přechod vodopádů do jakési mlhy nebo kapičky vody kolem Holmesova a Moriartyho obličeje.

Cestování vlakem
Mnohem dříve ve filmu, Holmes a Watson narazí na skupinu atentátníků ve vlaku. Zatímco vlak spokojeně projíždí venkovem, uvnitř (a posléze i venku) se odehrává dramatický boj s velkým množstvím střelby a výbuchů. Scéna byla taktéž natočena na zeleném plátně. Prostředí bylo výsledkem sestříhání několika krátkých záběrů z několika směrů a úhlů. Ke scénám, kdy jsou lidé následkem výbuchu vyhozeni z vlaku, byla použita jeřábní paže (asi něco jako katapult). Některé části prostředí jsou plně digitální.

Záběry vlaku z dálky byly natočeny na prázdné železnici z helikoptéry. Vlak byl přidán digitálně, stejně jako kouř a proudění větru.

Jak si vedou Avengers?

26. dubna 2012 v 16:59 | Grace |  Avengers
Avengers už mají za sebou premiéry v několika zemích světa. Jak si tedy komixová pecka zatím vede?

Jelikož Avengers jsou pouze vedlejším zájmem mého blogu, rozhodla jsem se nezveřejňovat postupně všechny recenze (jak tomu bylo u Sherlocka Holmese), ale v následujících řádcích pouze uvedu procentuální hodnocení zahraničních webů a odkazy na české recenze. Tento článek pak budu průbežně aktualizovat, takže se nemusíte bát, že by vám mohlo něco uniknout :-)

Na imdb.com získal film od pětašedesáti tisíc uživatelů hodnocení 8,8 bodu, rottentomatoes.com uvádí úctyhodných 93%.

Velmi poutavé shrnutí prvních reakcí najdete na serveru moviezone.cz. Další recenze si pak můžete přečíst tady:

Jessica Chastain v Iron Manovi 3

24. dubna 2012 v 20:30 | Grace |  Iron Man
UPGRADE (8.5.) Jessica Chastain vyjednává o roli v třetím Iron Manovi.

Herečka, která se proslavila filmem "The Help" (Černobílý svět) řekla, že se vrátila k jednání o roli ve filmu, ve kterém hraje hlavní roli Robert Downey Jr. Bude hrát sexy vědkyni, která může být pro hlavní postavu soupeřem, tvrdí Deadline.


Marvel se již dříve setkal s herečkami Diane Kruger, Islou Fisher a Gemmou Arterton poté, co jednání s Jessicou nevyšlo kvůli časové vytíženosti herečky. Tento problém byl ale nakonec vyřešen.

Jessica právě natáčí "Zero Dark Thirty" režisérky Katherine Bigelow (oscarový "The Hurt Locker"). Film vypráví o chycení Usama Bin Ladina. Herečka se také objeví po boku Joela Edgertona ve filmu "The Disappearance of Eleanor Rigby."

Problémy s krytím termínů natáčení obou filmů již byly vyřešeny.

V případě, že se Jessica podepíše pod "Iron Mana 3", pak se tato rudovlasá kráska - která se nedávno umístila v žebříčku 100 nejvíce vlivných lidí roku - připojí k Robertovi, Gwyneth Paltrow a Donu Cheadleovi ve filmu režiséra Shanea Blacka.

UPGRADE: Jessica bohužel svou účast na třetím Iron Manovi popřela na své facebookové stránce. Informoval o tom server belfasttelegraph.co.uk.


Hra stínů - animace

23. dubna 2012 v 21:21 | Grace |  Game of Shadows
Neoficiální propagační materiál ke Hře stínů, pravděpodobně z bonusů z behind-the-scenes videa. Animace nesou příliš kvalitní, svůj účel ale jistě splní :-)

Guy Pearce v Iron Manovi 3

21. dubna 2012 v 15:57 | moviezone.cz |  Iron Man
Hlavní inspirací scénáře třetího Iron Mana se stala série Extremis.

Je tomu pár dní, co jsme se radovali z nadcházejících filmových projektů Charlize Theron. A kdybychom měli hledat její mužský ekvivalent, určitě by jím byl Guy Pearce. Taktéž spíš charakterní herec nedávno těžce zabodoval ve virálním videu k Prometheovi (v samotném filmu se prý mihne jen na chvíli), a už za měsíc by si měl nahnat další plusové body v béčkové sci-fi Lockout. Dál ho uvidíme v nabitém kriminálním dramatu Lawless, a pak už se můžeme těšit na to, čím obohatí Iron Mana 3.

Obsazení největšího hitu příštího května se dva týdny zpátky rozrostlo o Bena Kingsleyho, kolem jehož role stále nemáme jasno (ano, bude záporák, ale podle všeho ne hlavní). U Pearce tomu tak ale není, jelikož Marvel rovnou oznámil, že si zahraje dr. Aldricha Killiana. O tomhle pánovi jste asi neslyšeli, je ale nedílnou součástí šestidílného série Extremis, která tak byla definitivně potvrzena jako hlavní inspirace scénáře.

První dojmy: recenze Avengers

20. dubna 2012 v 16:36 | Grace |  Avengers
PRVNÍ DOJMY: The Avengers jako Big Mac. Vegoš nechápe, ostatní se olíznou

Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Pompézní cirkus společnosti Marvel dorazil ve čtvrtek večer do Londýna a málem ho zbořil. Za hysterického křiku tisíců fanoušků přivítal největší konzumní svatostánek Westfield complex premiéru filmové adaptace komiksové série The Avengers. Byl ten řev na místě?

Ze stropu rozlehlého nákupního centra visí obrovské písmeno A a točí se dokola. To aby ho viděly oči patřící nesčetným davům stojícím na všech myslitelných platformách obrovského nákupního centra. Nejvíce fandů se shromáždilo v přízemí kolem rudého běhounu, na němž za chvíli začne defilovat větší než malé množství filmových hvězd.

Moderátor na pódiu rázuje před velkoplošnou obrazovkou a dráždí publikum nadýchanými superlativy. The Avengers budou ten nejúžasnější zážitek od Velkého třesku! Někteří přítomní vzali tohle poselství opravdu vážně a dorazili v doma vyrobených kostýmech svých oblíbených hrdinů. Ten zelený mužík s vycpanými rameny, to je Hulk a támhleta červenomodrá postavička se štítem, to je přece zosobnění amerického patriotismu Captain America!

Premiéra Avengers v Londýně

19. dubna 2012 v 13:57 | Grace |  Avengers
Dnes se v londýnském Vue Cinema koná premiéra filmu Avengers. Program začíná v 6 hodin (SELČ).

Očekává se účast Chrise Evanse (Cap), Chrise Hemswortha (Thor), Samuela L. Jacksona (Nick Furry), Jeremyho Rennera (Hawkeye), Marka Ruffala (Hulk), Roberta Downeyho Jr. (Iron Man) a Toma Hiddlestona (Loki).

Downey dorazil na premiéru v LA ve vytuněném sporťáku za 169 milionů. Jestli do Londýna přiletí ve svém ironmanském obleku zjistíme dnes večer :-)

Přímý přenost můžete sledovat tady: lustralboy.com


Moskevská premiéra Avengers

18. dubna 2012 v 18:57 | Grace |  Avengers
Včera se konala premiéra filmu Avengers v Moskvě. V celém článku najdete fotky z tiskové konference i samotné večerní premiéry.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.comimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Jared Harris v The Quiet Ones

17. dubna 2012 v 20:23 | Grace |  Other
Jared Harris byl obsazen do filmu The Quiet Ones studia Hammer.

Studio Hammer dnes oznámilo, že herec Jared Harris (Fringe, Sherlock Holmes: Hra stínů) se upsal filmu The Quiet Ones (Tiší), kde bude hrát profesora Josepha Couplanda.

The Quiet Ones je nadpřirozený thriller/horor režírovaný Johnem Poguem (Karanténa 2). Pod příběh a scénář se podepsal Tom DeVille. (...) V současné době je film v pre-produkci a natáční začne v červnu 2012 ve Velké Británii.

The Quiet Ones je příběh inspirovaný skutečnými událostmi; vypráví o neortodoxním, ale charismatickém profesorovi, který používá kontroverzní metody a vede své studenty k tomu, aby se účastnili nebezpečného experimentu: vytvořit poltergeista z negativní lidské energie.

The Quiet Ones je dalším projektem studia Hammer, hned po celosvětovém kasovním úspěchu filmu The Woman In Black (Žena v černém), v němž hlavní roli ztvárnil Daniel Radcliffe (zatím 120 milionů dolarů celosvětově).

Jared Harris je známý svou rolí Davida Roberta Jonese ve Fringe a nedávno se také objevil v seriálu Mad Man. V nejbližší době ho uvidíme ve Spielbergově Lincolnovi, který se již nachází v post-produkci.

Režisér John Pogue říká: "Jared Harris je mimořádně talentovaný herec a jsem nadšený z toho, že bude hrát klíčovou roli profesora Josepha Couplanda, který vede své ambiciózní studenty ke stvoření poltergeista. Jared má charisma, inteligenci a důvtip, tyto vlastnosti postava profesora Couplanda vyžaduje. Těším se, až se budu dívat, jak přivede postavu k životu."

Simon Oakes, prezident & CEO Hammer a Vice Chairman řekli: "The Quiet Ones má našlápnuto na neuvěřitelně mrazivý a zlověstný film, na kterém máme tu čest pracovat. Je to další unikátní horor, na který, jak věříme, bude reagovat publikum po celém světě."


Nové info o třetím Iron Manovi

15. dubna 2012 v 21:09 | Grace |  Iron Man
Zaškatulkovaný popis třetího Iron Mana - nebo spíš směru, kterým se Tony Stark bude ubírat.

S příchodem komiksových Avengers do kin se rozrůstající fanouškovská základna chytá jakékoli informace o dalších marvelovských projektech (kromě Iron Mana např. druhý Thor, Captain America nebo Nick Furry). Collider.com se ptal Kevina Feigeho a podařilo se mu zjistit něco málo o třetím Iron Manovi:

Iron Man 3 je film primárně soustředěný na Tonyho Starka a řeknu ti - protože jsi dobý chlap - je hodně inspirovaný první polovinou Iron Mana (2008). Samozřejmě pouze metaforicky, opravdu nemáme v plánu vrátit se do jeskyně, ale řekli jsme si to takhle: "vraťmě Tonyho do jeskyně, kde je naprosto bez prostředků, přimáčknutý ke zdi a jediné, co mu zbývá, je použít svoji inteligenci, aby se odtud dostal. Nemůže zavolat Thora, nemůže zavolat Capa, nemůže zavolat Nicka Furryho a na obloze nenajde Hellcarrier."

Takže? Tvůrci nám na jednu stranu neřekli nic konkrétního (věřím, že ti, kteří četli komisy, jistě něco tuší), na druhou stranu nám ale prozradili informaci, která na pár dní zaměstná fanoušky a stane tématem číslo jedna na nejedné internetové diskuzi. U Marvelu zkrátka ví, jak na to...

Informace k druhému Thorovi a Captainovi najdete tady.

Robert Downey hraje Iron Mana i doma

14. dubna 2012 v 10:28 | Grace |  Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. (47) častokrát zůstává v roli Tonyho Starka, hrdiny filmů Iron Man, i po natáčení. Jeho ženu Susan to otravuje...

Downey se role bohatého vynálezce a superhrdiny ujal již ve dvou filmech Iron Man a znovu si ji zopakoval ve snímku Avengers.

Podobně jako již dříve se mu ale stává, že filmová role se v době natáčení začne prolínat s jeho soukromým životem. Jeho žena Susan byla v poslední době zděšena, když si uvědomila, že se manžel začíná doma chovat podobně suverénně a drze jako sukničkář Stark.

Přesto však přiznala, že jí to přišlo svým způsobem sexy.
"Z jeho rolí je Stark moje nejméně oblíbená postava, do které se převtěluje. Je pak trochu drzejší, ale i přitažlivější," dodala Susan v rozhovoru pro Entertainment Tonight.

Robert k tomu dodal:
"Když hraji Sherlocka Holmese, říká mi: ´Když se tě na něco ptám, je mi většinou rovnou jasné, že máš odpověď na tuto i jakoukoliv další otázku, protože jsi přeci Sherlock.´ A když jsem Tony, pro změnu se zase trochu víc naparuji."

Downey navíc ve středu večer (11. dubna) dorazil na hollywoodskou premiéru filmu Avengers v luxusním autě Tonyho Starka. Ačkoliv vůz stojí devět milionů dolarů cca 169 milionů Kč, řídil ho suverénně sám.

Arriving in style: Robert Downey Jr. and his wife Susan arrived at The Avengers premiere in his character Tony Stark's car


První reakce: Ovládnou Avengers svět?

13. dubna 2012 v 13:25 | moviezone.cz |  Avengers
Joss Whedon to dokázal. Zhruba takový je konsenzus po předvčerejší hollywoodské premiéře Avengers, na kterou se dostavila spousta prominentních lidí.

Naštěstí na projekci ale nechyběli ani novináři, kteří sice vyfasovali embargo na recenze. Krátké reakce na Twitteru jim ale Marvel povolil, což nebylo zdaleka první znamení, že comicsové studio vůbec nemá co skrývat. Naopak muselo dobře vědět, že se už tři týdny před premiérou začne vézt na vlně pozitivních reakcí.

Jak moc pozitivní jsou? Předně je třeba říct, že se na adresu Avengers neobjevil ani jeden negativní tweet. Ohlasy se pohybují mezi nadšením a spokojeností, přičemž se většina lidí shoduje na tom, že film do pozice nejlepší marvelovky nakopává především poslední třetina. V té je prý víc akce než ve všech předchozích snímcích mladého studia dohromady. A pěkně k ní sedí přízvisko "epická". Výrazně horší by ale neměly být ani předchozí dvě třetiny filmu, v nichž se prý začnete hrabat až poté, co vylezete z kinosálu a opadne z vás nadšení, že jste právě absolvovali obří zábavnou comicsárnu.

Pro ještě lepší obrázek:

Avengers - epické! Epické! Všichni bojují se všemi, ale film plní všechny sliby. Marvelácké filmy jsou s každým dalším lepší. Hulk! HULK! (Alex Billington (@firstshowing))

To by šlo, Jossi, to by šlo. Avengers jsou natolik dobří, že jsem Marvelu odpustil Iron Mana 2. Tedy Iron Man 2 je pořád na houby, ale už mě tolik neštve. Mimochodem, vyhněte se Avengers ve 3D. Je k ničemu. Jděte na 2D. (Devin Faraci (@devincf))

Pokračování tady.

A pokud byste se rádi podívali na to, jak se film natáčel, zamiřte rovnou sem.

Premiéra Avengers v Los Angeles

12. dubna 2012 v 14:04 | Grace |  Avengers
Včera se v kalifornském Los Angeles konala světová premiéra filmu Avengers. V celém článku si můžete prohlédnout fotografie a záznam z červeného koberce.imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Premiéra Avengers online!

11. dubna 2012 v 10:28 | Grace |  Avengers
Plus nový klip a behind-the-scenes video.

Světovou premiéru Avengers, která se uskuteční ve středu, 11. dubna, uvidíte na svých počítačích! Server youtube.com bude vysílat živě z Los Angeles na této adrese. Bohužel pro většinu z nás se kvůli časovému posunu jedná o velmi nepříznivý čas - a to 3:00 ráno, 12. dubna. Pokud ale patříte mezi fanoušky Iron Mana, Thora (a Lokiho), Kapitána Ameriky nebo Hulka, určitě se nezapomeňte dívat!

Pokud ale přesto dáte přednost spánku, můžete si ušlý zážitek vynahradit ve čtvrtek, 19. dubna, kdy se herci a tvůrci přesunou do Londýna. Premiéra se koná ve Vue Cinema. Dorazit by měl jak Robert Downey Jr., tak Chris Evans (Captain America) a Scarlett Johansson (Černá vdova). Teď už jen stačí doufat, že se najde kvalitní stream :-)

Je také pravděpodobné, že se Scarlett objeví na moskevské premiéře 17. dubna. Tato informace zatím ale nebyla potvrzena.

28. dubna se Avengers přesunou do New Yorku spolu s Markem Ruffalem (Hulk) a Jeremy Rennerem (Hawkey). Film Avengers bude uzavírat Tribeca Film Festival.

Pan Stark konfrontuje Lokiho: