Květen 2012

Fenomén Avengers: Úspěch není náhoda

30. května 2012 v 20:14 | Grace |  Avengers
Sever fandimefilmu.cz přinesl velice zajímavý článek ohledně fenoménu Avengers.

Co všechno předcházelo kolosálnímu úspěchu, jaký Avengers zažívají? Podívejte se spolu s námi pod pokličku pečlivých sedmiletých příprav.

Avengers během několika dní vystrnadí posledního Harryho Pottera z třetí příčky žebříčku komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob (a svým způsobem je to příčka první, protože Avatara a Titanic asi hned tak někdo nepřekoná) a při té příležitosti pro vás Fandíme Filmu připravilo speciál, který tenhle fenomén rozebírá. Miliardové tržby totiž nejsou dílem náhody, film byl připravován sedm let. Podívejme se tedy do minulosti, co vše jeho úspěchu předcházelo.

Všichni dobře víte, že před uvedením Avengers do kin se čtyři nejdůležitější členové týmu představili v samostatných filmech. To může znít banálně, ale podobný přístup je v dějinách kinematografie naprosto ojedinělý. Filmy jednotlivých hrdinů ještě neměly mnoho společného; nijak na sebe nenavazovaly, ani spolu příliš nesouvisely. Divák je mohl sledovat jako samostatně stojící díla, a nebyl o nic ochuzen. V Avengers se ale ukazuje, že všechny tyto snímky se odehrávají v jednotném fikčním vesmíru známém jako Marvel Cinematic Universe. Tento svět je obýván postavami z produkce komiksového nakladatelství Marvel, které zde prožívají samostatná dobrodružství, ale mohou se i setkávat. V komiksovém průmyslu je to zavedený a fungující obchodní model, využívaný již od 50. let, ve filmu se ale jedná o bezprecedentní a naprosto jedinečný projekt.

Scany z časopisu TV Max

28. května 2012 v 16:08 | Grace |  Robert Downey Jr.

Dubnové číslo časopisu TV Max s Iron Manem na titulní stránce sice pro fanoušky Roberta Downeyho Jr. nic nového nepřináší, pokud si ale chcete připomenout Robertův životní příběh, čtěte dále.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Iron Man 3 obsadil dalšího záporáka

26. května 2012 v 11:32 | Grace |  Iron Man
Iron Man to tentokrát bude mít opravdu těžké.

Herec Ashley Hamilton by se měl objevit v roli Firepowera, který se účastní projektu, jehož cílem je výroba stejného obrněného obleku, jaký vlastní Tony Stark. Zatím jení jisté, jakou roli bude bude postava Firepowera a jeho obleku hrát, ale Tony z toho jistě radost mít nebude. Nicméně Firepower, známý též jako Jack Taggert, bude mít ve filmu pouze menší roli.

Ashley Hamilton Circles Iron Man 3

Dobrou zprávou pro Iron Mana i jeho fanoušky je obsazení ex-režiséra Jona Favreaua jako řidiče a bodyguarda Happyho Hogana. Favreau se také ujal postu výkoného producenta filmu.

Iron Man 3 bude mít premiéru v květnu příštího roku.


Může Iron Man 3 pokořit Avengers?

24. května 2012 v 16:56 | Grace |  Iron Man
Marvel si myslí, že ano.

Natáčení třetího Iron Mana začalo včera ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Na poslední chvíli se ale studio rozhodlo upravit rozpočet filmu.

Fanouškovská základna Iron Mana se neustále rozrůstá. Třetí film byl ale "postižen" výměnou režiséra Jona Favreaua za Shanea Blacka. Jeden by si myslel, že Marvel se uskromní a sníží svá očekávání. Jak dlouho budou ještě diváci chodit do kina na Roberta Downeyho Jr. hrajícího pořád tu samorou roli? A i když nadšení fanoušků pro Downeyho ztvárnění Tonyho Starka neopadne, nebude mít ztráta Jona Favreaua negativní dopad na celkové podání filmu? Pokud ano, jak budou Downeyho fanoušci reagovat na dalšího, neznámého Iron Mana?

Vypadá to, že studio se takovýchto problémů vůbec nebojí. Film Avengers se stal kasovním trhákem a na pár dní také mezinárodním tématem číslo jedna v diskuzích. Marvelovští hrdinové jsou prostě v kurzu a jejich "objevení" jako žádoucího zboží vede studio k myšlence, že můžou udělat ještě víc.

Na vlně úspěchu Avengers se studio Marvel na poslední chvíli rozhodlo zvýšit rozpočet třetího Iron Mana ze 140 na 200 milionů dolarů. Akční film teď vznikne pod novým vedením: není to jen o tom udělat dobrý film v rámci rozpočtu, ale jde o snahu o největší blockbuster všech dob.

Nezbývá, než doufat, že Shane Black dokáže zvládnout hollywoodské hvězdy i vysoký rozpočet a diváci i studio budou spokojení.

Pro srovnání rozpočet prvního Iron Mana byl 140 milionů (výdělek 585 milionů dolarů). Druhý díl pak vyfasoval přesně 200 milionů a celosvětově vydělal necelých 624 mil. Avengers zvládli za 220 milionů rozpočtu vydělat do dnešního dne přesně 1 191 571 215 milionů dolarů.


Nové foto z natáčení Hry stínů

23. května 2012 v 10:47 | Grace |  Game of Shadows
Objevily se nové fotky z natáčení Hry stínů s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem.


imagebam.com imagebam.com

Seriál Sherlock: třetí série už má scénář

21. května 2012 v 16:44 | Grace |  Sherlock BBC
Steven Moffat prozradil něco málo o konci třetí série. Článek obsahuje spoilery z druhé řady.

Výkoný producent Sherlocka, Steven Moffat, slíbil fanouškům, že po zhlédnutí finále třetí série budou tak frustrovaní, jak ještě nikdy.

Na Bafta Craft awards, které se konaly minulý týden, přiznal, že spolu s Markem Gatissem už napsali geniální závěr k očekávané třetí sérii seriálu.

Uvedl: "Setkali jsme se, rozhodli jsme, co dál a jak k tomu přistupovat a myslím, že vyvrcholení další řady nechá diváky tak frustrované, jak ještě nikdy předtím."

Moffat také řekl, že Sherlockova smrt z konce druhé série se zapíše do historie jako jedna z nejrafinovanějších vůbec, až fanoušci zjistí, jakou metodu Sherlock použil. "Víme dobře, co děláme. Pokud se Sherlock Holmes rozhodne nafingovat svou smrt, bude to ta nejlepší falešná smrt, jaká kdy byla natočena. Myslím, že je to skvělé," řekl.

Po oslavě vítězství Bafta Craft award jako Nejlepší scénárista Moffat prozradil také něco o hlavních hercích - Benedictovi Cumberbatchovi a Martinu Freemanovi.

"Je úžasné je pozorovat, protože ve stylu hraní jsou téměř protiklady." řekl. "Benedict je spíš druh krásného, exotického stvoření. Nikdy nebude hrát obyčejnou roli, protože prostě nemůže. Není to o tom, jaký je. Vždycky bude říkat příběhy velkých mužů."

"Zatímco Martin Freeman je přesný opak: dělá z rolí obyčejných postav něco fascinujícího. Dokáže najít poezii ve všednosti, a to je pozoruhodný, vynikající dar. Může z všedních příběhů našich životů udělat něco fascinujícího."Sherlock Holmes v Guinnesově knize rekordů

21. května 2012 v 15:12 | Grace |  Sherlock Holmes

Sherlock Holmes je prostě jednička.

Detektivní konzultant Sherlock Holmes, fiktivní postava Sira Arthura Conana Doylea, byl oceněn titulem Guinnesovy knihy rekordů "Nejvíce ztvárňovaná postava ve filmu nebo televizi."

Sherlock Holmes byl od svého vzniku v roce 1887 zpodobněn celkem 254krát. Objevil se v nesčetném množství filmů, televizních seriálů, dramat a dokumentů. Počtem zpracování s přehledem porazil i takovou postavu, jako je Hamlet.

Prvního portrétu se postava Sherlocka dočkala v roce 1900 v třicetisekundovém němém filmu. Identita herců ale nebyla prozrazena.

Od té doby byl Sherlock hrán 75 herci včetně Sira Christophera Leeho, který také hrál Sherlockova bratra Mycrofta. Další důležitá jména jsou Charlton Heston, Peter O'Toole, Christopher Plummer, Peter Cook, Roger Moore a John Cleese.

Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr., Jeremy Brett a Basil Rathbone.

V současné době můžeme objevovat svět Sherlocka Holmese rovnou ve třech různých zpracováních - film Sherlock Holmes s Robertem Downeym Jr., seriál televize BBC Sherlock, kde Holmese ztvárnil charismatický Benedict Cumberbatch a na podzim 2012 bude americká televize CBS vysílat seriál Elementary, kde si roli Holmese střihnul neméně talentovaný Johnny Lee Miller.


News

20. května 2012 v 14:29 | Grace |  Other
Novinky ze světa sherlockovských herců.

Robert Downey Jr.
Objevila se další informace potvrzující teorii, že Robert Downey Jr. je ve skutečnosti Tony Stark. Robert si totiž za film Avengers, ve kterém ztvárnil postavu multimilionáře Tonyho Starka alias Iron Mana, připsal na své konto celých 50 milionů dolarů. Pro srovnání: odhaduje se, že si jeho herečtí kolegové Chris Evans (Captain America), Chris Hemsworth (Thor), Jeremy Renner (Hawkeye) a Mark Ruffalo (Hulk) vydělali "jen" něco mezi dvěma až třema miliony. Honoráře Scarlett Johannsonové (Černá vdova) a Samuela L. Jacksona (Nick Fury) jsou pak o něco vyšší.

Jude Law
Filmový Watson se podepsal pod hlavní roli ve filmu "Don Hemingway". Jude Law bude hrát postavu profesionálního kasaře, který strávil posledních 12 let ve vězení. Scénář i režii této černé komedie si vzal na starosti Richard Shepard. Natáčet se začne na podzim tohoto roku.

Rachel McAdams a Noomi Rapace
Herecké hvězdy Hry stínů se setkají v thrilleru Briana De Palmy "Passion". Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí šéf a mentor ukradne její nápady. Ve filmu by se měl objevit také Paul Anderson, který si v druhém Sherlockovi střihnul roli plukovníka Sebastiana Morana. Plakát a fotky najdete tady.


Nominace na Teen Choice Awards

19. května 2012 v 10:38 | Grace |  Game of Shadows
Sherlock Holmes: Hra stínů získal tři nominace na Teen Choice Awards.

Sherlock Holmes: Hra stínů obdržel nominace v těchto kategoriích:
 • Akční film:
"Bez dechu"
"Act of Valor"
"Mission: Impossible - Ghost Protocol"
"Red Tails"
"Sherlock Holmes: Hra stínů"

 • Herec v akčním filmu:
Tom Cruise, "Mission: Impossible - Ghost Protocol"
Robert Downey, Jr., "Sherlock Holmes: Hra stínů"
Tom Hardy, "Warrior"
Taylor Lautner, "Bez dechu"
Logan Lerman, "Tři mušketýři"

 • Herečka v akčním filmu:
Salma Hayek, "Kocour v botách"
Milla Jovovich, "Tři mušketýři"
Paula Patton, "Mission: Impossible - Ghost Protocol"
Noomi Rapace, "Sherlock Holmes: Hra sínů"
Zoe Saldana, "Colombiana"

Robert Downey Jr. získal nominaci také za herce v sci-fi/fantasy za film Avengers a Rachel McAdams za herečku v dramatu Navždy spolu.

Výsledky budou vyhlášeny 22. června 2012.

Celý seznam nominací najdete tady.


Robert Downey Jr. přepsal historii Sherlocka

18. května 2012 v 10:28 | Grace |  Game of Shadows
Rozhovor s Robertem Downeym Jr. o - jak jinak než - Sherlockovi.

 • Co nového jste přinesli do světa filmového Sherlocka oproti předchozím zpracováním?
Od první chvíle setkání s Judem, když nás Guy (Ritchie, režisér) seznámil, jsme se ponořili do knih a překvapilo nás jedno: Watson nikdy nebyl ten starý buclatý hlupák se zraněnou nohou. Byl dynamický, byl v armádě. Nebrali jsme to tak, jako bychom dostali šanci přepsat historii Holmese, ale vycházet ze skutečné, ale ještě nevyužité historie.

 • Co se vám na Holmesově výstřednosti líbí nejvíce?
Miluju jeho závislost na Watsonovi. Myslím, že Holmes potřebuje, aby se o něj někdo staral. Jenom tehdy může být ve své práci nejlepší.

 • Je ve vašem vztahu s Watsonem pořád ten homoerotický podtext?
Myslíte ve filmu? Jo. Co se děje v našem soukromí je něco úplně jiného. Rozhodli jsme se s Judem ušetřit peníze Warner Bros, takže jsme spolu během tiskovky sdíleli jedno apartmá. Požádali jsme o malou místnost s jednou postelí - ale upřednostnili jsme dvě umyvadla, abychom se mohli opláchnout před a po naší svatbě.

 • Jaký je klíč k úspěšnému pokračování filmu?
Někteří z nás už na nějakých sequelech pracovali, a ty nebyly moc dobré. Chtěli jsme se tomuto úskalí vyhnout. Musíte zdvojnásobit svou skromnost, protože je tu přirozený nárust sebevědomí, který jde ruku v ruce s úspěchem: myslíte si, že diváci jsou na vaší straně jenom proto, že jste sami sebou.

 • Holmes má pár fantastických převleků. Jak daleko byste byl ochotný zajít s převleky ve skutečném životě?
Před 20 lety jsem byl tak na dně, že jsem si nasadil masku z filmu Planeta opic a myslel jsem si, že lidé nepoznají, jak zničený jsem. Fungovalo to asi prvních 15 minut. (směje se). "Jsem to já, Cornelius."


Iron Man vs. kyborg?

17. května 2012 v 15:17 | Grace |  Iron Man
Nové zprávy ohledně děje třetího Iron Mana.

Dobře, dobře, slyším. Zahlcujeme vás comicsovými články. Jenže co máme dělat, když na internet den co den přistávají marvelácké novinky, kterých vám ve výsledku neservírujeme ani půlku? Tušili jste třeba, že se v Iron Manovi 3 neobjeví Černá vdova, ale zato uvidíme Rebeccu Hall v roli, kterou odmítla Jessica Chastain? Ne? To protože jsme tyhle castingové veletoče raději přeskočili a čekali, až je budeme moct spojit s něčím zásadnějším.

A ta chvíle nastala teď. Nechť je tedy známo, že ve třetím Iron Manovi neuvidíme Scarlett Johansson. Místo ní si bude Robert Downey Jr. povídat s Rebeccou Hall, která ztvární inteligentní, vtipnou a pohlednou vědátorku, jejíž práce bude nejspíš souviset s nanovirem Extremis. Právě ten by mohl Tonyho přeměnit v něco na způsob kyborga (pro detaily si skočte do minulé novinky), což je stále ten nepravděpodobnější vývoj, jaký by měl železňákovi dopřát režírující Shane Black.

Americké Elementary: první pohled do zákulisí

17. května 2012 v 12:22 | Grace |  Elementary
Americký seriál Elementary předvedl první pohled do zákulisí.

První videopohled do zákulisí amerického seriálu Elementary. Hlavní roli ztvárňuje Jonny Lee Miller, jeho nejlepšího přítelkyni, spolupracovnici a doktorku hraje Lucy Liu jako Joan Watson. První záběry vypadají kvalitně, nicméně nic nového (oproti seriálu Sherlock či Mentalista) nepřinášejí. Doufejme, že tvůrci mají ještě nějaké eso v rukávu, jinak nevím, jak dlouho tento odvážný počin udrží pozornost diváků. Tak jako tak, obrázek o novém Sherlockovi si udělejte sami:

Jeden z tvůrců seriálu Sherlock (BBC) Steven Moffat se nechal slyšet, že televize CBS změnila příliš mnoho prvků původního Holmese. "To, co jsme udělali s naším Holmesem, bylo pouze přenesení z viktoriánské éry do současnosti," říká. "CBC provedla tři obrovské změny: Sherlock je v Americe, v současnosti a Watson je žena. Zajímalo by mě, jestli si od původního příběhu převzali ještě něco jiného, kromě jména Sherlock Holmes."

Moffat také potvrdil, že BBC zamítla žádost televize CBS o poskytnutí práv na remake Sherlocka, ale také trvá na tom, že tvůrcům Elementary nemá nic za zlé.

"Nechci aby to vypadalo tak, že já a Mark Gatiss nechceme, aby to zkusili také ostatní," vysvětluje. "Uvítáme to, ale neničte značku Sherlock Holmes."

Elementary uvidí diváci na CBS od tohoto podzimu každý čtvrtek od 10 hodin.


Guy Ritchie - otázky a odpovědi

15. května 2012 v 10:28 | Grace |  Game of Shadows
Guy Ritchie se rozpovídal o kreativitě svého týmu, o nahém Mycroftovi, nerealizovaném 3D a genialitě Hanse Zimmera.

Guy Ritchie je zpět jako režisér Sherlocka Holmese: Hry stínů, který v těchto dnech vychází na DVD a Blu-ray. Film znovu spojil Roberta Downeyho Jr. a Juda Lawa, představitele Sherlocka Holmese a doktora Watsona.

 • Jaké to je spolupracovat na filmech o Sherlocku Holmesovi?
Každý se na tvorbě podílí stejným dílem, což podle nás publikum miluje. Je to vzrušující. Možná to přeháním, ale jsme jako továrna na kreativitu. Nemyslím si, že existuje někdo, kdo by trumfnul někoho z našich. Je to otázka správného zacházení se všemi nápady. Nejsem si jistý, jestli si někdo z nás může říct, že určitý nápad byl pouze a jen jeho zásluhou.

 • A co když někdo navrhne něco, co se nejeví jako dobrá myšlenka?
Může se stát, že někdo příjde se špatným názorem a zesměšní se. Pak si ale uvědomíte, že ten špatný nápad vede k dobrému nápadu - takže vlastně nic jako špatný nápad neexistuje. Myslím, že je důležité nechat věc otevřenou, tak, aby každý mohl předhazovat svoje myšlenky a ty pak buď projdou nebo ne, podle rozhodnutí celého týmu.
Jsem rád členem něčeho takového. Mám pocit, jakoby se každý z nás snažil převzít autorství konceptu, který mu byl ukraden skupinou. Stává se to, protože je to přirozené a protože všichni máme svá ega.
Ale když se do procesu tvorby nadchnete, což se stane, pokud se uklidníte, všechna rivalita je pryč, nikdo se nesnaží přivlastnit si určitý nápad nebo myšlenku. A to je na naší práci nejlepší - když se nikdo nesnaží převzít autorství nějakého nápadu. Pět nebo šest mozků pracuje jako jeden - a tehdy se celý proces tvorby stává nejefektivnějším.
Takže kdybych měl říct kdy a s jakou myšlenkou kdo přišel, neřekl bych vám to. Joel a Lionel dostali nápad udělat filmy, které se poté staly živým organismem jako kreativní mysl. Pronikli jsme do toho a uskutečnili jsme jejich vizi.

 • Je pravda, že se vám zpočátku scénář Hry stínů nezamlouval?
Scénář byl hrubý, což se některým z nás moc nelíbilo. Nebyli jsme si jisti, jestli je to skutečně to, co chceme točit. Ale přepracovali jsme to.

 • Jak reagoval Stephen Fry na to, že se měl ve filmu objevit nahý?
Myslel jsem si, že by to mohl být problém - všichni jsme si to mysleli, když jsme pročítali stránky scénáře. Ale Stephen se ten den opravdu objevil nahý. Vůbec nevzdoroval - stejně jako Robert, když měl mít ženské šaty. Mám velké podezření, že to byl jeho nápad. Tak jako tak, Stephen skutečně neměl žádné oblečení a šlo to dobře. Z mé strany s tím nebyla velká práce.

 • Byl Fry jako Mycroft vaší první volbou?
Robert a já máme společného přítele - Chrise Martina ze skupiny Coldplay. Je nadšený do Sherlocka a celou věcí s Mycroftem. Byl to jeho nápad obsadit do této role Stephena Frye.

 • Akční scény musely být vyčerpávající.
Natáčení některých z nich trvalo dva týdny a herci strávili osm až deset hodin denně natáčením jedné scény. Nikdo nepožaduje ani po profesionálním atletovi, aby tak moc pracoval, takže Downey, Law a Rapace byli neustále na dietě a bez přestávky cvičili.
Dostat se do správné teploty trvalo hodinu, uklidnění další hodinu a mezitím měli 10 hodin - a tak to šlo týden po týdnu.
Je téměř nemožné docenit, kolik fyzické síly jsme z nich dostali - nemluvě o ostatních aspektech. Jenom to fyzické vytížení bylo velmi náročné.

 • Z jakého důvodu jste netočil v 3D?
Jsem fanoušek 3D a jsem také filmový nadšenec, takže mám rád technické záležitosti filmu. Ve skutečnosti jsem chtěl mít Hru stínů v 3D. Jenže v době, kdy jsme točili, bylo tolik 3D filmů, až to bylo unavující, a tak jsme od toho upustili.
Jsem fanoušek všeho inovatinvho, ale tohle mi moc inovativní nepřipadlo. Možná, kdybychom to natočili dřív, snažil bych se o 3D mnohem víc.

 • Cítil jste nějaké omezení moderní dobou?
Kupodivu vůbec. Filmová tvorba se změnila, jak všichni víme, nezávislé filmy byly vyškrtnuty poměrně nápadým trendem. Kdo je za to zodpovědný a proč tomu tak je, nevím.
Zároveň se stále považuju za nezávislého filmaře a určitě neodporuju studiu ve zkoušení inovativních věcí - opravdu to podporují. Hlavně filmová tvorba převzala hodně aspektů nezávislých filmů.
Myslím, že to je druhá strana pozice, do které jsme se dostali. Velké filmy se stávají více a více zajímavějšími. No, některé z nich jsou a některé ne. Ocitli jsme se ve velmi zajímavé filmové době a cítím, že tyto velké filmy můžou být velmi zajímavé. Takže ne, necítím se omezený.

 • Jak moc tato myšlenka zasahuje do vzhedu vašich filmů?
Strávili jsme mnoho času nad estetikou, ale je to něco, co se už vyvinulo. Philippe Rousselot (kameraman) a já jsme prošli nesčetné množství různých formátů, abychom pak přišli s něčím originálním.
Mělo to vypadat staromódně ale zároveň jsme diváky nechtěli ochudit o současný technický pokrok, takže jsme strávili hodně času nad prací s estetickou stránkou filmu.

 • Můžete nám říct něco málo o spolupráci s Hansem Zimmerem?
S Hansem jsme byli na stejné vlně. Máme rádi stejný druh hudby. Byla to nástavba. Hansovi se velice líbil první soundtrack a s druhým jsme na měsíc zamířili k Romům a nahráli s nimi velké množství hudby.
I když je jako skladatel velmi plodný, tohle byla ta správná věc. Hans je jedním z těch, kteří se k nám přidali ze správného důvodu a je s námi pořád ze správného důvodu. Je opravdu kreativní osobnost a je mi potěšením s ním pracovat. Jeho nadšení pro věc je nakažlivé. Nemůžu to ani slovy vyjádřit.


Robert Downey Jr. v "El Presidente"

15. května 2012 v 9:19 | Grace |  Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. by mohl spolupracovat s Tomem Cruisem na filmu "El Presidente."

Warner Bros. se snaží získat do hlavních rolí akční komedie "El Presidente" Roberta Downeyho Jr. a Toma Cruise. Scénář píše Dan Goor. Příliš horlivý agent tajné služby (Cruise) je převelen k práci ochránce bývalého amerického prezidenta (Downey), který je tak trochu nemotorný nešika. Práce se stane nebezpečnou, když ex-prezidentovi začnou vyhrožovat. Oba musí spojit síly a útoku zabránit.

Zatím nebyla učiněna žádná oficiální nabídka, ale studio zvažuje do role agenta Toma Cruise, zatímco Downey by si měl zahrát nemotorného prezidenta.

Na režisérskou stoličku by měl usednout Jay Roach.


Avengers pokořili miliardovou hranici

13. května 2012 v 19:23 | moviezone.cz |  Avengers
Tak to byl hukot. Dlouhé měsíce se spekulovalo o tom, jestli Avengers vytáhnou comicsy od Marvelu o level výš a zvládnou vytlačit tržby Iron Mana nebo Thora až někam ke Spider-Manům nebo Temnému rytíři.

Stačily ale dva týdny ve světových kinech a je zřejmé, že marvelovská týmovka půjde ještě výš a může se měřit s těmi úplně největšími hity historie. A očkem smí pomrkávat i po legendárním Titanicu.

Avengers totiž po mohutném nástupu do světových kin a velkolepém otvíráku v Americe dál drží fazónu a vydělávají stamiliony. Povedenému filmu se daří vábit do kin nové diváky, těm spokojeným pak často dopřává druhý či třetí nášup, a tak se peníze jen sypou. A odvážní pionýři z filmové divize Marvelu si mnou ruce.

O uplynulém víkendu téhle zábavné comicsovce klesly tržby jen o 50%, díky čemuž si Avengers připočetli dalších 103 milionů (samozřejmě jde o rekord druhých víkendů) a z Ameriky hlásí už 373 mega. Film tu má nakročeno přes 600 milionů, kteroužto sumu dosud zdolali jen Avatar a Titanic Jamese Camerona.