Červen 2012

Avengers Blu-ray trailer

29. června 2012 v 15:36 | Grace |  Avengers
Avengers zaútočí na vaše DVD a Blu-Ray přehrávače...

Oficiální datum vydání DVD a Blu-raye Avengers připadá na 25. září 2012 (USA). Předběžné datum vydání v České republice je 29. 8. 2012 (může se ještě změnit).

Avengers mají k dnešnímu dni na kontě necelých 1,440 miliardy dolarů.

Na Blu-ray najdete vedle ostatních bonusů (gag reel) spoustu vystřižených scén (celkem půl hodiny). O jaké scény se jedná najdete tady.Iron Man 3 na Comic-Conu

29. června 2012 v 10:01 | Grace |  Iron Man
Studio Marvel včera oznámilo, že se fanoušci Iron Mana můžou těšit na "first look" z třetího Iron Mana.

Comic-Con se koná každoročně v americkém San Diegu a pro všechny fanoušky komixů (a filmů obecně) poskytuje příležitost setkat se s oblíbenými hvězdami a také vidět jako VIP první záběry z nadcházejících projektů.

Studio Marvel oznámilo, že se na Comic-Con, který začíná příští měsíc, dostaví Kevin Feige (vedoucí Marvelu) s dalšími, zatím nejmenovanými speciálními hosty. Společně pak představí první záběry z očekávaného Iron Mana 3.

Děj třetího Iron Mana se odehrává po událostech filmu Avengers. Zatím nebyla vydána oficiální synopse, ale jisté je obsazení Sira Bena Kingsleyho jako hlavního záporáka Mandarina. Film je inspirován komixem Extremis a je také oporoti předchozímu dílu více zaměřený na Tonyho Starka.

Oficiální stránky Comic-Conu: comic-con.org

V kinech od 3. května 2013.


Co Marvel plánuje s Iron Manem 3?

28. června 2012 v 19:35 | Grace |  Iron Man
I před tím, než se z Avengers stal miliardový hit, byla kolem marveláckých filmů spousta spekulací. Jaké další uvidíme? O čem budou? A kdo se v nich objeví?

První fázi propojených comicsových celovečeráků máme za sebou. Ta druhá pak odstartuje příští léto technothrillerovým Iron Manem 3, v němž by si to měl Tony Stark rozdat se samotným Mandarinem (Ben Kingsley). Co nového jsme nyní o filmu zjistili?

Samozřejmě, máme před sebou jen další sadu drbů. Podle všeho ale bude mít film Shanea Blacka jakousi náhradu za agenta Coulsona. Původně to měl být zbrusu nový agent S.H.I.E.L.D.u Al MacKenzie s tváří Vala Kilmera (kdo viděl Kiss Kiss Bang Bang, určitě rozumí). Nakonec to ale neklaplo a místo něj se o pana Starka postará Maria Hill, jíž si v Avengers zahrála Cobie Smulders.

S.H.I.E.L.D. se tak přeci jen v nějaké míře objeví. I nadále si ale všichni stojí za tím, že nebude hrát zdaleka tak velkou úlohu jako v Iron Manovi 2 (spíš to bude jako v prvním díle). Další novinkou je, že ve filmu neuvidíme čínskou superhvězdu Andyho Laua. Jeho roli Starkova vědeckého kamaráda převezme někdo jiný, i tak ale půjde o důležitou postavu. Dokonce se spekuluje, že to má být hodná verze comicsového záporáka Radioactive Mana, která má jistá pojítka s Ant-Manem.

A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Edgar Wright tvrdí, že by měl ještě letos točit "něco z Ant-Mana". Když si tedy dáte dvě a dvě dohromady, vyjde vám z toho smysluplnost drbů, že se s Ant-Manem poprvé potkáme v potitulkové scéně Iron Mana 3 (Whedon si podobně natočil konec Thora). Uvidíme i jeho tvář? To samozřejmě záleží na tom, jak daleko se do příštího roku dostane dlouho chystaná Ant-Manova sólovka. Že by přeci jen vyštípala Black Panthera z roku 2014? Anebo mravenčího superhrdinu opravdu uvidíme až o rok později? Každopádně už je kolem něj takové haló, že by si snad neměl nechat ujít další Avengers. A šikovnější představovačku než na konci Iron Mana 3 si asi nelze představit.


Trailer: Anna Karenina

21. června 2012 v 10:13 | Grace |  Other
První trailer na Annu Kareninu režiséra Joa Wrighta v němž se v jedné z hlavních rolí objeví také Jude Law (Watson).

News

17. června 2012 v 15:59 | Grace |  Other
Robertův další projekt, minifilm ze soukromí manželů Downeyových plus nový plakát k třetímu Iron Manovi.

Cumberbatch: Natáčet začneme v lednu

15. června 2012 v 15:40 | Grace |  Sherlock BBC
Benedict "Sherlock" Cumberbatch prohlásil, že chce hrát geniálního detektiva ještě dalších 15 let. Pětatřicetiletý filmový a seriálový herec také prozradil, že natáčení třetí řady BBC seriálu začne v lednu příštího roku.

Benedict se kromě seriálu stal ale také velmi žádaným hollywoodským hercem. Na otázku, zda ho to může Hollywood odloučit od postavy Sherlocka odpověděl: "Vždycky budu hrát Sherlocka - nehodlám se ho vzdát."

"Miluji to. Je to těžká práce, ale stojí to za to. Pracuji se skvělou partou lidí. Milujeme naše fanoušky i to, co vytváříme. Je to neuvěřitelné být součástí něčeho takového, nestává se to tak často. Nebojte se, nehodláme s tím skončit."

Benedict také řekl, že může hrát postavu Sherlocka po několik desetiletí, protože scénárista Steven Moffat začal seriál s mladšími postavami, než tomu bylo u předchozích zpracování.

"Nemáme žádný důvod toho nechat, pokud tu pořád budou lidé, kteří nás budou obdivovat a pokud nás to bude stále bavit. Čas od času natočíme tři epizody, takže si myslím, že efekt předávkovaných diváků tady nehrozí."

"Je dobré nechat diváky, aby chtěli víc. Chtěl bych vidět Sherlocka stárnout. Začali jsme v jejich mládí. Je vzácné vidět Holmese a Watsona na začátku jejich vztahu, obvykle je diváci vidí v jejich 40 nebo 50 letech. Mám před sebou ještě dlouhou cestu - je mi teprve 35."


Nové fotky ze Hry stínů

13. června 2012 v 17:59 | Grace |  Game of Shadows
Na internetu se objevily nové fotky z druhého Sherlocka.

Nové fotky mají na starosti nejspíše američtí fanoušci, kterým se v těchto dnech dostávají do ruky jejich DVD a Blu-raye. Fotky jsou jak ze samotného filmu a natáčení, tak z Movie App, o které jsem psala již tady.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Movie App:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Iron Man 3 plakát

13. června 2012 v 9:43 | Grace |  Iron Man
První promo plakát ke třetímu Iron Manovi...

Máme tu první promo plakát ke třetímu Iron Manovi režiséra Shanea Blacka s novým ironmanovským oblekem, se kterým se setkáme ve filmu. Plakát je nyní vyvěšen na Licensing Expo 2012 v Las Vegas.

imagebam.com

Film je popisován jako "thriller technologické krize," který je zasazen do světa mezinárodní války, zbraní a teroru. V hlavních rolích uvidíte Roberta Downeyho Jr, Gwyneth Paltrow, Dona Cheadla, Guye Pierce, Rebecu Hall, Ashleyho Hamiltona, Sira Bena Kingsleyho, Jona Favreaua a další.

Premiéra filmu je naplánovaná na 3. května 2013.


Fotky z natáčení Iron Mana 3

8. června 2012 v 21:20 | Grace |  Other
Neoficiální fotky z natáčení třetího Iron Mana s Robertem Downeym Jr. (Iron Man), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) a Donem Cheadlem (James Rhodes).


imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com

360: Trailer

8. června 2012 v 15:17 | Grace |  Other
Jude Law přichází v novém traileru k filmu 360.

Avengers míří do vesmíru. Uvidí je astronauti.

6. června 2012 v 16:18 | Grace |  Avengers
Loki bude překvapený...

Los Angeles - Comicsový film Avengers ovládl kina po celém světě a nyní míří i do vesmíru. Po dohodě amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se studiem Disney se připravuje zvláštní promítání amerického superhrdinského snímku pro astronauty na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

"Je to jedna z věcí, které umožní posádce (ISS) zůstat ve spojení se Zemí. Je to pro astronauty velká morální vzpruha, když musejí být dlouhou dobu pryč," řekl o promítání kasovního trháku na palubě orbitálního komplexu Dan Cook z NASA.

NASA měla podíl i na vzniku filmu. Některé scény se totiž natáčely v areálu americké kosmické agentury v Ohiu.

Avengers jsou zatím kasovně nejúspěšnějším snímkem letošního roku. Do kin mimo USA šel film koncem dubna, v květnu se pak dočkal i americké premiéry. Snímek zatím celosvětově dosáhl tržeb 1,25 miliardy dolarů (26 miliard korun), z toho 527 milionů dolarů v Severní Americe.


První oficiální foto z Iron Mana 3

4. června 2012 v 19:36 | Grace |  Iron Man
Po sérii paparazi fotek z natáčení třetího Iron Mana nám tvůrci konečně představili první oficiální fotku z placu.

Krom Tonyho Starka si můžete prohlédnout přehlídku ironmanovských obleků, které se objevily v prvním a druhém filmu.
imagebam.com
Doufejme, že nám tvůrci budou servírovat fotky z placu v pravidelných dávkách :-)


Holmes a Watson o Davidu Rathovi

2. června 2012 v 10:32 | Grace |  Other
Glosa ze serveru idnes.cz. Jak uvažují Holmes a Watson nad současnou politickou situací v České republice?

GLOSA: Holmes a Watson o Rathovi

Známého sociálnědemokratického politika Davida Ratha zatkli v pondělí večer policisté. Představme si, že v této fázi sledují případ dr. Ratha Sherlock Holmes a jeho věrný Watson.

Watson: Mně z toho jde hlava kolem. Tak kolik měl těch milionů? Šestnáct? Pět? Začalo to ve středních Čechách, nebo v Ústí? A týká se to kladenské nemocnice? Není to nakonec fatální chyba policie nebo skutečně šikana opozičního předáka?

Holmes: Milý Watsone, to poslední můžeme spolehlivě vyloučit.

Watson: Z čeho tak soudíte?

Holmes: Drahý příteli, jak víte, od případu okouzlující Ireny Adlerové se o události v Čechách zajímám a jsem obeznámen s tamními obskurními politickými zvyky. Ovšem státní zástupkyně Lenka Bradáčová a předsedkyně tamní dolní sněmovny Miroslava Němcová jsou rozumné a inteligentní ženy. Nikdy by nedaly svolení k tomu, aby byl Rath zatčen, kdyby nebyly důkazy zcela přesvědčivé. A Rathovi nadřízení Sobotka a Hašek by spustili větší bandurskou, kdyby nebyli přesvědčeni, že s Rathem je amen.

Watson: To zní logicky.

Holmes: A pochopitelné je i to, že kolegové z českého Scotland Yardu drží výjimečně jazyk za zuby. Nepochybně jsou na stopě větší bandy, než je oněch osm zatčených. A jejich komplicové by mohli zamést důkazy.

Watson: To je pravděpodobné.

Holmes: Není tedy důležité, zda měl Rath pět, či šestnáct milionů, zda v pytlíku, nebo v batohu. Za jisté lze považovat, že se dopustil vážného zločinu a že to pro sociální demokracii a celý politický systém v Česku bude mít nedozírné následky, byť ne tak nedozírné, jako kdyby se provalila aféra tamního krále s Irenou Adlerovou.

Watson: Obdivuhodné!


Guy Ritchie a Ostrov pokladů?

2. června 2012 v 7:37 | Grace |  Other

Warner Bros. povolalo Guye Ritchieho jako režiséra pro novou adaptaci pirátského románu Roberta Louise Stevensona Ostrov pokladů.

Scénář byl svěřen Alexovi Harakisovi. Ritchie bude na filmu spolupracovat s Lionelem Wigramem - stejně jako na Sherlocku Holmesovi a jeho pokračování - Hře stínů. Ritchie se nedávno podepsal také pod produkci a pravděpodobně i režii filmu The Man from U.N.C.L.E. poté, co projekt opustil Steven Soderbergh.

Wigram pracoval na Ostrově pokladů posledních pár let s Paulem Greengrassem (druhý a třetí Bourne).

Ostrov pokladů je nejznámější dílo skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona. Jedná se o klasický pirátský příběh s pokladem zakopaným na neznámém ostrově. Malý Jim Hawkins narazí na mapu pokladu a na lodi Hispaniola podstupuje odvážnou plavbu, která zcela změní jeho život. Jenže Ostrov pokladů je pochmurné, strašidelní místo a Jim brzy bojuje o přežití - proti krvelačným pirátům a záhadnému Dlouhému Johnu Silverovi.


Sherlock Holmes photoshoot

1. června 2012 v 10:25 | Grace |  Sherlock Holmes
Objevil se pro mě neznámý photoshoot k prvnímu Sherlockovi. Fotky jsou bohužel v malém rozlišení a ještě k tomu potagované, ale stejně si myslím, že se velice povedl.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com