Červenec 2012

Perry Mason - nové informace

31. července 2012 v 17:30 | Grace |  Robert Downey Jr.
Marc Guggenheim, producent nového seriálu "Arrow", prozradil mimo jiné také něco málo o filmu Perry Mason, v němž se v hlavní roli objeví Robert Downey Jr.

Postavu Perryho Masona ve stejnojmenném seriálu hrál Ramond Burr. Downey má již zkušenosti s rolí detektivního vyšetřovaltele v akčním Sherlocku Holmesovi. Guggenheim tvrdí, že Mason se bude zdržovat hlavně v soudní síni, ale uvidíme také Masonův život mimo soudní budovy.

"Záleží nám hlavně na tom, abychom věrně zachytili povahu postavy," řekl Guggenheim. "Nehrneme se do akce, která do filmu nepatří. Je to jiný druh filmu než Sherlock Holmes. Chceme se co nejvíce zaměřit na postavu. Je to soudní drama. Soudní síň je to, co dělá Perryho Masona Perrym Masonem, ale ve filmu je také hodně věcí z prostředí mimo soudní budovu."

"Je to takhle," řekl Guggenheim. "Downey je producentem filmu, stejně jako hlavním hercem, takže jeho angažování ve scénáři je intenzivnější. Normálně by dostal scénář a až pak by vylepšoval a improvizoval. Teď ale jsou ale jeho vylepšováky součástí receptury, protože Downey přidává své poznámky do scénáře a diskutuje o tom, co je pro příběh dobré a co ne. Takže si myslím, že je to hodně důležité, hlavně proto, že zároveň dotváříme charakter postavy. Robert má velmi specifické představy o tom, koho chce hrát a kým chce svou postavu mít. Také si myslím, že přestože je Robert hodně známý svými vylepšováky, je tu pořád hodně práce, kterou odvedli scénáristé."

Více tady.


Robert Downey Jr. - herec nebo zpěvák?

29. července 2012 v 12:44 | Grace |  Robert Downey Jr.
Roberta Downeyho známe především jako talentovaného herce z Iron Mana nebo Sherlocka Holmese. Málokdo ale ví o jeho hudební kariéře, ve které se může pochlubit originálními texty písní a nezapomenutelným hlasem.

O jeho hudebním talentu jsme se mohli přesvědčit v mnoha filmech (např. Zpívající detektiv; 2003) nebo seriálech (Ally McBeal). Downey se podílel jako textař a zpěvák také na albu Vondy Sheparda "Ally McBeal: For Once in My Life". Spolu se zpěvákem Stingem si ve čtvrté řadě seriálu zazpíval duet písně "Every Breath You Take". Společný zpěv si zopakovali minulý rok na oslavě Stingových šedesátých narozenin.


Následující léta byla poznamenána Downeyho drogovými aférami - jak filmová, tak hudební kariéra byla odsunuta do pozadí. Po terapii, v roce 2001 se Robert vrátil v klipu písně Eltona Johna "I Want Love". Režisér Sam Taylor-Wood natočil klip celkem 16x a nakonec se mu nejvíce líbil poslední pokus, protože podle Johna, Downey vypadal naprosto uvolněně a podle jeho vlastních slov Robert klip "fantasticky podcenil". Klip najdete tady.

První album
V listopadu roku 2004 vydal debutové album "The Futurist", k němuž navrhnul také obálku CD. Na designu seznamu skladeb se podílel i jeho syn Indio. Album obdrželo kladné i záporné recenze. V roce 2006 Downey uvedl, že další desku pravděpodobně nahrávat nebude, protože energie, kterou do alba vložil, za to nestála. Později ale prohlásil, že další album není vyloučeno.

Nissan "Innovation for all"
V srpnu 2010 zapůjčil Robert svůj hlas reklamám "Innovation for all" pro automobilku Nissan. Celkem pět spotů je zaměřeno na produkty Nissanu na rok 2012.

Comic-Con 2012: Elementary

28. července 2012 v 12:06 | Grace |  Elementary
Jedna z nejočekávanějších (a nejodsuzovanějších) novinek podzimu. Producenti a tvůrci na včerejším panelu řešili ženskou otázku, jejich pohled na slavného detektiva, dotkli se toho, zda budou mít spolu Sherlock a Watson pletky a v neposlední řadě naznačili, které slavné případy diváci v seriálu uvidí.

Článek ze serveru serialzone.cz

Pane jo, vždyť je to ženská!
"Rozesmálo mě to: Co by byla pro Sherlocka Holmese větší výzva, než bydlet s Watsonem, který je vlastně žena?" odpověděl producent Robert Doherty na otázku, proč se z Watsona stala Watsonová. I když Watsona nyní hraje Lucy Liu (Ally McBeal), do jisté míry je vlastně nepodstatné, že je to žena… nemělo by to hrát žádnou roli. Herečka Dohertyho pochválila za to, že přišel se zajímavým nápadem. I když vztah Watsonové a Sherlocka nebude romantický, přesto změna pohlaví vytváří novou dynamiku a chemii, kterou bychom s dvěma mužskými postavami nezískali.

Přátelství na prvním místě
Doherty publikum ujistil, že nové partnerství muž/žena nebylo vytvořeno proto, aby se z něj stala romantická otázka "Budou nakonec spolu?". Seriál bude ctít vztah mezi Sherlockem a Watsonovou tím, že se budou soustředit na to, co jejich pár dělá speciálním: jejich hluboké přátelství. Ale nejprve je musí nějak dokopat k tomu, aby se přáteli vůbec stali.

Příběh dvou Sherlocků
Miller se dokonce spojil se současným Sherlockem č. 1 - Benedictem Cumberbatchem, který slavného detektiva hraje v úspěšném britském seriálu. "Samozřejmě, že jsme se bavili. Benedict byl velmi vstřícný, podporuje nás," řekl Johnny Lee Miller, představitel amerického Sherlocka. "Společně se pokusíme zajistit, aby obě verze byly co nejvíce rozlišné."

Rodinná pouta
Představení Sherlockova bratra Mycrofta je možná v nedohlednu, ale na druhou stranu se objeví jiné známé jméno. "Byla by škoda tvořit projekt o Sherlockovi a nepředstavit v něm profesora Jamese Moriartyho," řekl Doherty. "Moriarty je postava, u níž se opravdu těším, až ji budu psát," Do té doby, než se objeví, bude záhadná temná postava Holmesova často zmiňovaného, i když nikdy nespatřeného otce vrhat stín na spoustu věcí, které se v seriálu budou odehrávat. "Chceme ho postupně vytvářet a nakonec ho udělat významným charakterem v Elementary."

Vlastní příběhy
Miller si sice pro inspiraci načetl romány o Holmesovi, ale scénáristé plánují využívat svou vlastní představivost při vytváření případů pro dané epizody. "Milujeme originální příběhy," řekl Doherty. "Nicméně stejně tolik se nám líbí vztahy a mytologie. Nyní se těšíme na to, až budeme vymýšlet nové příběhy."

Tak, co vy na to? Uklidnilo vás, že romantický vztah není v dohlednu? Nebo máte po přečtení článku ze seriálu ještě větší obavy než dosud? Povídejte. A pokud vás zatím seriál minul, mrkněte na první trailer, stojí za to.


Robert Downey Jr nejhodnotnější filmovou hvězdou

24. července 2012 v 18:27 | Grace |  Robert Downey Jr.
Server vulture.com zveřejnil žebříček 100 nejvýdělečnějších herců a hereček současnosti. První místo neobsadil nikdo jiný než sám Iron Man.

Vzorec pro kritéria umístění v žebříčku sestavil statistik Harry Enten z The Guardian. Výpočet bral v úvahu několik faktorů - od kasovních úspěchů (domácích i mezinárodních), přes vítězství v cenách Akademie (Oscaři) až k tomu, jak herce vidí veřejnost a jak si jich váží studia.

V první pětici se objevil také Will Smith, Johnny Depp, Denzel Washington a Brad Pitt. Nejúspěšnější ženou je Angelina Jolie, která obsadila "až" osmé místo. Meryl Streep stojí na špici žebříčku nejrespektovanějších herců.

Celý žebříček najdete zde: vulture.com


Carole Buggé - Sherlock Holmes a bezhlavý mnich

21. července 2012 v 12:54 | Grace |  Knihy
Všichni známe knihy Sherlocka Holmese od Sira Arthura Conana Doylea. Málokdo ale ví o dalších autorech, kteří se stali pokračovateli Doyleova odkazu a s menším či menším úspěchem publikují nové romány a povídky o slavném detektivovi a jeho věrném příteli. Rozhodla jsem se vám některé z těchto knih představit v nové rubrice - Knihy. Začínáme románem americké spisovatelky Carole Buggé - Sherlock Holmes a bezhlavý mnich.

Iron Man 3 - natáčení ve Wilmingtonu

21. července 2012 v 12:12 | Grace |  Iron Man
Další normální den v životě Roberta Downeyho Jr....

Natáčení Iron Mana 3 ve Wilmingtonu (Severní Karolína) pokračuje. Ve středu se štáb přesunul nad řeku Cape Fear River, kde se natáčela scéna, ve které Tony Stark ve svém brnění zachráňuje posádku letadla. Scéna vypadá hodně složitě, jak se můžete přesvědčit na následujících fotkách a videu:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.comSherlock nominován na Emmy!

20. července 2012 v 16:34 | Grace |  Sherlock BBC
Televizní seriál Sherlock stanice BBC dostal třináct nominací v prestižních cenách Emmy.

Guy Ritchie znovu tátou

19. července 2012 v 18:00 | Grace |  Other
Guy Ritchie se včera objevil na slavnostní londýnské premiéře filmu Temný rytíř povstal se svou přítelkyní Jacqui Ainsleyovou.

Downey: Iron Man bude mít trable podobně jako Temný rytíř

17. července 2012 v 20:06 | Grace |  Iron Man
Rober Downey Jr. tvrdí, že taky Tony Stark bude bojovat se svými vnitřními démony.

Marvelovské filmy mají reputaci odlehčenější atmosféry, než je tomu u jeho protějšku - studiu DC. Určitě si ale nedokážeme představit Starka jak pochoduje po svém sídle opírajíc se o hůl jak to dělá Bruce Wayne v "Temný rytíř povstal".

Ale podle Downeyho, Iron Man bude čelit jeho vlastním vnitřním démonům, přesně jako Nolanův Batman. A mohlo by se to dít ve třetím Iron Manovi.

V rozhovoru s novináři na Comic-Conu uvedl: "Nejsme tak vážní, jako Temný rytíř, ale Tony určitě má a měl dříve, hlavně v komiksech, své vnitřní démony. Trochu jsme je ukázali v Iron Manovi 2, ale pokud byste si představovali někoho, kdo viděl nebe otevřené, přišel červí dírou a bojoval s mimozemskými druhy, říkám, že by to bylo trochu odbyté."

Fanoušci spekulují nad zápletkou filmu, která by se mohla odvíjet od příběhu komiksu, kde se Tony Stark stane alkoholikem a musí se vzdát svého obleku. Podle dostupných informací se ale nezdá, že by tomu mělo tak být. Určitě to ale ukazuje, že Iron Man rozhodně nedostatkem temnějšího materiálu netrpí.Noomi Rapace: Hrát sexy, krásnou a okouzlující ženu mě nudí k smrti

17. července 2012 v 19:29 | Grace |  Other
Díky famóznímu úspěchu, který sklidila za ztvárnění geniální hackerky ve filmových adaptacích trilogie Stiega Larssona Milénium, se stala Švédka Noomi Rapace nejžádanější herečkou Hollywoodu. Po akční krimi Sherlock Holmes: Hra stínů si ji pro novou hororovou sci-fi Prometheus vybral i proslulý režisér Ridley Scott.

Iron Man 3 Comic-Con sestřih

15. července 2012 v 14:04 | Grace |  Iron Man
Bohužel se videa promítaného na Comic-Conu nejspíš nedočkáme. Naštěstí se našli fanoušci, kteří byli ochotní podělit se o to, co na prvním oficiálním videu viděli.

Well, samozřejmě následují SPOILERY!

Poslední část sestřihu obsahovala scénu, kde skupina vrtulníků s raketomety zničí Tonyho velké sídlo, které se zřítí z útesů do moře. Tony se dostane do svého obleku včas, ale Pepper Potts zůstává v sutinách. A Tony sleduje, jak všechny jeho obleky jeden po druhém vybuchují. Tony je se vrhne do vody, ale je stržen proudem. Během toho všeho slyšíme Mandarinův hlas: "Někteří lidé mě nazývají teroristou. Já se považuji za učitele. Lekce číslo jedna: Hrdinové. Nikdo takový neexistuje. Pokud budete prosit o milost, budete umlčeni."

Byly tam také krátké záběry na Tonyho sedícího na pohovce ve svém obleku. Přichází Pepper a políbí ho a obejme, zatímco Tony má na sobě stále oblek. Viděli jsme Guye Pearce (Aldricha Killiana), který také políbí Pepper Potts. Další záběry obsahovaly záblesk Mayi Hansen (Rebecca Hall), která vypadala smutně a také zbrusu nový červeno-bílo-modrý oblek War Machina.

Viděli jsme řetěz přecházející v jílec meče. Sestřih obsahoval také snímek skupiny vládních úředníků vypadajících znepokojeně, když se stali svědky krveprolití způsobeného rukama teroristů. Nakonec vidíme Pepper Potts, jak najde zničenou helmu Iron Mana v sutinách.

Více informací ohledně marvelovských projektů a v neposlední řadě dokonalejší popis prvního iron-manovského traileru najdete tady: moviezone.cz


Videa z Comic-Conu

15. července 2012 v 12:52 | Grace |  Iron Man
Záznam z konference a rozhovory s novináři na Comic-Conu v San Diegu.

Další nové informace se můžete dozvědět prostřednictvím následujícího videa, které zaznamenává celou konferenci s šéfem Marvelu - Kevinem Feigem, Robertem Downeym Jr., Donem Cheadlem (Rhodes) a režisérem Shanem Blackem. Video trvá necelou čtvrt hodinu, takže je o co stát.

Dalším kousem je rozhovor mezi Robertem a novináři, který ale naruší vtipný příchod Zacha Galifianakise. Zach je Robertův "parťák" z filmu Na doraz (Due Date) z roku 2010.


Comic-Con: Iron Man 3

15. července 2012 v 9:19 | Grace |  Iron Man
Nejnovější informace ohledně třetího Iron Mana přímo z úst Roberta Downeyho Jr.

Robert Downey dorazil na sobotní Comic-Con v San Diegu ve stylu Tonyho Starka. Downey se doslova "protančil" uličkami velké haly H, ve které se předváděčka konala. Kapacita sálu je šest tisíc míst.

Spolu s šéfem Marvelu Kevinem Feigem představil sestřih scén z třetího Iron Mana, kterého uvidíme v kinech příští rok v květnu. Downey měl oblek s kravatou a na pravé ruce část kostýmu Iron Mana. (viz foto)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Klip z třetího Iron Mana ukázal poslední model jeho obleku - jednotlivé kousky kostýmu se složí přímo na jeho těle. Fanoušci také mohli vidět Starkovo sídlo, které se zřítí z útesu a jeho sklad ironmanovských obleků, jak je doslova rozcupován na kousky.

Sestřih nabídl také první pohled na Sira Bena Kingsleyho jako hlavního padoucha Mandarina a další nováčky jako Guye Pearce a Rebecu Hall. Vrátila se také Gwyneth Paltrow jako Pepper Potts, Don Cheadle jako James Rhodes a Jon Favreau jako Happy Hogan.

Favreau, který režíroval první dva filmy se vrací na postu producenta filmu.

Režisér Shane Black uvedl, že třetí díl se snaží jít ke kořenům Starka a také funguje jako vyvrcholení celé trilogie. Na otázku, jestli uvidíme další filmy s Iron Manem, odpověděl Downey: "Budoucnost je nejistá. Jsem megašťastný a byla to neuvěřitelná cesta."

Feige také oznámil nadcházející marvelovské projekty: "Thor - The Dark World", "Captain America - The Winter Soldier" a předpokládané "Guardians of the Galaxy" a "Ant Man."

Starkův tanec si můžete prohlédnout v následujícím videu:


Downey pozdravil fanoušky Comic-Conu z toalety

14. července 2012 v 20:28 | Grace |  Other
Robert Downey Jr překvapil fanoušky Avengers na Comic-Conu, když je pozdravil prostřednictvím videa natočeného v koupelně.

Elementary - první ohlasy

13. července 2012 v 17:46 | Grace |  Elementary
Je to Elementary, moje milá Watsonová!

Nový seriál Elementary americké stanice CBS měl včera svoji předváděčku na Comic-Conu v San Diegu. Zůčastnili se jí jak oba protagonisté - Jonny Lee Miller (Sherlock Holmes) a Lucy Liu (Joan Watson), tak samozřejmě i zbytek tvůrčího týmu. Po tiskovce následovalo promítání pilotního dílu, který byl už několik měsíců v hledáčku nejednoho fanouška Sherlocka. Jak tedy dopadl tento očekávaný (a někdy i předem odsuzovaný) seriál?

Nebudu vás napínat - první ohlasy jsou nečekaně dobré. Problém televize CBS, která původně chtěla navázat na britský seriál Sherlock s Benedictem Cumberbatchem, spočíval hlavně v kopírování stylu BBC (Sherlock v současnosti a se všemi moderními vymoženostmi, které z toho plynou). Naštěstí se žádné prachsprosté plagiátorství nekoná - z následujících komentářů je jasně vidět, že jsou fanoušci nadšení a že je Elementary důstojnou adaptací knih A. C. Doylea. Samozřejmě se najdou i tací, kteří se rozhodli "naprosto neočekávaně a neoriginálně" zopakovat tolik ohranou větu: "Doyle se otáčí v hrobě," ale i s tím se musí počítat.

"Elementary je ve skutečnosti opravdu dobrý seriál. Doporučuji!" Chris

"Pilotní díl Elementary byl dobrý" Rachel Ericson

"Viděl jsem první díl Elementary. Johnny Lee Miller byl fantastický! Jako obvykle." Jodie at Con

"Nečekala jsem, že bude Watsonová tak zábavná a chytlavá. Jsem tak šťastná!" katie

"Na podzim se budu definitivně dívat na Sherlocka i Elementary. Přišla jsem na promítání skeptická, ale odešla šťastná!" Beth

"Takže, právě jsem viděla pilot k Elementary a vlastně to bylo dobré." Julie

"Johnny Lee Miller je nejlepší. Je velmi dobrý." Lucy Baugher

Tak co, dáte Elementary šanci?