Srpen 2012

Benedict Cumberbatch cítí nedůvěru k Elementary

31. srpna 2012 v 0:19 | Grace |  Elementary

UPGRADE; (1. 9.)
Benedict Cumberbatch promluvil o svém názoru na Elementary a o tom, co si myslí o hlavním herci - Jonnym Lee Millerovi. Jeho slova ale byla podle všecho vytržena z kontextu a Benedict ve věci udělal jasno prohlášením pro The Hollywood Reporter.

Původní zpráva zněla takto:
Představitel hlavní role v britském seriálu Sherlock přiznal, že nové adaptaci Sherlocka s názvem Elementary příliš nedůvěřuje.

Řekl: "Je to velice divné. Řekl jsem Johnnymu: 'Byl bych raději, kdybys to nedělal, ale musíš se starat o děti, pěkný dům v Los Angeles a manželku.' Když si zvyknete na určitý životní standard a výši honoráře, co máte dělat?"

"Myslím, že Jonny to cítil asi nějak jako 'Kamaráde, mám před sebou hodně dlouhou cestu, ale ty se nemáš čeho bát.' Přeji mu jen to dobré, ale jsem trochu skeptický k jejich plánům natočit Elementary a obsadit právě Jonnyho."

Benedict se seznámil se scénářem pilotního dílu a oznámil, že se necítí být ohrožen novou adaptací Sherlocka Holmese.

"Sehnal jsem si scénář prvního dílu, abych to zkontroloval. Nevím, uvidíme."

"Myslím, že je tu prostor pro nás oba. Necítím se ohrožený jejich adaptací a přeji jim hodně štěstí, což je tak diplomatické, jak jen může být."

Benedict se nicméně rozhodl uvést svá slova na pravou míru a prohlásil, že byla chybně interpretována: "Jsem zmatený a rozrušený. Nikdy jsem neřekl, že Jonny vzal roli pro peníze a ani jsem mu neřekl, aby tu roli nebral. Řekl jsem, že bych byl raději, kdybychom se nemuseli dostat do situace, kdy nás budou zase srovnávat, protože jsme přátelé. Vím, že jeho motivací byl kvalitní scénář a podnětná, výjimečná role."


Kapitola 2: Monogram

30. srpna 2012 v 23:56 | Grace |  FanFiction
Nová kapitola ke stále ještě bezejmenné povídce. Tentokrát bez beta-readu, takže se plně zodpovídám za všechny pravopisné chyby i stylistické neohrabanosti! Kdyžtak se ozvěte v komentářích.


Iron Man 3 na Film Festu

29. srpna 2012 v 10:42 | Grace |  Iron Man

Filmový festival Film Fest se koná v irském Dublinu a každoročně představuje novou várku filmů a nikdy neviděných trailerů a klipů slavných hollywoodských studií. Některé sestřihy pochází také z amerického Comic-Conu. Minulý rok zde byl uveden napřklad film Drive nebo Fright Night.

Na letošní akci byly zatím nahlášeny tři velmi očekávané filmy - Premium Rush, Paranorman a Looper a podle všeho diváci uvidí také exkluzivní sestřih třetího Iron Mana. Je možné, že půjde o trailer, jehož popis jste si mohli přečíst již dříve tady.

Festival se koná od 8. do 9. září 2012.

Pro více informací navštivtě oficiální stránky festivalu.

Zdroj: movies.ie

Avengers - Leader of the Band

28. srpna 2012 v 16:01 | Grace |  Avengers

Nové video k propagaci DVD, Blu-raye a dalších speciálních edicí Avengers přichází s Tonym Starkem jako vedoucím skupiny superhrdinů. I když o tomto faktu by se dalo dlouze polemizovat, video plní svůj účel na sto dvacet procent a dokonce i já, která nejsem nadšencem pro Blu-ray nebo super speciální edice se super seciální cenou, musím přiznat, že mám silné nutkání koupit si svůj první Blu-ray disk i s přehrávačem... Video je součástí 90-minutového dokumentu britského Blu-raye s názvem "Assembling the Ultimate Team".


DVD a Blu-ray si v ČR můžete koupit od 29. 8. 2012

Sherlockovy hádanky ke třetí sezóně

28. srpna 2012 v 10:38 | Grace |  Sherlock BBC
Stránka tvzone.cz přinesla zajímavý článek, který vrhá alespoň trochu světla na Moffatovu hádanku "rat-wedding-bow".

Důvody, proč všichni seriálového Sherlocka od BBC zbožňují, je asi zbytečné vyjmenovávat. Geniálního detektiva v moderním pojetí si zkrátka zamilovaly milióny fanoušků po celém světě a to jsme se dočkali zatím pouhých šesti dílů a na každou novou sérii čekáme jak na smilování. Tu nadcházející uvidíme nejdříve na podzim příštího roku a fanoušci budou ještě přes rok netrpělivě čekat na vysvětlení napínavé situace z konce druhé řady.

Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss ale mají své fandy rádi, a proto se je rozhodli nalákat… pouhými třemi slovy. S touto fintou přišlo tvůrčí duo již před druhou řadu, kdy taktéž diváky navnadili třemi slovy, za kterými se skrývaly povídky Arthura C. Doyla, kterými byly jednotlivé epizody inspirovány. Tenkrát se jednalo o slova žena, pes a pád. Dnes už samozřejmě každý ví, že onou ženou byla Irene Adler z povídky Skandál v Čechách, oním psem byl samozřejmě ten baskervilský a pádem byl myšlen ten související se Sherlockovou domnělou smrtí v povídce Poslední případ. A jaké indicie si pro nás tvůrci připravili tentokrát?

Vyvolenými slovy, která můžou částečně odkrýt děj pro další sezónu, tedy jsou: krysa, svatba a poklona. Již teď je jasné, že uhádnutí správné povídky bude těžší než posledně, jelikož možností je zde několik a na internetu se o nich samozřejmě začalo již horečně spekulovat. My si tyto spekulace jako vždy v rychlosti shrneme.

Již u krysy se totiž nabízejí hned čtyři možné povídky k inspiraci. Nejvíce se mluví o případu Obří krysy ze Sumatry*, dále je prý také ve hře Upír ze Sussexu, Záhada Boscomského údolí nebo Údolí strachu, ve kterém se opět velmi často zmiňuje detektivova nemesis Moriarty. Chronologicky se ovšem Údolí strachu odehrává před Posledním případem, takže šance u této povídky nejsou příliš velké.

Také u svatby je hned několik adeptů. Z největší pravděpodobností se jedná o povídku Urozený ženich, pro fanoušky zní však mnohem zajímavěji román Podpis čtyř, ve kterém se poprvé setkáme s Watsonovou budoucí ženou Mary. Další svatební možností může být povídka Osamělá cyklistka.

Se slovem poklona už je to naštěstí mnohem jednodušší, jelikož zde se přímo nabízí povídka Poslední poklona, která je chronologicky závěrečným Holmesovým případem. Chtějí nám snad tvůrci naznačit, že třetí sezóna bude pro Sherlocka a jeho věrného parťáka zároveň tou poslední? Snad tomu tak nebude a geniální dedukce oblíbeného detektiva nás tak budou bavit ještě dlouho. Už teď je totiž jasné, že se příští rok máme zase na co těšit.

Zdroj: tvzone.cz

*Obří krysa ze Sumatry ale není Doyelovo dílo, autorem je Alan Vanneman. U nás kniha vyšla v roce 2002 a Sherlock Holmes v ní cestuje po Egyptě, Indii a Singapuru. Je tedy velmi nepravděpodobné, že Moffat odkazoval zrovna na tento příběh, přihlédneme-li navíc k ne příliš pozitivním recenzím; pozn. admin

Stephen Moffat mluví o své lásce k Sherlockovi

25. srpna 2012 v 10:25 | Grace |  Sherlock BBC
Tvůrci britského seriálu Sherlock, nedávno nominovaní na 13 cen Emmy, prozradili tajemství svého úspěchu - lásku.

"Milujeme postavu Sherlocka Holmese tak moc, že jsme seriál vytvořili jen pro sebe," řekl scénárista Steven Moffat na Mezinárodním televizním festivalu v Edingurghu a dodal: "Je to to nejlepší na fanouškovské fikci. Může to znít sentimentálně a směšně, ale jsme zamilovaní do seriálu."

Seriál Sherlock z produkce Hartswood Films and TV a z distribuce BBC Worldwide se stal ohromným mezinárodním hitem, zatím byl prodán do 234 teritorií.

Producentka Sue Vertue uvedla, že třetí řada o třech devadesátiminutových epizodách se začne natáčet příští rok v lednu. Přesné datum ještě známo není. Které tři příběhy Sira Arthura Conana Doylea budou v příští sezóně adaptovány, zůstává přísně střeženým tajemstvím.

Nicméně tvůrčí tým Sherlocka prozradil tři vodítka:

"rat" - "wedding" a "bow"

což v překladu znamená "krysa", "svatba" a "motýlek" ("bow" může být také luk, smyčec nebo poklona).

Toto tajemné vodítko se určitě rozšíří mezi Sherlockovy fanoušky přes Twitter a jiné online sítě v příštích několika dnech.

Tvůrci také prozradili něco o Benedctu Cumberbatchovi - prý byl jedinou zvažovanou volbou pro postavu Sherlocka. "Každý znal Benedicta z role hrůzného padoucha z filmů jako Pokání," říká Moffat. "Chtěli jsme někoho vysokého, štíhlého, s ostře řezanými rysy - a s působivým nosem," dodává. Zbytek byl - podle jejich vlastních slov - prostý.

Těšíte se na třetí řadu Sherlocka? Máte nějakou teorii k tajemnému vodítku rat-wedding-bow? Pochlubte se komentářích!


Propagace Avengers pokračuje!

21. srpna 2012 v 10:11 | Grace |  Avengers

Stránka comingsoon.net přinesla zbrusu nová videa z natáčení Avengers. V prvním, čtyřminutovém videu si můžete prohlédnout gag reel neboli nepodařené scény (stojí za opakované zhlédnutí :-).

Fanouškovský sestřih bloopers (originál je nedostupný):

Nově byla zveřejněna scéna s Brucem Bannerem:


Další role pro Downeyho?

17. srpna 2012 v 21:26 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. skutečně zažívá svá nejlepší herecká léta. Nejen že rozjel dvě veleúspěšné série (Iron Man a Sherlock), ale také neustále dostává další nabídky velmi zajímavých rolí (Perry Mason, The Judge, Yucatan atd). K těmto filmům se nyní přidává i komediální série Hangover (Pařba ve Vegas, Pařba v Bankoku) režiséra Todda Phillipse.

Právě třetí díl se začne točit již za měsíc a Phillips údajně pokukuje po Johnu Goodmanovi a Robertu Downeym Jr. Podle Variety by měl Goodman hrát zápornou roli podobnou postavě Paula Giamattiho v Pařbě v Bankoku. Na seznamu se ale objevily také jména Downeyho a Seana Penna, zatím ale není jasné, zda se o nich uvažuje jako alternativy Goodmanovy postavy nebo zda půjde o úplně jiné role.

V druhém dílu měl mít cameo Mell Gibson, byl ale nahrazen Liamem Neesonem. Ani ten se dlouho neohřál - nakonec cameo dostal režisér Nick Cessavetes.

V třetím, závěrečném dílu série se bude gang snažit dostat postavu Zacha Galifianakise z blázince.


Downey se zranil na natáčení Iron Mana

16. srpna 2012 v 12:46 | Grace |  Robert Downey Jr.

Downey se zranil na natáčení kaskadérské scény třetího Iron Mana. Marvel se k tomu vyjádřil takto: "Downey si poranil kotník při natáčení Iron Mana 3 ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Produkce se o pár dní zpozdí než se Downey plně zotaví."

Marvel ani Disney neoznámilo, zda bude mít Robertovo zranění vliv na uvedení premiéry. Oficiální datum je stále 3. května 2013 (u nás o den dříve).

Downey si tak může připsat do seznamu filmových zranění další přírustek. Při natáčení Sherlocka Holmese v roce 2009 Roberta omylem knock-outoval Robert Maillet (Dredger). Downey skončil v bezvědomí. Z nemocnice si pak odnesl šest stehů na tváři.


Další adaptace Sherlocka na cestě...

15. srpna 2012 v 21:48 | Grace |  Sherlock Holmes
Máme tu Roberta "Sherlocka" Downeyho od Guye Ritchieho, Benedicta "Sherlocka" Cumberbatche od BBC a Johnnyho "Sherlocka" Lee Millera od CBS. Že je toho moc? Ani náhodou... Kromě pokračování těchto úspěšně rozjetých sérií (vyjma Elementary) se můžeme připravit na další Sherlockovskou adaptaci.

Někteří z nás možná pamatují film Pyramida hrůzy, v originále Young Sherlock Holmes z roku 1985. Jak už název napovídá, Sherlock zde zažíval svá studentská léta na střední škole - potkal svého budoucího nejlepšího přítele Watsona a společně čelil dobrodružství na cestě po stopách egyptského kultu.

Tento počin měl na starosti režisér Barry Levinson a scénáristou nebyl nikdo jiný než dnes dobře známý režisér Chris Columbus (první dva díly série Harry Potter, první Percy Jackson nebo Sám doma). Film byl poměrně dobře hodnocen kritikou i veřejností, a tak není divu, že v dnešní sherlockovské době došlo i na mladého Holmese.

Remakeu by se měl ujmout již zmíněný Chris Columbus, ačkoliv mu bylo vytýkáno, že jeho Sherlock nebyl příliš věrný předloze a choval se spíše jako hlavní hrdina v Indiana Johnesovi a Chrámu zkázy.

Nicméně vše je zatím ve stádiu vyjednávání.

Jaký je váš názor na další přírustek do rodinky současných adaptací Sherlocka? Těšíte se nebo máte vůči podobným moderním adaptacím averzi? Pochlubte se v komentářích!

Trailer k Pyramidě hrůzy (1985):

Zdroj: ign.com

Jak bude vypadat první trailer na Iron Mana 3?

14. srpna 2012 v 11:14 | Grace |  Iron Man
Ještě jsme neviděli sestřih z Comic Conu (a asi ani neuvidíme) a už tu máme další obsah traileru! Popis sestřihu pro Iron Mana 3 režiséra Shanea Blacka vypadá důvěryhodně a předznamenává, že bychom se mohli brzy dočkat prvního preview.

Informace jsme získali díky Ain't It Cool News a jejich zdrojů. Následuje pravděpodobný popis prvního traileru:

"Trailer začíná hlasem Tonyho Starka, který mluví o událostech v New Yorku (asi Avengers), které ho změnily. Stark už dál nechce podobné akce zažívat. První scéna ukazuje Iron Mana se zraněním z bitvy ležícího uprostřed trosek a sudnávajícího si helmu. Vidíme, že krvácí. Následují scény, kdy se Tony v brnění hádá s Pepper Potts (záběry na další brnění včetně červeno-bílo-modrého modelu), záběry z tiskové konference, Tonyho vážného výrazu, Tonyho mluvícího s někým jako psychiatrem a krátký záběr na Dona Cheadlea ve vojenské uniformě (ne War Machine). Jedna scéna pravděpodobně ukazuje Mandarina, který prudce přistane a rozbije tím zem. Ale vypadal jako stříbrný Iron Man. Nebyl jsem schopný přesně určit, kdo to byl (možná kvůli nedokončenému CGI).

Pak slyšíme hlas Bena Kinglsleyho mluvícího o tom, že neexistují žádní hrdinové a že každému dá lekci, hlavně Starkovi. Říká to během scén, kdy jsou Tonyho obleky vyhozeny do vzduchu, Tony je v nemocnici a formace helikoptér vystřeluje rakety na jeho sídlo (CGI téměř dokončené), výbuch pak posílá Tonyho a Pepper do moře. Pak jsme viděli Mandarina v brnění bez helmy.

Nakonec vidíme Tonyho pod vodou, jak plave k něčemu, co vypadá jako jeho hrudní reaktor, následuje logo, Stark jdoucí ve sněhu táhnoucí velkou tašku a pak zase logo.

Sečteno a podtrženo, jde o vážný trailer, temný a postrádající humor, který připomíná spíše film Temný rytíř povstal než Avengers nebo předchozí Iron Many."

Mějte na paměti, že nic z předchozích řádků nebylo oficiálně potvrzeno, kromě scény s likvidací Starkova sídla, která se objevila už na Comic Conu v San Diegu. Nicméně tehdy bylo uváděno, že Pepper Potts zůstala po výbuchu v sutinách a do moře skočil jen Tony. Doufejme, že pravdu se dozvíme co nejdřív.

Přidávám alespoň oficiální logo:Sherlock Holmes na Nově

13. srpna 2012 v 20:42 | Grace |  Sherlock Holmes
Televize Nova uvedla na tiskové konferenci seznam filmových premiér na podzim 2012. Mezi "vyvolené" patří vedle série Harry Potter, Transformers: Pomsta poražených, Zatím spolu, zatím živi nebo Jak vycvičit draka i Sherlock Holmes (2009) od Guye Ritchieho.

Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira A. C. Doyla přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že detektivovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi.


Nové promo k Elementary

10. srpna 2012 v 18:45 | Grace |  Elementary
Televizní premiéra seriálu Elementary televize CBS se kvapem blíží. Pokud stále nejste přesvědčeni o tom, jestli dát Elementary šanci, následující promo video vám rozhodování jistě usnadní.

V hlavních rolích se představí britský herec Jonny Lee Miller jako Sherlock Holmes a Lucy Liu jako doktorka Joan Watson. Děj se odehrává v současném New Yorku.


Elementary poběží na amerických televizích od podzimu 2012.

Kapitola 1: Všední den na Baker Street

8. srpna 2012 v 19:21 | Grace |  FanFiction
Všední den na Baker Street je první kapitola zatím bezejmenné povídky o Sherlocku Holmesovi. Navazuje na Hru stínů, takže pozor na spoilery. Inspiraci jsem si vzala z Prázdného domu. Je to moje první fan-fiction vůbec, takže nečekejte žádné zázraky. Povídka je ve "zkušebním režimu" a pokud bude zájem, zveřejním i pokračování.

News

8. srpna 2012 v 9:28 | Grace |  Other
Co se děje s Avengers 2, Iron Manem a Elementary?

Dnes byla oficiálně oznámena skvělá zpráva - Avengers 2 budou a nejen to. Režie i scénáře se znovu ujme režisér jedničky - Joss Whedon, který se vyjádřil takto: "Tak, že větší nebude. Bude menší. Osobnější. Bolestivější. Bude to přirozené pokračování osudů postav, a ne jen nafouknutá kopírka všeho, co fungovalo minule. Už samotné téma by mělo být neotřelé a film by měl fungovat sám o sobě."

Avengers 2 by měli přijít do kin 1. května 2015.

Dále si můžete prohlédnout neoficiální plakáty: Avengers 2, Iron Man 3 a oficiální plakát k první sérii Elementary.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com