Září 2012

Watson s Lestradem na Konci světa

29. září 2012 v 11:14 | Grace |  Other

Martin Freeman (seriálový Watson) a Eddie Marsan (filmový inspektor Lestrade) se objeví ve filmu Edgara Wrighta The World's End po boku Simona Pegga, Nicka Frosta a Paddy Considine.

Dvacet let po neúspěšném pokusu o flám století se pětice kamarádů z dětství znovu setkává poté, co se jeden z nich rozhodne provést druhý pokus o alkoholový maraton. Gary King, 40letý starý chlápek uvězněný na konci svého mládí, přesvědčí celou partu a dotáhne své neochotné kámoše do rodného města aby se opět pokusili pokořit legendární hospodu - The World's End. Zatímco se snaží usmířit minulost s přítomností, uvědomí si, že skutečný boj znamená až budoucnost, a to nejen pro ně, ale pro celé lidstvo. Dosažení "The World's End" se stává jejich nejmenší starostí.

Předpokládané uvedení do kin připadá na rok 2013.


Iron Man 3 bude nejlepší díl trilogie

26. září 2012 v 18:21 | Grace |  Iron Man

Podle studia Marvel bude třetí díl Iron Mana tím nejlepším z celé série.

Výkonná viceprezidentka Marvelu Victoria Alonso slíbila všem fanouškům, že třetí Iron Man bude vylepšením druhého dílu, který nebyl kritikou přijat zrovna nejlépe.

"Je to výsada, kterou miluji - je to moje dítě. Bude to lepší film, než ty předchozí a pracuji denně, abych se ujistila, že vyjdu vstříc všem fanouškům," uvedla pro NBC. "Přivést k životu superhrdiny je dlouhodobá výzva, je to pro mě čest."

"Nejlepší vizuální efekt je ten, který nevidíte, ale který hýbe celým příběhem. Nesnažíme se definovat film pouze digitálními efekty. Iron Man se musí pohybovat z bodu A do B a mojí prací je, aby to udělal tak dobře, jak to jen jde."

Podle posledních informací se do třetího Iron Mana vrátí také organizace "Ten Rings" (Deset prstenů), která se objevila už v prvním díle. Tony Stark byl touto organizací unesen a podařilo se mu uprchnout právě díky obleku Iron Mana, který si vyrobil. Informace, že se Ten Rings znovu objeví, je zatím nepotvrzená. Podle Latino Review byly členům štábu rozdány kšiltovky s logem této organizace (foto).

Iron Mana 3 uvidíme v kinech v květnu 2013.


Sherlock Holmes se bude promítat v KLDR

20. září 2012 v 13:18 | Grace |  Zajímavosti

V severokorejské metropoli ve čtvrtek začíná mezinárodní filmový festival, který jednou za dva roky nabízí Severokorejcům prakticky jedinou možnost vidět na velkém plátně širokou škálu zahraničních snímků, mimo jiné z Británie nebo Německa, nikoli však ze Spojených států. Jedním z vyvolených filmů je i Sherlock Holmes od Guye Ritchieho (2009). Více informací tady.


Iron Man 3 - nový koncept-art

20. září 2012 v 8:33 | Grace |  Iron Man

Objevil se nový koncept-art k třetímu Iron Manovi. Poprvé tak máme možnost vidět Iron Patriota, který je ale stále obestřen tajemstvím. V původním komiksu nosil oblek Iron Patiota záporák Norman Osborn, který je ovšem v případě Iron Mana 3 vyloučen, protože práva k jeho postavě vlastní Sony. Z fotky také můžeme vyčíst, že Iron Patriot bude spíše kladnou postavou. Je čím dál víc pravděpodobnější, že oblek bude nosit Tonyho přítel James Rhodes (War Machine).

IM3-Promo-Art-3.png


Jude Law chce víc filmů o Sherlockovi

18. září 2012 v 11:18 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Jude si myslí, že ve světě Sherlocka Holmese pořád ještě existuje spousta neprobádaných témat. Herec, který si zahrál Watsona po boku Roberta Downeyho Jr. (Holmes), říká, že jsou oba nadšení pro třetí film, ačkoliv neví, kdy se začne natáčet.

Pro collider.com uvedl: "Ne, nevím, kdy zase začneme natáčet. Určitě se o tom mluví a vím, že existuje scénář, ale Downey i já jsme velmi zaneprázdnění, takže uvidíme."

"Ale chceme natočit další. Jsme skvělý tým, zažili jsme spoustu zábavy a také si myslíme, že máme hodně témat k diskutování, také co se týče hlavního dua."

Jude nedávno uvedl, že změnil svůj styl oblékání když si nechal narůst knírek pro roli Watsona.

"Můj styl se mění s rolemi. Watsonův knírek ve filmech o Sherlocku Holmesovi mě donutil vyzkoušet nové oblečení. Džíny a kožená bunda už prostě nevypadaly dobře, takže jsem si koupil manšestrový kabát a velké teplé svetry. Najednou to vypadalo cool."Benedict "Sherlock" Cumberbatch skočil s padákem

17. září 2012 v 17:05 | Grace |  Sherlock BBC

Seriálový Sherlock Benedict Cumberbatch v těchto dnech natáčí Hobbita na Novém Zélandě a o přestávkách mezi natáčením si krátí čas skoky s padákem. Benedict si seskok podle vlastních slov užil a zoufale to chce udělat znovu!

"Byl to vynikající pocit. Když jsem přistál, chtěl jsem skočit znovu. Byl jsem vzrušený, protože to bylo extrémní. Pomyslel jsem si 'Bože, právě jsem ukousl pořádné sousto života a mám chuť na další!'

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Benedict tak následuje své herecké kolegy z LOTRa- seskok s padákem si vyzkoušel i Orlando Bloom (Legolas).

Není to poprvé, co vidíme Cumberbatche podstupovat odvážný skok. V poslední epizodě Sherlocka jeho postava skočila ze střechy nemocnice. Zdánlivě smrtelný pád se ale v zápětí změnil v geniálně nafingovanou sebevraždu. Jak se ale slavnému detektivovi podařilo přežít, se dozvíme nejdříve příští rok (začít natáčet by se mělo v lednu).


Nové promo k Elementary

17. září 2012 v 12:22 | Grace |  Elementary

Překvapivě zábavné promo na Elementary s několika novými záběry. Určitě stojí za zhlédnutí!


Kapitola 6: Deus ex machina

14. září 2012 v 19:59 | Grace |  FanFiction
Poslední kapitola. Snad se bude líbit!

Novinky k Iron Manovi 3 a Avengers 2

14. září 2012 v 17:31 | Grace |  Iron Man

Následuje přehled novinek z posledních dnů:

Štáb třetího Iron Mana se prvního října přenese na jižní Floridu. Natáčet by se mělo na Dania Beach a okolí.

Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) naznačila, že by se v v pokračování Avengers (předpokládaná premiéra 1. 5. 2015) nemusela objevit. Podle jejích vlastních slov je na akční žánr příliš stará.

Nakonec tu máme informaci k traileru k Iron Manovi 3. V úterý nabízela oficiální facebooková stránka Avengers šanci na promítání bonusů z nadcházejícího vydání DVD a Blu-ray Avengers. Bylo naznačeno, že by promítání mělo zahrnovat také extra bonus.
Promítání se konalo včera v Londýně a fanoušci skutečně viděli trailer na třetího Iron Mana. Podle slov návštěvníků byl trailer velmi podobný sestřihu z Comic-Conu. Podle všeho ale nešlo o trailer, jehož popis unikl na internet před několika týdny (více tady).
Trailer ukázal Bena Kingsleyho jako Mandarina, výbuch Tonyho sídla v Malibu a iron-manovský extremis oblek. Návštěvníci popsali trailer jako neuvěřitelný, velmi temný a úžasný.


Kapitola 5: Poslední východisko

11. září 2012 v 21:08 | Grace |  FanFiction
Předposlední kapitola. Krátká a stručná - ideální čtení na dobrou noc :-)

Elementary - pilotní díl

11. září 2012 v 20:35 | Grace |  Elementary

Pilotní díl Elementary byl dlouho očekávaným počinem - jedna skupinka Sherlockových příznivců seriál odsoudila předem ("Watson přece nemůže být žena") někteří (jako třeba já) byli zvědaví, co jim nová adaptace přinese.

Přinesla toho mnohem míň, než jsem si na Sherlockovy poměry představovala. Je težké soudit seriál podle pilotního dílu - postavy jsou ještě neokoukané, svým způsobem "nedovařené", divák nemá dostatečný prostor k tomu, aby se s postavami seznámil a sledoval jejich vývoj. I necelá hodina ale někdy stačí pro základní představu o budoucnosti a stylu, který se scénáristé rozhodli praktikovat.

Řeknu to na rovinu - nečekejte žádnou genialitu ani extreme-fan-moment, který by vás po zhlédnutí dílu zachvátil. Elementary naprosto vystihuje slovo "obyčejnost". Jonny Lee Miller sice pojal postavu Sherlocka odlišným způsobem než Benedict Cumberbatch či Robert Downey Jr., přesto ale nepřináší nic nového (což se samozřejmě může v budoucnu změnit). Ve své podstatě je ale Johnny věrný postavě knižního Sherlocka - má nepořádek v bytě, chová včely, je ztracen ve svém vlastním malém světě, i když plně sleduje své okolí a v neposlední řadě z něj tryská charisma, které se rovná charismatu obou předchozích představitelů.

Jako ne příliš šťastnou volbu vidím snahu scénáristů držet se již několikrát aplikovaného vzorce - Sherlock je geniální a neustále je nabádán svým okolím k vysvětlování svých dedukčních pochodů (což v některých momentech doslova otravuje nejen Sherlocka, ale také diváky) - všechno ví a všechno zná a tím se prakticky stává další ovcí v nekonečném stádu hlavních hrdinů detektivních seriálů (viz např. Mentalista).

Mohli byste namítnout, že Sherlock má být přesně takovým géniem, který je vždy o krok napřed. Ritchieho Sherlock Holmes i Sherlock od BBC ale vždy dokázali podat jeho genialitu nenuceným a přirozeným způsobem. Elementary má navíc jednu obrovskou nevýhodu - Sherlock Holmes už tu v poslední době byl. Dokonce dvakrát. Předchozí adaptace dokázaly z knih vycucnout to pravé pro svůj příběh. Jsou jedinečné samy o sobě a navzájem se nevykrádají. Elementary ale přišlo jako poslední sobotní zákazník do sámošky - a tak se scénáristé rozhodli (pod výhružkami žalobou tvůrců BBC Sherlocka) uplácat svůj příběh z toho, co zbylo v knihách po invazi Ritchieho a Moffata (např. včely). Tyto střípky pak zasadili do klasického schématu amerických detektivních seriálů - a nová adaptace Sherlocka byla na světě! Jenže to nestačí. Ani zdaleka.

Takže? Stojí nový Sherlock za 45 minut vašeho drahoceného času? Ano, pokud rádi sledujete americké detektivní seriály typu Monka či již zmíněného Mentalisty. Navzdory všemu odvedli tvůrci dobrou práci - casting, režie i svérázný výběr hudby dělají s Elementary konkurenceschopný seriál pro milovníky detektivek. Na druhou stranu Sherlock Holmes je velmi drahá a vážená značka, kterou nemůžeme přilepit na lacinou detektivní zápletku. Představa standardního počtu epizod (20 - 24) mi na optimismu rozhodně nepřidává. Sherlock by neměl zevšednět a pokud ano, pak raději v rukách scénáristů Stephena Moffata a Marka Gatisse. Konec konců diváci rychle rozhodnou, zda má Elementary v jejich fanouškovských srdcích místo.

Elementary - plakáty

10. září 2012 v 16:51 | Grace |  Elementary

Televizní premiéra seriálu Elementary se kvapem blíží a v rámci propagace si nyní můžete prohlédnout oficiální plakáty se Sherlockem Holmesem (Jonny Lee Miller) a Joan Watson (Lucy Liu).

Pilotního dílu Elementary se dočkáme 27. září.


imagebam.com imagebam.com

Jak se vám líbí?

Kapitola 4: Čtyři

9. září 2012 v 15:17 | Grace |  FanFiction
Novinek ohledně Sherlocka Holmese či Iron Mana je v současné době velice málo (spíš nejsou žádné), a tak jsem se rozhodla zveřejnit další kapitolu. Snad se bude líbit! Je trochu "dark", takže pokud by někdo chtěl napsat parodii, máte mou plnou podporu!

Iron Man 3 - Jaké brnění předvede Tony tentokrát?

5. září 2012 v 17:20 | Grace |  Iron Man

Pozor na spoilery!

Následující informaci přinesla stránka LatinoReview.com

Pravděpodobně se dočkáme mnohem většího množství ironmanovských brnění než jsme si mysleli. Podle posledních informací (které ovšem nebyly oficiálně potvrzeny) bude Tony Stark disponovat 40 samostatnými "Iron Many", které bude řídit prostřednictvím svého obleku.

"Padouchové z Extremis pod vedením Mandarina (Sir Ben Kingsley) jsou na Tonyho příliš velké sousto, takže začne myslet "ve velkém" a vytvoří plán. Chystá se dát nakládačku pár záporákům, když zmíní Mark XLVII Pepper. Pepper se zeptá, co se stalo s předchozími 40 a Tony se jen usměje."

V předchozích filmech jsme se mohli seznámit s těmito typy obleků: Mark I, II, III v prvním Iron Manovi, Mark IV, V, VI v Iron Manovi 2 a Mark VII v The Avengers.

Tak? Co na to říkáte?


Kapitola 3: Prázdný pokoj

5. září 2012 v 16:58 | Grace |  FanFiction
Další kapitolka, tentokrát trochu kratší.