Říjen 2012

Sherlock Holmes 3 v Chicagu?

31. října 2012 v 13:38 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Následující informace berte s hodně velkou rezervou, žádná z nich nebyla oficálně potvrzena a spíše spadají do kategorie "rumors".

Nejmenovaná fanynka Sherlocka, která pracuje ve filmovém průmyslu, měla podle svých slov možnost mluvit s někým, kdo má velmi blízko ke scénáři třetího Sherlocka. Bohužel nemůže prozradit jméno svého informátora, ale na svém blogu se podělila o pár novinek.

Zaprvé scénář třetího Sherlocka není ani zdaleka hotov. Drew Pearce totiž ještě pořád věnuje všechen svůj čas Iron Manovi 3. Příběh bude zasazen do amerického prostředí (celý nebo částečně). Pracuje se na tom, jak do děje přivést Watsona, protože film se má odehrávat během "the great hiatus" což je doba mezi Holmesovou smrtí (Poslední případ 1891) a zmrtvýchvstání (Prázdný dům 1894).

Informátor se zmínil o Chicagu (někteří dokonce uvádějí New York, mluvilo se i o Los Angeles). V Chicagu se v roce 1893 konala Světová výstava, jedna z největších událostí té doby - tento prvek by mohl být použit ve filmu.

Samozřejmě se všechno může změnit, scénář je pořád ještě ve výrobě. Tvůrci zamýšlejí "otevřít Holmesovi celý svět" tím, že příběh zasadí do nového působivého místa - stejně, jako tomu bylo ve Hře stínů (cesta Evropou).


Guy Ritchie a Robert Downey Jr. v Call of Duty

29. října 2012 v 19:08 | Grace |  Robert Downey Jr.

Novinka ze světa počítačových her - Guy Ritchie, kterého už dobře známe jako režiséra prvního a druhého Sherlocka, si vzal na starosti také režii traileru na hru Call of Duty Black Ops II. V klipu si jako pilot stíhačky zahrál i Robert "Sherlock" Downey Jr.

Call of Duty dorazí na pulty obchodů 13. listopadu 2012.


Zdroj: nypost.com

Elementary má jistou první řadu

24. října 2012 v 19:29 | Grace |  Elementary

Ačkoliv americké Elementary připomíná knižního Sherlocka Holmese jen velmi vzdáleně, dočkalo se (alespoň v USA) poměrně velké divácké přízně. Není divu, že po zatím třech odvysílaných epizodách televize CBS oznámila, že bude s novým Sherlockem pokračovat a odvysílá celou první řadu o 22 dílech.

Původně mělo jít o třináctidílnou sérii, ale po masivním úspěchu, kdy každý čtvrtek usedá k televizním obrazovkám 14 milionů diváků, se CBS rozhodlo nakoupit o 9 epizod více.

Elementary je typický příklad toho, že "na všechno se dá zvyknout" - počáteční nevole a napadání CBS ze strany fanoušků Sherlocka Holmese se pomalu vytrácí a nastupuje nová generace příznivců moderního pojetí slavného detektiva. Přestože dle mého názoru nemá Elementary se skutečním Sherlockem nic moc společného, pořád jde o originální detektivku s velkým potenciálem. Doufejme, že kvalita bude s každým dílem jen a jen stoupat.

Promo na čtvrtou epizodu první řady s názvem "The Rat Race" (Krysí závody)Na natáčení Iron Mana 3

24. října 2012 v 14:12 | Grace |  Iron Man

Entertainment Tonight navštívilo natáčení třetího Iron Mana a zveřejnilo krátké video, ve kterém kromě rozhovoru s Robertem Downeym Jr. (Tony Stark/Iron Man) a Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) můžete vidět také menší množství záběrů z natáční. Video najdete tady.

Český filmový server moviezone.cz dnes také zveřejnil velmi zajímavý rozbor traileru - zde.


Iron Man 3 teaser trailer

23. října 2012 v 12:06 | Grace |  Iron Man

Takhle se startuje Fáze 2! Marvel má teď konta přeplněná stamilióny od Avengers, takže si může dovolit jen to nejlepší. A jako první se očividně najímali střihači, kteří třetího Iron Mana zatím prodávají jako nekompromisní pecku. Jistě, slyšeli jsme to už u dvojky - krapet temnější film, ve kterém půjde Tonymu "opravdu" o kejhák. Jenže až tady je opravdu cítit depresivní atmosféra, jelikož veselé přehlídky a úderné hlášky doslova nahrazuje nespavost a oprávněný strach o holý život. Znamená to, že Iron Man uhne na netopýří stezku? Ač se to první dvě minuty z filmu snaží naznačit, nemusíte se bát. Podle reakcí na pár odpromítaných scén je humor přítomen v míře větší než velké, a teaser tak jen vybírá z těch dramatičtějších scén, aby lépe držel pohromadě. Nutno říct, že to funguje naprosto perfektně, a že Black s Downeym prodávají temnější podtóny i přesto, že za sebou ještě nemají stoprocentní trikovou podporu. Na ladění destrukcí jim ale ještě zbývají dlouhé měsíce. Teď je důležitější, že tónový posun film odstavuje od Avengers a dává Tonyho návratu do vlastního světa maximálně osobní feeling. A taky... že je Ben Kingsley děsivý jako už dlouho ne!


Nové fotografie:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Iron Man 3 - fotky a první plakát

22. října 2012 v 13:45 | Grace |  Iron Man

Po včerejším krátkém teaseru k nám nyní připlouvají také promo fotky třetího Iron Mana. Uvidíte na nich Tonyho Starka/Iron Mana, Pepper Potts a War Machina (Iron Patriot).

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Plakát:
imagebam.com


Teaser na Teaser Iron Mana 3

21. října 2012 v 18:54 | Grace |  Iron Man

Díky mnoha fanouškům, kteří na facebookové stránce Iron Mana klikli na To se mi líbí, dosáhl Tonyho reaktor plných 100%. Tím pádem jsme se dočkali slíbeného sedmnáctisekundového teaseru na teaser trailer Iron Mana 3.
Rozbor najdete tady.


Celý teaser trailer dorazí již toto úterý!


Martin Freeman o třetí řadě Sherlocka

20. října 2012 v 19:04 | Grace |  Sherlock BBC

Martin Freeman, představitel Johna Watsona, měl možnost vidět hrubý náčrt zápletky třetí řady Sherlocka.

Herec, který strávil posledních osmnáct měsíců natáčením Hobbita na Novém Zélandu, nezapomíná ani na Sherlocka Holmese. Pro RadioTimes.com uvedl, že viděl hrubý náčrt první epizody třetí série a ačkoliv ještě neviděl scénář, tvrdí, že "první epizoda je geniální".

Pokud přemýšlíte, jak mohl Sherlock (Benedict Cumberbatch) přežít "The Reichenbach Fall", Freeman přináší pár rad. "Steven Moffat a Mark Gatiss nám o tom něco řekli, takže vím, že všechna vodítka jsou na obrazovce. Nebude to žádný švindl - všechno, co jsme viděli ve finální epizodě představuje nápovědu k tomu, jak to Sherlock udělal."

A co tři slova, která Gatiss uvedl na letošním festivalu v Edinburghu - rat - wedding - bow? Freeman přiznává, že se podílel na jejich významu, ale podle vlastních slov nechce zkazit překvapení.

Natáčení třetí řady Sherlocka začne v lednu 2013.


Iron Man 3: Oficiální synopse

18. října 2012 v 22:46 | Grace |  Iron Man

Trailer na třetího Iron Mana už je doslova za dveřmi. Pro všechny fanoušky a nedočkavce je tu další dobrá zpráva - dnes se k nám dostala oficiální synopse, která zní:

Iron Man 3 studia Marvel staví drzého, ale geniálního průmyslníka Tonyho Starka/Iron Mana před nepřítele, jehož dosah nezná mezí. Když se Starkův osobní život ocitne v troskách rukou nepřátel, vydává se na trýznivou cestu za osobami zodpovědnými za jeho úděl. Tato cesta vyzkouší Tonyho ve všech směrech. Stark nechává minulost minulostí a za účelem ochránit své blízké i sám sebe se musí spolehnout jen na vlastní schopnosti, duchapřítomnost a instinkty. Na cestě Stark konečně najde odpověd na otázku, která byla dlouho ukryta v jeho podvědomí: spočívá jeho moc v brnění Iron Mana nebo v něm samotném?

V kinech od 3. května 2013


Iron Man 3 novinky

18. října 2012 v 9:02 | Grace |  Iron Man

Těšíte se na trailer? Podle posledních zpráv se ho dočkáme 23. října. Facebooková stránka třetího Iron Mana nyní přináší aplikaci, pomocí které můžeme popostrčit čas a rozsvítit Tonyho reaktor mnohem dříve. Klikněte sem a oznamte světu, že se vám to líbí!

Další novinkou je nový concept-art představující model Mark XLVII.

imagebam.com

A na konec - Paul Bettany, představitel počítače Jarvise, se nechal slyšet, že nikdy neviděl ani jeden z filmů o Iron Manovi. Dokonce uvedl, že nečetl ani celý scénář. "Přivedou mě na poslední chvíli a v případě nejasností můžou mé dialogy ještě předělat."

"Cítím se jako pirát. Je to loupež. Příjdu, dvě hodiny opakuji věty na papíře, pak mi dají balík peněz a já si jdu po svém. Cítím se provinile, protože natáčení bývá velmi vyčerpávající. Ale já nic nedělám! A nikdy jsem ani jeden z těch filmů neviděl."

"Není to akt snobismu. Prostě to jenom není moje věc. Fanoušci Jarvise ke mě přicházejí a já nemám ponětí, o čem mluví. Neznám Iron Mana, ani jsem nečetl celý scénář."

Iron Man 3 dorazí do kin 3. května 2013


Sherlock BBC: Teorie pádu a IOU

14. října 2012 v 11:46 | Grace |  Sherlock BBC

Nedávno se na internetu objevila velmi zajímavá teorie ohledně poslední epizody Sherlocka (The Reichenbach Fall), které dopodrobna rozebírá hádanku IOU (I Owe You), důležitost binárního kódu, Pohádek bratří Grimmů a teorii, jak Sherlock přežil pád ze střechy nemocnice.

Díky ochotě Džanyho z blogu dzanyho.eblog.cz, který celou originální teorii přeložil a zveřejnil, se článek dostává i k těm, kteří nejsou s angličtinou zrovna kamarádi. Doporučuji rovnou přejít na jeho stránky, kde se můžete pokochat doprovodnými obrázky a poděkovat Džanymu v komentářích. Pro ty, kteří stále váhají, zda číst dál, tu mám menší ochutnávku:

IOU otázka aneb menší teorie ohledně Sherlockova "pádu"

Seriál Sherlock si i přes svých pouhých 6 dílů stihl nastřádat pěknou řádku fanoušků a od amerických diváků se dočkal (bohužel) i remaku. Spoustě lidí, ale i po několika měsících stále vrtá hlavou poslední závěrečný akt druhé série. Následující řádky obsahují spoustu spoilerů a tak prosím čtěte jen na vlastní nebezpečí (popřípadě rychle utíkejte napravit neznalost seriálu).

Nebudu zbytečně chodit kolem horké kaše a přejdu rovnou k věci. Všichni víme, že Moriarty nechal záměrně Sherlockovi Pohádky Bratří Grimmů jako vodítko k nalezení unesených dětí. Otázkou, ale zůstává, zda neměla kniha býti rovnou pomůckou k rozluštění oné IOU (I OWE YOU - Dlužím ti to, např. vyřezané do jablka) hádanky.

Je hned z počátku jasné, že Sherlock nevěří v 'binární kód'. V kód, jež dokáže otevřít všechny dveře. Ťukání, které předvádí na střeše nemocnice je naprosto odlišné od Moriartyho "Partity No.1". A přesto je scéna v labolatoři důležitá. Je to moment, kdy Holmes přijde ne na to, jak "zničit Richarda Brooka a přivést zpět Moriartyho", ale spíše jak a proč hrát "obyčejného/ordinary Sherlocka". Okamžitě Moriartymu pošle zprávu, ve které předstírá svou víru v onen zázračný kód, jež dokáže otevřít všechny dveře. Tímto trikem před svým sokem získává cenou výhodu.

V tomto okamžiku je Moriarty přesvědčen o své intelektuální nadváze a dovoluje dokonce Sherlockovi vybrat čas a místo shůzky. Neočekává žádnou past ani léčku a je jistě přesvědčen, že Sherlock v binární kód věří. Proto tedy nemocnice Bart's, není to pouze místo kde Sherlock může zfalšovat svou smrt, ale je i místem Moriartyho pádu. Protože, jak víme, Moriarty jednoduše nemůže zůstat naživu.

Sherlock by svou sebevraždu ale nemohl "zahrát" s Moriartym po jeho boku. Moriarty by mohl vše prokouknout, mohl by si všimnout popelářského auta, matrace nebo čehokoliv na čem Sherlock přistál. Jim není hloupý, on by na to přišel. Nehledě na to, že by si určitě šel do márnice zkontrolovat, zda je tělo opravdu Sherlockovo. Smrt Moriartyho je nezbytná. Myslím, že Sherlock ví, že si nejen jde 'na smrt', ale také to, že Moriarty je ochotný obětovat svůj život pro pokoření svého rivala. Pokračujte tady.

Iron Man 3 v New Yorku

12. října 2012 v 12:55 | Grace |  Iron Man

První trailer na třetího Iron Mana dorazí již tento měsíc, ale na Comic Conu v New Yorku mohli návštěvníci vidět ukázku nadcházejícího dobrodružství Tonyho Starka s předstihem.

Klip ale podle všeho nezahrnoval nic jiného, než útržky scén, které již byly promítány na Comic Conu v San Diegu - Tonyho řidiče a bodyguarda Happiho Hogana (Jon Favreau), který se s Tonym dohadoval o úrovni jeho firmy a helikoptéry ničící Tonyho sídlo v Malibu zatímco Mandarinův hlas říká: "Dámy, děti... někteří lidé mě nazývají teroristou. Já si říkám učitel. Lekce číslo jedna. Hrdinové neexistují. Pokud budete prosit o milost, budete umlčeni."

Plnohodnotného teaser traileru bychom se měli dočkat 23. října 2012.

Dnes byl také oznámen hudební skladatel pro třetího Iron Mana. Má se jím stát Brian Tyler, který se podílel na filmových a seriálových soundtracích například k Terra Nově, Postradatelným 2, Constantinovi nebo Rychle a zběsile. Hudbu k prvnímu dílu složil Ramin Djawadi, k pokračování pak John Debney.


Iron Man 3: nové foto z Floridy

11. října 2012 v 13:17 | Grace |  Iron Man

Natáčení Iron Mana je v plném proudu. Štáb se právě nachází na Floridě na Danya Beach, kde se včera objevil Robert Downey Jr. v novém modelu svého obleku (Mark XLVII). Dnes by se mělo natáčet na Miami Beach.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

V kinech od 3. května 2013


Guy Ritchie se bude ženit

9. října 2012 v 8:44 | Grace |  Other

Čtyřiačtyřicetiletý režisér Sherlocka Holmese Guy Ritchie si bude brát modelku Jacqui Ainsley, se kterou čeká již druhé dítě. První (Rafael) má nyní 13 měsíců.

Z předchozího manželství s Madonnou má Ritchie syna Rocca (12) a adoptovaného syna Davida (7). S Madonnou se rozešel v roce 2008. Podle svých slov ale manželství nelituje. "První manželství jsem si užil. Určitě toho nelituji," uvedl. "Byla to pozitivní zkušenost. Miluji naše děti, které vzešly z manželství. Nemohl jsem se vydat žádnou jinou cestou. Ale život jde dál, ne? Vstoupil jsem do telenovely a žil jsem v ní velkou část svého života."

Co se týká filmové kariéry, Ritchie bude režírovat komedii Man from U.N.C.L.E. s předpokládanou premiérou na rok 2014.


Drew Pearce a Godzilla?

7. října 2012 v 14:02 | Grace |  Other
Scénárista Drew Pearce na sebe poslední dobou strhává čím dál více pozornosti. Drew byl donedávna poměrně neznámý chlapík, který neměl na svém kontě žádné výraznější filmy. Studia mu ale podle všeho hodně věří, když mu svěřili scénáře k filmům jako Iron Man 3 nebo Sherlock Holmes 3. K těmto zvučným názvům se teď přidává i scénář k remakeu Godzilly. Ve skutečnosti jde ale jen o přepis původního scénáře Maxe Borensteina a Davea Callahama. Podle Legendary Pictures je scénář solidní a Pearcova práce spočívá jen ve vyřešení menších problémů a přepracování postav tak, aby sedly obsazeným hercům. Jména herců zatím ozámena nebyla.

Godizilla dorazí do kin v roce 2014.


Zdroj: sohood.com