Listopad 2012

Nové stills foto k třetímu Iron Manovi

30. listopadu 2012 v 17:40 | Grace |  Iron Man

Máme tu čtyři nové stills fotky z Iron Mana 3. Najdete na nich Iron Patriota, Maiu Hansen (Rebeca Hall) i Tonyho Starka (RDJ).

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Iron Man 3 studia Marvel staví drzého, ale geniálního průmyslníka Tonyho Starka/Iron Mana před nepřítele, jehož dosah nezná mezí. Když se Starkův osobní život ocitne v troskách rukou nepřátel, vydává se na trýznivou cestu za osobami zodpovědnými za jeho úděl. Tato cesta vyzkouší Tonyho ve všech směrech. Stark nechává minulost minulostí a za účelem ochránit své blízké i sám sebe se musí spolehnout jen na vlastní schopnosti, duchapřítomnost a instinkty. Na cestě Stark konečně najde odpověd na otázku, která byla dlouho ukryta v jeho podvědomí: spočívá jeho moc v brnění Iron Mana nebo v něm samotném?

V kinech od 3. května 2013


Guy Ritchie počtvrté otcem

30. listopadu 2012 v 17:26 | Grace |  Other

Režisésér Guy Ritchie přivítal na svět již čtvrtého potomka. Dcera se narodila začátkem týdne v londýnské nemocnici. Podle blízkého zdroje se matce i dítěti daří velmi dobře.

Jde o druhého potomka, kterého má Ritchie (45) se svou současnou partnerkou, modelkou Jacqui Ainsley (30). V září minulého roku se jim narodil syn Rafael. Z předchozího manželství se zpěvačkou Madonnou má Ritchie dva syny - Rocca a adoptovaného Davida.


Nové fotky z fimů

30. listopadu 2012 v 16:40 | Grace |  Sherlock Holmes

Poslední dobou se objevují nové fotky z natáčení i samotných filmů Guye Ritchieho. Pravděpodobně jde o screeny z Maximum Movie Mode, který obsahují Blu-ray disky Sherlocka Holmese (uvádí Guy Ritchie) a Hry stínů (uvádí Robert Downey Jr.). Screeny jsou horší kvality, přesto stojí za pozornost. Najdete je v celém článku.

Call of Duty - Behind the scenes

28. listopadu 2012 v 18:23 | Grace |  Robert Downey Jr.

Nedávno jste měli možnost vidět trailer na počítačovou hru Call of Duty Black Ops II (tady), ve kterém si zahrál Robert Downey Jr. a režíroval ho Guy Ritchie. Nyní se můžete podívat na to, jak natáčení akčního traileru probíhalo.Natáčení třetí řady Sherlocka posunuto

27. listopadu 2012 v 12:36 | Grace |  Sherlock BBC

Netrpělivé čekání fanoušků britského seriálu Sherlock se oficiálně prodlužuje. Třetí série úspěšného seriálu stanice BBC se původně měla začít natáčet v lednu příštího roku a následně být uvedena na televizní obrazovky na podzim 2013. Podle zpráv EW byl ale začátek natáčení posunut až na březen kvůli zaneprázdněnosti hlavních představitelů.

Benedict Cumberbatch (Holmes) pracuje s režisérem Billen Condonem na nejmenovaném projektu o aféře WikiLeaks a Martin Freeman (Watson) se věnuje dotáčkám Hobbita poté, co se Peter Jackson rozhodl natočit místo zamýšlených dvou filmů trilogii.

Nicméně čekání na obrovský cliffhanger na konci druhé řady není žádná sranda. Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss sice nedávno prozradili tři vodítka rat-wedding-bow, ale i tak je to pro mnoho fanoušků velmi nepříjemné zjištění.

Třetí série bude nejprve uvedena na BBC. PBS uvádí, že nových dílů se v USA dočkají na konci roku 2013 nebo začátkem 2014.


Iron Man 3 nebude vážný film

26. listopadu 2012 v 11:01 | Grace |  Iron Man

Kevin Feige se nechal slyšet, že třetí Iron Man bude odlišný od ostatních marvelovek a nebude vážný. Podle jeho slov se Iron Man vydá velmi unikátním směrem, který zahrnuje hlubší poznání charakteru Tonyho Starka.

Feige uvedl: "Není to vážný film, ale dali jsme se do objevování Tonyho povahy. Kouzlo je v tom, že se snažíme točit skvělé filmy. Snažíme se je všechny udělat skvělé, odlišné a svěží. Ke třetímu Iron Manovi jsme zaujali jedinečný postoj."

Režisér Shane Black přiznává, že štáb točí spíš akční, svěží a odlišný film než pokračování letošních Avengers. "Nesnažíme se nezbytně o větší film. Snažíme se o něco jiného, čerstvého a nového. Chceme do filmu přenést naše nadšení jak nejvíce to půjde, do malého prostoru vnést tunu vzrušení. Vaříme pro vás pěkný malý guláš."

Robert věří, že Avengers přišli ve správnou chvíli a doufá, že Iron Man 3 bude podobně úspěšný.

"Můžete dumat nad tím, proč byli Avengers právě v tu dobu ten správný film se správnými lidmi a režísérem. Ale se třetím Iron Manem to cítíme stejně."


Sherlock Holmes slaví výročí 125 let

23. listopadu 2012 v 16:35 | Grace |  Zajímavosti

Stephen Fry, který si v nejnovějším zpracování Sherlocka zahrál Sherlockova bratra Mycrofta, ohlásil 125 let od vydání první knihy, v níž vystupoval detektiv Sherlock Holmes.

Sir Arthur Conan Doyle vytvořil postavu detektiva v roce 1887 v Porsmouthu, kde pracoval jako lékař a přestávky mezi pacienty si krátil psaním.

Sherlock Holmes se poprvé objevil ve Studii v šarlatové, která byla uvedena v časopise Beeton's Christmas Annual v roce 1887. Tato ročenka se zachovala v několika málo exemplářích dodnes. Porsmouthská kopie bude tento víkend vystavena v Městském muzeu.

Zmíněná ročenka je součástí nejrozsáhlejší soukromé sbírky Doyleovy pozůstalosti, která byla darována městu Portsmouth sběratelem a spisovatelem Richardem Lancelynem Greenem.

Fry, který je patronem sbírky, uvedl: "Sto dvacet pět let nejslavnějšího, nejvytrvalejšího a nejinspirativnějšího detektiva. Století a čtvrt Sherlocka Holmese."

Kvůli špatnému stavu nebude Studie v šarlatové vystavena trvale, ale bude doplňovat výstavu dalších věcí ze sbírky.

Stephen Baily, porsmouthský vedoucí pro kulturu, řekl: "Když Doyle před sto dvaceti pěti lety začal s psaním Sherlockových dobrodružství, určitě neměl tušení, že vytvořil mezinárodní ikonu. Díky knihám, filmům a nejnovější televizní sérii Doyleův slavný detektiv stále přetrvává a uchvacuje nové čtenáře a diváky."


Mladý Sherlock Holmes našel scénáristu

20. listopadu 2012 v 12:25 | Grace |  Sherlock Holmes

Nedávno jsem vás v tomto článku informovala, že se chystá další adaptace Sherlocka Holmese - tentokrát se zaměřeném na Sherlockova studentská léta.

Nyní je známo jméno scénáristy - studio Paramount se rozhodlo najmout Ewana Spiliotopoulose (zkuste to říct pětkrát za sebou :-), který má na svědomí scénáře k dlouhé řadě animovaných filmů (např. Lví král 3). Nedávno mu bylo také svěřeno pokračování komiksárny Wanted.

Příběh bude sledovat mladého Sherlocka a Watsona, když se jako teenageři setkali v Anglii a zažili sérii dobrodružství.

Produkce se ujme scénárista původního filmu "The Young Sherlock Holmes" z roku 1985 Chris Columbus.


Nové foto z prvního Sherlocka

19. listopadu 2012 v 12:59 | Grace |  Sherlock Holmes

Téměř tři roky po uvedení Sherlocka Holmese do kin se objevily nové fotky z filmu. Uvidíte na nich Sherlocka s Watsonem a Irene.

Jak se vám líbí?

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Dnes slaví Rachel McAdams

17. listopadu 2012 v 19:46 | Grace |  Other

Dnes oslavuje Rachel McAdams své 34. narozeniny. Kanadská herečka si zahrála v prvním i druhém Sherlockovi slavnou Irene Adler - ženu všech žen a Sherlockvou femme fetale.

Rachel je známá také z filmů jako Noční let, Zakletý v čase, Půlnoc v Paříži nebo Navždy spolu. V současné době natáčí s film Passion, ve kterém se objeví taky její herečtí kolegové ze Hry stínů - Noomi Rapace (Sim Heron) a Paul Anderson (Sebastian Moran).

Přejeme vše nejlepší a mnoho dalších úspěšných rolí!

Jane Goldman přepisuje scénář Pinocchia

17. listopadu 2012 v 12:01 | Grace |  Robert Downey Jr.

Tim Burton neměl příliš šťastný rok. Po vlažně přijatých Temných stínech a Abrahamu Lincolnovi: Lovci upírů (kterého Burton produkoval) se pouští jako režisér do známé pohádky Pinocchio. Tentokrát ovšem bez Johnnyho Deppa, kterého by měl vystřídat Robert Downey Jr. v roli Geppetta.

Jane Goldman nyní dostala za úkol přepsat původní scénář od Bryana Fullera. Jak a jestli si s tím Jane poradí je zatím ve hvězdách. Není ale vůbec tajemstvím, že si jako scénáristka vede velmi dobře - napsala scénář k Hvězdnému prachu, komiksovému X-Men: První třída nebo viktoriánskému hororu Žena v černém. Všechny tyto filmy byly velmi dobře přijaty jak kritikou, tak diváky, a Goldman si tak stihla ve filmové branži udělat pěkné jméno.

Předpokládaná premiéra připadá na rok 2015.

Zároveň vzniká animovaný 3D Pinocchio v režii Guillerma del Tora, ve kterém uslyšíme hlasy Daniela Radcliffea nebo Toma Waitse. Film by měl přijít do kin v roce 2014.


Elementary dostává další epizody

16. listopadu 2012 v 12:53 | Grace |  Elementary

CBS nedávno rozšířila první řadu Elementary z plánovaných třinácti na dvacet dva dílů. Včera ovšem vyšla nová zpráva - americký Sherlock dostává další dvě epizody. První řada má tedy oficiálně 24 dílů.

Včera byla odvysílána sedmá epizoda s názvem "One Way To Get Off". Další díl "The Long Fuse" uvidíme až po čtrnáctidenní pauze, 29. listopadu.


Jack Nicholson v "The Judge"

14. listopadu 2012 v 9:01 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey ještě ani nedokončil natáčení Iron Mana 3 a hned se vrhnul na další projekt - "The Judge" (starší článek). Downey si zahraje hlavního hrdinu a zároveň bude také producentem filmu. Jack Nicholson by se mohl ve filmu objevit jako Downeyho otec.

Příběh vypráví o advokátovi z velkého města, který se vrací domů kvůli smrti své matky. Později zjistí, že je jeho otec (soudce, který trpí Alzheimrovou chorobou) podezřelý z její vraždy. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

Režírovat bude David Dobkin (Rytíři ze Šanghaje) podle scénáře Nicka Schenka (oscarové Gran Torino), který byl následně přepsán Billem Dubuquem.


Elementary: "One Way to Get Off" promo

11. listopadu 2012 v 13:49 | Grace |  Elementary

Elementary pokračuje již sedmou epizodou. Podle čísel sledovanosti poslední epizody (Flight Risk; necelých 11 milionů diváků) se zdá, že Elementary obstálo a dokonce si dokázalo získat poměrně početnou fanouškovskou základnu.

V příštím díle "One Way to Get Off" se bude Holmes potýkat s navrátivším se sériovým vrahem. Watsonová zase poodhalí něco o Sherlockově minulosti.


Iron Man 3 spoilery!

9. listopadu 2012 v 15:38 | Grace |  Iron Man

Simon Philips, prezident Marvel Entertainment, navtšívil prezentaci v Sao Paulu a poodhalil pár detailů k třetímu dílu Iron Mana. Pozor, následují spoilery!

Tony Stark (Robert Downey Jr.) bude mít podle Philipse podzemní halu s nejméně šestnácti novými modely brnění včetně pár klasických modelů z knižního komiksu. Philips potvrdil, že Virginia Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) se také dostane do akce - dokonce bude mít svoje vlastní brnění podobné 'Rescue' obleku z komiksu.

Philips se také vyjádřil k jedné ze scén z traileru, kde Tony Stark leží na nemocničním lůžku. Přesně podle očekávání fanoušků tato scéna zachycuje aplikaci viru Extremis, díky kterému bude Stark schopen vytvářet nové obleky ze zbytků těch starých. Například použije paže a nohy z předchozích modelů k vytvoření nového modelu.

V kinech od 3. května 2013