Leden 2013

Sherlock BBC: V jakém přestrojení se nám detektiv předvede?

31. ledna 2013 v 17:37 | Grace |  Sherlock BBC

Natáčení třetí řady Sherlocka už se pomalu rozjíždí a na internet dokonce dorazilo i pár fotek z příprav kulis. Benedict Cumberbatch ale právě točí The Fifth Estate (film o známém Julienovi Assangovi, zakladateli WikiLeaks), a tak si na první fotky se Sherlockem a Watsonem ještě nějaký pátek počkáme. Pár věcí už ale víme: vodítko Rad-Wedding-Bow a nyní k tomu přibyla i odpověď na otázku, v jakém přestrojení Benedecta uvidíme:

K postavě Sherlocka Holmese převleky prostě patří. Tvůrci seriálu od BBC jsou ale přesvědčeni, že moderní Sherlock by si na sebe nikdy přestrojení nedal. Alespoň ne doslova. Scénárista Mark Gatiss, který hraje také roli Sherlockova bratra Mycrofta, uvedl následující:

"Rozhodli jsme se, že náš Sherlock nebude používat přestrojení v pravém slova smyslu. Vlastně i ve Velké hře sám pronesl, že 'Umění maskování spočívá ve schopnosti být neviditelný a zároveň všem na očích.' Od začátku jsem si myslel, že Sherlock dnešní doby by na sebe nedal nos z tmelu. Spíš by stál přímo za vámi, aniž byste o něm měli tušení. Benedict zkoušel pár převleků, ale spíš nám jde o to, jak se stát neviditelným."

Těšili jste se na Benedicta v převleku nebo vám tvůrci udělali spíš radost?


Ukázka ze Superbowl TV spotu je tu!

30. ledna 2013 v 22:13 | Grace |  Iron Man

Jak bylo slíbeno, v Entertainment Tonight bylo před chvílí zveřejněno preview na TV spot, který uvidíme 3. února na Superbowlu.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Oficiální poster:


Iron Man 3 - kdy se dočkáme dalšího traileru?

29. ledna 2013 v 15:23 | Grace |  Iron Man

Robert Downey Jr. v rozhovoru pro EW popsal svou oblíbenou akční sekvenci: "Právě jsme mluvili o jedné scéně, její tajný název je bota/rukavice (ve smyslu části brnění). Můžu vám říct - jen mezi námi - je to scéna, kdy má Tony jen jednu rukavici a jednu botu a musí uniknout několika únoscům. Je to velká legrace. Spojili jsme všechno od prvního testu s rukavicí v Iron Manovi přes nejextrémnější akci, kterou jsme vymysleli pro Iron Mana 2 a Avengers - udělali jsme z toho jednu velkou, rozšířenou fyzikální výzvu."

Downey se také zmínil o Jamesi Rhodesovi (Don Cheadle): "Rhodey se nachází v centru všeho dění. Je mnohem dynamičtější. Rozhodli jsme se tak, protože zatímco Tony je technický typ, není tak úplně fyzicky trénovaný. S Donem byla zábava, protože je dobrý v bojových sportech. Využili jsme ho na scény podobné scéně s Kapitánem v Avengers, když si Tony uvědomí 'A doprčic, on asi opravdu ví, co dělá.' Takových okamžiků máme mnohem víc, stejně jako více vtipů. Tentokrát jdeme u Rhodeyho do hloubky."

Jak je to s trailery a TV spoty?

Dnes jsme se měli dočkat oficiálního plakátu a krátkého preview na TV spot, který bude promítán na finále Superbowlu. Bohužel Marvel vše na poslední chvíli odvolal a prohlásil, že se slíbené ukázky dočkáme v nejbližších dnech.

Třetího února bychom měli vidět první TV spot z již zmíněného Superbowlu. Měl by mít minutu a dvacet vteřin.

A konečně, ještě téhož dne či o den později bude zveřejněn druhý oficiální trailer o stopáži dvě a půl minuty.


Downey opouští Inherent Vice

25. ledna 2013 v 21:40 | Grace |  Robert Downey Jr.

Není tomu dávno, co se vyskytla informace o Downeyho angažování ve filmu Inherent Vice režiséra Paula Thomase Andersona, jehož posledním počinem je The Master (Mistr) aktuálně útočící na světová kina. Tržby sice zatím nejsou nijak valné, kritici ovšem nešetří chválou.

O to víc zamrzí, že se Robert Downey Jr. rozhodl od projektu odstoupit. Nahradit by ho měl osmatřicetiletý Joaquin Phoenix, který si zahrál mimo jiné také v již zmíněném Mistrovi.

Děj filmu se odehrává v 60. letech minulého století v Los Angeles. Hlavní postavou je detektiv, který pracuje na únosu bohatého realitního makléře.

Inherent Vice měl být po řadě filmů jako Sherlock Holmes, Na doraz, Iron Man a Avengers pomyslným odklonem od mainstreamových vod ke "skutečnému hraní" a možná i pokusu o nějakou tu oscarovou nominaci. Důvod hercova odstoupení znám není, ale Downeyho poslední vážný film - Sólista (2009) režiséra Joa Wrighta nedopadl zrovna nejlépe. Pořád jsou ale ve hře filmy "Soudce" a "Pinocchio" viz zde.


Sherlock Holmes (CZ/SK Fans)

24. ledna 2013 v 15:32 Sherlock Holmes

Článek z blogu i-am-sherlocked.blog.cz

Rozhodla jsem se, že na Facebooku založím skupinu pro všechny fanoušky Sherlocka Holmese. Pokud máte rádi filmové, knižní i seriálové verze budu moc ráda, když se přidáte do této skupiny.
Dále bych chtěla poprosit ty, kteří mají blog nebo jiné webové stránky, aby tuto skupinu propagovali. Můžete použít ikonku níže nebo vytvořit cokoliv jiného. Moc děkuji.


Dočkáme se dalšího Iron Mana?

21. ledna 2013 v 19:21 | Grace |  Iron Man

"Robert Downey Jr. dal do své role všechno," řekl producent Marvelu Kevin Feige v interview pro MTV. "Neponechal nic náhodě."

"Příběh Iron Mana 3 se odvíjí od jeho zážitků v Avengers. Dalo by se to nazvat post traumatickým stresem. Po událostech v Avengers se Tony uchýlí do své dílny, kde sestrojuje nové verze brnění. Vytvořil oblek, který se poskládá přímo na jeho těle část po části... kdykoliv, kdekoliv. Začíná si uvědomovat, že se bez brnění v podstatě neobejde: v Avengers toho viděl hodně a bojoval s mocnými lidmi, mocnějšími než je on sám."

"To nás přivádí zpět k Tonymu, kterého jsme potkali v prvním Iron Manovi. Byl unesen z konvoje do jeskyně. Nemá nic než krabici šrotu. Je to pro všechny zábavné sledovat, jak se Tony snaží najít cestu ven. Velká část filmu je věnována Tonymu v terénu bez svého nářadí a s poničeným brněním. To je jeho superschopnost: nenarodil se v Asgardu, neozářily ho gama paprsky a neaplikovali mu sérum supervojáka. Jeho moc spočívá v jeho mozku. Je zábavné přimáčknout Tonyho ke zdi a sledovat, jak si s tím poradí."

Feige mluvil také o Mandarinovi, kterého hraje oscarový Sir Ben Kingsley:
"Cítili jsme velkou volnost při objevování Mandarina způsobem, o který se předtím nikdo nepokusil. Zjistili jsme, že nemůžeme odkazovat na libovolný uzavřený příběh z komiksů - ale pokud tohle vytisknete, jsem si jistý, že miliony fanoušků napadne specifický příběh - takže stejně, jak jsme to udělali u mnoha předchozích filmů, i tady jsme sloučili více příběhů. Mandarin je neúprosný: je permanentní hrozbou, což jste mohli vidět v prvním teaser traileru, když se Tonyho vila sesune do moře. Tenhle chlap si nebere servítky."

"Nikdo se nedržel zpátky - já, Robert ani Favreau - pokud jde o to, jak Shane pracoval na prvním Iron Manovi, pomáhal s některými scénami, dolaďoval věci. Tento film je jakýmsi vyvrcholením dvou předchozích. Je to 'Iron Man: Film Shanea Blacka.' To je na něm jedinečné a unikátní."

Nakonec se Feige zmínil také o možnosti dalších filmů s Iron Manem:
"Existují postavy jako James Bond nebo Batman, jejichž příběhy pokračují dál a dál. Myslím, že Tony je jedním z nich. Co se bude dít po Iron Manovi 3... pro odpověď nemusím chodit daleko. Dohlížím na dokončení Iron Mana 3, pak se vrhneme na Avengers 2 a pak uvidíme. Ale skutečně si myslím, že ještě existuje hodně příběhů k vyprávění, které časem natočíme - jeden nebo dva filmy."


UPGRADE 22/01: Objevily se videa z natáčení v LA, najdete je zde. Pozor na SPOILERY!

Objevila se také zpráva, že Iron Man 3 bude ve světě promítán nejprve v IMAX 3D kinech od 25. dubna 2013. V USA pak od 3. května. V České republice se třetího filmu s Iron Manem dočkáme o den dřív, 2. května.


Iron Man bude přetáčet scény

21. ledna 2013 v 13:34 | Grace |  Iron Man

Máme tu další zprávy o dotáčkách na třetím Iron Manovi. Podle hypable.com se bude dodatečně natáčet v Hollywoodu poblíž TLC Grauman's Chinese Theatre. Předpokládá se, že natáčení v Indii (více tady) už skončilo (původně se mělo točit od 20. - 24. ledna) a filmový štáb se v nejbližší době přesune do Los Angeles.

Don Cheadle (James Rhodes) potvrdil, že půjde o přetáčení některých scén. "Doufám, že to vypovídá o vysoké úrovni. Ukázali jsme něco málo na Comic-Conu a lidi z toho šíleli. Vypadalo to skvěle. Scénář je dobrý. Příští týden přetáčíme pár scén, ale jsem nadšený."

Kalifornský hotel Hollywood Orchid Suites, který se nachází poblíž Grauman's Chinese Theatre, zveřejnil pár nových informací: "Uvidíte záblesky světla, trosky a sutiny z nádvoří mrštěné přes ulici a asi 30 aut. Natáčení si vyžádá uzavření ulic na Hollywood Boulevard atd.., a to od pondělí, 21. ledna do úterý, 22. ledna 2013."

Následující informace můžou být mírně spoileroidní:
"Na místě se již nacházejí vysoké jeřáby, jejichž úkolem je zachytit z ptačí perspektivy atmosféru a barevnost života v Hollywoodu, zatímco Grauman's Chinese Theatre bude vyhozeno do povětří."

Na natáčení se pravděpodobně objeví Don Cheadle. O ostatních hercích se zdroje nezmiňují.

Iron Man 3 dorazí do kin 3. května 2013


Iron Man 3 - zajímavosti

19. ledna 2013 v 13:05 | Grace |  Iron Man

Studio Disney koupilo distribuční práva od Paramountu za 115 milionů dolarů. Koupě zahrnovala také Avengers. Smlouva vyžaduje - stejně jako u Avengers - aby se ve filmu objevlo logo Paramoutu a ne Disneyho. Očekává se, že odkaz na Disneyho bude až na úplném konci závěrečných titulků "Distribuováno Walt Disney Studios Motion Pictures".

Disney a Marvel původně zamýšleli natočit film v Michiganu kvůli daňovým pobídkám. Avšak poté, co Severní Karolína zaručila 20milionovou slevu na dani, se producenti rozhodli od Michiganu upustit.

Do role Maye Hansen byly zvažovány herečky Gemma Arterton, Diane Kruger a Isla Fisher. Jessica Chastain byla dokonce obsazena, ale kvůli ostatním projektům (Zero Dark Thirty) musela odstoupit. Nahradila ji Rebecca Hall.

Pokud započítáme i cameo v Neuvěřitelném Hulkovi, půjde o celkově pátý film, kde Downey ztvárnil Tonyho Starka/Iron Mana.

Do role Aldricha Killiana byl zvažován Jude Law.

Jde o první film trilogie, který nebude režírován Jonem Favreauem. Jon později přiznal, že mu to přineslo mnohem víc zábavy s postavou, kterou ve filmu hraje (Happy Hogan). Uvedl, že se cítil jako "hrdý dědeček, který se může hrát s děckem a přitom nemusí měnit plenky."

Jedna scéna byla točena v Epic Games - společnosti pro vývoj videoher, známou hlavně díky Gears of War.

Iron Patriot je nové brnění, které přebírá barvy Kaptána Ameriky. Ovšem v původním komiksu to byla nemesis Spidermana jménem "Green Goblin Norman Osborn".

Natáčení nabylo zpoždění, když si 15. srpna 2012 Robert Downey Jr. na place poranil kotník.

Jde o třetí adaptaci užívající příběhu Extremis. Poprvé šlo o šestidílný animovaný Iron Man: Extremis, který byl uveden v roce 2010 (ke zhlédnutí zde). Podruhé byla zápletka použita v druhé řadě animovaného seriálu "Iron Man: Armored Adventures", která byla uvedena v březnu 2012.

Robert Downey Jr. předal cenu Jodie Foster

14. ledna 2013 v 11:05 | Grace |  Robert Downey Jr.

Včera se v Los Angeles konal slavnostní večer udělování filmových a televizních cen - Zlatých Glóbů. Večera se zůčastnil i Robert Downey Jr. s manželkou Susan. Robert předal cenu "Cecil B. Demille" herečce Jodie Foster. Celkové výsledky najdete tady.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Zdroj: tumblr.com

Nová fotka z Iron Mana a natáčení v Indii

11. ledna 2013 v 13:09 | Grace |  Iron Man

Štáb Iron Mana se v tento měsíc přesune do Indie. Podle Industrial Times má ve filmu Tony Stark navštívit Indii kvůli technickým problémům s novým brněním.

Zdroj uvádí, že dvanáctičlenný štáb v čele s režisérem Shanem Blackem přiletí do Indie ke konci měsíce: "Natáčet zde budou mezi 20. a 24. lednem. Hlavím úkolem bude natočit záběry vhodných lokací pro určité scény."

"Tony Stark pracuje se špičkovou americkou technologií, kterou dál rozvine v Indii. Štáb navštíví Hyderabad a Bengaluru a rozhodne, které záběry budou pro film použitelné," říká zdroj.

A nakonec - dnes k nám na fotografii dosvištěla momentka mezi Iron Manem a Pepper Potts.

imagebam.com


Robert Downey Jr. na People's Choice Awards

10. ledna 2013 v 8:28 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. se dnes zúčastnil předávání cen People's Choice Awards v kalifornském Los Angeles. Z celkových tří nominací zvítězil ve dvou kategoriích - Oblíbený filmový herec a Oblíbený filmový superhrdina (Iron Man). Film Avengers se třemi nominacemi bohužel neproměnili ani jednu.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Na celkové výsledky se můžete podívat zde.

Miscelanea

7. ledna 2013 v 13:24 | Grace |  Other

Objevily se nové fotky z natáčení třetího Iron Mana, na nichž můžete nově vidět Fan Binbing. Pro nás prakticky neznámá čínská herečka hraje roli asistentky chiruga Dr. Wua (Wang Xuequi). Scéna se pravděpodobně pojí s aplikací viru Extremis, díky kterému bude Tony schopen ovládat a sestrojovat další brnění z částí starých modelů.

imagebam.com imagebam.com

Server novinky.cz publikoval článek věnující se kariéře Juda Lawa (Watson) s názvem: "Jude Law: Milovníkem nejsem jen na plátně". Článek se rekapituluje hercovy nejslavnější filmy a soukromý život a ačkoliv nepřináší nic nového, určitě stojí za přečtení.

Robert Downey Jr. se zasloužil o zvýšení prodeje triček s logem hudební skupiny Black Sabbath, které nosil jako Tony Stark ve filmu Avengers. Model trička pochází z turné skupiny z roku 1978. Připomínám ještě, že Black Sabbath nazpívali v roce 1970 song Iron Man, který zazněl na konci prvního filmu (2008).


Downeyho role v roce 2013: soudce, Geppetto a detektiv

4. ledna 2013 v 14:46 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. je v současnosti bezesporu nejžádanějším hercem Hollywoodu. To dokazuje i velké množství novinek týkajících se jeho nadcházejících projektů. Jen namátkou připomínám Perryho Masona, Yucatan, El Presidente, The Judge, Death Wish, Pinocchio, The Hangower 3 nebo Inherent Vice. Zatímco v některých z těchto filmů Downeyho pravděpodobně neuvidíme (např. El Presidente, Death Wish nebo Hangower 3), další zmíněné, jako například The Judge či Pinocchio jsou víceméně jen otázkou času.

Robert se v prosinci minulého roku zůčastnil "Cinefamily telethon", kde si popovídal s moderátorem o Iron Manovi 3 a nakonec zmínil i projekty, na které se chystá tento rok:

"Nechci zacházet do detailů, ale filmy, které budu točit příští (tento) rok jsou mnohem menší a skromnější. Zaprvé budu hrát s jedným z mých nejoblíbenějších herců a potom mě čeká spolupráce s režisérem, ze kterého budete všichni nadšení. Budeme se snažit převyprávět pohádku jiným, tak trochu bláznivým způsobem. V podstatě natočím něco jako "Cenu za něžnost" a potom podivnou komerční show. Na oba projekty se velmi těším."

Downey pravděpodobně mluvil o The Judge (Soudce), ve kterém se má objevit i Jack Nicholson, což odpovídá odkazu na oscarový film "Cena za něžnost", ve kterém Nicholson hrál. Scénář, režie i obsazení naznačují, že by se mohlo jednat o další Robertův pokus o sošku Oscara. V minulých letech obdržel dvě nominace, a to za filmy Chaplin (1992) a Tropická bouře (2008).

Další film, o kterém Downey referoval je Pinocchio. Klasickou pohádku bude točit režisér Tim Burton a Downey se ujme role Geppetta, otce slavné dřevěné postavičky.

Stránka moviezone.cz informovala také o projektu Inherent Vice. Adaptaci slavného románu chce natočit Paul Thomas Anderson a Downey by měl hrát postavu detektiva, který pracuje na únosu bohatého realitního makléře. Děj je situován do Los Angeles v šedesátých letech minulého století.

Jste spokojení s Robertovou volbou, nebo byste ho raději viděli v dalších hollywoodských blockbusterech? Podělte se o svůj názor v komentářích!