Únor 2013

Sherlock Holmes 3 a 4?

28. února 2013 v 21:34 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Po delší době se k nám konečně dostávají nové informace o dalším filmovém zpracování Sherlocka Holmese. Máme se na co těšit!

Jude Law navštívil Londýn u příležitosti propagace svého nového filmu Side Effects. Během rozhovoru s fanoušky padla otázka ohledně vývoje třetího Sherlocka Holmese a Jude odpověděl překvapivě pozitivně.

Po několika vtípcích o tom, jak 'žhavý a vyčerpávající' je vztah mezi Sherlockem a jeho dlouholetým přítelem Doktorem Watsonem Jude potvrdil, že práce na scénáři začne příští měsíc. Natáčení samotné ale podle něj nezačne dřív, než příští rok.

Jude také přiznal, že nedávno s mluvil s představitelem Holmese (RDJ) o délce a nápadech pro příští film - inspirací se jim opět staly povídky Sira Arthura Conana Doylea. Law zejména zdůraznil, že oba - on i Downey, chtějí z příštího dobrodružství udělat dva filmy, jejichž příběhy budou přirozeně navazovat jeden na druhý.

V zápětí ale prohlásil, že nic ještě není oficiálně potvrzené, ale v podstatě chtějí ze Sherlocka Holmese 3 a 4 udělat něco na způsob Harryho Pottera nebo Twilightu, kdy byly poslední knihy rozpracovány do dvou filmů.

Pokud jde o otázku, co by mohlo být náplní nového filmu, Jude laškovně prohlásil: "Rozvod!" čímž naznačil, že jejich hašteřivé, podivné přátelství zůstane stejně vtipné a mrzuté, jako v předchozích dílech.


Iron Man bez Downeyho?

28. února 2013 v 20:29 | Grace |  Iron Man

Herci Robertu Downeymu Jr. brzy skončí smlouva s Marvelem.

Robert Downey Jr. hraje roli geniálního průmyslníka Tonyho Starka/Iron Mana od roku 2008. Jeho spolupráce s komiksovým Marvelem zahrnovala pět filmů, ve kterých se jako slavný superhrdina objevil - Iron Man, Iron Man 2, The Incredible Hulk (cameo), Avengers a Iron Man 3 (ještě existuje marvelovský mini film The Consultant, ke zhlédnutí zde). Joss Whedon, který napsal a zrežíroval Avengers, potvrdil pokračování multikomiksárny na rok 2015. Otázkou je, zda uvidíme Tonyho Starka opět v podání Roberta Downeyho Jr. nebo si budeme muset zvykat na novou tvář.

Podle rozhovoru, který poskytl magazínu Empire, si Downey svým angažováním v dalším komiksu není tak úplně jistý.

"Přeobsazení by pro mě byla pravděpodobně ta nejlepší věc na světě. Chápejte, ego... někdy musí být rozdrceno. Uvidíme, jak se to vyvine."

"Beru velmi vážně diváky - nemám rád, když lidi točí filmy a publikum na ně reaguje se slovy: 'Už s tím přestaňte."

Někteří z vás možná pamatují prohlášení Gwyneth Paltrow, která uvedla, že ji jako Pepper Potts už pravděpodobně neuvidíme, jelikož se na komiksový žánr cítí příliš stará. Je tedy možné, že v Avengers 2 uvidíme úplně novou dvojici herců.

Otázkou ale zůstává, zda by nechal Marvel jen tak odejít svou největší hvězdu, jelikož Robert byl vyhlášen nejvýdělečnějším hercem součastosti (pro rok 2011 a 2012). Časopis Empire taky trefně poznamenal: 'Kdo jiný by mohl lépe zahrát Tonyho Starka než sám Tony Stark?"

Dokázali byste si představit v roli Tonyho Starka i někoho jiného než RDJ? Pokud ano, kdo by byl váš kandidát? Pochlubte se v komentářích!

Zdroj: yahoo.com

Další plakát k Iron Manovi

27. února 2013 v 18:31 | Grace |  Iron Man

Sbírka plakátů k pravděpodobně nejočekávanějšímu filmu léta se rozrůstá o další kousek. Nejnovější propagační materiál představuje Tonyho Starka v poměrně kvalitně poničeném obleku Iron Mana. Na pozadí můžete vidět další verze brnění a Tonyho sídlo v Malibu, jež se dramaticky sesouvá do oceánu.

Stránka superherohype.com také potvrdila, že se nového traileru dočkáme 5. března.

loading


Avengers na 85. ročníku Oscarů

26. února 2013 v 16:32 | Grace |  Avengers

Herečtí kolegové z Avengers - Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitán Amerika), Mark Ruffalo (Hulk), Jeremy Renner (Hawkeye) a Samuel L. Jackson (Nick Fury) se 24. února sešli na slavnostním udílení 85. ročníku filmových cen Akademie, jinak známých jako Oscaři. Sošku předali hned ve dvou kategoriích - Nejlepší kamera a Nejlepší vizuální efekty. V obou případech vyhrál film režiséra Anga Leea Pí a jeho život.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Iron Man 3: plakát a fotky

25. února 2013 v 16:59 | Grace |  Iron Man

Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) se nám představuje na novém, atmosferickém plakátě zatímco Tony Stark (Robert Downey Jr.) září na obálce amerického časopisu Empire, kterou máme v dispozici hned ve dvou provedeních. Časopis vyjde v dubnu a koupit ho můžete za necelé 4 libry (asi 100 Kč).

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nové stills fotky:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Iron Man 3: Trailerové střípky

24. února 2013 v 20:36 | Grace |  Iron Man

Slibovaný druhý trailer na nejnovějšího Iron Mana bude podle posledních zpráv promítán před filmem Oz: The Great and Powerful, jehož premiéra je stanovena na 8. března (pořád je ale ve hře i datum 5. března). Trailer bude dlouhý dvě minuty a dvacet pět sekund a podle prvních ohlasů jde o okázalé dílo. Pár lidí tedy mělo možnost ukázku vidět a díky jejich ochotě máme k dispozici sice strohý, ale o to víc zajímavější popis:

V traileru se objeví prezident USA, který vyhlásí válku Mandarinovi a jeho teroristické organizaci Ten Rings.

Uvidíme také víc záběrů s Mandarinem, který pokračuje v ohrožování Tonyho, v důsledku čehož Tony prohlásí něco jako: 'Chceš být osobní. Jdu si pro tebe, Mandarine.'

Tony a Rhodey letí do bitvy, následovaní formací Iron Manů. Tony je nazývá 'svými kluky' a jsou jich tucty. Mají různé designy a styly, některé jsou povědomé, jiné úplně nové.

Poslední záběr ukazuje obzvlášť speciální model obleku, který zboří nějakou zeď. Pravděpodobně půjde o brnění Hulkbuster, jehož obrázek si můžete prohlédnout pod článkem.

V českých kinech od 2. května 2013

loading


Iron Man 3: Hlavní záporák na trůně

22. února 2013 v 17:40 | Grace |  Iron Man

Mandarin se nám představuje na zbrusu novém plakátu k třetímu dílu ironmanovské trilogie a hned na první pohled je jasné, že Tonyho Starka, jakož i své fanoušky rozhodně šetřit nebude. Hlavní záporák sedí na trůně jako bůh pomsty, který svou moc demonstruje prostřednictvím různých památek z bojů. Všimněte si hlavně části hrdinského obleku Tonyho Starka, jehož helma leží u Mandarinových nohou jako válečná trofej. Plakát ale rozhodně budí rozporuplné pocity - ačkoliv mu nemůžeme odepřít velkou dávku originality, které se současné plakátové produkci zrovna nedostává, Mandarinův postoj, image i celková přeplácanost se pro některé fanoušky může stát jemně řečeno úsměvnou záležitostí. Můžu ale s jistotou říct, že po nahlédnutí budete na výkon Sira Bena Kingsleyho zvědavější ještě o chlup víc než doposud. Mandarin má zkrátka dobře našlápnuto na statut záporáka, jehož jméno se neříká...

imagebam.com imagebam.com


Svobodný Sherlock? "Holmes a Watson patří světu," tvrdí odborník

19. února 2013 v 16:10 | Grace |  Sherlock Holmes

Největší detektiv světa byl po více než století pod ochranou Arthura Conana Doylea a jeho dědiců. Jeden z sherlockovských odborníků ale tvrdí, že je čas Holmese osvobodit.

Leslie S. Klinger, spisovatel, právní zástupce a nezpochybnitelná autorita v oblasti Sherlocka Holmese, podal ve americkém státě Illinois žalobu na potomky slavného spisovatele. Za uplynulé roky vzniklo nesčetné množství parodií, imitací a interpretací Doyleova kánonu (4 romány a 56 povídek). Klinger tvrdí, že na vlastnictví Conana Doylea se už nevztahuje povinnost platit poplatky za použití "prvků Sherlocka Holmese."

Klinger je editorem nedávno vydané sbírky "A Study in Sherlock: Stories Inspired by the Sherlock Holmes Canon" a pracoval také na pokračování sbírky zaměřené na fiktivní příběhy inspirované Holmesem (autoři jako Sara Paretsky, Michael Connely nebo Lev Frossman). Klinger si ve své žalobě stěžuje na to, že vlastníci autorského práva na Doyleův odkaz kontaktovali vydavatelství Pegasus Books s tím, že zabrání vydání díla, pokud nedostanou zaplaceno. (Pro New York Times Klinger uvedl, že zaplatil $5 000).

Podle amerických zákonů autorský materiál přechází ve veřejnou doménu 50 let po autorově smrti. Sir Arthur Conan Doyle zemřel v roce 1930, což nás přenese do roku 1980. Ovšem v roce 1981 poslední žijící potomek Jean Conan Doyle si znovu nechala registrovat práva na Doyleovu knihu "Případy Sherlocka Holmese". Těchto dvanáct příběhů vycházelo mezi lety 1921 - 1927 a zůstanou chráněné autorským právem až do roku 2022*. Klingerovi právníci ale tvrdí, že postavy a aspekty kánonu jsou dostatečně rozvinuty před rokem 1923, a tak jsou "základní prvky" nyní veřejnou věcí.

"Není to poprvé, co 'Conan Doyle Estate' tlačí na spisovatele. Je to ale poprvé, co se jim někdo odvážil postavit. V minulosti si mnozí prostě nemohli dovolit odmlouvat nebo čekat na schválení, a tak raději zaplatili. Žádám soud, aby jednou pro vždy zatrhl toto tyranství. Holmes a Watson patří světu, ne nějakým vzdáleným příbuzným Arthura Conana Doylea," uvedl Klinger.

Klinger, který vydal třísvazkovou sbírku příběhů A. C. Doylea "The New Annotated Sherlock Holmes," je členem společnosti "The Baker Street Irregulars" (BSI) s titulem "The Abbey Grange." Členové BSI hrají "Velkou Hru", která se zakládá na faktu, že Holmes byl skutečná postava a Conan Doyle pouze jeho životopisec. Jestli je jeho žaloba jen další částí této hry, se můžeme jen dohadovat. Sám Holmes by nejspíš pronesl 'Nikdy nespřádejte teorie dřív, než máte informace.'

Dodávám ještě, že se Leslie S. Klinger podílel jako konzultant také na filmech o Sherlocku Holmesovi od Guye Ritchieho.

* Internetové zdroje se v počtu povídek rozcházejí (uvádím data wiki), stejně tak kolísají léta, kdy by měla tato sbírka přejít ve veřejné vlastnictví. Pokud by někdo disponoval podrobnějšími informacemi, neváhejte mě prosím kontaktovat.


Iron Man 3: Nový plakát

18. února 2013 v 16:15 | Grace |  Iron Man

Marvel nám na dalším charakterovém plakátě představuje prvního záporáka - Guye Pearce s extra blond vlasy a nefalšovaným drsňáckým výrazem. Pearce hraje vědce Aldricha Killiana, který spolu s Mayou Hansen (Rebeca Hall) pracuje s nanotechnologií a podílí se na tvorbě viru Extremis.Iron Man 3: datum nového traileru a fotky z natáčení

15. února 2013 v 14:50 | Grace |  Iron Man

Všichni fanoušci Iron Mana si můžou v deníčku poznačit datum 5. března, kdy by měl podle "spolehlivého" zdroje dorazit nový trailer.

Nedávno se také objevila skupina fotek z natáčení Iron Mana v Číně. Najdete na nich herce Wu Jinga, který by měl ztvárnit jednoho z členů teroristické skupiny Ten Rings, kterou již známe z prvního dílu. Na poslední fotce je Jing spolu s Wangem Xuequiem, který hraje Dr. Wua. Ten by měl Tonymu aplikovat virus Extremis (více tady). Wu byl od počátku prezentován jako záporná postava (inspirovaná postavou Chena Lua z původních komiksů), což tyto fotky do jisté míry potvrzují. Jak to ale nakonec bude si nejspíš musíme počkat do 2. května 2013.

loading

Doporučuji také navštívit stránku BecomeTonyStark.com, kde se můžete pokochat Tonyho blikajícím reaktorem a logem Stark Industries. Stránka toho zatím moc nenabízí a nikdo pořádně neví, k čemu bude sloužit. Doufejme, že se to brzo změní.


Nový Iron Man poster

13. února 2013 v 20:19 | Grace |  Iron Man

James Rhodes (Don Cheadle) k nám míří na cool plakátě v obleku Iron Patriota. Část plakátu Tonyho nejlepšího přítele zveřejnil facebookový účet Iron Mana již včera, aby se návštěvníci mohli dostatečně dlouho těšit na nový materiál. Ani Don Cheadle tak nezůstane vedle Iron Mana zkrátka. Marvelovská kampaň je podle všeho do detailu rozpracovaný strategický plán sestrojený tak, aby žádná fanouškovská duše nezůstala chladná... teď už jen zbývá vyčkávat, s čím na nás Marvel vytasí příště.Robert Downey Jr. zfilmuje epizodu Black Mirror

11. února 2013 v 18:40 | Grace |  Robert Downey Jr.

Black Mirror je britský sci-fi seriál, jehož první řada je tvořena třemi samostatnými příběhy - Národní hymna, Patnáct milionů meritů a Celá tvá minulost. Tyto tři epizody byly odvysílány v roce 2011 a setkaly se s velmi příznivou reakcí diváků. Právě poslední epizoda - Celá tvá minulost - padla do oka Downeymu, který se rozhodl udělat z ní celovečerní film.

Příběh vypráví o blízké budoucnosti, ve které jsou veškeré vaše vzpomínky uloženy na hard discích implantovaných přímo ve vaší lebce. Své vzpomínky si tak můžete donekonečna přehrávat, zpomalit a dokonce i podle libosti přibližovat do nejmenších detailů na domácích projektorech. Liam, nervózní mladý právník, podezřívá svou ženu Fionu, že ho podvádí s podlézavým sukničkářem Jonasem. Poté, co důkladně prostuduje své klipy, Liam v opilosti napadne Jonase a Fionu a ukáže jim záběry z jejich vlastní paměti, aby jim dokázal jejich nevěru. Sice dokáže, že má pravdu, jenže stojí mu to za to, když ztratil ženu kterou miluje? (z oficiálního textu distributora)

Downey se o práva na zfilmování epizody utkal s Georgem Clooneym, v současnosti známému především díky filmu Argo, který produkuje.


RDJ a Wang Xuequi přejí šťastný nový rok!

7. února 2013 v 19:18 | Grace |  Iron Man

Herečtí kolegové z Iron Mana - Downey (Iron Man) a Xuequi (Dr. Wu) popřáli svým fanouškům šťastný nový rok. Jejich přání směřuje do Číny, jelikož nový rok tam začíná desátého února. Počátek každého roku podle měsíčního cyklu připadá na jiné datum mezi 21. lednem a 21. únorem a pokaždé je rok ve znamení jiného zvířete zvěrokruhu - např. pes, tygr nebo posledně drak. Tentokrát jde o rok hada, jak ve videu upozorňuje Wang.

A menší zajímavost - dnes slaví první narozeniny Robertův syn Exton Elias. Přejeme všechno nejlepší!


Avengers zavítají na předávání Oscarů

6. února 2013 v 17:01 | Grace |  Avengers

Producenti Craig Zadan a Neil Meron dnes vydali prohlášení, že na 85. ročník předávání filmových Oscarů dorazí Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Captain America), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Jeremy Renner (Hawkeye) a Mark Ruffalo (Hulk).

Downey byl v minulosti nominován dvakrát - za hlavní roli ve filmu Chaplin (1992) a vedlejší roli v Tropic Thunder (2008). Chris Evans se na Oscarech objeví vůbec poprvé. Tento rok si zahrál ve filmu The Iceman. Jackson má na kontě nominaci za vedlejší roli v Pulp Fiction (1994) a letos se objevil v Tarantinově westernu Django Unchained. Renner byl nominován za vedlejší roli ve filmu The Hurt Locker a The Town (2010). Minulý rok jste ho mohli vidět v The Bourne Legacy a Mission Impossible: Ghost Protocol (2011). Ruffalo dostal nominaci v roce 2010 za vedlejší roli ve filmu The Kids Are All Right.

Avengers jsou nominováni v kategorii Vizuální efekty.

Předávání cen se uskuteční 24. února 2013 v Dolby Theater v Kalifornii.


Ripper Street: Viktoriánský Londýn na dlani

6. února 2013 v 12:54 | Grace |  Other

Představte si, že jste se ocitli v Londýně na konci 19. století. Ulice jsou přeplněné lidmi různého vzezření z pochybných společenských kruhů, cítíte podivný zápach a právě projíždějící kočár vzedmul vlnu prachu, která dopadá na pult stánku s pečivem. Zvednete hlavu, ale místo slunce vidíte jen vysoké komíny z nichž se valí dým nevábné barvy. Nad celým městem se vznáší duch Jacka Rozparovače, který už sice nevraždí, ale pravděpodobně "stále dýchá tentýž vzduch". Lidé jsou ostražití, na každém rohu hlídkují policisté. Odkaz sériového vraha ale stále jakoby rozdmýchával uhlíky strachu a pochybností všech lidí ve Whitechapelu. Londýn se stává nepřátelským a nehostinným místem a aby toho nebylo málo, vraždy prostitutek začnou znovu. Otázka, zda je Jack Rozparovač zpět, visí nad městem jako damoklův meč...

Právě nezaměnitelná atmosféra starého a špinavého Londýna, kterou tvůrci seriálu Ripper Street zvládli na jedničku, mě přinutila podělit se o tento seriál také s vámi - fanoušky příběhů Sherlocka Holmese. Tím nechci naznačit, že ostatní aspekty seriálu nejsou hodny pozornosti. Právě naopak, s každou novou epizodou Ripper Street dokazuje, že ač už detektivní žánr zažil opravdu hodně, stále existují seriály, které mají čím přispět.

Hlavní vyšetřovací trojka je tvořena charismatickými a výraznými herci, jimž vévodí Matthew Macfadyen (známý např. z Pýchy a předsudku) v roli inspektora Reida. Pod jeho velení spadá seržant Drake (Jerome Flyn) a chirurg/patolog Homer Jackson (Adam Rothenberg). Společně řeší vraždy, které se dějí v okolí Whitechapelu a které více či méně odpovídají schématu vražd Jacka Rozparovače.

Detektivní zápletky jsou dostatečně originální, ale dovolím si říct, že ne všem se budou líbit. Příběhy jsou, jak už bylo řečeno, poznamenány řáděním Jacka Rozparovače, a tak se od prvního dílu setkáváme s vykřičeným domem jako regulérním prostředím pro vývoj děje. Tyto odkazy se pak nesou ale i do dalších dílů, i když už s vraždami prostitutek nesouvisí, jelikož jeden z tria vyšetřovatelů sám společnost lehkých žen vyhledává a tají se podivnou minulostí s majitelkou domu. V každém díle se nám kousek po kousku také odkrývá osobní příběh inspektora Reida, čož vytváří dostatečně poutavou spojovací linku mezi jednotlivými epizodami.

Pokud máte chuť se na Ripper Street podívat, měli byste mít na paměti, že nejde o klasickou detektivku typu Sherlocka Holmese či Hercula Poirota, ve kterých se vraždy odehrávají mimo obrazovku a dobro vždy zvítězí. Celý seriál se nese ve velmi temném, pesimistickém duchu a na vtip či nějakou odlehčenou hlášku tady opravdu nenarazíte. Obraz je promítán v různých odstínech černé a hnědé barvy, brutální vraždy s litry krve jsou tu ukázány naplno. Policejní vyšetřovatelé bez okolků mučí své podezřelé a pachatel chycený při činu, ač neozbrojený a bezbranný, je bez zaváhání zabit rukou příslušníka zákona. Násilí tu hraničí skoro až z bezpředmětností, což může citlivější povahy minimálně zaskočit.

Za zmínku stojí také jistá podobnost s Sherlockem Holmesem. Pomineme-li již zmíněné prostředí a atmosféru, angažování vyšetřovatelů v nelegálních boxerských zápasech vám jistě připomene něco, co Guy Ritchie natočil před třemi lety. Taktéž hudba tvořená výzaznými houslovými motivy vzbuzuje pocit, že se skladatel inspiroval soundtrackem Hanse Zimmera (např. v originálním intru tady).


Rippert Street vysílá BBC1 každou neděli večer. Nedávno byla potvrzena druhá řada, která bude mít (stejně jako první řada) 8 dílů.