Březen 2013

Iron Man Soundtrack

31. března 2013 v 11:45 | Grace |  Iron Man

Vedle alba písní inspirovaných Iron Manem byl teď zveřejněn i oficiální soundtrack, za jehož vznikem stojí hudební skladatel Brian Tyler, známý např. díky soundtrackům k Rychle a zběsile 5, The Expendables nebo Oko dravce. Album vyjde 30. dubna 2013.

1. Iron Man 3 (Iron Man 3)
2. War Machine (War Machine)
3. Attack on 10880 Malibu Point (Útok na 10880 Malibu Point)
4. Isolation (Odloučení)
5. Dive Bombers (Střemhlavé bombardéry)
6. New Beginnings (Nové začátky)
7. Extremis (Extremis)
8. Stark (Stark)
9. Leverage (Výhoda)
10. The Mandarin (Mandarin)
11. Heat and Iron (Žár a železo)
12. Misfire (Selhání)
13. Culmination (Vrchol)
14. The Mechanic (Mechanik)
15. Hot Pepper (Úžasná Pepper*)
16. Another Lesson from Mandy (Další lekce od Mandy)
17. Dr. Wu (Dr. Wu)
18. Return (Návrat)
19. Battle Finale (Konec bitvy)
20. Can You Dig It (Iron Man 3 Main Titles) (Můžete kopat)

Pozn.: Hot Pepper možno přeložit také doslovně jako 'Ostrý pepř'


Video z natáčení Iron Mana

30. března 2013 v 13:53 | Grace |  Iron Man

Sestřih scén z natáčení nové marvelovky se objevil na Disney Channelu. Kvalita videa sice na pováženou, ale přesto můžete zahlédnout pár zajímavých kaskadérských kousků a zatím nezveřejněných scén. V sestřihu se nám dokonce představí i nová postava. Samozřejmě pozor na SPOILERY!Čína dostane vlastní verzi Iron Mana

30. března 2013 v 9:46 | Grace |  Iron Man

Na produkci třetího Iron Mana se podílela také asijská velmoc - Čína, ačkoliv oficiálně nemá status koproducenta. Nové informace prozrazují, že se v čínští fanoušci dočkají speciální verze nového komiksu s větším množstvím scén točených v Číně a se záběry, v nichž figuruje čínská herečka Fan Bingbing.

Určité "čínské" prvky zůstanou zachovány i pro USA - týká se to především scén se známým hercem Wangem Xuequiem (Dr. Wu), nebo záběrů natočených minulý rok v Pekingu. Čínská verze pak bude obsahovat extra porci záběrů určených speciálně pro čínský filmový trh.

Vláda v této asijské velmoci velmi přísně reguluje množství filmů zahraniční produkce a kontroluje jejich obsah (každý rok může být promítnuto maximálně 34 cizích filmů). Některé jsou upravovány a sestříhány tak, aby Čínu zobrazovaly jen v dobrém světle.

Čínský filmový trh v poslední době zažívá boom a podle expertů překoná Čína výdělky USA do 10 let.

Šestého dubna pak do Pekingu zavítá Robert Downey Jr. Měl by navštívit Zakázané město, kde se taky natáčelo a předpokládá se i tisková konference. Iron Man bude pravděpodobně uveden premiérově na Filmovém festivalu v Pekingu, který se koná od 16. do 23. dubna.


Soundtrackové album k Iron Manovi 3

28. března 2013 v 20:05 | Grace |  Iron Man

Marvel zveřejnil detaily alba "Heroes Fall", jehož skladby jsou inspirované komiksovým Iron Manem 3. Album vychází 30. dubna 2013 a na jeho vzniku se podílela i tak zvučná jména jako Imagine Dragons, Neon Trees či Robbie Williams.

imagebam.com

Tady je seznam skladeb:

1. "Ready Aim Fire" - Imagine Dragons
2. "Some Kind of Joke" - AWOLNATION
3. "Some Kind of Monster" - Neon Trees
4. "American Blood" - Passion Pit
5. "No Time" - Rogue Wave
6. "One Minute More" - Capital Cities
7. "Back To The Start"- Mr Little Jeans
8. "Keep Moving" - Andrew Stockdale (of Wolfmother)
9. "Redemption" - Redlight King
10. "Big Bad Wolves" - WALK THE MOON
11. "BAD GUY" - 3OH!3
12. "Let's Go All The Way" - The Wondergirls featuring Ashley Hamilton and Robbie Williams


Miscelanea

27. března 2013 v 21:02 | Grace |  Other

K obsazení filmu The Judge (více tady) se přidává herečka Vera Farmiga, kterou můžete znát například ze Zdrojového kódu nebo oscarové Skryté identity. Farmiga bude hrát postavu číšnice, která nikdy neopustila své rodné město a má společnou minulost s hlavní postavou - právníkem, kterého hraje Robert Downey Jr.

Nový počin Guye Ritchieho - Man from U.N.C.L.E, se konečně začíná rozjíždět. Podle posledních zpráv byla hlavní role nabídnuta Tomu Cruisovi. Na filmu by se měl podílet také Lionel Wigram, který je nám dobře známý jako jeden z producentů Sherlocka Holmese. Předpokládaná premiéra připadá na rok 2014.

Facebookový účet Iron Mana 3 postupně odhaluje plakáty všech brnění, na které se v příštím díle můžeme těšit. Dnes přibyly modely Mark 17 jménem Igor a Mark 38 s názvem Heartbreaker.

imagebam.com imagebam.com


Iron Man 3 nový TV spot UPGRADE

25. března 2013 v 14:18 | Grace |  Iron Man

Nový TV spot s další hromadou spoileroidních záběrů, které ale více-méně spíš potvrzují nedávné spekulace. Přesto, pokud si nechcete kazit překvapení, raději nekoukejte!

TV spot 3

Druhý TV spot si můžete prohlédnout zde.

Iron Man 3 TV spot

24. března 2013 v 12:57 | Grace |  Iron Man

Včerejší vyhlašování Kid's Choice Awards přineslo slibovaný TV spot se spoustou nových záběrů! Tentokrát nás ale tvůrci sestřihu překvapili a místo scén dramatických pohledů, osudových proroctví a zničených brnění sáhli i po vtipných záběrech s trefnými hláškami, čímž nám konečně potvrdili slova Kevina Feigeho, který kdysi prohlásil, že Iron Man rozhodně nebude vážný film. Uvidíme, jak si tenhle srandovně-vážný miš-maš nakonec ve finále povede...


Teaser Trailer k trojce Iron Mana

21. března 2013 v 8:41 | Grace |  Iron Man

Objevilo se preview na TV spot, který bude promítán 23. března na předávání cen Kid's Choice Awards.


Kevin Feige: flashbacky a finále Iron Mana

20. března 2013 v 16:46 | Grace |  Iron Man

Postava Tonyho Starka se po celé dva filmy vyvíjela doslova před očima diváků. Jako Iron Man ušel dlouhou cestu. Změnil se, vyvinul a 'vyrostl'. Kevin Feige si je toho dobře vědom a v novém interview prozrazuje, že Iron Man 3 přijde s flashbacky 'starého Tonyho', aby více zdůraznil vztah mezi Tonym a Pepper.

"Tony jede do Vegas a vyspí se s reportérkou. Tím předvedeme jeho vztah s Pepper. Na začátku filmu uvidíme flashback s Rebeccau Hall, který nám ukáže, jaký Tony byl před několika lety, předtím, než se z něj stal Iron Man. Uvidíte v něm kousek 'playboye'. Pravdou je, že tuto Tonyho stránku budeme divákům vždycky připomínat, aby si uvědomili, jak dospívá. Že vše dává stranou, aby mohl být s Pepper. Další věc je, že chemie mezi Robertem a Gwyneth je neobyčejná."

"Takhle to chceme nechat v každém dalším filmu. Jestli ji cheme přivést zpět? Ano, samozřejmě. Je to silný prvek filmu. V Avengers byla scéna, kde Steve Rogers (Kapitán Amerika) říká Tonymu 'co jsi, když na sobě nemáš brnění?' A Tony odpoví 'milionář, playboy, filantrop' atd. Teď by ale řekl, že už není playboyem. A já bych řekl, že ta scéna je dobrá, je OK. Je to zábava. Ale dokonce i on by řekl, 'nejsem skutečný playboy'. A skutečně není."

Iron Man 3 je považován za završení trilogie. Podle všeho si tvůrci nechali to nejlepší nakonec:

"Máme největší a nejakčnější finále, jaké jsem kdy měli. Ukázal jsem film Jossi Whedonovi, scénaristovi a režisérovi Avengers (který právě pracuje na druhém díle). Když viděl naše finále, řekl 'co mám jako teď dělat? Co budu dělat v Avengers 2?'"

V kinech od 2. května 2013


Iron Man představuje nový plakát

19. března 2013 v 20:28 | Grace |  Iron Man

Nejnovější plakát k třetímu dílu ironmanovské trilogie můžeme bez nadsázky označit známou reklamní frází 'vše v jednom'. Kompilace téměř všech předchozích charakterových plakátů se nejeví zrovna jako nejlepší volba, na druhou stranu fanoušci tak aspoň mají možnost ušetřit na výzdobě svých pokojíků a zmáknout všechny své hrdiny koupí jednoho papíru. Chybí tu snad jen Rebecca Hall, což dává tušit, že její prostor ve filmu nebude tak velký, jak se nám snaží vsugerovat trailery. Nejde sice o nejhorší plakát, jaký nám kdy Marvel představil, nicméně přiznejme si, že to šlo zvládnout i lépe.

imagebam.com


TCL Entertainment a Iron Man

18. března 2013 v 18:09 | Grace |  Iron Man

Na propagaci třetího Iron Mana se podílí také firma TCL Entertainment. Její nejnovější televizi HD China Star 3D TV můžeme vidět v Tonyho sídle a nově i v následujícím promu, které kromě produktů TCL ukazuje i pár nových záběrů na Tonyho Starka (RDJ) a Jamese Rhodese (Don Cheadle).Sherlock BBC: Dnes začíná natáčení třetí řady!

18. března 2013 v 15:09 | Grace |  Sherlock BBC

Přiznám se bez odmlouvání, že jsem Sherlocka od BBC poslední dobou trošku zanedbávala. Nezapomněla jsem, neopustilo mě nadšení a nemůže za to ani nedostatek novinek. Za vším stojí naprosto úžasný a jedinečný blog i-am-sherlocked.blog.cz, který se pro mě stal monopolem v novinkách a informacích o seriálu. Všem doporučuji ho navštívit! Zaujme vás svou propracovaností, aktuálností a neskrývaným nadšením pro věc!

Nicméně jako správná fanynka považuji za jakousi povinnost alespoň zmínit nejdůležitější novinku posledních dnů. Nastal totiž velký den pro všechny fanoušky Sherlocka Holmese. Dnes oficiálně začíná natáčení dlouho očekávané třetí řady Sherlocka!

Mark Gatiss před chvílí tweetnul zajímavou zprávu:

"Exkluzivně! První epizoda má název Prázdný pohřební vůz. Hra začíná!"

Prázdný pohřební vůz, anglicky The Empty Hearse, je parafrází na The Empty House (česky Prázdný dům), což je povídka, ve které Doyle vzkřísil Holmese po smrtícím pádu do Reichenbachu. Epizodu napsal Gatiss, který zároveň hraje Sherlockova bratra Mycrofta. Režíruje Jeremy Lovering.

K hereckému obsazení se přidává herec Tomi May, který by čistě teoreticky mohl hrát Sebastiana Morana - ostřelovače a Moriartyho komplice. To jsou už ale jen spekulace.

První natáčecí blok, který začal dnes v Cardiffu, bude zahrnovat produkci prvního a druhého dílu. Benedict a Martin pak dostanou prostor pro své další projekty. Zpět k třetí epizodě Sherlocka by se měli vrátit na konci léta. Celá třetí řada pak bude pravděpodobně uvedena na BBC příští rok na jaře.


Kevin Feige: Iron Man 3 bude o Pepper Potts

14. března 2013 v 21:17 | Grace |  Iron Man

Těžko říct, kolik toho vlastně o Iron Manovi 3 víme. Trailery ukazují hodně, komiks Extremis četl snad každý poctivý fanoušek, spoilerů máme tak akorát, ale přes to všechno se nikdo neodvažuje odhadnout, jakým směrem se závěrečný díl trilogie nakonec vydá. Tony Stark bude temnější a vážnější. Bude se vzpamatovávat z událostí, které ho postihli v New Yorku. Tajemný záporák bude usilovat o jeho zničení. Větší roli dostane taky Don Cheadle ala Iron Patriot a uvidíme taky několik tuctů nových brnění. Tonyho láska Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) bude mít svůj vlastní oblek jménem 'Rescue', ale to není všechno. Podle šéfa Marvelu se celý film vlastně točí kolem ní.

"Milostný trojúhelník příběhu tvoří Tony, Pepper a brnění. Tony, Pepper, jeho posedlost obleky Iron Mana a posedlost technologií. Tohle všechno tvoří unikátní kombinaci v žánru letních blockbusterů."

"Ano, máme záporáka. V sázce je opravdu hodně - prezident Spojených států je v nebezpečí. Air Force One je napadeno. Jde o hodně, ale skutečnou výzvou je otázka, jestli bude Tony schopný dát stranou svou posedlost - tvorbu brnění, aby se mohl soustředit na někoho, na kom mu záleží nejvíc - Pepper. A o tom vlastně celý film je."

Dostala se k nám zpráva, že Iron Man 3 bude nejdříve promítán v Indii, kde by měl mít premiéru již 26. dubna. V USA pak bude promítán o týden později.

Čeští fanoušci se pokračování Iron Mana dočkají 2. května 2013.


The Judge: Downeyho otce si zahraje Robert Duvall UPGRADE

13. března 2013 v 21:57 | Grace |  Robert Downey Jr.

Nejnovější projekt Roberta Downeyho Jr. 'The Judge' (Soudce) mění obsazení.

Film vypráví o soudci, jenž trpí Alzheimrovou chorobou. Jeho syn (Downey) se vrací domů po smrti své matky. Později vyjde najevo, že hlavním podezřelým z její vraždy je právě jeho otec. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

Roli soudce si měl původně zahrát Jack Nicholson. Podle posledních zpráv byl ale nahrazen oscarovým Robertem Duvallem, jehož můžete znát například z filmu Jack Reacher (2012), kde si zahrál po boku Toma Cruise.

Produkce se ujmou David Gambino, Susan Downey a David Dobkin, který zároveň snímek režíruje.

UPGRADE 16. 3. 2013
K obsazení filmu se přidá Vincent D'Onofrio, kterého mnozí znají z kriminálního seriálu Law & Order: Criminal Intent. Zahraje si roli Robertova staršího bratra. Do záporné role je zvažován Billy Bob Thorton (Oko dravce nebo Láska nebeská).


Sobotní večer patří Sherlockovi!

11. března 2013 v 20:11 | Grace |  Sherlock Holmes

Sherlocka Holmese z roku 2009 uvede televize Nova v sobotu, 16. března, v 20:25.

Do Londýna přijíždí Sherlock Holmes s Watsonem a členy Scotland Yardu, aby zabránili lordu Blackwoodovi v další z rituálních vražd. Vrah je sice odsouzen a popraven oběšením, jeho následné zmrtvýchvstání ale vyděsí celé město. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem.

Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem...