Duben 2013

Iron Man: Info pro sběratele

30. dubna 2013 v 17:47 | Grace |  Iron Man

Patříte mezi fanoušky Marvelu, Iron Mana nebo Roberta Downeyho Jr. a věnujete se sbírání všemožných článků a výstřižků z časopisů a novin? Mám pro vás pár tipů, jak si v nadcházejícím ironmanovském šílenství obohatit svou sbírku o pár kousků.

Neštěstím je, že dva hlavní české filmové časopisy (Svět filmu a Filmstage) nedávno přestaly vycházet. Svět filmu si sice stále můžete přečíst online (obálku květnového čísla s Iron Manem vidíte pod článkem), ale určitě mi dáte za pravdu, že papírové verzi se nic nevyrovná. Filmstage má na druhou stranu problémy spojené se změnou majitele, a tak jsme vlastně odkázáni jen na různé magazíny a programové časopisy, které se filmové tématice věnují jen okrajově a tím pádem taky nepřinášejí prakticky nic nového.

Tak tedy: co a kde kupovat?
V časopise TV mini (13 Kč) najdete krátký rozhovor s RDJ o třetím díle Iron Mana. Zájemce o plakáty potěší aktuální vydání ABC (45 Kč) nebo Brava (30 Kč). Číslo Světa filmu vychází v květnu a stáhnout si ho můžete za 27 Kč.

Upgrade: Iron Manovi se věnuje také květnové číslo časopisu Pevnost. Více informací zde.

Pokud jste narazili na nějaký časopis či jinou publikaci s touto tématikou, neváhejte a podělte se o své úlovky v komentářích!


Iron Man 3 zlomil první rekord!

29. dubna 2013 v 18:31 | Grace |  Iron Man

Iron Man 3 měl zatím premiéru v několika státech mimo USA a už se mu podařilo zlomit první rekord. Za víkend vydělal 195,3 mil. USD, čímž se stal rekordmanem ve státech Argentina, Hong Kong, Vietnam, Indonésie, Malaisie, Singapur, Filipíny a Tajvan. Navíc se mu podařilo překonat i svého předchůdce, tedy velkolepé Avengers, kteří za svůj první víkend vydělali mezinárodně "jen" 185,1 milionu amerických dolarů. Iron Man 3 se tak dostal na devátou příčku nejúspěšnějších otvíracích víkendů mimo USA. Celý žebříček najdete na boxofficemojo.com.

Iron Man si tak perfektně našlápl k magické hranici jedné miliardy, kterou zatím pokořilo jen 15 filmů. Bude Iron Man 3 další?


Los Angeles a další spoilery!

26. dubna 2013 v 20:56 | Grace |  Iron Man

Pár dní před českou premiérou jsme se dočkali dalšího klipu, tentokrát se můžete pokochat scénou padajícího letadla, jejíž útržky jsou nám dobře známy z trailerů. Tonyho superpočítač Jarvis zase představí svůj cool hlas v nové sportovní upoutávce.

Pod článkem si můžete prohlédnout fotky a video z červeného koberce z premiéry Iron Mana v Los Angeles, kde Downey pózuje se svou manželkou Susan.imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Zdroj: zimbio.com

Nový klip, spoty a první reakce

24. dubna 2013 v 21:22 | Grace |  Iron Man

Nejnovější klip s Tonym a Pepper a dva nové TV spoty (1, 2) si můžete přidat do sbírky propagačních videí k Iron Manovi 3.

Zahraniční recenze z novinářských projekcí, předpremiér a premiér (Austrálie) jsou nad očekávání kladné. Na imdb.com se rozhořela diskuze o kvalitě snímku po komiksové stránce. Údajně je Iron Man příliš podobný Temnému rytíři (režie Christopher Nolan) a komiks Extremis je okleštěn a překroucen k nepoznání. To jsou ale asi jediné výtky, se kterými nespokojení fanoušci operují. Ve valné většině případů je Iron Man 3 označován za nejlepší díl trilogie, který podle některých překonává dokonce i epické Avengers.
Imdb.com uvádí hodnocení 8,6 bodu od šesti tisíc diváků.

Na serveru rottentomatoes.com dostal třetí díl od kritiků 94% (z 31 recenzí je celkem 29 kladných). Iron Man 3 má prý vše, co od letního blockbusteru můžeme očekávat. Je akčnější a napínavější než předchozí díly ale také vtipnější. Někteří si ale stěžují na potřebu tvůrců ukončit každou sebetemnější scénu nějakým vtipem. Velmi kladné ohlasy dostává především Sir Ben Kingsley. Mandarin je podle kritiků nejlepším záporákem od dob Jokera v Temném rytíři (oscarový Heath Ledger). Názory se v tomto ohledu poměrně dost liší a "obyčejní" fanoušci jsou vůči Mandarinovi poněkud skeptičtí.

Jak Iron Man 3 nakonec dopadne u nás si budeme moci udělat obrázek již příští týden, 2. května 2013, kdy snímek zavítá do českých kin.

Připomínám, že dnes se koná světová premiéra v Los Angeles, kterou můžete sledovat online na této adrese od 02:30 našeho času (tedy vlastně zítra v časných ranních hodinách).

Soundtrack "Heroes Fall"

24. dubna 2013 v 16:23 | Grace |  Iron Man

Na youtube.com se objevily záznamy soundtracku Iron Mana alba "Heroes Fall". Poslechnout si je můžete kliknutím na jednotlivé odkazy. Některé songy jsou zatím nekompletní nebo v horší kvalitě, přesto stojí za pozornost.

1. "Ready Aim Fire" - Imagine Dragons
2. "Some Kind of Joke" - AWOLNATION
3. "Some Kind of Monster" - Neon Trees
4. "American Blood" - Passion Pit
5. "No Time" - Rogue Wave
6. "One Minute More" - Capital Cities
7. "Back To The Start"- Mr Little Jeans
8. "Keep Moving" - Andrew Stockdale (of Wolfmother)
9. "Redemption" - Redlight King
10. "Big Bad Wolves" - WALK THE MOON
11. "BAD GUY" - 3OH!3
12. "Let's Go All The Way" - The Wondergirls featuring Ashley Hamilton and Robbie Williams

Nové featurette a scéna po titulcích

23. dubna 2013 v 22:16 | Grace |  Iron Man

Další dávka spoilerů na dobrou noc: na internetu se objevilo další featurette zaměřené na extremis vojáky, s komentáři Roberta Downeyho Jr. a Kevina Feigeho. Neznámému fanouškovi se podařilo natočit z kina scénu po titulcích. Je jen otázkou času, kdy ji marveláci stáhnou z internetu, takže pokud máte zájem, pospěšte si.


RDJ: Benedict Cumberbatch by si mohl vzít mou roli a stále sklízet úspěch!

23. dubna 2013 v 17:55 | Grace |  Robert Downey Jr.

O svém super detektivovi říká: "S rolí Sherlocka mám pocit, že jsem čestným Britem. Ještě důležitější než jeho ztvárnění je, že věřím, že jsem pomohl vzniknout všem těm dobrým televizním seriálům. Třebaže jsem se na pořadech nepodílel, stačí mi vědět," pokračoval Downey," že Jonny Lee a Benedict, každý z těch chlapců by mohl hrát ve filmu a pravděpodobně by to bylo stále tak úspěšné." Pokud chcete slyšet na vlastní uši, videorozhovor najdete zde. Ovšem pozor! Video na začátku obsahuje klip z Iron Mana 3, tedy SPOILER!

Robert také poskytl rozhovor britské stanici BBC. Herec přiznal, že ve skutečnosti vůbec neví, jestli bude točit Iron Mana 4 a nezapomněl se zmínil také o třetím Sherlockovi. Reportérce Susanně Reid na otázku, zda bude točit třetího Sherlocka, odpověděl: "Musím mluvit s Judem Lawem. Potřebujeme ho. Právě teď pracují na dobrém příběhu. Nemůžu vám zaručit, že Sherlocka natočíme, ale říkám vám, že je to moje přání."


IMAX plakáty a fotky z Los Angeles

23. dubna 2013 v 17:44 | Grace |  Iron Man

Na internet přišvištělo 9 IMAX plakátů. Některé kousky určitě stojí za kouknutí. Dále si můžete prohlédnout fotky z hotelu Four Seasons v Los Angeles, kde zapózovala Gwyneth Paltrow spolu s RDJ.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Rozhovory, klipy, videa a první ukázka ze soundtracku

22. dubna 2013 v 18:10 | Grace |  Iron Man

Gwyneth Paltrow sdělila své zážitky z natáčení Iron Mana v novém interview pro Digital Spy. V novém akčním klipu z Tonyho sídla v Malibu můžete vidět kromě Pepper také Mayu Hansen (Rebecca Hall). V dalším sestřihu scén z natáčení si můžete vychutnat kromě nových záběrů také ukázky hudby skladatele Briana Tylera.

Sérii videí z červeného koberce a tiskové konference v Lodnýně najdete na této stránce.

Další rozhovory s RDJ, Gwyneth Paltrow, Donem Cheadlem, Benem Kingsleym, Rebeccau Hall a Guyem Pearcem najdete zde.


Nejnovější videa z Iron Mana 3

20. dubna 2013 v 19:18 | Grace |  Iron Man

Opět vám přináším nejnovější propagační materiál k třetímu dílu Iron Mana. V první ukázce si můžete připomenout historii Tonyho automobilů značky Audi a samozřejmě taky ukázky nového modelu, který uvidíme v příštím díle. Ve zbrusu nové epizodě show Grahama Nortona, kde hostovala Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), se promítal další skvělý klip. Do sbírky TV spotů si můžete přidat již 13. kousek s dalšími novými záběry a povědomou hláškou "Relax, I'm Iron Man."

Kevin Feige odpovídal na otázky v novém interview. Zkrátka nezůstal ani Stan Lee, který nešetří chválou na režiséra Shanea Blacka a o svůj dojem z natáčení se podělila i Stephanie Szostak (Ellen Brandt).

Následující video je sestřihem záběrů z propagace Iron Mana od jihokorejského Soulu, přes Peking, Moskvu, Mnichov, Paříž až po Londýn. Poslední premiéra v Los Angeles se koná 24. dubna a budete ji moct sledovat online na této adrese.


Drew Pearce mluví o třetím Sherlockovi

20. dubna 2013 v 11:30 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Robert Downey Jr. natočí třetího Sherlocka jen tehdy, pokud to pro něj bude vzrušující, říká Drew Pearce (na fotce první zleva), scénárista třetího Iron Mana a nadcházejícího pokračování Sherlocka Holmese.

"Co se týče Sherlocka, byli jsme tak zaneprázdněni, že jediné, co teď skutečně potřebujeme, je si sednout a pracovat - stejně jako na Iron Manovi - najít příběh, který dáme dohromady a který bude pro Roberta dostatečně vzrušující, aby mu věnoval dva roky svého života," řekl Pearce pro EntertainmentWise.

"Je úžasné, v jakém stavu je Downey ve svém osobním životě a kariéře. Udělá to (SH3) jen v případě, že skutečně bude chtít. Je to výzva, se kterou jsme se potýkali i v případě Iron Mana 3 a myslím, že jsme uspěli. Takže uvidíme, jak to dopadne se Sherlockem," dodal.

Drew také popsal své pocity při spolupráci s Downeym. Prý mu bylo trapné, že herec byl vtipnější než jeho scénář: "Pokud píšete scénář pro Roberta, neděláte to s tím, že řekne všechno, co mu předhodíte. A to je vlastně důvod, proč je tak dobrý. Frustrující ale je, že mu dáte nějaké materiály a on je nakonec vtipnější než vy sám."

Zdroj: list.co.uk

Jak to bude s dalšími Iron Many?

19. dubna 2013 v 22:22 | Grace |  Iron Man

Downeymu pomalu končí cesta kolem světa v rámci propagace třetího Iron Mana (zbývá už jen premiéra v Los Angeles) a převážné pozitivní reakce ze všech stran jdou ruku v ruce s otázkou, zda si Robert v budoucnu opět oblékne brnění své nejslavnější postavy.

Zatímco v druhém díle multikomiksových Avengers (premiéra květen 2015) se Iron Man v podání Downeyho objeví téměř jistě (zatím ale není podepsaná smlouva), Iron Man 4 je stále ještě ve hvězdách. Na opitmismu určitě nepřidává hercovo nedávné přiznání, ve kterém uvedl, že by v komiksovém světě chtěl vydržet ještě 3 roky a poté se vrhnout na menší filmy a režii. Roli v jeho rozhodnutí hraje především zranění kotníku, které utrpěl při natáčení svého posledního filmu.

Na londýnském promítání se ale ozval režisér filmu Shane Black, který se nechal slyšet, že Robert Iron Mana 4 'určitě natočí'. "Myslím, že by se mohl vrátit v dalším filmu. Jsem si tím jistý."

Nakonec si můžete poslechnout sedmiminutové interview s RDJ:Iron Man v Londýně a další várka ukázek

18. dubna 2013 v 14:19 | Grace |  Iron Man

Iron Man 3 se včera promítal v Londýně, na twitter opět přistály krátké reakce, které jsou nadmíru kladné. Jelikož ale nepřinášejí žádné hodnotné infomace, nebudu je překládat. Anglicky si je můžete přečíst na této adrese.

Konference se zůčastnili téměř všichni hlavní herci: Robert Downey Jr. Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Sir Ben Kingsley, Rebecca Hall a režisér Shane Black.

Včera byla také zveřejněna další propagační videa - featurette 2 a klip s Gwyneth Paltrow a Guyem Pearcem. Dnes se objevilo šestiminutové video z natáčení.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Downey v časopise GO a tisková konference v Paříži

16. dubna 2013 v 20:31 | Grace |  Iron Man

Downey v rozhovoru pro časopis GO potvrdil, že za roli v Avengers dostal 50 mil. amerických dolarů. "Není to šílené?" uvedl, "nemůžu tomu uvěřit. Jsem něco, čemu se říká 'strategický náklad'."

Robert se také vyjádřil k otázce, zda by chtěl jednou dostat Oscara: "Víte, upřímně řečeno, skutečná odpověď na tuto otázku je: Nezajímá mě to. Dřív mě to zajímalo, ale teď je mi to úplně jedno. (...) Není to jako Olympijské hry nebo tak... Podívejte, jestli mi nedají jednoho (Oscara) hned, nakonec mi ho stejně budou muset dát, až budu starý. Takže bez ohledu na to, jak se na to podíváte, nakonec jednoho stejně dostanu."

imagebam.com

Na záznam tiskové konference k Iron Manovi 3 z Paříže se můžete podívat tady. Další propagační materiál najdete zde: TV spot 12 a TV spot 13.


Iron Man 3 v Paříži a nový klip!

15. dubna 2013 v 11:43 | Grace |  Iron Man

Takže vážení, spekulace se potvrdily! Na včerejší premiéře ve francouzské Paříži byl poprvé promítnut Iron Man 3 se vším všudy. Kvůli informačnímu embargu, které potrvá až do 22. dubna, nemáme k dispozici žádné recenze. Prozatím se musíme spokojit s krátkými reakcemi, které diváci zveřejnili na svých twitter účtech:

"Film IronMan3 musíte vidět!"
"Světová premiéra # IronMana3! Nemám oficiálně dovoleno říct, že film je skvělý! # Marvel"
"Iron Man 3 je jdgdhkyreyujytttt! Nesmím o tom mluvit, jinak půjdu k soudu : ("
"Vzhledem k tomu, že nemám právo říkat více: Iron Man 3 je vynikající film, chytrý a legrační. (A to je velmi dobrá zpráva ...)"
"Žádné spoilery nebo tak, ale Iron Man 3 je zabijácký!"

Na video z červeného koberce se můžete podívat tady. Rozhovor s Gwyneth a Robertem na pódiu k poslechu zde.

Z udílení cen MTV Movie Awards k nám dorazil slibovaný klip. Netřeba zdůrazňovat, že jde o SPOILER... pokračujte tady.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com