Květen 2013

Sherlock Holmes na natáčení: Ritchie a Anderson hrají šachy

30. května 2013 v 9:29 | Grace |  Game of Shadows

Po delší době se na internetu objevila nová fotka z natáčení Hry stínů, na které režisér Guy Ritchie hraje šachy s Paulem Andersonem (plukovník Moran). Zároveň přikládám dle mého názoru mimořádně vyvedený fanouškovský plakát k Sherlocku Holmesovi, který by snad mohl obstát i mezi oficiálními plakáty, co myslíte?

imagebam.com imagebam.com

loading

Zdroj: tumblr.com

Vizuální efekty Iron Mana

30. května 2013 v 9:12 | Grace |  Iron Man

Po několika koncept artech nám tvůrci Iron Mana odhalili, jak se tvoří virtuální grafické rozhraní, prostřednictvím kterého Tony Stark komunikuje s Jarvisem a se svým okolím. Ve filmu je těžké všechny Tonyho vychytávky vnímat, proto nám tvůrci připravili následující video, které nám dává možnost nahlédnout hlouběji do této technologie. Rozhraní umožňuje Tonymu kontrolovat ostatní obleky, poskytuje mu nezbytná data a statistiky od vlastní fyzické kondice po navigaci a ovládání zbraní. Tvůrcem efektů je John Likens.Temný rytíř padl, Iron Man okupuje pátou pozici UPGRADE

25. května 2013 v 12:04 | Grace |  Iron Man

Iron Man tento týden postoupil o jednu příčku v seznamu nejvýdělečnějších filmů všech dob. Osmé místo s částkou $1,105,982,524 přebral po Nolanově velkofilmu Temný rytíř povstal.

Zároveň tak Iron Manovi náleží prvenství mezi komiksovými filmy s jedním hlavním hrdinou. Do vyšších pozic se v rámci žánru podařilo dostat pouze multikomiksárně Avengers (2012), která se usadila na třetí příčce.

Další metou zůstává bondovka Skyfall, k jejímuž pokoření potřebuje Iron Man necelé 3 miliony USD. Co myslíte, za jak dlouho si komiksový hrdina vydělá na sedmou pozici?

V neděli Iron Man vyšplhal již na pátou příčku když se sumou $1,142,306,000 porazil Skyfall, třetí díl Pána Prstanů i Transformers. Tak velký úspěch snad ani nikdo nečekal. Gratulujeme!

Celý žebříček nejvýdělečnějších filmů najdete zde.


Downey natáčí reklamu na Floridě

22. května 2013 v 17:36 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. nedávno ukončil propagaci Iron Mana 3 a v červnu ho čeká natáčení nového snímku The Judge. Herec ale rozhodně nezahálí - ve floridském Miami v těchto dnech natáčí reklamu, jejíž fotky vidíte pod článkem. O jakou reklamu se jedná zatím žádné bližší zprávy nemáme.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Iron Man má na kontě miliardu

20. května 2013 v 12:55 | Grace |  Iron Man

Iron Man 3 pokořil miliardovou příčku již v pátek, nicméně na oficiální čísla jsme si museli ještě chvíli počkat. Film aktuálně stojí se svými $1,073,273,000 na 9. místě nejvýdělečnějších filmů všech dob. Podařilo se mu tedy porazit i takové velikány jako jsou čtvrtí Piráty z Karibiku, Hobbit či Nolanův Temný rytíř. Gratulujeme!

V následujícím videu se můžete podívat na koncept art ke scéně zničení Starkova sídla v Malibu. Koncept byl sestaven ještě bez Mayi Hansen (Rebecca Hall), v podstatě ale kopíruje přesně to, co jsme pak mohli vidět ve filmu.Závěrečná scéna z čínské verze IM3

17. května 2013 v 11:50 | Grace |  Iron Man

Iron Man přichází s dalším klipem a TV spotem, který nese pořadové číslo 25 a láká nás na opakovanou návštěvu kina. Postupně se také začínají objevovat produkční koncept-arty k filmu, které si můžete prohlédnout pod článkem. Závěrečnou čtyřminutovou scénu z verze Iron Mana pro Čínu si můžete prohlédnou tady. Zatím bohužel bez anglického dabingu či titulků.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com


Agents of S.H.I.E.L.D.: Phil Coulson žije!

13. května 2013 v 17:23 | Grace |  Other

Zatímco Iron Man 3 brázdí světová kina a jednou rukou už sahá na vysněnou miliardu (aktuálně má na kontě sumu $948,993,000), Marvel fanouškům nedává vydechnout a rovnou nás překvapuje v promu k očekávanému seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. V první ukázce se nám představuje "zesnulý" agent Phil Coulson spolu se skupinou dalších drsně se tvářících lidiček, kteří budou bránit spravedlnost pod taktovkou režiséra Avengers - Josse Whedona (napsal a zrežíroval pilotní díl). Vedle Clarka Grega (Coulson) se objeví poměrně neznámí herci - Ming-Na Wen, Brett Dalton, Chloe Bennet, Iain De Caestecker a Elizabeth Henstridge.

Kriminální drama Agents of S.H.I.E.L.D dorazí na obrazovky na podzim 2013, kdy je bude vysílat americká stanice ABC.

Máte v plánu se dívat nebo jsou Agenti S.H.I.E.L.D.U. mimo váš zájem?Downey bude opět spolupracovat s Jonem Favreauem

11. května 2013 v 13:54 | Grace |  Robert Downey Jr.

Downey by se měl objevit ve novém snímku Jona Favreaua, který je nám známý jako režisér prvních dvou Iron Manů. Komedie s názvem "Chef" (Šéfkuchař) se začne natáčet 8. července v Los Angeles.

Režírovat bude Jon Favreau, který zároveň napsal scénář a dokonce si i ve filmu zahraje hlavní roli - muže, který ztratil svou práci šéfkuchaře. Vydá se tedy na cestu aby dostál svému slibu a znovu se spojil s rodinou.

Vedle Downeyho se ve filmu objeví Sofia Vegara, John Leguizamo a Bobby Cannavale.

"Zasadit film do kulinářského světa v Los Angeles nabízí úžasné příležitosti pro postavami motivovanou komedii," říká Favreau.

"Chef" bude po delší době dalším filmem v režisérské filmografii Jona Favreaua. Po negativně přijatých Kovbojích a vetřelcích z roku 2011 se Farvreau rozhodl změnit žánr. Uvidíme, jak to tentokrát dopadne.

UPGRADE (15.3) Nově se k obsazení přidává i Scarlett Johansson, která si zahrála po boku Downeyho v druhém Iron Manovi a Avengers (Černá vdova).


Kevin Feige: Extremis nekončí!

10. května 2013 v 21:31 | Grace |  Iron Man

Kevin Feige, ředitel společnosti Marvel, prozradil v chatu s fanoušky, že se s Extremis - technologií, která tvoří podstatnou část příběhu třetího Iron Mana, ještě v budoucnu setkáme. Bohužel nic konkrétního neuvedl, ale i tak je to skvělá zpráva, nemyslíte?


Dále se objevila nová videa, která názorně ukazují, jak tvůrci Iron Mana postupovali při tvorbě digitálních efektů. V nejnovějším klipu pak uvidíte setkání Tonyho Starka s chlapcem Harleym. Nakonec zamiřte sem, kde si můžete prohlédnout pár fotek z filmu.Iron Man 3 v časopise Pevnost

9. května 2013 v 20:52 | Grace |  Iron Man

Další český časopis se rozhodl do svého repertoáru zařadit nejnovější marvelovku. Časopis Pevnost věnuje Iron Manovi celých osm stran a kromě filmu rozebírá taky knižní komiksy, ve kterých se železný superhrdina dosud objevil. Připočteme-li k této nadílce i nádherně vyvedenou titulní stranu, není nad čím váhat! Časopis stojí 59 Kč a najdete ho v každé dobré trafice. Tak šup šup, ať vám ho nevykoupí!

Obálka

Zdroj: pevnost.cz

Downey vyjednává o Avengers 2 a Avengers 3

8. května 2013 v 11:49 | Grace |  Robert Downey Jr.

Susan Downey zorganizovala soukromou večeři k oslavě úspěchu Iron Mana 3. Akce se zúčastnili Kevin Feige (šéf Marvelu), Alan Horn (vedoucí Disney Studios), Shane Black (režísér a scénárista IM3) a dalších 20 vyvolených, kteří mají co dočinění se světem marvelových komiksů. Na programu byla samozřejmě taky otázka Downeyho další smlouvy. Jak jednání nakonec dopadlo si můžete přečíst v následujících řádcích.

Iron Man 3 se stal druhým nejúspěšnějším filmem v žebříčku otvíracích víkendů. První jsou Avengers, ve kterých se Downey také objevil, což z něj dělá pravděpodobně nejcennější figurku na poli Marvelu. Podle blízkého zdroje teď víme, že herec vyjednává o roli Tonyho Starka v Avengers 2 a Avengers 3. Avengers 2 má stanovené datum premiéry na 1. května 2015. Avengers 3 zatím není oficiálně nahlášeno, ale nejpravděpodobněji se jeví varianta, že třetí multikomiksárna bude součástí Fáze 3, kterou by měla zakončit někdy v roce 2017.

Iron Man 4 údajně vůbec není v předmětu vyjednávání a není jasné, zda se Downey chce pustit do další sólovky. Na řadě je otázka honorářů hlavních herců. Downey dostal za prvního Iron Mana $500 000, za druhého $10 000 000 a za Avengers 50 milionů USD. Podobnou sumu si pravděpodobně vydělá i za aktuálního Iron Mana 3. Pokud bude Marvel chtít Downeyho zpět, bude muset logicky zvýšit laťku, což by nemusel být zas až tak velký problém. Výdělky dosvědčují, že Downey za to stojí víc než kterýkoliv jiný herec. Navzdory velkému úspěchu Thora a Kapitána Ameriky je Downeyho angažování daleko výnosnější než u ostatních herců Fáze 1. Například Iron Man 2 překonal celosvětově Thora o 39%, Kapitána Ameriku dokonce o 69%.

Z analýz Douga Dreutze (Cowen and Co.) vyplývá, že Downeyho odchod by mohl způsobit studiu Marvel devítiprocentní ztrátu příjmů. "Určitě by to mělo negativní dopad pro dané odvětví. On je Tony Stark. Ostatní - Thor, Capitán Amerika, Hulk atd - nemají ani zdaleka takový potenciál co se týče výdělků, jaký má Iron Man," říká Creutz. "Jinými slovy, Iron Man by bez Downeyho vydělal přibližně stejně jako předchozí jmenované filmy."

Iron Man ani Avengers ale neskončí, pokud se Downey rozhodne odejít. Dřívější přeobsazení dokazují, že každý je svým způsobem nahraditelný. Batman a James Bond měli několik představitelů. Sám Marvel najal 3 různé herce na roli Hulka (Eric Bana, Edward Norton a Mark Ruffalo). Terrence Howard byl nahrazen Donem Cheadlem (James Rhodes) po prvním díle Iron Mana. Marvel prý vyhrožoval přeobsazením také Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) a Chrisu Evansovi (Capitán Amerika).

Zatímco Fáze 2 začíná Iron Manem 3 a pokračuje druhými díly Thora a Capitána Ameriky, Marvel už připravuje Fázi 3. Ant-Man, projekt režiséra Edgara Wrighta, bude mít premiéru 6. listopadu 2015. Kromě těchto filmů studio o svých plánech mlčí. Na skladě ale mají scénáře k Blade a Ms. Marvel. Dalšími filmy by mohli být Doctor Strange, Iron Fist, Black Panther a The Runaways. Studio pomalu dostává zpět licence k postavám, které ztratilo v 90. letech - Blade, Ghost Rider, Power Man a Daredevil. (článek k tomuto tématu poskytlo moviezone.cz)

Fáze 3 by ale bez Iron Mana 4 byla velmi riskantním krokem, který by Marvel s Disneym raději neměli podstupovat.


Konečné titulky k Iron Manovi

7. května 2013 v 21:04 | Grace |  Iron Man

Závěrečné titulky Iron Mana 3 podkreslené skladbou Can You Dig It od Briana Tylera, stvořil poměrně neznámý Ash Thorpe. Zde si můžete prohlédnout i původní concept-art v modrém nádechu, který byl nakonec nahrazen tím, který vidíte pod článkem. Jak se vám líbí?

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com


Zazpívejte si s Iron Manem

7. května 2013 v 20:42 | Grace |  Iron Man

Iron Man 3 právě zažívá chvíle své největší slávy a s vlnou nadšených reakcí se také rozrůstá početná fanouškovská základna. A že jsou fanoušci železného superhrdiny talentovaní a vynalézaví, dokazuje třeba toto umělecké graffity nebo po internetu se rychle šířící píseň 'Suits That Fly'. Tvůrci si dali záležet jak na textu, tak na klipu, ve kterém uvidíte zpěváka v převleku za Tonyho Starka, tanečnici Pepper Potts a rapera Jamese Rhodese. Text najdete v celém článku. Podívejte se a nechte se inspirovat k vlastní tvorbě!


Natáčení 'The Judge' začne v červnu!

7. května 2013 v 16:49 | Grace |  Robert Downey Jr.

Natáčení dalšího projektu Roberta Downeyho Jr. začne již v červnu v americkém Bostonu (stát Massachusetts). Tým Warner Bros prý aktuálně obhlíží lokace a kromě města Bostonu se bude natáčet také ve historické vesnici Shelburne Falls na západě státu. Tvůrci údajně navštívili tamní obchody, budovy a dokonce šplhali na střechy, aby mohli vyzkoušet snímání kamerou z různých úhlů.

Po boku RDJ se objeví Leighton Meester, Vera Farmiga, Robert Duvall, Vincent D'Onofrio a Billy Bob Thornton. Režírovat bude David Dobkin (Rytíři ze Šanghaje) podle scénáře Nicka Schenka (oscarové Gran Torino), který byl následně přepsán Billem Dubuquem.

Příběh vypráví o advokátovi (RDJ) z velkého města, který se vrací domů kvůli smrti své matky. Později zjistí, že je jeho otec (soudce, který trpí Alzheimrovou chorobou) podezřelý z její vraždy. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

Natáčení začne 3. června 2013.


Iron Man 3 válcuje kina po celém světě

5. května 2013 v 19:53 | Grace |  Iron Man

Třetí díl Iron Mana to v kinech rozjel skutečně ve velkém stylu. V USA se dostal na druhou příčku nejlepších otvíracích víkendů s částkou převyšující 175 mil. USD, čímž stojí v řadě za svým předchůdcem Avengers, kteří za stejnou dobu utržili rekordních 207 milionů amerických dolarů.

Tady ale nekončíme: celková částka, kterou návštěvníci z celého světa nechali v kinech už nyní přesahuje 680 mil USD. Tím pádem Iron Man 3 překonal Iron Mana 1 i 2 a stojí na důstojné 58. příčce nejvýdělečnějších filmů všech dob (a to je teprve v začátcích!). Teď už není pochyb, že miliardovou metu zvládne železňák Tony Stark levou zadní. Jen tak dál!