Červen 2013

DVD třetího Iron Mana vyjde na podzim

28. června 2013 v 23:05 | Grace |  Iron Man

Dnes byl oznámen oficiální termín vydání DVD a Blu-raye Iron Mana 3. Poctiví fandové si tedy můžou zapsat do deníčku datum 24. září 2013*. Diváci na americkém kontinentě můžou vybírat hned z několika verzí - 3D Super Setu, Blu-Ray Combo Packu, klasického DVD či verze On Demand. Již od 3. září ale budou dostupné HD digitální verze ve 2D i 3D.

Nosiče budou samozřejmě obsahovat bonusový materiál - scény, které se nedostaly do finální verze filmu či gag reel (bloopers) neboli nepovedené scény s komentářem režiséra Shanea Blacka a scénáristy Drewa Pearce. Nouze nebude ani o pohledy do zákulisí vybraných scén (např. Air Force One).

Jak bude distribuce nosičů probíhat v České republice se dozvíte již brzy!


loading

* toto datum platí pro Austrálii.

Zdroj: hitfix.com

Downey podepsal novou smlouvu s Marvelem

21. června 2013 v 10:19 | Grace |  Robert Downey Jr.

Všichni fanoušci Marvelu si můžou konečně oddechnout. Jejich největší herecká hvězda totiž podepsala novou smlouvu, která zahrnuje natočení dvou filmů - Avengers 2 a Avengers 3. Joss Whedon, režisér úspěšných Avengers, uvedl následující: "On (Downey) je Iron Man. Je Iron Man tak, jako byl Sean Conery James Bond. Nemám v plánu natočit Avengers bez něj a ani si nemyslím, že to někdo požaduje. (...) Musíte být připraveni na vše. Miluji práci s Robertem a všichni ví, že ztvárnil postavu Iron Mana způsobem, kterým by to nikdo jiný nedokázal."

Nabízí se otázka, jak to bude s dalším, v pořadí již čtvrtým Iron Manem. Podle všeho to vypadá, že se nové sólovky jen tak nedočkáme. Gwyneth Paltrow už v dřívějším rozhovoru uvedla: "Nemyslím si, že někdy natočíme dalšího Iron Mana. S touhle věcí jsme skončili."

Tak jako tak jsou dva další komiksové filmy velmi dobrou zprávou. Avengers 2 mají premiéru v květnu roku 2015. Třetího pokračování multikomiksárny bychom se měli dočkat o rok později.

Za zmínku stojí také nový marketingový kontrakt, který Downey podepsal se společností HTC. Downey by měl za dva roky dostat asi 12 milionů dolarů. Reklama bude zahrnovat propagaci smartphonů v reklamách, billboardech a v tisku.


'The Judge': nová herečka a natáčení v Bostonu

20. června 2013 v 16:12 | Grace |  Robert Downey Jr.

K obsazení filmu The Judge (Soudce) se přidává herečka Sarah Lancaster, kterou můžete znát například z úspěšného seriálu Chuck. Sarah hraje skoro ex-manželku postavy Hanka Palmera, kterou hraje Robert Downey Jr.

Natáčecí tým se v pondělí přesunul z Shelburne Falls do Bostonu, kde byly pořízeny i následující fotky Downeyho s manželkou a malými fanoušky.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Drew Pearce: Sherlock Holmes 3 naváže na Reichenbach

17. června 2013 v 17:29 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Drew Pearce nám poskytl nějaké ty informace o nadcházejícím třetím pokračování Sherlocka Holmese. Mezi početnými fanoušky se začala šířit teorie, že třetí film by mohl přeskočit opětovné setkání Holmese a Watsona po událostech v Reichenbachu a pokračovat v úplně jiném dobrodružství, což Drew zásadně popřel: "Reichenbachu musí být věnována pozornost, protože je to klíč k charakterům obou postav." Scénárista posledního Iron Mana dodal, že Sherlock Holmes 3 bude v dobrém smyslu "větší" a plný překvapení.

Setkání ohledně scénáře už proběhla a na řadě je prodiskutování příběhu do hloubky. Jelikož má ale Pearce závazky i jinde (např. scénář k pátému pokračování Mission Impossible) a Downey natáčí The Judge (Soudce), musíme si na nového Sherlocka ještě chvíli počkat. Premiéry se pravděpodobně dočkáme v roce 2015.


Robert Downey Jr. rozplakal malého fandu Iron Mana

14. června 2013 v 13:17 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey se během natáčení filmu 'The Judge' setkal s malým fanouškem komiksového Iron Mana, jehož postavu ztvárnil v pěti celovečerních filmech.

Osmnáctiměsíční Jaxson Denno se rozplakal, protože Downey na sobě neměl charakteristické červeno-zlaté brnění. Jaxsonova matka uvedla: "Uklidnil se, až k němu Downey přišel a promluvil si s ním. Byl zmatený, protože jsem mu řekla, že on (Downey) je Iron Man a nakonec nebyl. Tedy - ne ten v obleku."

Herec, který si o zklamaného chlapce dělal viditelné starosti, navštívil Jaxsona a jeho matku o přestávce mezi natáčením. "Byl s ním deset minut, aby Jaxsona rozesmál. Downeyho lidé na něj volali, že má zpoždění a musí jít natáčet, takže nemůžu uvěřit, že zůstal," uvedla Jaxsonova matka.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Benedict Cumberbatch v aktuálním tisku

13. června 2013 v 17:59 | Grace |  Other

Někteří z vás možná zaregistrovali aktuální pecku Star Trek: Into the Darkness, která se může pochlubit skutečně hvězdným obsazením. Vedle Chrise Pina (James Kirk) a Zacharyho Quinta (Spock) se můžete těšit především na Benedicta Cumberbatche aka Sherlocka, který si zahrál hlavní zápornou roli. V souvislosti s jeho novým filmem se na český trh dostávají různé rozhovory a články, o které byste snad mohli mít (jakožto fanoušci Benedicta/Sherlocka) zájem.

Rozhovor s hercem najdete v aktuálním vydání TV Mini (scan vidíte pod článkem, 13 Kč). Taktéž časopis Pevnost (59 Kč) zahrnul do svého nového čísla film Star Trek a krátký rozhovor s Benedictem Cumberbatchem. Pro ochutnávku jeden citát:

"Sherlock je, anti-hrdina, je trochu morálně zmatený, ale stojí na straně andělů"

Za informaci o TV Mini opět velmi děkuji Nel z webu elementary-cz.estranky.cz.'The Judge': Vincent D’Onofrio a Robert Duvall na place

11. června 2013 v 17:20 | Grace |  Robert Downey Jr.

Po kratší pauze vám přináším další fotky a videa z natáčení filmu The Judge (Soudce), který v těchto dnech probíhá v americkém Massachusetts. Na natáčení se tentokrát přišla podívat i Robertova manželka Susan. Na dalších fotkách vidíte Vincenta D'Onofria (nejstarší syn Glen Palmer), Roberta Downeyho Jr (prostřední syn Hank Palmer), Jeremyho Stronga (nejmladší syn Dale Palmer) a Roberta Duvalla jako otce Josepha Palmera. Video z natáčení, kde si Downey povídá s místními obyvateli, najdete tady.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Natáčení 'The Judge' v Massachusetts

4. června 2013 v 9:51 | Grace |  Robert Downey Jr.

Konečně k nám dorazily fotky z natáčení komediálního dramatu The Judge, které Downey v těchto dnech natáčí v Massachusetts a okolí. Cestou na natáčení mělo jeho letadlo zpoždění a Downey tak zavítal do malé restaurace v Milwaukee.

"Seděl přesně u tohoto stolu. Měl pěknou, tichou večeři," řekl ředitel restaurace Chris Wiken. "Ostatní návštěvníci ho nechali na pokoj. Vypadal přesně tak, jak ho vídáte na červeném koberci," říká Wiken, který měl službu, když hvězda Iron Mana vstoupila do jeho restaurace s dvěma dalšími muži.

Downey si údajně dal krevety a tříhodinovou večeři zakončil espressem. Nakonec prý zanechal obsluze i velmi štědré spropitné. Také si udělal pár fotek restaurace a personálu a osobně jim poděkoval.

Reportáž z restaurace můžete zhlédnout zde.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Sherlock Holmes v časopise Svět zajímavostí a TV dokumentů

3. června 2013 v 15:48 | Grace |  Sherlock Holmes

Časopis Svět zajímavostí a TV dokumentů se v aktuálním čísle věnuje slavnému detektivovi Sherlocku Holmesovi ve spojení s forenzními vědami - daktyloskopií, toxikologií, balistikou, písmoznalectvím a antropometrií. Sečtělým čtenářům detektivek budou tyto vědy jistě povědomé, často se také objevují např. v trojici kriminálních seriálů CSI (Las Vegas, Miami, New York). Časopis vyšel 24. 5. a koupíte ho za 20 Kč nebo si díky Nel můžete článek přečíst přímo na jejím webu elementary-cz.estranky.cz. Za tuto informaci jí patří velký dík!Jak měl skončit Iron Man?

3. června 2013 v 15:34 | Grace |  Iron Man

Sérii videí s názvem "How It Shlould Have Ended" jistě všichni dobře znáte. Na Sherlocka Holmese jsem vás již upozorňovala a nyní si autoři posvítili i na nejnovějšího Iron Mana. Stejně jako u filmu doporučuji počkat na potitulkovou scénu!