Červenec 2013

The Judge: Natáčení v Attleboro

26. července 2013 v 9:19 | Grace |  Robert Downey Jr.

Natáčení komediálního dramatu The Judge pokračuje v americkém Attleboro. Roberta Downeyho přišel i přes deštivé počasí pozdravit početný zástup fanoušků. Herec v reakci na tak velký dav prohlásil: "Můj bože, to je jako celé město, cítím se tak výjimečně!"

Štáb také uvedl, že ačkoliv se točí převážně v Massachussetts, děj filmu se odehrává v Indianě.

Downey nezapomněl potěšit i nedočkavé fanoušky Sherlocka Holmese. Poté, co se z davu ozvalo 'Miluju Sherlocka Holmese' Downey zareagoval se slovy 'Budeme pracovat na třetím díle'.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Downey nejlépe placeným hercem Hollywoodu!

19. července 2013 v 16:22 | Grace |  Robert Downey Jr.

Magazín Forbes je svými žebříčky celebrit pověstný a kdykoliv se rozhodne vzít na paškál hereckou elitu ve spojení s penězi, téměř nevyhnutelně se tam objeví i jméno Roberta Dowenyho Jr. Minulý rok byl Downey prohlášen nejvýdělečnějším hercem roku, a to měl na kontě jen jeden film - Avengers (viz článek). Letos se herec objevil v dalším žebříčku téhož magazínu a opět zaútočil hned na první příčku. Stal se nejlépe placeným hercem Hollywoodu. Žebříček byl sestaven za období červen 2012 - červen 2013. Downey si za rok připsal na účet 75 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč) a nechal tak za sebou herce jako Hugh Jackman, Mark Wahlberg, Dwayne Johnson nebo Tom Cruise.

1. Robert Downey Jr. ($75 million)
2. Channing Tatum ($60 million)
3. Hugh Jackman ($55 million)
4. Mark Wahlberg ($52 million)
5. Dwayne Johnson ($46 million)
6. Leonardo DiCaprio ($39 million)
7. Adam Sandler ($37 million)
8. Tom Cruise ($35 million)
9. Denzel Washington ($33 million)
10. Liam Neeson ($32 million)

Do žebříčku se nezapočítávaly ženy.


Pinocchio: Zahraje si Downey dvě role?

16. července 2013 v 10:23 | Grace |  Robert Downey Jr.

Angažování Roberta Doweyho Jr. v nové adaptaci slavného Pinocchia je poměrně známým faktem. Herec si měl původně zahrát Gepetta, otce dřevěné postavičky. Podle posledních informací je ale možné, že se rovněž obuje do role samotného Pinocchia.

Studio WarnerBros. zpočátku zvažovalo spolupráci s Timem Burtonem, který se měl ujmout postu režiséra. Vyjednávání ale skončilo, když Downey prohlásil: "Chci natočit Pinocchia jako živý akční film a neuchylovat se k animacím. Chtěl bych to udělat s Benem Stillerem." Pod taktovkou Stillera už Downey pracoval na filmu Tropic Thunder (Tropická bouře), který mu vynesl nominaci na Oscara za roli Kirka Lazara.

Zdá se, že Downeyho verze se postupně stává realitou. Podle webu BleedingCool jsou přípravy v plném proudu a Downey si skutečně zahraje Gepetta i malého dřevěného chlapce. Zatímco v roli Gepetta uvidíme herce tak, jak ho známe, u Pinocchia je pravděpodobné, že Downey natočí pouze "motion capture", tzn. pohyby postavy, které jsou následně převedeny do digitálního modelu. Podobně točil například Andy Serkis postavu Gluma v trilogii Pán prstenů. Ve hře je ale také verze, že herec Pinocchia pouze nadabuje.

Tak jako tak je dvojnásobná porce Downeyho skvělou zprávou! Kdy se filmu dočkáme, je ale zatím ve hvězdách. Downey aktuálně točí komediální drama The Judge. Poté by měl navštívit natáčení nezávislého filmu Jona Favreaua Chef.

Zdroj: ign.com

Robert Downey Jr. na natáčení v Dedhamu

13. července 2013 v 20:25 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey stále natáčí film Davida Dobkina "The Judge" (Soudce). Následující fotky pocházejí z natáčení v Dedhamu v Massachussats, kde Downey natáčel spolu s herečkou Melissou Leo. Ve filmu se také objeví herci Robert Duvall, Vincent D'Onofrio, Billy Bob Thorton nebo Vera Farmiga.

Premiéry se dočkáme příští rok.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Souboj adaptací - CBS, BBC, WarnerBros a Rusko v Londýně

1. července 2013 v 11:53 | Grace |  Sherlock Holmes

V pořadí již čtvrtá Velká diskuze Sherlocka Holmese se letos konala v britské metropoli Londýně. Tentokrát se oproti předchozím ročníkům sešly týmy čtyři - kromě zástupců BBC Sherlocka, CBS Elementary a WarnerBros Sherlocka Holmese také tým Rusů, jejichž pojetí má ve světě velký ohlas. Společně se snažili najít odpověď na otázku, jak současné adaptace Sherlocka Holmese přispívají k odkazu nejslavnějšího detektiva světa.

Sherlock Holmes nikdy nezažil větší úspěch než je tomu v současnosti, se stovkami milionů fanoušků po celém světě a množstvím adaptací běžících prakticky ve stejnou dobu - BBC uvede na podzim třetí řadu, Elementary nahlásilo druhou řadu, Sherlock Holmes 3 dorazí v roce 2014 a Rusko má na skladě 16 epizod, které uvede na podzim.

Na diskuzích se setkávají největší světové kapacity a experti na Holmese, kteří posuzují klíčové adaptace Doyleových příběhů - především Roger Johnson ze Společnosti Sherlocka Holmese v Londýně, scénáristka a herečka Bonnie MacBird a tým "Sherlockology" (sherlockology.com) z nejznámější nezávislé fanouškovské stránky, která se věnuje adaptaci od britské BBC.

Pod článkem si můžete poslechnout obhajobu Sherlocka od Guye Ritchieho, která je pojata velmi objektivně a střízlivě a podává množství pádných a inteligentních argumentů, které vás jistě přivedou k zamyšlení. Na ostatní prezentace se můžete podívat na této adrese: slideshare.net.


Zdroj: prweb.com