Srpen 2013

Bonusy Iron Mana 3 odhalují nový osud Mandarina

27. srpna 2013 v 15:50 | Grace |  Iron Man

Mandarin - tedy ten falešný - měl podle původných plánů skončit daleko originálněji, než tomu bylo nakonec ve filmu. Díky nově zveřejněným bonusům se můžete pokochat koncepty scén, které byly pro finální sestřih pozměněny či úplně vynechány. Kromě nového osudu Trevora Slatteryho (Sir Ben Kingsley) obsahují videa také scény s Tonym (RDJ) a Rhodesem (Don Cheadle).


BBC: Sherlocka se dočkáme prvního ledna

22. srpna 2013 v 13:32 | Grace |  Sherlock BBC

Jak na Nový rok, tak po celý rok! O datu uvedení očekávané třetí řady Sherlocka na televizní obrazovky se mezi fanoušky spekuluje už hodně dlouho. Internetové zdroje nyní přicházejí s datem premiéry prvního dílu. Britská stanice BBC1 by epizodu s názvem The Empty Hearse měla odvysílat ve středu, 1. ledna 2014. Stephen Moffat ještě nic oficiálně nepotvrdil, ale twitter účet, na kterém se informace objevila, je považován za spolehlivý zdroj. Této verzi také nahrává fakt, že první díl druhé řady byl premiérově vysílán taktéž prvního ledna. Rozestup mezi jednotlivými řadami by tedy byl přesně dva roky. Nakonec řekněte sami, dokážete si představit lepší start nového roku než se Sherlockem?

Iron Man servíruje bonusy z DVD a Blu-ray

21. srpna 2013 v 10:52 | Grace |  Iron Man

DVD/Blu-ray Iron Mana 3 vyjde sice až 24. září (9. září ve VB), ale už dnes máme možnost prohlédnout si poměrně velké množství nových záběrů a dokumentů z natáčení.

Veškeré bonusy obsahující videa z behind-the-scenes, rozšířenou verzi bloopers, šestnáct minut vystřižených scén a čtvrthodinový minifilm Agent Carter (k pokračování Captaina Ameriky) najdete na tomto odkaze.


Leslie S. Klinger: "Miluji Elementary a Sherlocka"

15. srpna 2013 v 11:56 | Grace |  Sherlock Holmes
Leslie Klinger je mezi fanoušky Sherlocka Holmese poměrně známou osobností. Mnozí z vás si možná všimli jeho jména v titulcích Ritchieho filmů, kde působil jako konzultant, jiní si vzpomenou na článek Svobodný Sherlock? Holmes a Watson patří světu, tvrdí odborník, kde se Leslie Klinger otevřeně postavil za omezení autorských práv potomků slavného spisovatele.

Z následujícího článku si můžete udělat obrázek o tom, kdy a proč se Klinger začal zajímat o Sherlocka Holmese, jak se dostal ke konzultantství Ritchieho filmů, co říká na nové "sherlockians" a mnoho dalšího. Rozhovor pochází z univerzity v Minnesotě, kde se ve dnech 9. - 11. srpna 2013 uskutečnila akce "Sherlock Holmes Through Time and Place".


Les Klinger prohlásil, že miluje Sherlocka od BBC i Elementary od CBS a uvědomuje si, že tradiční odborníci na Sherlocka Holmese špatně chápou nové "sherlockians", kteří obdivují Holmese prostřednictvím moderních filmových a televizních adaptací.

"Myslím si, že reakce na nové fanoušky je žalostná, ale mám radost z toho, že si k nám tolik lidí našlo cestu," řekl.

"Když byly například uvedeny Downeyho filmy, byl jsem opravdu nadšený ze zpráv od lidí jako je Otto Penzler, který mi prozradil, že prodej originálních knih se zvýšil," řekl Klinger. "Lidé sledují Sherlocka, aby mohli okukovat lícní kosti Benedicta Cumberbatche - to je úžasné, protože je to pohltí a přivede k původním příběhům."

Klinger, který je považován za nejvyšší autoritu co se týče Sherlocka Holmese a Drákuly - je vystudovaným advokátem, i když se proslavil hlavně jako editor "The New Annotated Sherlock Holmes" a třídílné edice všech příběhů Sherlocka Holmese od A. C. Doyla s doplňujícími poznámkami.

Se Sherlockem Holmesem se seznámil, když studoval práva. Jeho přítelkyně mu tehdy darovala knihu "The Annotated Sherlock Holmes" od Williama Baring-Golda. "Myslela, že by se mi to mohlo líbit, a měla pravdu."

Jeho našení pro Holmese postupně narůstalo, Klinger se připojil k Baker Street Irregulars, začal psát, vydávat a přednášet na téma Sherlock Holmes. Jako nejlepší ve svém oboru se stal oficiálním konzultantem filmu Sherlock Holmes studia WarnerBros a jeho pokračování Hra stínů.

Přítel ho seznámil s Downeym, následně byl producenty vybrán jako technický poradce, tehdy ještě bez nároku na honorář. "Při natáčení druhého filmu jsem byl už oficiálně zaměstnán," řekl Klinger.

V reakci na moderní televizní adaptace Klinger prohlásil: "Miluji Elementary a Sherlocka. Myslím, že jsou úžasné a svěží. Sherlock je plný překvapení... malých kousků z originálních knih."


Iron Man 3: On the set

15. srpna 2013 v 10:53 | Grace |  Iron Man

Další z ukázek bonusů z DVD a Blu-ray Iron Mana 3 přichází s krátkým exkurzem, který nás zavede na natáčení akčních scén a přiblíží nám přípravu obleku Tonyho Starka.


HTC servíruje Downeyho s kočkou

14. srpna 2013 v 19:21 | Grace |  Robert Downey Jr.

HTC se konečně předvedlo s reklamou, ve které nefiguruje nikdo jiný, než sám Robert Downey Jr. Po dvou teaserech jsme se dočkali dvouminutového spotu, ve kterém nás herec provede scénami uvozujícími obdivuhodné množství variací na zkratku HTC, například Hold This Cat, Hot Tea Catapult nebo Hands That Clap. HTC je zkrátka všechno, čím chcete, aby bylo!

Líbí se vám nová reklama?Iron Man 3: Gag reel

14. srpna 2013 v 10:15 | Grace |  Iron Man

Ke včerejší vystřižené scéně se teď přidává i ukázka z bonusu gag reel (bloopers) s nepodařenými scénami. Z následujícího videa se můžete přesvědčit, že o vtip během natáčení rozhodně nouze nebyla.

Za tuto informaci děkuji stupefy!


Iron Man 3 představuje první vystřiženou scénu

13. srpna 2013 v 10:40 | Grace |  Iron Man

Vydání DVD a Blu-raye Iron Mana 3 se nezadržitelně blíží a studio už nám pomalu začíná servírovat důvody k rozšíření našich soukromých sbírek originálních nosičů. V první vystřižené scéně se nám představuje Ben Kingsley jako "Mandarin" po výbuchu v Chinese theatre. Scénu můžete zhlédnout zde.

Na pulty prodejen by se Iron Man 3 měl dostat 9. září 2013 (v USA o den později). V České republice bychom se nového Iron Mana měli dočkat již 4. září a kromě vynechaných scén bude obsahovat i nepovedené záběry, prodloužené scény, featurette, upoutávku na Thora 2 a minifilm Agent Carter.

Plánujete obhohatit svou sbírku DVD o nový přírustek? Máte doma originální nosiče předchozích dvou Iron Manů? Pochlubte se v komentářích!


Downey v reklamě na HTC (UPGRADE)

6. srpna 2013 v 13:05 | Grace |  Robert Downey Jr.

Nedávno jsem vás informovala o angažování Roberta Downeyho Jr. v reklamách společnosti HTC. Společnost nyní vypustila patnáctivteřinový teaser na novou reklamu. Postava, kterou v ukázce vidíte ze zadu, je s největší pravděpodobností sám Robert, ačkoliv oficiální vyjádření nikdo nepodal. Doufejme, že se k nám plnohodnotné video dostane co nejdříve!

Upgrade: HTC zveřejnilo další teaser. Najdete jej zde.The Judge oznámilo datum premiéry

1. srpna 2013 v 13:40 | Grace |  Robert Downey Jr.

WarnerBros zveřejnilo oficiální datum premiéry filmu The Judge, nejnovějšího počinu Roberta Downeyho Jr., jehož natáčení probíhá v těchto dnech v americkém státě Massachussetts. Premiéra byla stanovena na 10. října 2014.

Příběh vypráví o advokátovi (RDJ) z velkého města, který se vrací domů kvůli smrti své matky. Později zjistí, že je jeho otec (soudce, který trpí Alzheimrovou chorobou) podezřelý z její vraždy. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

The Judge je oživením Downeyho filmografie, která od hercova comebacku obsahovala především velké blockbustery a jejich sequely. The Judge je svým dramatickým laděním, obsazením a tvůrčím týmem snahou o filmové umění, které by snad mohlo oslovit i pomazané hlavy udělující Oscary. Není taky tajemstvím, že se filmy uvedené v poslední třetině roku většinou snaží přilákat pozornost kritiků a asociací udělujících prestižní filmové ceny.

Downey má zatím na kontě dvě nominace na Oscary, a to za hlavní roli ve filmu Chaplin (1992) a vedlejší roli Kirka Lazara ve filmu Tropic Thunder (2008).