Říjen 2013

Ruský Sherlock přichází v prvním traileru

30. října 2013 v 17:28 | Grace |  Sherlock Holmes (rus.)

Sherlock Holmes v současnosti slaví úspěchy doslova po celém světě. Kromě britských a amerických adaptací si svou vlastní verzi připravilo i Rusko, které nyní přináší první trailer na seriál jménem Sherlock Holmes. V šestnácti epizodách se nám představí celkem osm případů, kterými nás bude provázet Igor Petrenko v roli Holmese a již zesnulý Andrej Panin v roli doktora Watsona.

Článek o ruských adaptacích jste si již mohli přečíst zde, kde také najdete podrobnější informace, plakát a promo fotky. Dá se říct, že se od posledních novinek nic moc nezměnilo, dokonce ani není známo přesné datum vysílání či potenciálního anglického dabingu. O všem vás budu včas informovat.

Holmes se v ukázce představuje jako svérázný akční detektiv. Těšit se můžete také na Irene Adlerovou, paní Hudsonovou, inspektora Lestrada či samotnou nemesis, profesora Moriartyho. Nechybí ani tajuplná atmosféra viktoriánského Lodnýna, boxerské zápasy, nečekané výbuchy či vtipné pošťuchování mezi Sherlockem a Watsonem. Snad jen doktor Watson působí trochu upozaděně, což se ale samozřejmě může ve výsledku změnit.

Trailer si můžete užít s anglickými titulky. Jak se vám nový Holmes líbí?


Downey, Downey a... Downey.

23. října 2013 v 16:56 | Grace |  Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. nedávno dokončil natáčení dramatu The Judge a odbyl si i své cameo v nezávislém filmu Jona Favreaua The Chef. Automaticky tedy vyvstává otázka, čemu se bude "nejcennější herec hollywoodu" věnovat dál.

Podle serveru imdb.com by se měl Downey vrhnout na pokračování Avengers s podtitulem Age of Ultron, jehož premiéra je ale stanovena až na rok 2015. Prostor pro další projekty je tedy poměrně velký, nicméně oficiální zdroje žádné konkrétní informace neuvádějí. Podle Downeyho vlastních slov by měl letos začít natáčet ještě jeden film, a to moderní adaptaci klasické pohádky Pinocchio. Bohužel ani o tomto projektu mnoho zpráv nemáme.

A teď k další novince. Jak jsem naznačila již v úvodu, Robert Downey Jr. byl opět ověnčen titulem "nejcennější herec hollywoodu". Obhájil tedy loňské vítězství v žebříčku časopisu Vulture. Za ním následuje Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Sandra Bullock a Brad Pitt. Připomínám také, že herec tento rok zazářil v žebříčku nejlépe placených herců Hollywoodu.

Downey se nedávno objevil na předávání Hollywood Film Awards v hotelu Beverly Hilton, kde předal cenu Hollywood Breakout Performance herci a zpěvákovi Jaredu Letovi (Dalas Buyers Club). Downey rozesmál publikum slovy: "Greta Garbo, Grace Kelly, Faye Dunaway, Charlize Theron, Jared Leto - bezesporu nejkrásnější herečky své generace." Na celý proslov se můžete podívat v následujícím videu.Sherlock Holmes 3: Drew Pearce odstupuje?

20. října 2013 v 18:22 | Grace |  Sherlock Holmes 3

Po dlouhé době se hlásím s překvapující novinkou ohledně scénáristického postu třetího Sherlocka Holmese z produkce WarnerBros. V souvislosti s tímto očekávaným snímkem se dlouho mluvilo o Drewu Pearcovi, scénáristovi, který se podepsal například pod posledního Iron Mana.

Bohužel se ale teď na světlo dostala zpráva, že byl Pearce nucen odstoupit z důvodu příliš nabitého programu (Godzilla, Mission Impossible 5).

Tady ale nekončíme, spolu s touto zprávou se objevilo i jméno nového člena tvůrčího týmu. Má jím být Justin Haythe, scénárista úspěšného Nouzového východu (2008) a poněkud méně úspěšného Osamělého jezdce, který brázdil kina letos v létě. Budiž mu polehčující okolností, že Haythe nemá na svědomí kompletní scénář, nýbrž pouze "nouzově přepracoval" původní chaotický scénář Terryho Rossia a Teda Elliota.

Za scénář k Nouzovému východu získal tento scénárista nominaci na USS Scripter Award a také na prestižní BAFTA Award.

Mějte na paměti, že tyto informace zatím nejsou potvrzeny oficiálními zdroji. Na druhou stranu údajně pocházejí z úst samotného Dana Lina, jednoho z producentů prvních dvou filmů, což je dělá potenciálně věrohodnými.

Je pro vás změna scénáristy dobrou zprávou či jste byli spokojeni s Drewem Pearcem? Co říkáte na jeho práci na Iron Manovi 3? Vyjádřete své názory v komentářích!


Sherlock Holmes je sexy, hlásí Velká Británie

4. října 2013 v 17:21 | Grace |  Sherlock Holmes

Čtenáři britského serveru empireonline.com sestavili žebříček nejvíc sexy herců a hereček současnosti. Fanouškům Sherlocka Holmese jistě udělá radost, že se mezi prvními příčkami objevili také současní představitelé slavného detektiva. Benedict Cumberbatch, který ztvárnil Sherlocka Holmese v britském seriálu Sherlock, obsadil rovnou první příčku. Robert Downey Jr. se pak objevil na pěkném pátém místě.

Zkrátka nezůstali ani Watsonové - Martin Freeman, který hraje doktora Watsona po boku Benedicta Cumberbatche, obsadil 38. příčku a filmový Watson, tedy Jude Law, skončil na 41. místě nejvíce sexy herců současnosti.

V ženském žebříčku můžeme najít také Rachel McAdams, která si ve filmech zahrála Irene Adlerovou. Herečka obsadila 45. místo.


Celý seznam najdete na této adrese: empireonline.com

Všem umístěným gratulujeme!

Jaký je váš názor na aktuální žebříčky? Souhlasíte s nimi nebo by váš osobní seznam nej sexy hvězd vypadal podstatně jinak?

Objevila se také jedna špatná zpráva. Starší syn Roberta Doweneyho Jr. a jeho exmanželky Deborah Falconer, Indio, nastoupil do léčebny kvůli problémům s medikamenty. Deborah uvedla následující: "Není závislý, bere si jednu pilulku denně. Chceme ho z toho dostat prostřednictvím homeopatik a ne medikamentů. Léčí ho vitamínovými doplňky a biopotravinami. Vede si skvěle. Brzy mu bude líp a zase se bude věnovat hudbě."