Leden 2014

Ruský Sherlock: druhá epizoda Kámen, nůžky, papír

30. ledna 2014 v 22:09 | Grace |  Sherlock Holmes (rus.)

Sherlock Holmes z nového stejnojmenného ruského seriálu je zpět v další epizodě "Kámen, nůžky papír". Ve středu dění se pro tentokrát ocitá Watsonův známý major Sholto (kterého jistě pamatujete z poslední řady britského Sherlocka) a na malý okamžik se nám předvede i žena všech žen, Irene Adlerová. Epizodu můžete i tentokrát zhlédnout s anglickými titulky prostřednictvím videa níže. Zároveň přikládám fotky z jednotlivých dílů a jejich natáčení. Pro více materiálu klikněte na zdrojový odkaz pod článkem, kde najdete vedle dalších fotografií i gify a recenze epozod. Ovšem pozor na spoilery!


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Ruský Sherlock: první epizoda 221B Baker Street

26. ledna 2014 v 18:56 | Grace |  Sherlock Holmes (rus.)

Pokud se zajímáte o současné adaptace příběhů o nejslavnšjším detektivovi všech dob, pak vám nový ruský seriál Sherlock Holmes jistě nebude cizí. První dvouepizoda s názvem 221B Baker Street se nyní objevila na youtube.com, kde ji můžete zhlédnout i s anglickými titulky. Veškeré další informace k tomuto seriálu najdete v nové rubrice Sherlock Holmes (rus.).

Anotace: První dvě epizody nesou název "221B Baker Street" a jak už název napovídá, popisují úvodní setkání ústřední dvojice a jejich první společné dobrodružství. Doktor John Watson přijíždí do Londýna poté, co utrpěl zranění v Afghanistánu. Ocitá se uprostřed velkoměsta bez přátel či rodiny a při hledání vhodného bydlení potkává mladého muže, který se mu představuje jako Sherlock Holmes. Jejich setkání skončí pro Watsona úspěchem, ale doktor brzy zjišťuje, že sdílením bytu se svým novým přítelem dává v sázku svůj vlastní život.


Nezapomeňte také hlasovat pro svého oblíbeného herce v roli Sherlocka Holmese v anketě portálu parade.com.


Jak Sherlock potkal Sherlocka...

20. ledna 2014 v 14:08 | Grace |  Sherlock Holmes

Nebudu to rozebírat - fotky mluví za vše! Benedict Cumberbatch (Sherlock BBC) a Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) se včera, 19. ledna 2014, zůčastnili 25. ročníku předávání cen Producers Guild Of America v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills a jak už název napovídá, tyto ceny se udělují producentům filmů. Tento rok byl oceněni Alfonso Cuarón a David Heyman za film Gravitace a také producenti filmu 12 Years a Slave. Benedict a Robert tak konečně měli možnost se setkat a v zákulisí tuto příležitost patřičně využili. Důkazem jsou následující fotky!

Za tuto informaci mockrát děkuji Petře. Ty víš, jak člověka potěšit! :-)


imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com


Sherlock: Ohlédnutí za třetí sérií

18. ledna 2014 v 10:21 | Grace |  Sherlock BBC

Za cenné rady a připomínky děkuji Nel.

Netrpělivé čekání na třetí řadu Sherlocka skončilo! Jako fanynka Sherlocka Holmese a jako hrdý propagátor všech současných adaptací (Sherlock Holmes, Elementary) cítím jakousi povinnost reagovat na novou řadu tohoto úspěšného britského seriálu. Právě Sherlock totiž beze sporu kraluje již zmíněné trojici moderních holmesovek, minimálně co se týče počtu fanoušků (a chcete-li, v čistě subjektivním duchu i v mnoha dalších ohledech :-).

Ačkoliv fandom právě teď stojí na počátku další dlouhé pauzy, jeho početní členové rozhodně nezahálí. Strýček Moffat totiž moc dobře ví, čeho si jeho stoupenci žádají, a tak neváhá na konci posledního dílu "oživit" jednu z postav a tím poskytnout vynalézavým fandům další podnět k nekonečnému dumání nad různým výkladem pojmu mrtvý. Podobně jako po šokujícím finále druhé série, tak i po epizodě His Last Vow pracují mozkové závity fanoušků na plné obrátky, a jeden druhého předhánějí ve vymyšlení co nejgeniálnějšího vysvětlení nového cliffhangeru. Žádný hiatus se tedy v podstatě nekoná. Spíš jde jen o předem zamýšlenou taktickou přestávku mezi emocionálně vyčerpávajícími řadami.

Sherlock za celou dobu svého působení infikoval veškeré sociální sítě s vervou větší než jakýkoliv jiný seriál, a to do té míry, že příliš aktivní čtenář může ztratit přehled v tom, co se v seriálu skutečně stalo a co už jsou pouhé fantazie vzešlé z hlav nadšených diváků. Třetí řada totiž přetváří fanouškovskou fikci ve skutečnost, i když v některých případech stále jen v rovině... fanouškovské fikce. Scénáristé nás například hned na samém počátku uvedou v pochybnosti, když několik smyšlených teorií Sherlockova pádu převedou do hrané podoby a tím tak v podstatě vzdávají hold (či zesměšňují, jak chcete) fandy z celého světa.

"This is the best fan fiction I've ever seen!"
(reakce fanouška na The Empty Hearse; zdroj: tumblr.com)

Samozřejmě mým cílem není tvůrcům něco vytýkat - diváci (včetně mě) polykají Moffatovy golden fish i s navijákem a namísto averze, která provázela další až-příliš-změněné moderní adaptace (Elementary někdo?), si s neukojitelnou chutí žádají další porci. Sherlock je možná jiný, zběsilý a divný, ale hlavní je, že je zpět a the game is... something!


Iron Man získal nominaci na Oscara!

16. ledna 2014 v 17:42 | Grace |  Sherlock Holmes

Třetí díl úspěšné marvelovky Iron Man se objevil v seznamu nominací na prestižního Oscara, a to v kategorii Nejlepší vizuální efekty. Spolu s Iron Manem v této kategorii figurují filmy Hobbit - Šmakova dračí poušť, Gravitace, Osamělý jezdec a Star Trek: Do temnoty. Veškeré nominace najdete zde.

Slavnostní večer 86. ročníku předávání cen Akademie proběhne 2. března 2014.

Jak to vidíte vy? Má Iron Man podle vás šanci obstát v souboji nejlepších loňských blockbusterů?

Zároveň se můžete pokochat dalšími fotkami z natáčení Hry stínů s Sherlockem, Watsonem a Sim.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Robert Downey Jr. na předávání Zlatých glóbů

13. ledna 2014 v 9:36 | Grace |  Robert Downey Jr.

Včera se v kalifornském Beverly Hills konalo předávání Zlatých glóbů, cen, které jsou považovány za předskokany prestižních Oscarů. Robert Downey Jr. se ujal předání ceny v kategorii Nejlepší herečka ve muzikálu nebo komedii. Tuto cenu získala Amy Adams za film American Hustle (Špinavý trik).


imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Robert Downey Jr. na People's Choice Awards

9. ledna 2014 v 10:22 | Grace |  Robert Downey Jr.

Včerejší noc patřila tradičnímu předávání cen People's Choice Awards a jak už je zvykem, ani tentokrát nemohl chybět 'Iron Man' Robert Downey Jr, který vedle Sandry Bullock prakticky ovládl celý večer když vyhrál v hlavních filmových kategoriích: Oblíbený film, Oblíbený akční film a Oblíbená akční filmová hvězda. Všechny výsledky najdete tady.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Sherlock Holmes slaví narozeniny!

6. ledna 2014 v 14:53 | Grace |  Sherlock Holmes

Sherlock Holmes se podle svého tvůrce Sira Arthura Conana Doyla narodil 6. ledna 1854 což znamená, že k dnešnímu dni by oslavil již 160. narozeniny!

Vyjmenovat veškeré adaptace Doylových knih by zabralo snad celý život - Sherlock Holmes se dosud objevil v nesčetném množství filmů, seriálů, divadelních představení, rozhlasových vysílání i v hudbě. Moderní doba také umožnila prosadit se v poli počítačových her.

V současnosti Sherlock vládne světu prostřednictvím moderních adaptací - vedle Sherlocka a Elementary také v novém seriálu z Ruska. Kromě třetího filmu od Guye Ritchieho se chystá i nová verze, kde by měla hlavní roli hrát postava paní Hudsonové. Dále se můžeme těšit na Sherlocka v podání Iana McKellena či na nové pojetí detektiva coby mladého studenta.

Za zmínku stojí také velké množství Doylových pokračovatelů, kteří neustále vydávají nové knihy s originálními případy a nenechávají tak detektiva upadnout v zapomnění ani v literárním prostoru.

Další informace o Sherlocku Holmesovi a zajímavosti o České společnosti Sherlocka Holmese si můžete přečíst zde.