Duben 2014

Guy Ritchie natočí nového Artuše!

16. dubna 2014 v 13:39 | Grace |  Other

Guy Ritchie, režisér dvou úspěšných fimů o Sherlocku Holmesovi, se rozhodl natočit novodobou adaptaci britské legendy o králi Artušovi. Přípravy nového dobrodružství od Kulatého stolu jsou pravděpodobně v pokročilejším stádiu. Studio WarnerBros již dokonce ohlásilo datum premiéry, a to 22. července 2016. Zda se jedná o dobrou či špatnou zprávu je z mého pohledu poněkud sporné, jelikož se tím snižuje šance na Ritchieho angažmá v dlouho očekávaném třetím filmu o Sherlockovi.

Na scénáři pracuje Joby Harold, jehož předchozí práce zahrnuje např. film Awake (Probuzení). Podrobnější informace zatím nejsou známy.

Další současné adaptace slavné legendy si můžete připomenout např. filmy Král Artuš, Merlin nebo stejnojmenným britským seriálem Merlin.

Těšíte se na nového Artuše nebo je britská legenda mimo vaši pozornost?


Downey v reklamě na HTC

9. dubna 2014 v 17:10 | Grace |  Robert Downey Jr.

Že se Robert Downey Jr. angažuje v propagační kampani výrobků firmy HTC už nějakou dobu víme. Před časem jsme ho mohli vidět v této reklamě, ze které si jistě nic nepamatujete (možná tu kočku :-). Nyní můžete slavného herce obdivovat ve videu o "nejchytřejším mobilním telefonu". Otázkou je, zda se firma HTC v honbě za originalitou a přetahováním o zákazníky poněkud neunáhlila. Totiž, Robert Downey Jr. je sice velmi silné lákadlo, nicméně při pohledu na video níže mi musíte dát za pravdu, že mistr Downey (vedle nějakého telefonu) propaguje především sám sebe...


A teď mazejte do obchodu koupit si Downe-... ehm, telefon!

Robert Downey Jr. slaví 49. narozeniny!

4. dubna 2014 v 10:06 | Grace |  Robert Downey Jr.

Dneska je vskutku výjimečný den! Robert Downey Jr., představitel slavného detektiva Sherlocka Holmese či miliardáře Tonyho Starka ze série Iron Man, dnes slaví narozeniny.

Robert se narodil před 49 lety herečce Elsie Ford a nezávislému filmaři Robertu Downeymu Sr.

V současné době Robert natáčí druhý díl Avengers s podtitulem Age of Ultron, kde se opět ukáže v roli geniálního Tonyho Starka. Letos na podzim se vrátí na plátna kin v dramatickém snímku The Judge (režie David Dobkin).

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let!

Zároveň zamiřte sem, kde najdete First Look k filmu Jona Favreaua Chef, kde si Robert zahrál jednu z vedlejších rolí.

Rozbor díla: filmové adaptace Sherlocka Holmese

2. dubna 2014 v 20:15 | Grace |  Sherlock Holmes

Následující video je součástí projektu Mluvící hlavy FF, v němž odborníci Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze odpovídají na maturitní otázky. Jedním takovým tématem je i rozbor díla filmových adaptací Sherlocka Holmese a jejich vztah k původním předlohám. Video se zaobírá seriálem Sherlock od BBC a kromě praktických příkladů se dozvíte i spoustu obecných informací k filmovým a seriálovým adaptacím vůbec. Více informací o tomto projektu najdete v odkaze pod videem na youtube.