Květen 2014

Alternativní verze titulků ke Hře stínů

22. května 2014 v 13:16 | Grace |  Game of Shadows

Konečné titulky obou filmů o Sherlocku Holmesovi Guye Ritchieho jsou mimořáně vydařenou podívanou. Na intenetu dokonce najdete i mnoho návodů, jak se úspěšné sekvenci alespoň trochu umělecky přiblížit. Věděli jste ale, že chybělo málo k tomu, aby Hru stínů zakončily titulky v úplně jiném stylu, než papírovo-inkoustová koláž podobná předhozímu filmu?

Tvůrci se ale na poslední chvíli rozhodli zachovat schéma, které si díváci tolik oblíbili u prvního dílu. Přesto se k nám nyní dostávají alespoň střípky z toho, co z nedokončeného díla zůstalo. Motivem nových titulků se stala šachovnice a skříňky/krabice, které se postupně otevíraly a odhalovaly různé předměty ze studovny Sherlocka Holmese - poznámky, skleničky s pilulkami, knihy atd.

Nakonec se tvůrci uchýlili k inkoustovým kresbám na papíře, který více méně kopírovaly styl titulků prvního dílu. Aby byly titulky ale zároveň nepostrádaly originalitu, inspirovali se producenti grafickým provedením "Memoirs of Sherlock Holmes" z roku 1900.

Videa z oficiálních titulků si můžete připomenout ve zdrojovém odkaze pod článkem.

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.comSherlock Holmes vs. Ripper Street?

8. května 2014 v 21:56 | Grace |  Sherlock Holmes

Nejprve začnu "novinkou" ohledně třetího filmového pokračování Sherlocka Holmese. Proč ty uvozovky? Protože se jedná o neověřenou informaci, které zavání pravou novinářskou kachnou. Posuďte sami: Robert Downey Jr. a Guy Ritchie údajně počítají s obsazením Jacka Nicholsona v novém Sherlockovi. Oscarový Nicholson přitom odešel před časem do důchodu z toho důvodu, že si podle svých slov nedokázal pamatovat repliky. Zpráva je o to zajímavější, že sám Downey je údajně ochotný omezit svůj honorář ve prospěch Nicholsona.

A teď bych se s vámi ráda podělila o úžasný fanouškovský výtvor. Jednoho talentovaného fandu totiž napadlo spojit úvodní titulky britského seriálu Ripper Street (pokud jste neviděli, vřele doporučuji!) s filmem Sherlock Holmes a vytvořit tak jedinečné dílo, které nemůžete než obdivovat.