Avengers

Avengers na 85. ročníku Oscarů

26. února 2013 v 16:32 | Grace

Herečtí kolegové z Avengers - Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitán Amerika), Mark Ruffalo (Hulk), Jeremy Renner (Hawkeye) a Samuel L. Jackson (Nick Fury) se 24. února sešli na slavnostním udílení 85. ročníku filmových cen Akademie, jinak známých jako Oscaři. Sošku předali hned ve dvou kategoriích - Nejlepší kamera a Nejlepší vizuální efekty. V obou případech vyhrál film režiséra Anga Leea Pí a jeho život.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Avengers zavítají na předávání Oscarů

6. února 2013 v 17:01 | Grace

Producenti Craig Zadan a Neil Meron dnes vydali prohlášení, že na 85. ročník předávání filmových Oscarů dorazí Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Captain America), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Jeremy Renner (Hawkeye) a Mark Ruffalo (Hulk).

Downey byl v minulosti nominován dvakrát - za hlavní roli ve filmu Chaplin (1992) a vedlejší roli v Tropic Thunder (2008). Chris Evans se na Oscarech objeví vůbec poprvé. Tento rok si zahrál ve filmu The Iceman. Jackson má na kontě nominaci za vedlejší roli v Pulp Fiction (1994) a letos se objevil v Tarantinově westernu Django Unchained. Renner byl nominován za vedlejší roli ve filmu The Hurt Locker a The Town (2010). Minulý rok jste ho mohli vidět v The Bourne Legacy a Mission Impossible: Ghost Protocol (2011). Ruffalo dostal nominaci v roce 2010 za vedlejší roli ve filmu The Kids Are All Right.

Avengers jsou nominováni v kategorii Vizuální efekty.

Předávání cen se uskuteční 24. února 2013 v Dolby Theater v Kalifornii.

Avengers - Leader of the Band

28. srpna 2012 v 16:01 | Grace

Nové video k propagaci DVD, Blu-raye a dalších speciálních edicí Avengers přichází s Tonym Starkem jako vedoucím skupiny superhrdinů. I když o tomto faktu by se dalo dlouze polemizovat, video plní svůj účel na sto dvacet procent a dokonce i já, která nejsem nadšencem pro Blu-ray nebo super speciální edice se super seciální cenou, musím přiznat, že mám silné nutkání koupit si svůj první Blu-ray disk i s přehrávačem... Video je součástí 90-minutového dokumentu britského Blu-raye s názvem "Assembling the Ultimate Team".


DVD a Blu-ray si v ČR můžete koupit od 29. 8. 2012

Propagace Avengers pokračuje!

21. srpna 2012 v 10:11 | Grace

Stránka comingsoon.net přinesla zbrusu nová videa z natáčení Avengers. V prvním, čtyřminutovém videu si můžete prohlédnout gag reel neboli nepodařené scény (stojí za opakované zhlédnutí :-).

Fanouškovský sestřih bloopers (originál je nedostupný):

Nově byla zveřejněna scéna s Brucem Bannerem:

Avengers Blu-ray trailer

29. června 2012 v 15:36 | Grace
Avengers zaútočí na vaše DVD a Blu-Ray přehrávače...

Oficiální datum vydání DVD a Blu-raye Avengers připadá na 25. září 2012 (USA). Předběžné datum vydání v České republice je 29. 8. 2012 (může se ještě změnit).

Avengers mají k dnešnímu dni na kontě necelých 1,440 miliardy dolarů.

Na Blu-ray najdete vedle ostatních bonusů (gag reel) spoustu vystřižených scén (celkem půl hodiny). O jaké scény se jedná najdete tady.


Avengers míří do vesmíru. Uvidí je astronauti.

6. června 2012 v 16:18 | Grace
Loki bude překvapený...

Los Angeles - Comicsový film Avengers ovládl kina po celém světě a nyní míří i do vesmíru. Po dohodě amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se studiem Disney se připravuje zvláštní promítání amerického superhrdinského snímku pro astronauty na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

"Je to jedna z věcí, které umožní posádce (ISS) zůstat ve spojení se Zemí. Je to pro astronauty velká morální vzpruha, když musejí být dlouhou dobu pryč," řekl o promítání kasovního trháku na palubě orbitálního komplexu Dan Cook z NASA.

NASA měla podíl i na vzniku filmu. Některé scény se totiž natáčely v areálu americké kosmické agentury v Ohiu.

Avengers jsou zatím kasovně nejúspěšnějším snímkem letošního roku. Do kin mimo USA šel film koncem dubna, v květnu se pak dočkal i americké premiéry. Snímek zatím celosvětově dosáhl tržeb 1,25 miliardy dolarů (26 miliard korun), z toho 527 milionů dolarů v Severní Americe.

Fenomén Avengers: Úspěch není náhoda

30. května 2012 v 20:14 | Grace
Sever fandimefilmu.cz přinesl velice zajímavý článek ohledně fenoménu Avengers.

Co všechno předcházelo kolosálnímu úspěchu, jaký Avengers zažívají? Podívejte se spolu s námi pod pokličku pečlivých sedmiletých příprav.

Avengers během několika dní vystrnadí posledního Harryho Pottera z třetí příčky žebříčku komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob (a svým způsobem je to příčka první, protože Avatara a Titanic asi hned tak někdo nepřekoná) a při té příležitosti pro vás Fandíme Filmu připravilo speciál, který tenhle fenomén rozebírá. Miliardové tržby totiž nejsou dílem náhody, film byl připravován sedm let. Podívejme se tedy do minulosti, co vše jeho úspěchu předcházelo.

Všichni dobře víte, že před uvedením Avengers do kin se čtyři nejdůležitější členové týmu představili v samostatných filmech. To může znít banálně, ale podobný přístup je v dějinách kinematografie naprosto ojedinělý. Filmy jednotlivých hrdinů ještě neměly mnoho společného; nijak na sebe nenavazovaly, ani spolu příliš nesouvisely. Divák je mohl sledovat jako samostatně stojící díla, a nebyl o nic ochuzen. V Avengers se ale ukazuje, že všechny tyto snímky se odehrávají v jednotném fikčním vesmíru známém jako Marvel Cinematic Universe. Tento svět je obýván postavami z produkce komiksového nakladatelství Marvel, které zde prožívají samostatná dobrodružství, ale mohou se i setkávat. V komiksovém průmyslu je to zavedený a fungující obchodní model, využívaný již od 50. let, ve filmu se ale jedná o bezprecedentní a naprosto jedinečný projekt.

Avengers pokořili miliardovou hranici

13. května 2012 v 19:23 | moviezone.cz
Tak to byl hukot. Dlouhé měsíce se spekulovalo o tom, jestli Avengers vytáhnou comicsy od Marvelu o level výš a zvládnou vytlačit tržby Iron Mana nebo Thora až někam ke Spider-Manům nebo Temnému rytíři.

Stačily ale dva týdny ve světových kinech a je zřejmé, že marvelovská týmovka půjde ještě výš a může se měřit s těmi úplně největšími hity historie. A očkem smí pomrkávat i po legendárním Titanicu.

Avengers totiž po mohutném nástupu do světových kin a velkolepém otvíráku v Americe dál drží fazónu a vydělávají stamiliony. Povedenému filmu se daří vábit do kin nové diváky, těm spokojeným pak často dopřává druhý či třetí nášup, a tak se peníze jen sypou. A odvážní pionýři z filmové divize Marvelu si mnou ruce.

O uplynulém víkendu téhle zábavné comicsovce klesly tržby jen o 50%, díky čemuž si Avengers připočetli dalších 103 milionů (samozřejmě jde o rekord druhých víkendů) a z Ameriky hlásí už 373 mega. Film tu má nakročeno přes 600 milionů, kteroužto sumu dosud zdolali jen Avatar a Titanic Jamese Camerona.

Avengers překonávají rekordy

7. května 2012 v 9:44 | aktualne.cz
Avengers aneb nejúspěšnější premiéra historie

Los Angeles - Snímek s týmem komiksových superhrdinů Avengers zlomil v Americe rekordy návštěvnosti, když za něj při premiérovém víkendu diváci zaplatili na vstupném 200,3 milionu dolarů (3,9 miliardy korun). Je to zdaleka nejúspěšnější premiéra vůbec, která překonala dosavadní rekord loňského závěrečného filmu o Harrym Potterovi. Za něj diváci v USA a Kanadě zaplatili 169,2 milionu dolarů.

Film s hrdinským týmem Avengers vznikl na námět populárního komiksu společnosti Marvel z roku 1963. Superhrdiny Iron Mana, Neuvěřitelného Hulka, Thora, Kapitána Ameriku, Hawkeyho a Black Widow v režii Josse Whedona hrají Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner a Scarlett Johanssonová.

V zahraničí Avengers utržili od 25. dubna už 441,5 milionu dolarů, takže tržby snímku z celého světa dosáhly za týden a půl mimořádných 641,8 milionu dolarů.

Jak si vedou Avengers?

26. dubna 2012 v 16:59 | Grace
Avengers už mají za sebou premiéry v několika zemích světa. Jak si tedy komixová pecka zatím vede?

Jelikož Avengers jsou pouze vedlejším zájmem mého blogu, rozhodla jsem se nezveřejňovat postupně všechny recenze (jak tomu bylo u Sherlocka Holmese), ale v následujících řádcích pouze uvedu procentuální hodnocení zahraničních webů a odkazy na české recenze. Tento článek pak budu průbežně aktualizovat, takže se nemusíte bát, že by vám mohlo něco uniknout :-)

Na imdb.com získal film od pětašedesáti tisíc uživatelů hodnocení 8,8 bodu, rottentomatoes.com uvádí úctyhodných 93%.

Velmi poutavé shrnutí prvních reakcí najdete na serveru moviezone.cz. Další recenze si pak můžete přečíst tady:

První dojmy: recenze Avengers

20. dubna 2012 v 16:36 | Grace
PRVNÍ DOJMY: The Avengers jako Big Mac. Vegoš nechápe, ostatní se olíznou

Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Pompézní cirkus společnosti Marvel dorazil ve čtvrtek večer do Londýna a málem ho zbořil. Za hysterického křiku tisíců fanoušků přivítal největší konzumní svatostánek Westfield complex premiéru filmové adaptace komiksové série The Avengers. Byl ten řev na místě?

Ze stropu rozlehlého nákupního centra visí obrovské písmeno A a točí se dokola. To aby ho viděly oči patřící nesčetným davům stojícím na všech myslitelných platformách obrovského nákupního centra. Nejvíce fandů se shromáždilo v přízemí kolem rudého běhounu, na němž za chvíli začne defilovat větší než malé množství filmových hvězd.

Moderátor na pódiu rázuje před velkoplošnou obrazovkou a dráždí publikum nadýchanými superlativy. The Avengers budou ten nejúžasnější zážitek od Velkého třesku! Někteří přítomní vzali tohle poselství opravdu vážně a dorazili v doma vyrobených kostýmech svých oblíbených hrdinů. Ten zelený mužík s vycpanými rameny, to je Hulk a támhleta červenomodrá postavička se štítem, to je přece zosobnění amerického patriotismu Captain America!

Premiéra Avengers v Londýně

19. dubna 2012 v 13:57 | Grace
Dnes se v londýnském Vue Cinema koná premiéra filmu Avengers. Program začíná v 6 hodin (SELČ).

Očekává se účast Chrise Evanse (Cap), Chrise Hemswortha (Thor), Samuela L. Jacksona (Nick Furry), Jeremyho Rennera (Hawkeye), Marka Ruffala (Hulk), Roberta Downeyho Jr. (Iron Man) a Toma Hiddlestona (Loki).

Downey dorazil na premiéru v LA ve vytuněném sporťáku za 169 milionů. Jestli do Londýna přiletí ve svém ironmanském obleku zjistíme dnes večer :-)

Přímý přenost můžete sledovat tady: lustralboy.com

Moskevská premiéra Avengers

18. dubna 2012 v 18:57 | Grace
Včera se konala premiéra filmu Avengers v Moskvě. V celém článku najdete fotky z tiskové konference i samotné večerní premiéry.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.comimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

První reakce: Ovládnou Avengers svět?

13. dubna 2012 v 13:25 | moviezone.cz
Joss Whedon to dokázal. Zhruba takový je konsenzus po předvčerejší hollywoodské premiéře Avengers, na kterou se dostavila spousta prominentních lidí.

Naštěstí na projekci ale nechyběli ani novináři, kteří sice vyfasovali embargo na recenze. Krátké reakce na Twitteru jim ale Marvel povolil, což nebylo zdaleka první znamení, že comicsové studio vůbec nemá co skrývat. Naopak muselo dobře vědět, že se už tři týdny před premiérou začne vézt na vlně pozitivních reakcí.

Jak moc pozitivní jsou? Předně je třeba říct, že se na adresu Avengers neobjevil ani jeden negativní tweet. Ohlasy se pohybují mezi nadšením a spokojeností, přičemž se většina lidí shoduje na tom, že film do pozice nejlepší marvelovky nakopává především poslední třetina. V té je prý víc akce než ve všech předchozích snímcích mladého studia dohromady. A pěkně k ní sedí přízvisko "epická". Výrazně horší by ale neměly být ani předchozí dvě třetiny filmu, v nichž se prý začnete hrabat až poté, co vylezete z kinosálu a opadne z vás nadšení, že jste právě absolvovali obří zábavnou comicsárnu.

Pro ještě lepší obrázek:

Avengers - epické! Epické! Všichni bojují se všemi, ale film plní všechny sliby. Marvelácké filmy jsou s každým dalším lepší. Hulk! HULK! (Alex Billington (@firstshowing))

To by šlo, Jossi, to by šlo. Avengers jsou natolik dobří, že jsem Marvelu odpustil Iron Mana 2. Tedy Iron Man 2 je pořád na houby, ale už mě tolik neštve. Mimochodem, vyhněte se Avengers ve 3D. Je k ničemu. Jděte na 2D. (Devin Faraci (@devincf))

Pokračování tady.

A pokud byste se rádi podívali na to, jak se film natáčel, zamiřte rovnou sem.

Premiéra Avengers v Los Angeles

12. dubna 2012 v 14:04 | Grace
Včera se v kalifornském Los Angeles konala světová premiéra filmu Avengers. V celém článku si můžete prohlédnout fotografie a záznam z červeného koberce.imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Premiéra Avengers online!

11. dubna 2012 v 10:28 | Grace
Plus nový klip a behind-the-scenes video.

Světovou premiéru Avengers, která se uskuteční ve středu, 11. dubna, uvidíte na svých počítačích! Server youtube.com bude vysílat živě z Los Angeles na této adrese. Bohužel pro většinu z nás se kvůli časovému posunu jedná o velmi nepříznivý čas - a to 3:00 ráno, 12. dubna. Pokud ale patříte mezi fanoušky Iron Mana, Thora (a Lokiho), Kapitána Ameriky nebo Hulka, určitě se nezapomeňte dívat!

Pokud ale přesto dáte přednost spánku, můžete si ušlý zážitek vynahradit ve čtvrtek, 19. dubna, kdy se herci a tvůrci přesunou do Londýna. Premiéra se koná ve Vue Cinema. Dorazit by měl jak Robert Downey Jr., tak Chris Evans (Captain America) a Scarlett Johansson (Černá vdova). Teď už jen stačí doufat, že se najde kvalitní stream :-)

Je také pravděpodobné, že se Scarlett objeví na moskevské premiéře 17. dubna. Tato informace zatím ale nebyla potvrzena.

28. dubna se Avengers přesunou do New Yorku spolu s Markem Ruffalem (Hulk) a Jeremy Rennerem (Hawkey). Film Avengers bude uzavírat Tribeca Film Festival.

Pan Stark konfrontuje Lokiho:

Iron Man našel záporáka

10. dubna 2012 v 14:19 | gorilla.cz
A je to Sir Ben Kingsley.

Natáčení třetího dílu Iron Mana se rychle blíží, do první klapky zbývá už jen pár dnů, takže je docela zajímavé, že se neobjevuje více informací o chystaném komiksovém spektáklu.

Zatím víme, že režie se ujme Shane Black, že se do hlavní role vrátí Robert Downey Jr., stejně tak se ve filmu objeví Gwyneth Paltrow, Scarlett Johansson a Don Cheadle, ale jinak jsme příliš nových zpráv neslyšeli.

Až do dneška, kdy bylo oznámeno, že Ben Kingsley je těsně před podepsáním smlouvy na roli záporáka v Iron Manovi 3 (osobně by se mi hodil do Spider-Mana jako Vulture, co říkáte? :)).

Oficiálně nebylo oznámeno, jakou postavu si zahraje, ale vyrojily se spekulace, že by to mohl být Iron Manův nejproslulejší protivník Mandarin, který vládne magickými prsteny.

Nezní to ovšem moc pravděpodobně, protože vměstnat do příběhu, který se bude věnovat nanotechnologiím někoho, kdo ovládá mystické síly, by mohlo působit zvláštně. Ale Hollywood už nám představil i větší šílenosti.


Co říkáte na tuto hereckou volbu a jakého záporáka byste v Iron Manovi 3 rádi viděli?

Zdroj: gorilla.cz

Avengers - nový TV spot

7. dubna 2012 v 13:09 | Grace
Nový TV spot a promo fotka Iron Mana/Tonyho Starka.imagebam.com

Nový TV spot k Avengers

2. dubna 2012 v 11:54 | Grace
Nový TV spot k Avengers nám ukazuje transformaci Marka Rufalla v Hulka!


TV spot a plakát k Avengers

30. března 2012 v 19:26 | Grace
TV spot s menším množstvím nových záběrů, behind-the-sceens video a mezinárodní plakát k Avengers - nejnovějšímu projektu Roberta Downeyho Jr.Avengers news

14. března 2012 v 20:35 | Grace
Novinky ohledně nejnovějšího filmu Roberta Downeyho Jr.

Článek převzat z moviezone.cz

Avengers k nám dorazí už za měsíc a půl, takže se pomalu připravujte na mohutný finiš kampaně. Předpovídá ho včerejší sada plakátů, která propagaci dodávají patřičně destrukční nádech, Joss Whedon ale čekat nehodlá. Anebo spíš nepauzují novináři, kteří měli v posledních dnech šanci řešit s ním horor Cabin in the Woods. Jossův produkční počin totiž pochopitelně nebyl to jediné, co pány od novin zajímalo. Často došla řeč i na Avengers, o kterých jsme se dozvěděli následujících 7 věcí.

1. Odkazování bude obezřetné, Spider-Man se neobjeví
Jestli se bojíte toho, že budou Avengers (podobně jako Iron Man 2) hlavně velkou přehlídkou marveláckých postav, které jednou možná budou dělat něco vážně důležitého, nemusíte. Whedon na potkání uklidňuje, že přesně tomuhle syndromu se hodlá vyhnout: "Ve filmu sice naznačíme větší problém, než je ten, který se aktivně řeší. Já ale věřím tomu, že jakmile si člověk přizná, že točí 'první díl', už v tu chvíli selhal." Okolní problémy tak budou zatlačeny hluboko do pozadí a nemáme čekat ani výraznější pomrkávání na diváka, ani narážky na budoucí projekty Marvelu či bývalé projekty samotného Whedona. Buffy se tak nejspíš nezastaví, ale co drby kolem camea pavoučího muže? Whedonova odpověď zní dost jasně: "V tomhle filmu žádný Spider-Man není!"

Trailer a plakát The Avengers

29. února 2012 v 19:40 | Grace
Zbrusu nový trailer na nejnovější projekt Roberta Downeyho Jr.
 
 

Reklama