Elementary

Elementary rozjelo druhou řadu. Začínáme v Londýně!

27. září 2013 v 11:44 | Grace

Seriál Elementary stanice CBS si v průběhu vysílání první řady získal obrovský zástup fanoušků, a to jak z řad laiků, tak milovníků knižní předlohy. Není proto divu, že druhá řada byla s nadšením odklepnuta již v průběhu první série. Novou sezónu pak Elementary odstartovalo včera, 26. září, epizodou Step Nine, která se oproti předchozím dílům odehrává v Holmesově domovině - tedy Londýně. O to přitažlivější se seriál stává pro ty, kteří dosud amerického Sherlocka odmítali, třeba kvůli přílišnému odklonu od předlohy.

Druhá série přináší celou řadu novinek. Fanoušci bratří Holmesů se můžou těšit na Mycrofta v podání britského herce Rhyse Ifanse. Na scénu přijde také inspektor Lestrade či Holmesův otec, který se v moderních adaptacích objeví vůbec poprvé. Elementary tedy má čím překvapit a rozšířit svět Sherlocka Holmese o mnohé aspekty, které nám dosud zůstávaly utajeny.

Čeští diváci se s Elementary můžou setkávat také prostřednictvím televize. Pod názvem Sherlock Holmes: Jak prosté, vysílá seriál každou středu stanice Prima Love.

Pokud vás zajímá více, zamiřte na adresu elementary-sh.blog.cz. Najdete zde velké množství informací, videí, scanů z časopisů, nejnovějších fotek z placu a aktualit, a to vše pěkně po hromadě pod jednou střechou. Lepší stránku o Elementary na celém českém internetu nenajdete, to vám garantuji.

Sledujete Elementary? Co se vám na seriálu líbí, co naopak ne? Komu byste seriál doporučili?


Elementary: na scénu přichází Moriarty

3. prosince 2012 v 17:56 | Grace

Sherlock Holmes by bez Moriartyho nebyl kompletní. To si myslí i tvůrci amerického seriálu Elementary, a tak se fanoušci můžou oficiálně začít těšit na nejslavnějšího protivníka Sherlocka Holmese.

Tvůrce seriálu Rob Doherty naznačil, že postava Moriartyho se brzy ukáže - přesněji řečeno ve dvanácté epizodě první řady. Rob uvedl: "Moriarty přijde ve dvanácté epizodě... předtím, než ukážeme samotného Moriartyho, chceme představit jeho spolupracovníky."

Doherty také uvedl, že převést intrikářského Moriartyho do podoby přijatelné pro současné publikum bude výzvou ale také věří, že to bude hodně zábavné. "Je jednoduché sklouznout do stereotypu. Doufáme, že se nám tomu podaří vyhnout."

"Chceme vytvořit nemesis, která odpovídá našemu Sherlockovi (Jonny Lee Miller) a ne nezbytně někomu z knih, filmů nebo jiných show. Chceme stvořit našeho člověka."

"Když se podíváte na originálního Moriartyho, jeho motivací byly peníze a prospěch. Nebyl komiksovým superhrdinou. Nebyl zlý jen proto, že chtěl. Měl skutečný motiv."

Elementary dostává další epizody

16. listopadu 2012 v 12:53 | Grace

CBS nedávno rozšířila první řadu Elementary z plánovaných třinácti na dvacet dva dílů. Včera ovšem vyšla nová zpráva - americký Sherlock dostává další dvě epizody. První řada má tedy oficiálně 24 dílů.

Včera byla odvysílána sedmá epizoda s názvem "One Way To Get Off". Další díl "The Long Fuse" uvidíme až po čtrnáctidenní pauze, 29. listopadu.

Elementary: "One Way to Get Off" promo

11. listopadu 2012 v 13:49 | Grace

Elementary pokračuje již sedmou epizodou. Podle čísel sledovanosti poslední epizody (Flight Risk; necelých 11 milionů diváků) se zdá, že Elementary obstálo a dokonce si dokázalo získat poměrně početnou fanouškovskou základnu.

V příštím díle "One Way to Get Off" se bude Holmes potýkat s navrátivším se sériovým vrahem. Watsonová zase poodhalí něco o Sherlockově minulosti.

Elementary má jistou první řadu

24. října 2012 v 19:29 | Grace

Ačkoliv americké Elementary připomíná knižního Sherlocka Holmese jen velmi vzdáleně, dočkalo se (alespoň v USA) poměrně velké divácké přízně. Není divu, že po zatím třech odvysílaných epizodách televize CBS oznámila, že bude s novým Sherlockem pokračovat a odvysílá celou první řadu o 22 dílech.

Původně mělo jít o třináctidílnou sérii, ale po masivním úspěchu, kdy každý čtvrtek usedá k televizním obrazovkám 14 milionů diváků, se CBS rozhodlo nakoupit o 9 epizod více.

Elementary je typický příklad toho, že "na všechno se dá zvyknout" - počáteční nevole a napadání CBS ze strany fanoušků Sherlocka Holmese se pomalu vytrácí a nastupuje nová generace příznivců moderního pojetí slavného detektiva. Přestože dle mého názoru nemá Elementary se skutečním Sherlockem nic moc společného, pořád jde o originální detektivku s velkým potenciálem. Doufejme, že kvalita bude s každým dílem jen a jen stoupat.

Promo na čtvrtou epizodu první řady s názvem "The Rat Race" (Krysí závody)


Lisa Edelstein v Elementary

6. října 2012 v 20:54 | Grace

Tak a máme tady další díl Elementary s názvem "While You Were Sleeping" (Zatímco jsi spala). Za sebe můžu říct, že působí daleko propracovaněji a nadějněji než pilotní díl. Zaujme originální a celkově zajímavější zápletkou, nad jejíž vyřešení můžete dumat společně s Sherlockem. Na scéně se objeví také přítel Watsonové (bohudík, že to není Mary) a Holmes zahraje něco málo na housle. Nedá se říct, že by se tvůrci vymanili ze stínu dalších současných adaptací (to snad ani nejde), ale pokud máte volné nedělní odpoledne a zároveň holdujete detektivkám, pak druhý díl vřele doporučuji!

Novinkou v obsazení v sedmé epizodě první řady je Lisa Edelstein, kterou mnozí z vás jistě znají z Dr. House jako Lisu Cuddy. Lisa bude hrát Heather Vanowen, inteligentní a sebevědomou podnikatelku, jejíž cesty skříží Sherlock Holmes. Ten bude vyšetřovat sérii smrtelných bombových útoků a vodítka ho zavedou právě do společnosti Heather.

Trailer na třetí díl s názvem Child Predator, který poběží za čtrnáct dní:


Elementary - Sherlock neSherlock

1. října 2012 v 13:44

Redaktoři českého filmového webu gorilla.cz zhodnotili v rámci "Velkého testu nových seriálů" také pilotní díl Elementary. Jak tedy novodobý Sherlock dopadl?

Ve stručnosti - autor popisuje Elementary jako "obyčejnou tuctovou kriminálku a chytrým hlavním hrdinou", která má sice poutavý soundtrack, ale jinak se v záplavě amerických seriálů ztrácí. Ani v tomto případě se autor neubránil srovnání s BBC verzí, konkrétně postava Sherlocka "je sice pořád chytřejší než všichni ostatní, ale jeho dedukce nejsou ani zdaleka tak brilantní jako třeba již u zmíněného britského Sherlocka". Holmes sice používá dedukci, i když poněkud "divokou", ale tvůrci bohužel Sherlockovi přisali i vlastnosti, které jsou out-of-character, jak například Sherlockův "zájem o oběti" či stížnosti na bezpráví. V konečném důsledku patří Elementary v rámci běžné produkce do "lehkého nadprůměru", naproti tomu "jako Sherlock spadá do podprůměru".

Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Zdroj: gorilla.cz

Nové promo k Elementary

17. září 2012 v 12:22 | Grace

Překvapivě zábavné promo na Elementary s několika novými záběry. Určitě stojí za zhlédnutí!

Elementary - pilotní díl

11. září 2012 v 20:35 | Grace

Pilotní díl Elementary byl dlouho očekávaným počinem - jedna skupinka Sherlockových příznivců seriál odsoudila předem ("Watson přece nemůže být žena") někteří (jako třeba já) byli zvědaví, co jim nová adaptace přinese.

Přinesla toho mnohem míň, než jsem si na Sherlockovy poměry představovala. Je težké soudit seriál podle pilotního dílu - postavy jsou ještě neokoukané, svým způsobem "nedovařené", divák nemá dostatečný prostor k tomu, aby se s postavami seznámil a sledoval jejich vývoj. I necelá hodina ale někdy stačí pro základní představu o budoucnosti a stylu, který se scénáristé rozhodli praktikovat.

Řeknu to na rovinu - nečekejte žádnou genialitu ani extreme-fan-moment, který by vás po zhlédnutí dílu zachvátil. Elementary naprosto vystihuje slovo "obyčejnost". Jonny Lee Miller sice pojal postavu Sherlocka odlišným způsobem než Benedict Cumberbatch či Robert Downey Jr., přesto ale nepřináší nic nového (což se samozřejmě může v budoucnu změnit). Ve své podstatě je ale Johnny věrný postavě knižního Sherlocka - má nepořádek v bytě, chová včely, je ztracen ve svém vlastním malém světě, i když plně sleduje své okolí a v neposlední řadě z něj tryská charisma, které se rovná charismatu obou předchozích představitelů.

Jako ne příliš šťastnou volbu vidím snahu scénáristů držet se již několikrát aplikovaného vzorce - Sherlock je geniální a neustále je nabádán svým okolím k vysvětlování svých dedukčních pochodů (což v některých momentech doslova otravuje nejen Sherlocka, ale také diváky) - všechno ví a všechno zná a tím se prakticky stává další ovcí v nekonečném stádu hlavních hrdinů detektivních seriálů (viz např. Mentalista).

Mohli byste namítnout, že Sherlock má být přesně takovým géniem, který je vždy o krok napřed. Ritchieho Sherlock Holmes i Sherlock od BBC ale vždy dokázali podat jeho genialitu nenuceným a přirozeným způsobem. Elementary má navíc jednu obrovskou nevýhodu - Sherlock Holmes už tu v poslední době byl. Dokonce dvakrát. Předchozí adaptace dokázaly z knih vycucnout to pravé pro svůj příběh. Jsou jedinečné samy o sobě a navzájem se nevykrádají. Elementary ale přišlo jako poslední sobotní zákazník do sámošky - a tak se scénáristé rozhodli (pod výhružkami žalobou tvůrců BBC Sherlocka) uplácat svůj příběh z toho, co zbylo v knihách po invazi Ritchieho a Moffata (např. včely). Tyto střípky pak zasadili do klasického schématu amerických detektivních seriálů - a nová adaptace Sherlocka byla na světě! Jenže to nestačí. Ani zdaleka.

Takže? Stojí nový Sherlock za 45 minut vašeho drahoceného času? Ano, pokud rádi sledujete americké detektivní seriály typu Monka či již zmíněného Mentalisty. Navzdory všemu odvedli tvůrci dobrou práci - casting, režie i svérázný výběr hudby dělají s Elementary konkurenceschopný seriál pro milovníky detektivek. Na druhou stranu Sherlock Holmes je velmi drahá a vážená značka, kterou nemůžeme přilepit na lacinou detektivní zápletku. Představa standardního počtu epizod (20 - 24) mi na optimismu rozhodně nepřidává. Sherlock by neměl zevšednět a pokud ano, pak raději v rukách scénáristů Stephena Moffata a Marka Gatisse. Konec konců diváci rychle rozhodnou, zda má Elementary v jejich fanouškovských srdcích místo.

Elementary - plakáty

10. září 2012 v 16:51 | Grace

Televizní premiéra seriálu Elementary se kvapem blíží a v rámci propagace si nyní můžete prohlédnout oficiální plakáty se Sherlockem Holmesem (Jonny Lee Miller) a Joan Watson (Lucy Liu).

Pilotního dílu Elementary se dočkáme 27. září.


imagebam.com imagebam.com

Jak se vám líbí?

Benedict Cumberbatch cítí nedůvěru k Elementary

31. srpna 2012 v 0:19 | Grace

UPGRADE; (1. 9.)
Benedict Cumberbatch promluvil o svém názoru na Elementary a o tom, co si myslí o hlavním herci - Jonnym Lee Millerovi. Jeho slova ale byla podle všecho vytržena z kontextu a Benedict ve věci udělal jasno prohlášením pro The Hollywood Reporter.

Původní zpráva zněla takto:
Představitel hlavní role v britském seriálu Sherlock přiznal, že nové adaptaci Sherlocka s názvem Elementary příliš nedůvěřuje.

Řekl: "Je to velice divné. Řekl jsem Johnnymu: 'Byl bych raději, kdybys to nedělal, ale musíš se starat o děti, pěkný dům v Los Angeles a manželku.' Když si zvyknete na určitý životní standard a výši honoráře, co máte dělat?"

"Myslím, že Jonny to cítil asi nějak jako 'Kamaráde, mám před sebou hodně dlouhou cestu, ale ty se nemáš čeho bát.' Přeji mu jen to dobré, ale jsem trochu skeptický k jejich plánům natočit Elementary a obsadit právě Jonnyho."

Benedict se seznámil se scénářem pilotního dílu a oznámil, že se necítí být ohrožen novou adaptací Sherlocka Holmese.

"Sehnal jsem si scénář prvního dílu, abych to zkontroloval. Nevím, uvidíme."

"Myslím, že je tu prostor pro nás oba. Necítím se ohrožený jejich adaptací a přeji jim hodně štěstí, což je tak diplomatické, jak jen může být."

Benedict se nicméně rozhodl uvést svá slova na pravou míru a prohlásil, že byla chybně interpretována: "Jsem zmatený a rozrušený. Nikdy jsem neřekl, že Jonny vzal roli pro peníze a ani jsem mu neřekl, aby tu roli nebral. Řekl jsem, že bych byl raději, kdybychom se nemuseli dostat do situace, kdy nás budou zase srovnávat, protože jsme přátelé. Vím, že jeho motivací byl kvalitní scénář a podnětná, výjimečná role."

Nové promo k Elementary

10. srpna 2012 v 18:45 | Grace
Televizní premiéra seriálu Elementary televize CBS se kvapem blíží. Pokud stále nejste přesvědčeni o tom, jestli dát Elementary šanci, následující promo video vám rozhodování jistě usnadní.

V hlavních rolích se představí britský herec Jonny Lee Miller jako Sherlock Holmes a Lucy Liu jako doktorka Joan Watson. Děj se odehrává v současném New Yorku.


Elementary poběží na amerických televizích od podzimu 2012.

Comic-Con 2012: Elementary

28. července 2012 v 12:06 | Grace
Jedna z nejočekávanějších (a nejodsuzovanějších) novinek podzimu. Producenti a tvůrci na včerejším panelu řešili ženskou otázku, jejich pohled na slavného detektiva, dotkli se toho, zda budou mít spolu Sherlock a Watson pletky a v neposlední řadě naznačili, které slavné případy diváci v seriálu uvidí.

Článek ze serveru serialzone.cz

Pane jo, vždyť je to ženská!
"Rozesmálo mě to: Co by byla pro Sherlocka Holmese větší výzva, než bydlet s Watsonem, který je vlastně žena?" odpověděl producent Robert Doherty na otázku, proč se z Watsona stala Watsonová. I když Watsona nyní hraje Lucy Liu (Ally McBeal), do jisté míry je vlastně nepodstatné, že je to žena… nemělo by to hrát žádnou roli. Herečka Dohertyho pochválila za to, že přišel se zajímavým nápadem. I když vztah Watsonové a Sherlocka nebude romantický, přesto změna pohlaví vytváří novou dynamiku a chemii, kterou bychom s dvěma mužskými postavami nezískali.

Přátelství na prvním místě
Doherty publikum ujistil, že nové partnerství muž/žena nebylo vytvořeno proto, aby se z něj stala romantická otázka "Budou nakonec spolu?". Seriál bude ctít vztah mezi Sherlockem a Watsonovou tím, že se budou soustředit na to, co jejich pár dělá speciálním: jejich hluboké přátelství. Ale nejprve je musí nějak dokopat k tomu, aby se přáteli vůbec stali.

Příběh dvou Sherlocků
Miller se dokonce spojil se současným Sherlockem č. 1 - Benedictem Cumberbatchem, který slavného detektiva hraje v úspěšném britském seriálu. "Samozřejmě, že jsme se bavili. Benedict byl velmi vstřícný, podporuje nás," řekl Johnny Lee Miller, představitel amerického Sherlocka. "Společně se pokusíme zajistit, aby obě verze byly co nejvíce rozlišné."

Rodinná pouta
Představení Sherlockova bratra Mycrofta je možná v nedohlednu, ale na druhou stranu se objeví jiné známé jméno. "Byla by škoda tvořit projekt o Sherlockovi a nepředstavit v něm profesora Jamese Moriartyho," řekl Doherty. "Moriarty je postava, u níž se opravdu těším, až ji budu psát," Do té doby, než se objeví, bude záhadná temná postava Holmesova často zmiňovaného, i když nikdy nespatřeného otce vrhat stín na spoustu věcí, které se v seriálu budou odehrávat. "Chceme ho postupně vytvářet a nakonec ho udělat významným charakterem v Elementary."

Vlastní příběhy
Miller si sice pro inspiraci načetl romány o Holmesovi, ale scénáristé plánují využívat svou vlastní představivost při vytváření případů pro dané epizody. "Milujeme originální příběhy," řekl Doherty. "Nicméně stejně tolik se nám líbí vztahy a mytologie. Nyní se těšíme na to, až budeme vymýšlet nové příběhy."

Tak, co vy na to? Uklidnilo vás, že romantický vztah není v dohlednu? Nebo máte po přečtení článku ze seriálu ještě větší obavy než dosud? Povídejte. A pokud vás zatím seriál minul, mrkněte na první trailer, stojí za to.

Elementary - první ohlasy

13. července 2012 v 17:46 | Grace
Je to Elementary, moje milá Watsonová!

Nový seriál Elementary americké stanice CBS měl včera svoji předváděčku na Comic-Conu v San Diegu. Zůčastnili se jí jak oba protagonisté - Jonny Lee Miller (Sherlock Holmes) a Lucy Liu (Joan Watson), tak samozřejmě i zbytek tvůrčího týmu. Po tiskovce následovalo promítání pilotního dílu, který byl už několik měsíců v hledáčku nejednoho fanouška Sherlocka. Jak tedy dopadl tento očekávaný (a někdy i předem odsuzovaný) seriál?

Nebudu vás napínat - první ohlasy jsou nečekaně dobré. Problém televize CBS, která původně chtěla navázat na britský seriál Sherlock s Benedictem Cumberbatchem, spočíval hlavně v kopírování stylu BBC (Sherlock v současnosti a se všemi moderními vymoženostmi, které z toho plynou). Naštěstí se žádné prachsprosté plagiátorství nekoná - z následujících komentářů je jasně vidět, že jsou fanoušci nadšení a že je Elementary důstojnou adaptací knih A. C. Doylea. Samozřejmě se najdou i tací, kteří se rozhodli "naprosto neočekávaně a neoriginálně" zopakovat tolik ohranou větu: "Doyle se otáčí v hrobě," ale i s tím se musí počítat.

"Elementary je ve skutečnosti opravdu dobrý seriál. Doporučuji!" Chris

"Pilotní díl Elementary byl dobrý" Rachel Ericson

"Viděl jsem první díl Elementary. Johnny Lee Miller byl fantastický! Jako obvykle." Jodie at Con

"Nečekala jsem, že bude Watsonová tak zábavná a chytlavá. Jsem tak šťastná!" katie

"Na podzim se budu definitivně dívat na Sherlocka i Elementary. Přišla jsem na promítání skeptická, ale odešla šťastná!" Beth

"Takže, právě jsem viděla pilot k Elementary a vlastně to bylo dobré." Julie

"Johnny Lee Miller je nejlepší. Je velmi dobrý." Lucy Baugher

Tak co, dáte Elementary šanci?

Americké Elementary: první pohled do zákulisí

17. května 2012 v 12:22 | Grace
Americký seriál Elementary předvedl první pohled do zákulisí.

První videopohled do zákulisí amerického seriálu Elementary. Hlavní roli ztvárňuje Jonny Lee Miller, jeho nejlepšího přítelkyni, spolupracovnici a doktorku hraje Lucy Liu jako Joan Watson. První záběry vypadají kvalitně, nicméně nic nového (oproti seriálu Sherlock či Mentalista) nepřinášejí. Doufejme, že tvůrci mají ještě nějaké eso v rukávu, jinak nevím, jak dlouho tento odvážný počin udrží pozornost diváků. Tak jako tak, obrázek o novém Sherlockovi si udělejte sami:

Jeden z tvůrců seriálu Sherlock (BBC) Steven Moffat se nechal slyšet, že televize CBS změnila příliš mnoho prvků původního Holmese. "To, co jsme udělali s naším Holmesem, bylo pouze přenesení z viktoriánské éry do současnosti," říká. "CBC provedla tři obrovské změny: Sherlock je v Americe, v současnosti a Watson je žena. Zajímalo by mě, jestli si od původního příběhu převzali ještě něco jiného, kromě jména Sherlock Holmes."

Moffat také potvrdil, že BBC zamítla žádost televize CBS o poskytnutí práv na remake Sherlocka, ale také trvá na tom, že tvůrcům Elementary nemá nic za zlé.

"Nechci aby to vypadalo tak, že já a Mark Gatiss nechceme, aby to zkusili také ostatní," vysvětluje. "Uvítáme to, ale neničte značku Sherlock Holmes."

Elementary uvidí diváci na CBS od tohoto podzimu každý čtvrtek od 10 hodin.

Watson bude žena...

28. února 2012 v 8:44 | Grace
Nové informace o americkém projektu Elementary.

Seznamte se s Joan Watsonovou - novým parťákek Sherlocka Holmese. Roli Joan si střihne známá herečka Luci Liu.

Projekt píše Robert Doherty. Holmes bude muset kvůli své závislosti opustit Anglii a docházet do rehabilitačního centra v New Yorku. Bydlet bude v Brooklynu.

Joan Watsonová je lékařka, která způsobila smrt pacienta, a proto jí odebrali licenci. Pilotní díl bude režírovat Michael Cuesta.

CBS zná svého Sherlocka

15. února 2012 v 16:11 | Grace
A není to nikdo jiný než...

...Jonny Lee Miller. Herec známý jako zabiják ze seriálu Dexter, byl obsazen do hlavní role dramatu Elementary, americké verze Sherlocka Holmese. Půjde o moderní pojetí, děj se bude odehrávat v současném New Yorku. Tuto informaci potvrdil The Hollywood Reporter.

Jonny Lee Miller Headshot - P 2012

Co vy na to? Dáte Elementary šanci?

S Sherlockem Holmesem se roztrhl pytel

4. října 2011 v 14:34 | Grace
Je libo další adaptaci Sherlocka Holmese? Co by na to asi řekl A. C. Doyle?

Doslovný text ze stránky edna.cz/sherlock

CBS plánuje moderní pojetí případů Sherlocka Holmese...

Kdepak jen ti Američané pořád berou tak úžasně originální nápady? Americká televizní stanice CBS, z jejíž produkce pocházejí i u nás velmi populární pořady jako Krminálka Miami (CSI: Miami), Námořní vyšetřovací služba (NCIS) či Mentalista (The Mentalist) připravuje nový dramatický seriál o Sherlocku Holmesovi v moderním pojetí.

Je jistě úsměvné, že na tuto čerstvou informaci naši redakci úplně poprvé upozornil sám Steven Moffat prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Stejně jako on, i my přejeme CBS na tenkém ledě této revoluční a dosud neozkoušené myšlenky mnoho úspěchů.

A teď ještě něco na zlepšení nálady. Druhá řada britského Sherlocka je sice stále v nedohlednu, může nás však těšit alespoň to, že jeho loňská série první aktuálně vyhrála v hlasovací soutěži britských diváků TV Choice Awards, a to konkrétně v kategorii nejlepší nové drama (výhru v kategorii nejlepší herec Benedictu Cumberbatchovi bohužel vyfoukl skotský herec David Tennant). Velmi dobře si vedl i druhý Moffatův seriál - Doctor Who, který uspěl v kategoriích nejlepší rodinné drama a nejlepší herečka pro představitelku hlavní ženské role Karen Gillan.

V obou případech samozřejmě gratulujeme a těšíme se na další úspěchy...
 
 

Reklama