Game of Shadows

Alternativní verze titulků ke Hře stínů

22. května 2014 v 13:16 | Grace

Konečné titulky obou filmů o Sherlocku Holmesovi Guye Ritchieho jsou mimořáně vydařenou podívanou. Na intenetu dokonce najdete i mnoho návodů, jak se úspěšné sekvenci alespoň trochu umělecky přiblížit. Věděli jste ale, že chybělo málo k tomu, aby Hru stínů zakončily titulky v úplně jiném stylu, než papírovo-inkoustová koláž podobná předhozímu filmu?

Tvůrci se ale na poslední chvíli rozhodli zachovat schéma, které si díváci tolik oblíbili u prvního dílu. Přesto se k nám nyní dostávají alespoň střípky z toho, co z nedokončeného díla zůstalo. Motivem nových titulků se stala šachovnice a skříňky/krabice, které se postupně otevíraly a odhalovaly různé předměty ze studovny Sherlocka Holmese - poznámky, skleničky s pilulkami, knihy atd.

Nakonec se tvůrci uchýlili k inkoustovým kresbám na papíře, který více méně kopírovaly styl titulků prvního dílu. Aby byly titulky ale zároveň nepostrádaly originalitu, inspirovali se producenti grafickým provedením "Memoirs of Sherlock Holmes" z roku 1900.

Videa z oficiálních titulků si můžete připomenout ve zdrojovém odkaze pod článkem.

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com


Hra stínů představuje nové produkční fotografie

30. prosince 2013 v 10:46 | Grace

Od premiéry druhé holmesovky Guye Ritchieho už uplynuly dva roky. To ale neznamená, že o Hře stínů víme všechno - nyní se například můžete pokochat novými fotografiemi míst natáčení, a to především Holmesova apartmá na Baker Street. Produkční designérkou pro oba filmy - tedy jak pro Sherlocka Holmese, tak Hru stínů, se stala Sarah Greenwood, která byla za svoji práci na prvním Sherlockovi (2010) nominována na prestižního Oscara. Sarah má na kontě celkem čtyři nominace - předtím uspěla s dobovými dramaty Pýcha a předsudek (2006) a Pokání (2008) a minulý rok s filmem Anna Karenina (2012).

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Sherlock Holmes na natáčení: Ritchie a Anderson hrají šachy

30. května 2013 v 9:29 | Grace

Po delší době se na internetu objevila nová fotka z natáčení Hry stínů, na které režisér Guy Ritchie hraje šachy s Paulem Andersonem (plukovník Moran). Zároveň přikládám dle mého názoru mimořádně vyvedený fanouškovský plakát k Sherlocku Holmesovi, který by snad mohl obstát i mezi oficiálními plakáty, co myslíte?

imagebam.com imagebam.com

loading

Zdroj: tumblr.com

Hra stínů ve Světě filmu

2. října 2012 v 19:30 | Grace

Časopis Svět filmu nedávno zveřejnil starší čísla magazínu na internetu a tím pádem si můžeme přečíst i něco o druhém Sherlockovi. Letošní lednové číslo obsahuje recenzi Hry stínů, životopis Roberta Downeyho Jr. a krátký přehled předchozích filmových a seriálových adaptací. Kliknutím na obrázek se dostanete na HQ scany.


Nové fotky ze Hry stínů

13. června 2012 v 17:59 | Grace
Na internetu se objevily nové fotky z druhého Sherlocka.

Nové fotky mají na starosti nejspíše američtí fanoušci, kterým se v těchto dnech dostávají do ruky jejich DVD a Blu-raye. Fotky jsou jak ze samotného filmu a natáčení, tak z Movie App, o které jsem psala již tady.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Movie App:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nové foto z natáčení Hry stínů

23. května 2012 v 10:47 | Grace
Objevily se nové fotky z natáčení Hry stínů s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem.


imagebam.com imagebam.com

Nominace na Teen Choice Awards

19. května 2012 v 10:38 | Grace
Sherlock Holmes: Hra stínů získal tři nominace na Teen Choice Awards.

Sherlock Holmes: Hra stínů obdržel nominace v těchto kategoriích:
 • Akční film:
"Bez dechu"
"Act of Valor"
"Mission: Impossible - Ghost Protocol"
"Red Tails"
"Sherlock Holmes: Hra stínů"

 • Herec v akčním filmu:
Tom Cruise, "Mission: Impossible - Ghost Protocol"
Robert Downey, Jr., "Sherlock Holmes: Hra stínů"
Tom Hardy, "Warrior"
Taylor Lautner, "Bez dechu"
Logan Lerman, "Tři mušketýři"

 • Herečka v akčním filmu:
Salma Hayek, "Kocour v botách"
Milla Jovovich, "Tři mušketýři"
Paula Patton, "Mission: Impossible - Ghost Protocol"
Noomi Rapace, "Sherlock Holmes: Hra sínů"
Zoe Saldana, "Colombiana"

Robert Downey Jr. získal nominaci také za herce v sci-fi/fantasy za film Avengers a Rachel McAdams za herečku v dramatu Navždy spolu.

Výsledky budou vyhlášeny 22. června 2012.

Celý seznam nominací najdete tady.

Robert Downey Jr. přepsal historii Sherlocka

18. května 2012 v 10:28 | Grace
Rozhovor s Robertem Downeym Jr. o - jak jinak než - Sherlockovi.

 • Co nového jste přinesli do světa filmového Sherlocka oproti předchozím zpracováním?
Od první chvíle setkání s Judem, když nás Guy (Ritchie, režisér) seznámil, jsme se ponořili do knih a překvapilo nás jedno: Watson nikdy nebyl ten starý buclatý hlupák se zraněnou nohou. Byl dynamický, byl v armádě. Nebrali jsme to tak, jako bychom dostali šanci přepsat historii Holmese, ale vycházet ze skutečné, ale ještě nevyužité historie.

 • Co se vám na Holmesově výstřednosti líbí nejvíce?
Miluju jeho závislost na Watsonovi. Myslím, že Holmes potřebuje, aby se o něj někdo staral. Jenom tehdy může být ve své práci nejlepší.

 • Je ve vašem vztahu s Watsonem pořád ten homoerotický podtext?
Myslíte ve filmu? Jo. Co se děje v našem soukromí je něco úplně jiného. Rozhodli jsme se s Judem ušetřit peníze Warner Bros, takže jsme spolu během tiskovky sdíleli jedno apartmá. Požádali jsme o malou místnost s jednou postelí - ale upřednostnili jsme dvě umyvadla, abychom se mohli opláchnout před a po naší svatbě.

 • Jaký je klíč k úspěšnému pokračování filmu?
Někteří z nás už na nějakých sequelech pracovali, a ty nebyly moc dobré. Chtěli jsme se tomuto úskalí vyhnout. Musíte zdvojnásobit svou skromnost, protože je tu přirozený nárust sebevědomí, který jde ruku v ruce s úspěchem: myslíte si, že diváci jsou na vaší straně jenom proto, že jste sami sebou.

 • Holmes má pár fantastických převleků. Jak daleko byste byl ochotný zajít s převleky ve skutečném životě?
Před 20 lety jsem byl tak na dně, že jsem si nasadil masku z filmu Planeta opic a myslel jsem si, že lidé nepoznají, jak zničený jsem. Fungovalo to asi prvních 15 minut. (směje se). "Jsem to já, Cornelius."

Guy Ritchie - otázky a odpovědi

15. května 2012 v 10:28 | Grace
Guy Ritchie se rozpovídal o kreativitě svého týmu, o nahém Mycroftovi, nerealizovaném 3D a genialitě Hanse Zimmera.

Guy Ritchie je zpět jako režisér Sherlocka Holmese: Hry stínů, který v těchto dnech vychází na DVD a Blu-ray. Film znovu spojil Roberta Downeyho Jr. a Juda Lawa, představitele Sherlocka Holmese a doktora Watsona.

 • Jaké to je spolupracovat na filmech o Sherlocku Holmesovi?
Každý se na tvorbě podílí stejným dílem, což podle nás publikum miluje. Je to vzrušující. Možná to přeháním, ale jsme jako továrna na kreativitu. Nemyslím si, že existuje někdo, kdo by trumfnul někoho z našich. Je to otázka správného zacházení se všemi nápady. Nejsem si jistý, jestli si někdo z nás může říct, že určitý nápad byl pouze a jen jeho zásluhou.

 • A co když někdo navrhne něco, co se nejeví jako dobrá myšlenka?
Může se stát, že někdo příjde se špatným názorem a zesměšní se. Pak si ale uvědomíte, že ten špatný nápad vede k dobrému nápadu - takže vlastně nic jako špatný nápad neexistuje. Myslím, že je důležité nechat věc otevřenou, tak, aby každý mohl předhazovat svoje myšlenky a ty pak buď projdou nebo ne, podle rozhodnutí celého týmu.
Jsem rád členem něčeho takového. Mám pocit, jakoby se každý z nás snažil převzít autorství konceptu, který mu byl ukraden skupinou. Stává se to, protože je to přirozené a protože všichni máme svá ega.
Ale když se do procesu tvorby nadchnete, což se stane, pokud se uklidníte, všechna rivalita je pryč, nikdo se nesnaží přivlastnit si určitý nápad nebo myšlenku. A to je na naší práci nejlepší - když se nikdo nesnaží převzít autorství nějakého nápadu. Pět nebo šest mozků pracuje jako jeden - a tehdy se celý proces tvorby stává nejefektivnějším.
Takže kdybych měl říct kdy a s jakou myšlenkou kdo přišel, neřekl bych vám to. Joel a Lionel dostali nápad udělat filmy, které se poté staly živým organismem jako kreativní mysl. Pronikli jsme do toho a uskutečnili jsme jejich vizi.

 • Je pravda, že se vám zpočátku scénář Hry stínů nezamlouval?
Scénář byl hrubý, což se některým z nás moc nelíbilo. Nebyli jsme si jisti, jestli je to skutečně to, co chceme točit. Ale přepracovali jsme to.

 • Jak reagoval Stephen Fry na to, že se měl ve filmu objevit nahý?
Myslel jsem si, že by to mohl být problém - všichni jsme si to mysleli, když jsme pročítali stránky scénáře. Ale Stephen se ten den opravdu objevil nahý. Vůbec nevzdoroval - stejně jako Robert, když měl mít ženské šaty. Mám velké podezření, že to byl jeho nápad. Tak jako tak, Stephen skutečně neměl žádné oblečení a šlo to dobře. Z mé strany s tím nebyla velká práce.

 • Byl Fry jako Mycroft vaší první volbou?
Robert a já máme společného přítele - Chrise Martina ze skupiny Coldplay. Je nadšený do Sherlocka a celou věcí s Mycroftem. Byl to jeho nápad obsadit do této role Stephena Frye.

 • Akční scény musely být vyčerpávající.
Natáčení některých z nich trvalo dva týdny a herci strávili osm až deset hodin denně natáčením jedné scény. Nikdo nepožaduje ani po profesionálním atletovi, aby tak moc pracoval, takže Downey, Law a Rapace byli neustále na dietě a bez přestávky cvičili.
Dostat se do správné teploty trvalo hodinu, uklidnění další hodinu a mezitím měli 10 hodin - a tak to šlo týden po týdnu.
Je téměř nemožné docenit, kolik fyzické síly jsme z nich dostali - nemluvě o ostatních aspektech. Jenom to fyzické vytížení bylo velmi náročné.

 • Z jakého důvodu jste netočil v 3D?
Jsem fanoušek 3D a jsem také filmový nadšenec, takže mám rád technické záležitosti filmu. Ve skutečnosti jsem chtěl mít Hru stínů v 3D. Jenže v době, kdy jsme točili, bylo tolik 3D filmů, až to bylo unavující, a tak jsme od toho upustili.
Jsem fanoušek všeho inovatinvho, ale tohle mi moc inovativní nepřipadlo. Možná, kdybychom to natočili dřív, snažil bych se o 3D mnohem víc.

 • Cítil jste nějaké omezení moderní dobou?
Kupodivu vůbec. Filmová tvorba se změnila, jak všichni víme, nezávislé filmy byly vyškrtnuty poměrně nápadým trendem. Kdo je za to zodpovědný a proč tomu tak je, nevím.
Zároveň se stále považuju za nezávislého filmaře a určitě neodporuju studiu ve zkoušení inovativních věcí - opravdu to podporují. Hlavně filmová tvorba převzala hodně aspektů nezávislých filmů.
Myslím, že to je druhá strana pozice, do které jsme se dostali. Velké filmy se stávají více a více zajímavějšími. No, některé z nich jsou a některé ne. Ocitli jsme se ve velmi zajímavé filmové době a cítím, že tyto velké filmy můžou být velmi zajímavé. Takže ne, necítím se omezený.

 • Jak moc tato myšlenka zasahuje do vzhedu vašich filmů?
Strávili jsme mnoho času nad estetikou, ale je to něco, co se už vyvinulo. Philippe Rousselot (kameraman) a já jsme prošli nesčetné množství různých formátů, abychom pak přišli s něčím originálním.
Mělo to vypadat staromódně ale zároveň jsme diváky nechtěli ochudit o současný technický pokrok, takže jsme strávili hodně času nad prací s estetickou stránkou filmu.

 • Můžete nám říct něco málo o spolupráci s Hansem Zimmerem?
S Hansem jsme byli na stejné vlně. Máme rádi stejný druh hudby. Byla to nástavba. Hansovi se velice líbil první soundtrack a s druhým jsme na měsíc zamířili k Romům a nahráli s nimi velké množství hudby.
I když je jako skladatel velmi plodný, tohle byla ta správná věc. Hans je jedním z těch, kteří se k nám přidali ze správného důvodu a je s námi pořád ze správného důvodu. Je opravdu kreativní osobnost a je mi potěšením s ním pracovat. Jeho nadšení pro věc je nakažlivé. Nemůžu to ani slovy vyjádřit.

Behind the scenes - Mycroft Holmes

11. května 2012 v 22:34 | Grace
Další video propagující Blu-ray Hry stínů, tentokrát zaměřené na Mycrofta Holmese (Stephen Fry).

Sherlock Holmes v iPadu

10. května 2012 v 9:36 | Grace
Svět Sherlocka Holmese nyní můžete prozkoumat na svém iPadu prostřednictvím aplikace Sherlock Holmes: Game of Shadows - Movie App. V celé novince najdete také trailer na DVD a Blu-ray.

Aplikace obsahuje velké množství fotografií a videí z filmu a jeho natáčení, ale také se zabývá odkazem sira Arthura Conana Doylea. Pro plnou funkci je potřeba iPad propojit s Blu-rayem, nicméně se můžete pobavit u spousty videí a rozhovorů i tehdy, pokud koupi Blu-raye nemáte v plánu. Aplikaci ke stažení zdarma najdete na itunes.apple.com.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Jared Harris v třetím Sherlockovi?

9. května 2012 v 7:16 | Grace
Přestože je nejvíce známý jako mírný účetní ze seriálu Mad Men, Jared Harris je docela výřečná osobnost. Možná proto, že v sobě nezapře krev svého otce - Richarda Harrise.

V Sherlocku Holmesovi: Hře stínů hraje profesora Moriartyho, tvrdě jdoucím za ideou chaosu. S příchodem Blu-raye a DVD filmu se odváže a prozrazuje, proč není Robert Downey Jr. zas tak divoký, jak se říká.

Říkáte, že jste si vždycky myslel, že jste odsouzený hrát role záporáků...
No, mám rezavé vlasy a britský přízvuk, což jsou dvě velmi vzácná esa, pokud chcete patřit spolku záporáků.

Jste rád, že k nim patříte? Většina herců říká, že je to mnohem zábavnější, hrát záporné role.
Jak kdy. Záleží na tom, jestli je film zaměřen na zlo nebo ne. Pokud je, pak každý herec ví, že je to ta nejlepší role a rád se o ni "popere". V případě, že jste Javier Bardem ve filmu "Tahle země není pro starý", nebo Michael Douglas ve "Wall Street - peníze nikdy nespí", Anthony Hopkins v "Mlčení jehňátek."
To jsou fantastické postavy. Existuje i druhá strana zla, kde jste pouze jednou z funkcí příběhu a to může být docela obtížné, protože po vás chtějí, abyste byl skutečně originální. Zároveň se ale ocitáte v krabici a musíte si probojovat cestu ven.

Moriarty se zdá jako zloduch bez cíle, bezdůvodný rebel. Můžu to tak říci?
Bez cíle! Myslíte jako, že je druh slintajícího psychopata, který rád trhá křídla mouchám, tak to myslíte? No, řekl bych, že lidé, kteří jsou takto manipulativní, jsou také neuvěřitelně okouzlující a navenek nevypadají jako psychopati - jinak bychom si jich všimli, ne?
Důvod, proč jsou tak úspěšní, je ten, že mají rádi sami sebe a snaží se ospravedlnit to, co dělají. Mají schopnost přesvědčil lidi kolem sebe pro svou věc, dokud není příliš pozdě. Najednou si uvědomí, že se dostali do spárů ďábla. Ale v tu chvíli už je pozdě.

Moriarty je taky trochu nevšední hollywoodský záporák, protože neznáme jeho minulost.
Díky za to! Je to otrava, když naříkají nad tím, jak byli zneužívání jako malí. Myslím, že je to směšné. A jako ospravedlnění je to taky pěkná blbost. V jedné verzi scénáře jsem četl (před tím, než jsem byl obsazen) nějaké zmíňky o jeho mučivém dětství, ale bylo to strašně hloupé.
Hned, jak otevřete ústa a začnete tohle říkat, diváci už křičí: "Ach jo, tohle už jsme někde slyšeli..." Znáte to? Je to takové klišé. (...)


Je taky neobvyklým teroristou, protože nemá žádný cíl, kromě chaosu...
Znovu, je to to samé. V okamžiku, kdy začnete říkat své plány, každý divák v hledišti si pomyslí, že to už slyšeli tisíckrát předtím. Myslím, že je zajímavější nevědět, proč někdo dělá to, co dělá. Když neznáte důvod a myslíte si, že je to jen část příběhu. Je to něco jiného. Je to tajemno, které vás vzrušuje. Je to temnota, která vás děsí. Najednou rozsvítíte a zjistíte, že je to jenom prázdný prostor.

Pokud pomineme publikum, muselo pro vás být důležité vědět, jaký má Moriarty problém
Ano a vím, co to je. A nikoho dalšího to nemusí zajímat. Ani vám to neřeknu!

Robert Downey Jr. má reputaci velmi prudkého herce. Jak ho vidíte vy?
Hah! Slyšel jsem příběhy o takových lidech ale nikdy jsem je nepoznal ani s nimi nepracoval. Nevím, odkud se tyto historky berou. Nikdy jsem se s tím nesetkal. S Robertem je skvělá zábava. Je velmi, velmi temperamentní a vyzařuje z něj velmi pozitivní, přátelská atmosféra.
Je velice energický. Když je na place, je vzrušený, protože miluje to, co dělá. Něco jako sportovec na hřišti. Je pořád na nohou, ve hře, a je tam hodně adrenalinu. Jeho mysl hoří a je to zábava. Víc než cokoliv jiného, je to zábava.


Třetímu Sherlockovi byla dána zelená ještě předtím, než měl premiéru Sherlock 2. Už jste viděl scénář?
Ah, hah-hah! Zbláznil jste se, že? Kdo by ho viděl? Studio takové informace zveřejnit nechce. V žádném případě. Nic o tom nevím a i kdybych věděl, studio by nechtělo, aby to vyšlo ven. Podle mě je teď scénář prodělává neustále změny. Někdo, kdo je nyní na papíře, tam za chvíli být nemusí. Myslím, že na tom právě teď pracují.

Doufáte, že Moriarty přežil pád? Narážím na to, že když to přežil Sherlock, Moriarty mohl také.
Ah. Teď záleží na pár věcech. Zaprvé, samozřejmě to byla cenná zkušenost a moc rád bych se všemi znovu pracoval. Také si myslím, že v příbězích jako je tento musí být nebezpečí skutečné, nebo lidé přestanou věřit tomu, co sledují. Druhá věc je, že Moriarty má dvojče. Má bratra kterého jeho matka pojmenovala také James. To je v románu a krátkém příběhu.
Takže jsou tu dva Jamesové Moriartiové, tak... nevím. Nemám ponětí, co plánují. Nejsem tak důležitý, aby se mnou o tom mluvili. Na to jsou tu diskuze mezi Robertem, Guyem (Ritchiem) a producenty.

Myslím, že bychom teď spolu mohli mluvit o třetím Sherlockovi
"Ah, no. Od vašich rtů k... um...K...

Uším Boha?
"Ne, nemyslím, že to bude Bůh. Mohli by to být uši Guye Ritchieho a Roberta Downeyho Jr. A také producentů, Lionela Wigrama a Joela Silvera. To jsou uši, které se počítají.

Pozn. překl.: Joel Silver už ve hře není. Více tady.

Ukázka: Maximum movie mode

8. května 2012 v 13:39 | Grace
Bylo zveřejněno další video k propagaci Blu-raye Hry stínů. Jedná se Maximum movie mode, které v prvním díle uváděl Guy Ritchie. Tentokrát se role zhostil Robert Downey Jr., který v ukázce popisuje natáčení souboje s Moriartym. Video najdete tady.

Guy Ritchie - rozhovor

5. května 2012 v 11:18 | Grace
Krátký rozhovor, který režisér Guy Ritchie poskytl u příležitosti propagace DVD a Blu-ray druhého Sherlocka.

Kdy příběh začíná? Postavy jdou různými směry.

Guy: Ano. Sherlock Holmes strávil posledních pár let hledáním protivníka, který je hoden jeho schopností. Takže pracuje do úmoru a pokud nebude opatrný, dovede ho to k šílenství. John Watson hraje jeho morální a rozumovou oporu, která se ho snaží udržet na hranici mezi genialitou a nepříčetností. Předpokládám, že toto je směr, kterým se ti dva vždycky ubírali, a také směr, ve kterém budou pokračovat.

Tento film je větší a velkolepější než první díl. Jak důležité bylo vystupňovat akci?

Guy: Samozřejmě, předpokladem bylo natočit lepší film než ten první. Je tu přirozený impuls mezi Sherlockem a Johnem a film se také hodně zaobírá manželstvím - pokud chcete - mezi těma dvěma. Páteří celého filmu je přátelství mezi nimi, zápletka je pak to, co páteř obklopuje. Je přirozené natočit druhý, třetí a čtvrtý film. Neříkám, že to budeme točit my, nebo já, ale ty impulsy tu jsou. Když byl první film finančně úspěšný, tak se toho nezalekneme a budeme pokračovat v natáčení dalších. Zkušenost s prvním filmem byla z mnoha důvodů velmi přínosná, takže jsem se s nadšením vrátil zpět do prostředí, které jsem už měl zmapované. Ale musel jsem film udělat více extrémním. Jinými slovy musel jsem ho natočit chytřeji a akci udělat tak, aby nebyla příliš předvídatelná.

Většina lidí, kteří znají Sherlocka Holmese, také ví o postavě profesora Moriartyho. Jak důležité bylo vybrat správného herce a jak vás napadlo obsadit právě Jareda Harrise?

Guy: Pohrávat si s Moriartym byl opravdový oříšek, protože je to pravděpodobně ten nejhorší záporák v historii literatury. Hrát tuto postavu je velká výzva. Přišlo mi jednoduší obsadit herce, který není tak úplně známý. Byla tu nějaká jména, která jsme zavrhli a společně jsme se shodli, že bude lepší rozhodnout se pro někoho, o kom toho vlastně moc nevíme. Jared přesně splnil naše představy a přesně zosobnil super záporáka.

Holmes & Watson: A Perfect Chemistry

4. května 2012 v 7:48 | Grace
Objevilo se propagační video k DVD a Blu-ray bonusům Hry stínů.

DVD a Blu-ray Hry stínů se v českých prodejnách objeví 9. května. Již nyní si je ale můžete objednat v předprodeji. Více informací tady.


Hra stínů nejstahovanějším filmem

1. května 2012 v 9:26 | Grace
Sherlock Holmes: Hra stínů je pirátsky nejstahovanějším filmem.

Hra stínů se drží na prvním místě žebříčku již týden, následovaná filmem Chronicle. Pomyslný stupeň vítězů uzavírá Mission Impossible: Ghost Protocol. U všech stahovaných filmů se jedná o DVD nebo Blu-ray ripy, kromě Avengers a Bad Ass.

Celý žebříček:
 1. Sherlock Holmes - Hra stínů
 2. Chronicle
 3. Mission Impossible: Ghost Protocol
 4. Avengers
 5. Haywire
 6. The Grey
 7. Contraband
 8. We Bought a Zoo
 9. Tezz
 10. Bad Ass

Natáčení Hry stínů

27. dubna 2012 v 15:26 | Grace
Režisér Guy Ritchie se s pokračováním Sherlocka Holmese pustil do ještě působivějších speciálních uměleckých efektů, než tomu bylo u prvního dílu. Pojďme se společně podívat na pár zásadních vizuálních momentů filmu, jako je pád do vodopádů, boj ve vlaku, digitální prostředí a útěk přes les. Spoiler Alert!

Robotické paže a vodopády
Jedním z nejvýznamnějších momentů Hry stínů přišel v podobě pádu Holmese (Robert Downey Jr.) a Moriartyho (Jared Harris) z balkonu do Reichenbašských vodopádů. Kamera snímá duo ze spodu, jak letí směrem k vodě. Záběr je zpomalený a trvá přesně 29 sekund. Celá scéna se točila na zeleném plátně, kdy oba herci byli ukotveni v robotických pažích (viz video). Kapky vody byly dodělány digitálně, stejně jako zbytek scenerie této působivé scény.


Guy Ritchie měl velmi specifickou představu o začátku i ukončení zpomalovačky. Bylo nutné, aby vše působilo přirozeně a aby byly tváře obou postav odhaleny ve správném pořadí. Napřed uvidíte paniku ve tváři Moriartyho a pak klidného Holmese, takže vás napadne, že Holmes má určitě nějaký jiný plán. Tato scéna, stejně jako další zpomalené záběry, byla točena speciální kamerou Phantom.

Vodopády byly velmi komplikovanou záležitostí. Nejprve byla scéna natočena v reálu - tedy ve skutečných vodopádech kamerou Phantom (ale bez herců). Tvůrci zvažovali vodopády v Norsku, Švýcarsku i v Yosemitském parku (v Kalifornii). Nakonec se nejvhodnějším zdál vodopád v Kanadě, kde byla také scéna "padající vody" natočena. Důležitými detaily je přechod vodopádů do jakési mlhy nebo kapičky vody kolem Holmesova a Moriartyho obličeje.

Cestování vlakem
Mnohem dříve ve filmu, Holmes a Watson narazí na skupinu atentátníků ve vlaku. Zatímco vlak spokojeně projíždí venkovem, uvnitř (a posléze i venku) se odehrává dramatický boj s velkým množstvím střelby a výbuchů. Scéna byla taktéž natočena na zeleném plátně. Prostředí bylo výsledkem sestříhání několika krátkých záběrů z několika směrů a úhlů. Ke scénám, kdy jsou lidé následkem výbuchu vyhozeni z vlaku, byla použita jeřábní paže (asi něco jako katapult). Některé části prostředí jsou plně digitální.

Záběry vlaku z dálky byly natočeny na prázdné železnici z helikoptéry. Vlak byl přidán digitálně, stejně jako kouř a proudění větru.

Hra stínů - animace

23. dubna 2012 v 21:21 | Grace
Neoficiální propagační materiál ke Hře stínů, pravděpodobně z bonusů z behind-the-scenes videa. Animace nesou příliš kvalitní, svůj účel ale jistě splní :-)

Photoshoot ke Hře stínů

23. března 2012 v 12:26 | Grace
Dvě fotky z photoshootu ke Hře stínů s Holmesem a Watsonem.

imagebam.com imagebam.com

Nové foto ze Hry stínů

22. března 2012 v 14:44 | Grace
Nová fotka z druhého Sherlocka a animovaná video-parodie "How It Should Have Ended."

loading

Hra stínů překonala svého předchůdce

20. března 2012 v 8:49 | Grace
Kolik má na svém kontě Hra stínů?

Sherlock Holmes: Hra stínů o víkendu překročil částku 524 milionu dolarů, kterou vydělal jeho předchůce - Sherlock Holmes z roku 2009.

K dnešnímu dni má Hra stínů na svém kontě celých 528,877,304 mil. dolarů. Hra stínů sice měla pomalejší rozjezd, za první víkend promítání vydělala "jen" necelých 40 mil., ale nedávné uvedení do japonských kin dokázalo posunout výdělky za pomyslnou metu prvního dílu. Tuto částku pak Hra stínů překročila za 93 dní promítání. Česká republika přispěla 1,518,848 mil., Slovensko necelým půl milionem.

DVD a Blu-Ray Hry stínů vyjde v ČR 9. května, ve Velké Británii 14. května a v USA 12. června 2012.

Hra stínů - nové fotky z natáčení

19. března 2012 v 9:40 | Grace
V celém článku najdete šest nových a dvě starší fotografie v lepší kvalitě z natáčení Hry stínů.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

DVD a Blu-ray Hry stínů

14. března 2012 v 8:38 | Grace
Warner Home Video oznámilo, že vydání Sherlocka Holmese: Hru stínů na Blu-ray a DVD bychom se měli dočkat 12. června 2012.

Druhý díl Ritchieho Sherlocka vydělal celosvětově o dva miliony méně než jeho předchůdce - 522 milionů dolarů. Z toho v USA 186 mil. USD.

Datum 12. června platí pro USA, ve Velké Británii vyjde DVD 14. května a v České republice pravděpodobně 9. května.

Bonusy na Blu-Ray:
 • V mysli Sherlocka Holmese (uvádí Robert Downey Jr.)
 • Sherlock Holmes a Dr. John Watson - dokonalá chemie (také na DVD)
 • Moriartyho mistrovský plán (také na DVD)
 • Holmesovize a steroidy (také na DVD)
 • Holmes bez hranic
 • Sherlock Holmes: pod kouzelným vlivem cikánky
 • Poznáváme Mycrofta Holmese
 • Dobře promazaný stroj Guye Ritchieho

Fotky a další materiál z natáčení Hry stínů

12. března 2012 v 10:25 | Grace
Jedna nejmenovaná britská fanynka měla možnost navštívit produkční výstavu Sherlocka Holmese 2 na Vysoké škole umění v galerii v Londýně. Mimo velký zážitek si také odnesla spoustu materiálů - zatím nezveřejněné fotky z natáčení a produkční poznámky a nákresy.

"Byla tam velká místnost, která měla představovat pracovnu Sarah Greenwood (produkční desingérka). Místnost byla naprosto přeplněná schématy, nákresy a modely, fotkami nábytku, zbraní, kostýmů, knihami o Paříži, Štrasburku a Londýně. Bylo tam také několik notebooků, které prezentovaly fotky z natáčení. Nikdo nás nehlídal, a tak jsem byla v pokušení pořizovat fotky, ale nakonec jsem odolala. Uchýlila jsem se k pár fotkám RDJ, které tam také byly."

"Pravděpodobně existuje ještě jedna scéna. Nejsem si jistá, jestli ji natočili, ale byly tam nákresy honičky ve Francii, která se odehrává poblíž Sochy Svobody (ano, ta je i ve Francii). Socha se začne rozpadat a zřítí se. Myslím, že Watson nebo Holmes (spíš Holmes) popadne ruku sochy a utíká s ní pryč. Myslím, že ji pak později použije jako zbraň."
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Všechny nákresy scén a modely budov najdete zde.

Sherlock Holmes: Hra stínů - tržby

12. března 2012 v 9:12 | Grace
Následující čísla ještě nejsou konečná. Hra stínů je momentálně těsně pod hranicí celkového výdělku prvního Sherlocka Holmese. Kdo chce vědět víc, nechť klikne na celý článek.

Sherlock Holmes: Hra stínů má na svém kontě k dnešnímu dni úctyhodných 521,965,173 amerických dolarů z toho $186,365,173 (35.7 %) na domácí půdě a $335,600,000 (64.3 %) ve zbytku světa. Za první víkend promítání vydělal necelých 40 milionů dolarů.

Posledním státem, který začal promítat druhého Sherlocka, je Japonsko. Za uplynulý víkend přidal do pokladny 3,7 milionu, což je téměř stejná částka, jakou zde za první víkend zanechal Sherlock Holmes (2009).

Přehled tržeb v jednotlivých státech najdete zde.

Sherlock Holmes vydělal za první víkend promítání $62,304,277, celkově pak $524,028,679. Předpokládá se, že Hra stínů tuto částku překročí nejpozději příští víkend.
 
 

Reklama