Herci

Noomi Rapace

6. září 2011 v 18:15 | Grace
Další herečkou, kterou si představíme, je Noomi Rapace, která hraje hlavní ženskou roli v pokračování Sherlocka Holmese, cikánku Sim.

Švédská herečka islandského původu, Noomi Rapace se narodila 28. prosince 1979 v Hudiksvallu. Její otec Rogelio Durán byl španělským zpěvákem Flamenca z Badajozu. Dětství strávila na Islandu.

Svou první roli dostala v sedmi letech, po této zkušenosti se rozhodla stát herečkou. Noomi je vdaná za herce Ola Rapace a mají spolu syna. Slávu jí přinesla roli Lisbeth Salanderové v sérii filmů natočených podle knižní trilogie Stiega Larssona Millenium: Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda, které zaznamenaly ve Švédsku a ostatních severskýc zemích velký úspěch.

Sherlock Holmes: Hra stínů je jejím prvním hollywoodským filmem.

Ve zkratce:
Celé jméno: Noomi Norén
Datum narození: 28. prosince 1979
Místo narození: Hudiksvall, Gävleborgs län, Švédsko
Výška: 163 cm

Manžel: Ola Rapace (od 2001, v současné době se rozvádí; 1 dítě)

Další projekty: Prometheus (2012), The Last Voyage of Demeter (2013)

Odkazy:

Stephen Fry

6. září 2011 v 9:57 | Grace
Novým hercem v Sherlocku Holmesovi 2 bude také Stephen Fry jako Sherlockův bratr Mycroft. Pojďme si ho přestavit.

Stephen Fry je herec, komik, novinář, scénárista a režisér, narodil se 24. 8. 1957 v Londýně jako syn britského vědce a vynálezce Alana Frye a rakouské židovky Marianne Neumann. Stephen vyrůstal se starším bratrem a mladší sestrou střídavě na velké, rodinné usedlosti v norfolském Bootonu a v Londýně. Ve svém dětství vystřídal mnoho škol. Když si poprvé uvědomil, že se od ostatních nějakým způsobem liší a je gay, snažil se tuto skutečnost během školních let držet v tajnosti a zůstal v celibátu po 16 let.

O něco později získal díky tvrdé práci stipendium na Cambridžské univerzitě, kde získal ocenění v anglické literatuře a připojil se k místnímu divadlu - tady potkal svého budoucího komediálního spolupracovníka Hugha Laurieho (Dr. House). Od té doby se jeho kariéra rozjela a než dovršil třiceti let, stal se z něj milionář.

V roce 1995 ale prodělal na veřejnosti nervové zhroucení a zjistil, že trpí vážnou maniodepresivní chorobou. Dokonce prý uvažoval o sebevraždě a v těchto těžkých životních chvílích ho zachránil jeho dlouholetý partner Daniel Coken.

Stephen Fry si zahrál nespočet filmových i seriálových rolí. Za zmínku stojí např. film V jako Vendeta, nebo Oscar Wilde, v němž ztvárnil anglického spisovatele - tento film získal několi ocenění a mj. byl Stephen nominován na Zlatý glóbus za hlavní mužskou herecou roli.

U nás je Stephen Fry známý především ze seriálu Sběratelé kostí, kde si zahrál psychologa Gordona Gordona.

Velká část jeho rodiny (z matčiny strany) byla za druhé světové války odvečena do koncentračního tábora.

Ve zkratce:
Celé jméno: Stephen John Fry
Datum narození: 24. srpna 1957
Místo narození: Londýn, Anglie, VB
Výška: 194 cm

Odkazy:

Jared Harris

1. září 2011 v 10:11 | Grace
Jared Harris je britský herec, jeden ze tří synů herce Richarda Harrise (Brumbál v Harry Potterovi 1 a 2) a jeho první manželky, velšské herečky Elizabeth Rees-Williamsové.

Jeho kariéra započala rolí ve filmu Akce Rachel, který byl mimo jiné i režijním debutem jeho bratra Damiana. Následovali vedlejší role v mnoha snímcích, za pozornost stojí například Poslední Mohykán, Takoví normální zabijáci, nebo Mrtvý muž.
Jeho první velkou rolí se stala postava Andyho Warhola ve filmu Střelila jsem Andyho Warhola. Poté si zahrál větší role například ve filmu Sunday s Davidem Suchetem (Hercule Poirot) v hlavní roli, nebo ve filmu B-Money. Mezi jeho největší role patří film My dva z roku 2000, kde skvěle ztvárnil Johna Lennona a také role "umělce" ve filmu IGBY.

V roce 2008 si zahrál v seriálu J.J. Abramse Fringe nebo ve filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona po boku Brada Pitta. Ve filmu Sherlock Holmes: Hra stínů hraje Sherlockova největšího nepřítele, profesora Moriartyho.

Ve zkratce:
Celé jméno: Jared Francis Harris
Datum narození: 24. srpna 1961
Místo narození: Londýn, Anglie, VB
Výška: 182 cm

Další projekty: Lincoln (2012)

Odkazy:

Jude Law

1. září 2011 v 9:45 | Grace
Jude Law je anglický herec, producent a režisér. V roce 2010 byl hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Narodil se v Lewishamu v Anglii 29. 12. 1972.

Rodiče, oba učitelé, pojmenovali Juda podle písničky od Beatles "Hey Jude." Ve dvanácti letech začal studovat herectví a v sedmnácti dostal malou roli po boku Iana Holma ve filmu The Tailor of Gloucester.

Mezi jeho neznámější filmy patří Talenovaný pan Ripley (1999), za který dostal cenu BAFTA (nejlepší herec ve vedlejší roli) a nominaci na Oscara ve stejné kategorii. Druhou nominaci na Oscara získal za film Návrat do Cold Mountain (2003). Další Judovi známé filmy jsou například Nepřítel před branami (2001) nebo Imaginárium Dr. Parnasse (2009) kdepůsobil jako jeden z herců, kteří nahradili zesnulého Heatha Ledgera.

Ve zkratce:
Celé jméno: David Jude Law
Datum narození: 29. prosince 1972
Místo narození: Londýn, Anglie, VB
Výška: 182 cm

Ex-manželka: Sadie Frost (1997-2003; 3 děti)

Další projekty: Anna Karenina (2012), Rise of the Guardians (2012), The Last Voyage of Demeter (2013), Side Effects (2013)

Odkazy:

Robert Downey Jr.

30. srpna 2011 v 15:36 | Grace
Robert Downey Jr. je americký herec a zpěvák. Narodil se 4. 4. 1965 v New Yorku jako syn nezávislého filmaře Roberta Downeyho Sr. a herečky Elsie Ford. V pěti letech poprvé stanul před kamerou ve filmu svého otce - Pound (Libra). Robert má jednu sestru Allyson Downey, která se také živí herectvím.
 
 

Reklama