Iron Man

Iron Man 3: Honest Trailer

4. září 2013 v 9:22 | Grace

Sérii "Honest Trailers" (upřímné trailery) určitě dobře znáte. Skupinka talentovaných fandů čas od času vypustí "trailer" na aktuálně populární film, ve kterém vypíchnou nejšťavnatější momenty plné chyb, nelogiky, wtf scén a různých kiksů v obsazení a ději. Po videích k Iron Manovi 1 a 2 teď dorazil i vtipný trailer na nejnovějšího Iron Mana. Jak se vám líbí?

Bonusy Iron Mana 3 odhalují nový osud Mandarina

27. srpna 2013 v 15:50 | Grace

Mandarin - tedy ten falešný - měl podle původných plánů skončit daleko originálněji, než tomu bylo nakonec ve filmu. Díky nově zveřejněným bonusům se můžete pokochat koncepty scén, které byly pro finální sestřih pozměněny či úplně vynechány. Kromě nového osudu Trevora Slatteryho (Sir Ben Kingsley) obsahují videa také scény s Tonym (RDJ) a Rhodesem (Don Cheadle).

Iron Man servíruje bonusy z DVD a Blu-ray

21. srpna 2013 v 10:52 | Grace

DVD/Blu-ray Iron Mana 3 vyjde sice až 24. září (9. září ve VB), ale už dnes máme možnost prohlédnout si poměrně velké množství nových záběrů a dokumentů z natáčení.

Veškeré bonusy obsahující videa z behind-the-scenes, rozšířenou verzi bloopers, šestnáct minut vystřižených scén a čtvrthodinový minifilm Agent Carter (k pokračování Captaina Ameriky) najdete na tomto odkaze.

Iron Man 3: On the set

15. srpna 2013 v 10:53 | Grace

Další z ukázek bonusů z DVD a Blu-ray Iron Mana 3 přichází s krátkým exkurzem, který nás zavede na natáčení akčních scén a přiblíží nám přípravu obleku Tonyho Starka.

Iron Man 3: Gag reel

14. srpna 2013 v 10:15 | Grace

Ke včerejší vystřižené scéně se teď přidává i ukázka z bonusu gag reel (bloopers) s nepodařenými scénami. Z následujícího videa se můžete přesvědčit, že o vtip během natáčení rozhodně nouze nebyla.

Za tuto informaci děkuji stupefy!

Iron Man 3 představuje první vystřiženou scénu

13. srpna 2013 v 10:40 | Grace

Vydání DVD a Blu-raye Iron Mana 3 se nezadržitelně blíží a studio už nám pomalu začíná servírovat důvody k rozšíření našich soukromých sbírek originálních nosičů. V první vystřižené scéně se nám představuje Ben Kingsley jako "Mandarin" po výbuchu v Chinese theatre. Scénu můžete zhlédnout zde.

Na pulty prodejen by se Iron Man 3 měl dostat 9. září 2013 (v USA o den později). V České republice bychom se nového Iron Mana měli dočkat již 4. září a kromě vynechaných scén bude obsahovat i nepovedené záběry, prodloužené scény, featurette, upoutávku na Thora 2 a minifilm Agent Carter.

Plánujete obhohatit svou sbírku DVD o nový přírustek? Máte doma originální nosiče předchozích dvou Iron Manů? Pochlubte se v komentářích!

DVD třetího Iron Mana vyjde na podzim

28. června 2013 v 23:05 | Grace

Dnes byl oznámen oficiální termín vydání DVD a Blu-raye Iron Mana 3. Poctiví fandové si tedy můžou zapsat do deníčku datum 24. září 2013*. Diváci na americkém kontinentě můžou vybírat hned z několika verzí - 3D Super Setu, Blu-Ray Combo Packu, klasického DVD či verze On Demand. Již od 3. září ale budou dostupné HD digitální verze ve 2D i 3D.

Nosiče budou samozřejmě obsahovat bonusový materiál - scény, které se nedostaly do finální verze filmu či gag reel (bloopers) neboli nepovedené scény s komentářem režiséra Shanea Blacka a scénáristy Drewa Pearce. Nouze nebude ani o pohledy do zákulisí vybraných scén (např. Air Force One).

Jak bude distribuce nosičů probíhat v České republice se dozvíte již brzy!


loading

* toto datum platí pro Austrálii.

Zdroj: hitfix.com

Jak měl skončit Iron Man?

3. června 2013 v 15:34 | Grace

Sérii videí s názvem "How It Shlould Have Ended" jistě všichni dobře znáte. Na Sherlocka Holmese jsem vás již upozorňovala a nyní si autoři posvítili i na nejnovějšího Iron Mana. Stejně jako u filmu doporučuji počkat na potitulkovou scénu!


Vizuální efekty Iron Mana

30. května 2013 v 9:12 | Grace

Po několika koncept artech nám tvůrci Iron Mana odhalili, jak se tvoří virtuální grafické rozhraní, prostřednictvím kterého Tony Stark komunikuje s Jarvisem a se svým okolím. Ve filmu je těžké všechny Tonyho vychytávky vnímat, proto nám tvůrci připravili následující video, které nám dává možnost nahlédnout hlouběji do této technologie. Rozhraní umožňuje Tonymu kontrolovat ostatní obleky, poskytuje mu nezbytná data a statistiky od vlastní fyzické kondice po navigaci a ovládání zbraní. Tvůrcem efektů je John Likens.


Temný rytíř padl, Iron Man okupuje pátou pozici UPGRADE

25. května 2013 v 12:04 | Grace

Iron Man tento týden postoupil o jednu příčku v seznamu nejvýdělečnějších filmů všech dob. Osmé místo s částkou $1,105,982,524 přebral po Nolanově velkofilmu Temný rytíř povstal.

Zároveň tak Iron Manovi náleží prvenství mezi komiksovými filmy s jedním hlavním hrdinou. Do vyšších pozic se v rámci žánru podařilo dostat pouze multikomiksárně Avengers (2012), která se usadila na třetí příčce.

Další metou zůstává bondovka Skyfall, k jejímuž pokoření potřebuje Iron Man necelé 3 miliony USD. Co myslíte, za jak dlouho si komiksový hrdina vydělá na sedmou pozici?

V neděli Iron Man vyšplhal již na pátou příčku když se sumou $1,142,306,000 porazil Skyfall, třetí díl Pána Prstanů i Transformers. Tak velký úspěch snad ani nikdo nečekal. Gratulujeme!

Celý žebříček nejvýdělečnějších filmů najdete zde.

Iron Man má na kontě miliardu

20. května 2013 v 12:55 | Grace

Iron Man 3 pokořil miliardovou příčku již v pátek, nicméně na oficiální čísla jsme si museli ještě chvíli počkat. Film aktuálně stojí se svými $1,073,273,000 na 9. místě nejvýdělečnějších filmů všech dob. Podařilo se mu tedy porazit i takové velikány jako jsou čtvrtí Piráty z Karibiku, Hobbit či Nolanův Temný rytíř. Gratulujeme!

V následujícím videu se můžete podívat na koncept art ke scéně zničení Starkova sídla v Malibu. Koncept byl sestaven ještě bez Mayi Hansen (Rebecca Hall), v podstatě ale kopíruje přesně to, co jsme pak mohli vidět ve filmu.


Závěrečná scéna z čínské verze IM3

17. května 2013 v 11:50 | Grace

Iron Man přichází s dalším klipem a TV spotem, který nese pořadové číslo 25 a láká nás na opakovanou návštěvu kina. Postupně se také začínají objevovat produkční koncept-arty k filmu, které si můžete prohlédnout pod článkem. Závěrečnou čtyřminutovou scénu z verze Iron Mana pro Čínu si můžete prohlédnou tady. Zatím bohužel bez anglického dabingu či titulků.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Kevin Feige: Extremis nekončí!

10. května 2013 v 21:31 | Grace

Kevin Feige, ředitel společnosti Marvel, prozradil v chatu s fanoušky, že se s Extremis - technologií, která tvoří podstatnou část příběhu třetího Iron Mana, ještě v budoucnu setkáme. Bohužel nic konkrétního neuvedl, ale i tak je to skvělá zpráva, nemyslíte?


Dále se objevila nová videa, která názorně ukazují, jak tvůrci Iron Mana postupovali při tvorbě digitálních efektů. V nejnovějším klipu pak uvidíte setkání Tonyho Starka s chlapcem Harleym. Nakonec zamiřte sem, kde si můžete prohlédnout pár fotek z filmu.


Iron Man 3 v časopise Pevnost

9. května 2013 v 20:52 | Grace

Další český časopis se rozhodl do svého repertoáru zařadit nejnovější marvelovku. Časopis Pevnost věnuje Iron Manovi celých osm stran a kromě filmu rozebírá taky knižní komiksy, ve kterých se železný superhrdina dosud objevil. Připočteme-li k této nadílce i nádherně vyvedenou titulní stranu, není nad čím váhat! Časopis stojí 59 Kč a najdete ho v každé dobré trafice. Tak šup šup, ať vám ho nevykoupí!

Obálka

Zdroj: pevnost.cz

Konečné titulky k Iron Manovi

7. května 2013 v 21:04 | Grace

Závěrečné titulky Iron Mana 3 podkreslené skladbou Can You Dig It od Briana Tylera, stvořil poměrně neznámý Ash Thorpe. Zde si můžete prohlédnout i původní concept-art v modrém nádechu, který byl nakonec nahrazen tím, který vidíte pod článkem. Jak se vám líbí?

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Zazpívejte si s Iron Manem

7. května 2013 v 20:42 | Grace

Iron Man 3 právě zažívá chvíle své největší slávy a s vlnou nadšených reakcí se také rozrůstá početná fanouškovská základna. A že jsou fanoušci železného superhrdiny talentovaní a vynalézaví, dokazuje třeba toto umělecké graffity nebo po internetu se rychle šířící píseň 'Suits That Fly'. Tvůrci si dali záležet jak na textu, tak na klipu, ve kterém uvidíte zpěváka v převleku za Tonyho Starka, tanečnici Pepper Potts a rapera Jamese Rhodese. Text najdete v celém článku. Podívejte se a nechte se inspirovat k vlastní tvorbě!

Iron Man 3 válcuje kina po celém světě

5. května 2013 v 19:53 | Grace

Třetí díl Iron Mana to v kinech rozjel skutečně ve velkém stylu. V USA se dostal na druhou příčku nejlepších otvíracích víkendů s částkou převyšující 175 mil. USD, čímž stojí v řadě za svým předchůdcem Avengers, kteří za stejnou dobu utržili rekordních 207 milionů amerických dolarů.

Tady ale nekončíme: celková částka, kterou návštěvníci z celého světa nechali v kinech už nyní přesahuje 680 mil USD. Tím pádem Iron Man 3 překonal Iron Mana 1 i 2 a stojí na důstojné 58. příčce nejvýdělečnějších filmů všech dob (a to je teprve v začátcích!). Teď už není pochyb, že miliardovou metu zvládne železňák Tony Stark levou zadní. Jen tak dál!

Jak si vede čínská verze Iron Mana?

4. května 2013 v 14:31 | Grace

Že Čína dostala svou speciální prodlouženou verzi Iron Mana není žádným tajemstvím a podle všeho se čínským fanouškům líbí, jak dokazují prozatimní tržby 2 miliony USD z půlnočních premiér. Tím Iron Man trhnul další rekord, který v Číně až doteď držel třetí díl Transformers.

Jak ale reaguje na prodlouženou verzi kritika, je věc poněkud jiná. Na konci filmu jsou údajně 4 minuty scén, které lidově řečeno trčí z filmu jako vidle z hnoje a nedávají vůbec smysl. Podle všeho je ani nenatočil Shane Black, ovšem o pravém režiséru tohoto "dodatku" zdroje mlčí. Ve scénách by se měl objevit doctor Wu (Wang Xuequi) a jeho asistentka (Fan Bingbing). Ani jedna z těchto postav nehrála důležitou roli v klasické verzi pro USA. Třešničku na dortu nasadily filmu bizardní reklamy (tzv. product placement). Jedna představuje sklenici mléka, která se ptá: 'Na co se Iron Man spoléhá, když potřebuje doplnit energii? - Spoilery! Je to Yili mléko!' Další reklama láká diváky na koupi čínského traktoru a jeřábu.

Jeden z nespokojených fanoušků se o dodatečných scénách vyjádřil takto: "Nemají žádné opodstatnění. Jakoby byly natočeny pro jiný film. Co se to děje?"

Downey vyjednává o další smlouvě s Marvelem

2. května 2013 v 11:22 | Grace

Iron Man 3 dnes dorazil do českých kin! Mnozí z vás se jistě chystají na večerní promítání a někteří šťastlivci už možná mají za sebou půlnoční projekci. Ať už jste s verzí Shanea Blacka spokojeni či ne, drtivá většina diváků se v zásadě shoduje na tom, že Iron Man 3 je uspokojivým blockbusterovým filmem se vším, co k žánru patří. A fanoušci se logicky ptají: bude Iron Man 4?

K otázce se už několikrát vyjádřil prezident Marvelu Kevin Feige, režisér Avengers (a Avengers 2) Joss Whedon i sám Robert 'Iron Man' Downey Jr., ale žádný z nich nedokázal přinést definitivní odpověď. Bohužel to vypadá, že se v nejbližší době nic konkrétního nedozvíme. Naději nám ale dává alespoň informace, že Downeyho právníci vyjednávají o nové smlouvě, takže hercovo angažování v dalších marvelovkách závisí jen na tom, jak šikovně se se studiem dohodne. Jinými slovy - Iron Man 4 se s menší nadsázkou stává další "otázkou času" v Downeyho filmové kariéře.

Pokud vás zajímá další pohled na věc, doporučuji zajímavý článek serveru fandimefilmu.cz, kde najdete mimo jiné také patnáctiminutový Film o filmu a pár nových TV spotů.


Iron Man: Info pro sběratele

30. dubna 2013 v 17:47 | Grace

Patříte mezi fanoušky Marvelu, Iron Mana nebo Roberta Downeyho Jr. a věnujete se sbírání všemožných článků a výstřižků z časopisů a novin? Mám pro vás pár tipů, jak si v nadcházejícím ironmanovském šílenství obohatit svou sbírku o pár kousků.

Neštěstím je, že dva hlavní české filmové časopisy (Svět filmu a Filmstage) nedávno přestaly vycházet. Svět filmu si sice stále můžete přečíst online (obálku květnového čísla s Iron Manem vidíte pod článkem), ale určitě mi dáte za pravdu, že papírové verzi se nic nevyrovná. Filmstage má na druhou stranu problémy spojené se změnou majitele, a tak jsme vlastně odkázáni jen na různé magazíny a programové časopisy, které se filmové tématice věnují jen okrajově a tím pádem taky nepřinášejí prakticky nic nového.

Tak tedy: co a kde kupovat?
V časopise TV mini (13 Kč) najdete krátký rozhovor s RDJ o třetím díle Iron Mana. Zájemce o plakáty potěší aktuální vydání ABC (45 Kč) nebo Brava (30 Kč). Číslo Světa filmu vychází v květnu a stáhnout si ho můžete za 27 Kč.

Upgrade: Iron Manovi se věnuje také květnové číslo časopisu Pevnost. Více informací zde.

Pokud jste narazili na nějaký časopis či jinou publikaci s touto tématikou, neváhejte a podělte se o své úlovky v komentářích!

Iron Man 3 zlomil první rekord!

29. dubna 2013 v 18:31 | Grace

Iron Man 3 měl zatím premiéru v několika státech mimo USA a už se mu podařilo zlomit první rekord. Za víkend vydělal 195,3 mil. USD, čímž se stal rekordmanem ve státech Argentina, Hong Kong, Vietnam, Indonésie, Malaisie, Singapur, Filipíny a Tajvan. Navíc se mu podařilo překonat i svého předchůdce, tedy velkolepé Avengers, kteří za svůj první víkend vydělali mezinárodně "jen" 185,1 milionu amerických dolarů. Iron Man 3 se tak dostal na devátou příčku nejúspěšnějších otvíracích víkendů mimo USA. Celý žebříček najdete na boxofficemojo.com.

Iron Man si tak perfektně našlápl k magické hranici jedné miliardy, kterou zatím pokořilo jen 15 filmů. Bude Iron Man 3 další?

Los Angeles a další spoilery!

26. dubna 2013 v 20:56 | Grace

Pár dní před českou premiérou jsme se dočkali dalšího klipu, tentokrát se můžete pokochat scénou padajícího letadla, jejíž útržky jsou nám dobře známy z trailerů. Tonyho superpočítač Jarvis zase představí svůj cool hlas v nové sportovní upoutávce.

Pod článkem si můžete prohlédnout fotky a video z červeného koberce z premiéry Iron Mana v Los Angeles, kde Downey pózuje se svou manželkou Susan.imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Zdroj: zimbio.com

Nový klip, spoty a první reakce

24. dubna 2013 v 21:22 | Grace

Nejnovější klip s Tonym a Pepper a dva nové TV spoty (1, 2) si můžete přidat do sbírky propagačních videí k Iron Manovi 3.

Zahraniční recenze z novinářských projekcí, předpremiér a premiér (Austrálie) jsou nad očekávání kladné. Na imdb.com se rozhořela diskuze o kvalitě snímku po komiksové stránce. Údajně je Iron Man příliš podobný Temnému rytíři (režie Christopher Nolan) a komiks Extremis je okleštěn a překroucen k nepoznání. To jsou ale asi jediné výtky, se kterými nespokojení fanoušci operují. Ve valné většině případů je Iron Man 3 označován za nejlepší díl trilogie, který podle některých překonává dokonce i epické Avengers.
Imdb.com uvádí hodnocení 8,6 bodu od šesti tisíc diváků.

Na serveru rottentomatoes.com dostal třetí díl od kritiků 94% (z 31 recenzí je celkem 29 kladných). Iron Man 3 má prý vše, co od letního blockbusteru můžeme očekávat. Je akčnější a napínavější než předchozí díly ale také vtipnější. Někteří si ale stěžují na potřebu tvůrců ukončit každou sebetemnější scénu nějakým vtipem. Velmi kladné ohlasy dostává především Sir Ben Kingsley. Mandarin je podle kritiků nejlepším záporákem od dob Jokera v Temném rytíři (oscarový Heath Ledger). Názory se v tomto ohledu poměrně dost liší a "obyčejní" fanoušci jsou vůči Mandarinovi poněkud skeptičtí.

Jak Iron Man 3 nakonec dopadne u nás si budeme moci udělat obrázek již příští týden, 2. května 2013, kdy snímek zavítá do českých kin.

Připomínám, že dnes se koná světová premiéra v Los Angeles, kterou můžete sledovat online na této adrese od 02:30 našeho času (tedy vlastně zítra v časných ranních hodinách).

Soundtrack "Heroes Fall"

24. dubna 2013 v 16:23 | Grace

Na youtube.com se objevily záznamy soundtracku Iron Mana alba "Heroes Fall". Poslechnout si je můžete kliknutím na jednotlivé odkazy. Některé songy jsou zatím nekompletní nebo v horší kvalitě, přesto stojí za pozornost.

1. "Ready Aim Fire" - Imagine Dragons
2. "Some Kind of Joke" - AWOLNATION
3. "Some Kind of Monster" - Neon Trees
4. "American Blood" - Passion Pit
5. "No Time" - Rogue Wave
6. "One Minute More" - Capital Cities
7. "Back To The Start"- Mr Little Jeans
8. "Keep Moving" - Andrew Stockdale (of Wolfmother)
9. "Redemption" - Redlight King
10. "Big Bad Wolves" - WALK THE MOON
11. "BAD GUY" - 3OH!3
12. "Let's Go All The Way" - The Wondergirls featuring Ashley Hamilton and Robbie Williams

Nové featurette a scéna po titulcích

23. dubna 2013 v 22:16 | Grace

Další dávka spoilerů na dobrou noc: na internetu se objevilo další featurette zaměřené na extremis vojáky, s komentáři Roberta Downeyho Jr. a Kevina Feigeho. Neznámému fanouškovi se podařilo natočit z kina scénu po titulcích. Je jen otázkou času, kdy ji marveláci stáhnou z internetu, takže pokud máte zájem, pospěšte si.

 
 

Reklama