Other

Guy Ritchie natočí nového Artuše!

16. dubna 2014 v 13:39 | Grace

Guy Ritchie, režisér dvou úspěšných fimů o Sherlocku Holmesovi, se rozhodl natočit novodobou adaptaci britské legendy o králi Artušovi. Přípravy nového dobrodružství od Kulatého stolu jsou pravděpodobně v pokročilejším stádiu. Studio WarnerBros již dokonce ohlásilo datum premiéry, a to 22. července 2016. Zda se jedná o dobrou či špatnou zprávu je z mého pohledu poněkud sporné, jelikož se tím snižuje šance na Ritchieho angažmá v dlouho očekávaném třetím filmu o Sherlockovi.

Na scénáři pracuje Joby Harold, jehož předchozí práce zahrnuje např. film Awake (Probuzení). Podrobnější informace zatím nejsou známy.

Další současné adaptace slavné legendy si můžete připomenout např. filmy Král Artuš, Merlin nebo stejnojmenným britským seriálem Merlin.

Těšíte se na nového Artuše nebo je britská legenda mimo vaši pozornost?

Miscelanea

12. listopadu 2013 v 10:59 | Grace

Jude Law se nechal slyšet, že produkce třetího Sherlocka Holmese pod taktovou Guye Ritchieho začne co nevidět. Ke změně scénáristy či nějakých konkrétnějších informací k produkci bohužel nic nového nezmínil. Alespoň ale víme, že se o Sherlockovi stále mluví!

Robert Downey Jr. natočil úvodní video k udělení ceny Britannia Award hereckému kolegovi z Iron Mana 3, Siru Benu Kingsleymu. Předání proběhlo o víkendu. Původní video je ke zhlédnutí zde. Pod článkem pak najdete tzv. outtakes z nacvičování.

Další novinka se týká britského seriálu z viktoriánského Londýna Ripper Street, který je mnohým z vás jistě dobře znám. Informace k první řadě najdete zde. Všem zájemcům připomínám, že v současné době běží na BBC1 druhá řada, kterou můžete sledovat každé pondělí večer od 22 hodin.


TV Guru představuje nový web o Sherlockovi!

7. září 2013 v 17:00 | Grace

Skvělá zpráva pro všechny fandy Sherlocka! Na českém internetovém nebi nedávno zapustila kořeny nová webová stránka o britské verzi příběhů slavného detektiva. Kromě standardních informací jako jsou popisy postav, obsahy jednotlivých dílů či zajímavosti přináší i tématické články zabývající se různými polemickými otázkami. Přemýšleli jste někdy, jaké známky by měl Sherlock Holmes na vysvědčení či jaké heslo by použil k zablokování svého telefonu?

Pokud vás zajímá více, navštivte web tvguru.cz/sherlock ještě dnes!

Benedict Cumberbatch v aktuálním tisku

13. června 2013 v 17:59 | Grace

Někteří z vás možná zaregistrovali aktuální pecku Star Trek: Into the Darkness, která se může pochlubit skutečně hvězdným obsazením. Vedle Chrise Pina (James Kirk) a Zacharyho Quinta (Spock) se můžete těšit především na Benedicta Cumberbatche aka Sherlocka, který si zahrál hlavní zápornou roli. V souvislosti s jeho novým filmem se na český trh dostávají různé rozhovory a články, o které byste snad mohli mít (jakožto fanoušci Benedicta/Sherlocka) zájem.

Rozhovor s hercem najdete v aktuálním vydání TV Mini (scan vidíte pod článkem, 13 Kč). Taktéž časopis Pevnost (59 Kč) zahrnul do svého nového čísla film Star Trek a krátký rozhovor s Benedictem Cumberbatchem. Pro ochutnávku jeden citát:

"Sherlock je, anti-hrdina, je trochu morálně zmatený, ale stojí na straně andělů"

Za informaci o TV Mini opět velmi děkuji Nel z webu elementary-cz.estranky.cz.


Agents of S.H.I.E.L.D.: Phil Coulson žije!

13. května 2013 v 17:23 | Grace

Zatímco Iron Man 3 brázdí světová kina a jednou rukou už sahá na vysněnou miliardu (aktuálně má na kontě sumu $948,993,000), Marvel fanouškům nedává vydechnout a rovnou nás překvapuje v promu k očekávanému seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. V první ukázce se nám představuje "zesnulý" agent Phil Coulson spolu se skupinou dalších drsně se tvářících lidiček, kteří budou bránit spravedlnost pod taktovkou režiséra Avengers - Josse Whedona (napsal a zrežíroval pilotní díl). Vedle Clarka Grega (Coulson) se objeví poměrně neznámí herci - Ming-Na Wen, Brett Dalton, Chloe Bennet, Iain De Caestecker a Elizabeth Henstridge.

Kriminální drama Agents of S.H.I.E.L.D dorazí na obrazovky na podzim 2013, kdy je bude vysílat americká stanice ABC.

Máte v plánu se dívat nebo jsou Agenti S.H.I.E.L.D.U. mimo váš zájem?


Miscelanea

27. března 2013 v 21:02 | Grace

K obsazení filmu The Judge (více tady) se přidává herečka Vera Farmiga, kterou můžete znát například ze Zdrojového kódu nebo oscarové Skryté identity. Farmiga bude hrát postavu číšnice, která nikdy neopustila své rodné město a má společnou minulost s hlavní postavou - právníkem, kterého hraje Robert Downey Jr.

Nový počin Guye Ritchieho - Man from U.N.C.L.E, se konečně začíná rozjíždět. Podle posledních zpráv byla hlavní role nabídnuta Tomu Cruisovi. Na filmu by se měl podílet také Lionel Wigram, který je nám dobře známý jako jeden z producentů Sherlocka Holmese. Předpokládaná premiéra připadá na rok 2014.

Facebookový účet Iron Mana 3 postupně odhaluje plakáty všech brnění, na které se v příštím díle můžeme těšit. Dnes přibyly modely Mark 17 jménem Igor a Mark 38 s názvem Heartbreaker.

imagebam.com imagebam.com

Další Bond pod taktovkou Guye Ritchieho?

9. března 2013 v 8:11 | Grace

Britský režisér Guy Ritchie, který se proslavil kromě Sherlocka Holmese také londýnskými gangsterkami Podfu(c)k! a RocknRolla, míří k pomyslnému vrcholu britské filmové produkce. Byla mu totiž nabídnuta spolupráce na nové bondovce - Ritchie by se mohl stát režisérem dvacátého čtvrtého dílu nejslavnější špionážní série. Není tajemstvím, že agent s povolením zabíjet tvoří vedle Sherlocka Holmese jeden z pilířů britského kulturního dědictví, který nemůže padnout do jen tak ledajakých rukou. Poslední bondovka Skyfall se pod zdatnou režií Sama Mendese stala sedmým nejvýdělečnějším filmem historie a nejúspěšnější bondovkou vůbec. Bond je tedy v současnosti dost horké zboží a režisér dalšího dílu musí být vybrán obzvlášť pečlivě.

Guy Ritchie stojí statisticky na první příčce zvažovaných kandidátů, nicméně na dalších místech najdeme daleko zvučnější jména - Martin Campbell (režisér Casina Royale a Zlatého oka), Steven Spielberg a Martin Scorsese.

Zajímavostí je, že při uvedení druhého Sherlocka Holmese (2011) nemalé množství recenzentů poukazovalo na jistou podobnost Sherlockovy postavy s charakterem Jamese Bonda. Tehdy spíše negativní argument se možná nakonec obrátil v Ritchieho prospěch.

V případě, že by Ritchie nakonec skutečně práci získal, spolupracoval by s Danielem Craigem (James Bond v Casinu Royale, Quantum of Solace a Skyfallu), jehož smlouva pokrývá ještě další dva filmy.

Fandíte bondovské sérii? Dokážete si další díl přestavit v podání Guye Ritchieho?

Ripper Street: Viktoriánský Londýn na dlani

6. února 2013 v 12:54 | Grace

Představte si, že jste se ocitli v Londýně na konci 19. století. Ulice jsou přeplněné lidmi různého vzezření z pochybných společenských kruhů, cítíte podivný zápach a právě projíždějící kočár vzedmul vlnu prachu, která dopadá na pult stánku s pečivem. Zvednete hlavu, ale místo slunce vidíte jen vysoké komíny z nichž se valí dým nevábné barvy. Nad celým městem se vznáší duch Jacka Rozparovače, který už sice nevraždí, ale pravděpodobně "stále dýchá tentýž vzduch". Lidé jsou ostražití, na každém rohu hlídkují policisté. Odkaz sériového vraha ale stále jakoby rozdmýchával uhlíky strachu a pochybností všech lidí ve Whitechapelu. Londýn se stává nepřátelským a nehostinným místem a aby toho nebylo málo, vraždy prostitutek začnou znovu. Otázka, zda je Jack Rozparovač zpět, visí nad městem jako damoklův meč...

Právě nezaměnitelná atmosféra starého a špinavého Londýna, kterou tvůrci seriálu Ripper Street zvládli na jedničku, mě přinutila podělit se o tento seriál také s vámi - fanoušky příběhů Sherlocka Holmese. Tím nechci naznačit, že ostatní aspekty seriálu nejsou hodny pozornosti. Právě naopak, s každou novou epizodou Ripper Street dokazuje, že ač už detektivní žánr zažil opravdu hodně, stále existují seriály, které mají čím přispět.

Hlavní vyšetřovací trojka je tvořena charismatickými a výraznými herci, jimž vévodí Matthew Macfadyen (známý např. z Pýchy a předsudku) v roli inspektora Reida. Pod jeho velení spadá seržant Drake (Jerome Flyn) a chirurg/patolog Homer Jackson (Adam Rothenberg). Společně řeší vraždy, které se dějí v okolí Whitechapelu a které více či méně odpovídají schématu vražd Jacka Rozparovače.

Detektivní zápletky jsou dostatečně originální, ale dovolím si říct, že ne všem se budou líbit. Příběhy jsou, jak už bylo řečeno, poznamenány řáděním Jacka Rozparovače, a tak se od prvního dílu setkáváme s vykřičeným domem jako regulérním prostředím pro vývoj děje. Tyto odkazy se pak nesou ale i do dalších dílů, i když už s vraždami prostitutek nesouvisí, jelikož jeden z tria vyšetřovatelů sám společnost lehkých žen vyhledává a tají se podivnou minulostí s majitelkou domu. V každém díle se nám kousek po kousku také odkrývá osobní příběh inspektora Reida, čož vytváří dostatečně poutavou spojovací linku mezi jednotlivými epizodami.

Pokud máte chuť se na Ripper Street podívat, měli byste mít na paměti, že nejde o klasickou detektivku typu Sherlocka Holmese či Hercula Poirota, ve kterých se vraždy odehrávají mimo obrazovku a dobro vždy zvítězí. Celý seriál se nese ve velmi temném, pesimistickém duchu a na vtip či nějakou odlehčenou hlášku tady opravdu nenarazíte. Obraz je promítán v různých odstínech černé a hnědé barvy, brutální vraždy s litry krve jsou tu ukázány naplno. Policejní vyšetřovatelé bez okolků mučí své podezřelé a pachatel chycený při činu, ač neozbrojený a bezbranný, je bez zaváhání zabit rukou příslušníka zákona. Násilí tu hraničí skoro až z bezpředmětností, což může citlivější povahy minimálně zaskočit.

Za zmínku stojí také jistá podobnost s Sherlockem Holmesem. Pomineme-li již zmíněné prostředí a atmosféru, angažování vyšetřovatelů v nelegálních boxerských zápasech vám jistě připomene něco, co Guy Ritchie natočil před třemi lety. Taktéž hudba tvořená výzaznými houslovými motivy vzbuzuje pocit, že se skladatel inspiroval soundtrackem Hanse Zimmera (např. v originálním intru tady).


Rippert Street vysílá BBC1 každou neděli večer. Nedávno byla potvrzena druhá řada, která bude mít (stejně jako první řada) 8 dílů.

Miscelanea

7. ledna 2013 v 13:24 | Grace

Objevily se nové fotky z natáčení třetího Iron Mana, na nichž můžete nově vidět Fan Binbing. Pro nás prakticky neznámá čínská herečka hraje roli asistentky chiruga Dr. Wua (Wang Xuequi). Scéna se pravděpodobně pojí s aplikací viru Extremis, díky kterému bude Tony schopen ovládat a sestrojovat další brnění z částí starých modelů.

imagebam.com imagebam.com

Server novinky.cz publikoval článek věnující se kariéře Juda Lawa (Watson) s názvem: "Jude Law: Milovníkem nejsem jen na plátně". Článek se rekapituluje hercovy nejslavnější filmy a soukromý život a ačkoliv nepřináší nic nového, určitě stojí za přečtení.

Robert Downey Jr. se zasloužil o zvýšení prodeje triček s logem hudební skupiny Black Sabbath, které nosil jako Tony Stark ve filmu Avengers. Model trička pochází z turné skupiny z roku 1978. Připomínám ještě, že Black Sabbath nazpívali v roce 1970 song Iron Man, který zazněl na konci prvního filmu (2008).

Noomi Rapace a Jude Law slaví narozeniny

28. prosince 2012 v 15:50 | Grace

Dnes slaví švédská herečka Noomi Rapace své 33. narozeniny. Noomi můžete znát jako cikánku Sim z Sherlocka Holmese: Hry stínů nebo ze švédské adaptace knižní trilogie Milénium Stiega Larsona. Tento rok se také objevila ve sci-fi Prometheus.

Zítra oslaví 40. narozeniny herec Jude Law. Jude hraje ve filmech o Sherlocku Holmesovi doktora Johna Watsona. Znát ho můžete z nesčetného množství filmů jako Nepřítel před branami, Návrat do Cold Mountain nebo Hugo a jeho velký objev. Letos jste ho mohli vidět po boku Keiry Knightley ve filmu Anna Karenina.

Oběma gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let!

Guy Ritchie bude režírovat válečný seriál

23. prosince 2012 v 12:30 | Grace

Guy Ritchie se proslavil kromě filmů s Sherlockem Holmesem také londýnskými gangsterkami (Podfu(c)k, RoknRolla) a ve svém dalším projektu se Guy znovu vrátí ke zbraním. Pracuje totiž na novém TV seriálu jménem "The Few" o skupince elitních RAF vojáků, kteří bojovali v druhé světové válce.

Téma seriálu je Guyovi velmi blízké. Jeho dědeček, major Stewart Ritchie, zemřel na francouzském bitevním poli v roce 1940.

Zdroj říká: "Guy je do projektu opravdu nadšený. Nemůže se dočkat, až se pod to podepíše. Vždycky se zajímal o vojenství, takže vyprávět příběh o těchto hrdinech je pro něj to pravé. Bude to tak velké jako Bratrstvo neohrožených."

Nové televizní drama nebude inspirované knihou The Few, ale originálním nápadem producenta Lionela Wigrama (který se podílel také na Sherlockovi). Scénáře se ujmou Tom Butterworth a Chris Hurford.

The Few byli stíhači Royal Air Force, kteří zachránili Británii před invazí nacistů v roce 1940. Jejich název pochází z legendárního proslovu Winstona Chruchilla z dolní sněmovny. Jeho slova zněla takto: "Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few."

Guy Ritchie nedávno uspěl také s dalšími filmy o britských velikánech Sherlocku Holmesovi a Johnu Watsonovi.

Guy Ritchie počtvrté otcem

30. listopadu 2012 v 17:26 | Grace

Režisésér Guy Ritchie přivítal na svět již čtvrtého potomka. Dcera se narodila začátkem týdne v londýnské nemocnici. Podle blízkého zdroje se matce i dítěti daří velmi dobře.

Jde o druhého potomka, kterého má Ritchie (45) se svou současnou partnerkou, modelkou Jacqui Ainsley (30). V září minulého roku se jim narodil syn Rafael. Z předchozího manželství se zpěvačkou Madonnou má Ritchie dva syny - Rocca a adoptovaného Davida.

Dnes slaví Rachel McAdams

17. listopadu 2012 v 19:46 | Grace

Dnes oslavuje Rachel McAdams své 34. narozeniny. Kanadská herečka si zahrála v prvním i druhém Sherlockovi slavnou Irene Adler - ženu všech žen a Sherlockvou femme fetale.

Rachel je známá také z filmů jako Noční let, Zakletý v čase, Půlnoc v Paříži nebo Navždy spolu. V současné době natáčí s film Passion, ve kterém se objeví taky její herečtí kolegové ze Hry stínů - Noomi Rapace (Sim Heron) a Paul Anderson (Sebastian Moran).

Přejeme vše nejlepší a mnoho dalších úspěšných rolí!

Guy Ritchie se bude ženit

9. října 2012 v 8:44 | Grace

Čtyřiačtyřicetiletý režisér Sherlocka Holmese Guy Ritchie si bude brát modelku Jacqui Ainsley, se kterou čeká již druhé dítě. První (Rafael) má nyní 13 měsíců.

Z předchozího manželství s Madonnou má Ritchie syna Rocca (12) a adoptovaného syna Davida (7). S Madonnou se rozešel v roce 2008. Podle svých slov ale manželství nelituje. "První manželství jsem si užil. Určitě toho nelituji," uvedl. "Byla to pozitivní zkušenost. Miluji naše děti, které vzešly z manželství. Nemohl jsem se vydat žádnou jinou cestou. Ale život jde dál, ne? Vstoupil jsem do telenovely a žil jsem v ní velkou část svého života."

Co se týká filmové kariéry, Ritchie bude režírovat komedii Man from U.N.C.L.E. s předpokládanou premiérou na rok 2014.

Drew Pearce a Godzilla?

7. října 2012 v 14:02 | Grace
Scénárista Drew Pearce na sebe poslední dobou strhává čím dál více pozornosti. Drew byl donedávna poměrně neznámý chlapík, který neměl na svém kontě žádné výraznější filmy. Studia mu ale podle všeho hodně věří, když mu svěřili scénáře k filmům jako Iron Man 3 nebo Sherlock Holmes 3. K těmto zvučným názvům se teď přidává i scénář k remakeu Godzilly. Ve skutečnosti jde ale jen o přepis původního scénáře Maxe Borensteina a Davea Callahama. Podle Legendary Pictures je scénář solidní a Pearcova práce spočívá jen ve vyřešení menších problémů a přepracování postav tak, aby sedly obsazeným hercům. Jména herců zatím ozámena nebyla.

Godizilla dorazí do kin v roce 2014.


Zdroj: sohood.com

Watson s Lestradem na Konci světa

29. září 2012 v 11:14 | Grace

Martin Freeman (seriálový Watson) a Eddie Marsan (filmový inspektor Lestrade) se objeví ve filmu Edgara Wrighta The World's End po boku Simona Pegga, Nicka Frosta a Paddy Considine.

Dvacet let po neúspěšném pokusu o flám století se pětice kamarádů z dětství znovu setkává poté, co se jeden z nich rozhodne provést druhý pokus o alkoholový maraton. Gary King, 40letý starý chlápek uvězněný na konci svého mládí, přesvědčí celou partu a dotáhne své neochotné kámoše do rodného města aby se opět pokusili pokořit legendární hospodu - The World's End. Zatímco se snaží usmířit minulost s přítomností, uvědomí si, že skutečný boj znamená až budoucnost, a to nejen pro ně, ale pro celé lidstvo. Dosažení "The World's End" se stává jejich nejmenší starostí.

Předpokládané uvedení do kin připadá na rok 2013.

News

8. srpna 2012 v 9:28 | Grace
Co se děje s Avengers 2, Iron Manem a Elementary?

Dnes byla oficiálně oznámena skvělá zpráva - Avengers 2 budou a nejen to. Režie i scénáře se znovu ujme režisér jedničky - Joss Whedon, který se vyjádřil takto: "Tak, že větší nebude. Bude menší. Osobnější. Bolestivější. Bude to přirozené pokračování osudů postav, a ne jen nafouknutá kopírka všeho, co fungovalo minule. Už samotné téma by mělo být neotřelé a film by měl fungovat sám o sobě."

Avengers 2 by měli přijít do kin 1. května 2015.

Dále si můžete prohlédnout neoficiální plakáty: Avengers 2, Iron Man 3 a oficiální plakát k první sérii Elementary.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Sherlympics

4. srpna 2012 v 12:10 | Grace
Že se v současnosti konají olympijské hry v Londýně, ví asi každý. Předpokládám, že každý fandí českým zástupcům (více či méně). Pojďme se ale společně podívat na to, jaké disciplíny by zavedl Sherlock Holmes.


Já osobně bych chtěla vyzkoušet freestyle robbery, rooftop diving a sheet tug-of-war. A co vy? Dokázali byste v některé disciplíně Sherlocka porazit?

Guy Ritchie znovu tátou

19. července 2012 v 18:00 | Grace
Guy Ritchie se včera objevil na slavnostní londýnské premiéře filmu Temný rytíř povstal se svou přítelkyní Jacqui Ainsleyovou.

Noomi Rapace: Hrát sexy, krásnou a okouzlující ženu mě nudí k smrti

17. července 2012 v 19:29 | Grace
Díky famóznímu úspěchu, který sklidila za ztvárnění geniální hackerky ve filmových adaptacích trilogie Stiega Larssona Milénium, se stala Švédka Noomi Rapace nejžádanější herečkou Hollywoodu. Po akční krimi Sherlock Holmes: Hra stínů si ji pro novou hororovou sci-fi Prometheus vybral i proslulý režisér Ridley Scott.

Downey pozdravil fanoušky Comic-Conu z toalety

14. července 2012 v 20:28 | Grace
Robert Downey Jr překvapil fanoušky Avengers na Comic-Conu, když je pozdravil prostřednictvím videa natočeného v koupelně.

Iron Man 3 - fotky z Wilmingtonu

7. července 2012 v 9:25 | Grace
Natáčecí štáb třetího Iron Mana se včera, 6. července, vrátil do Wilmingtonu. Natáčelo se před budovou New Hanover Medical Center a pár šikovným fanouškům se podařilo vyfotit i Roberta Downeyho Jr.

Koncept art k Iron Manovi 3

3. července 2012 v 19:11 | Grace
Na facebooku byl zveřejněn první koncept art k třetímu Iron Manovi.

Trailer: Anna Karenina

21. června 2012 v 10:13 | Grace
První trailer na Annu Kareninu režiséra Joa Wrighta v němž se v jedné z hlavních rolí objeví také Jude Law (Watson).

News

17. června 2012 v 15:59 | Grace
Robertův další projekt, minifilm ze soukromí manželů Downeyových plus nový plakát k třetímu Iron Manovi.
 
 

Reklama