Robert Downey Jr.

The Judge přichází s druhým trailerem

24. září 2014 v 8:50 | Grace

Robert Downey Jr. se nám představuje v další ukázce k novému dramatu The Judge. Ačkoliv nám první trailer prezentoval Soudce jako rodinné drama s komediálními prvky, druhá ukázka je co do obsahu a atmosféry mnohem vážnější. Někteří kritici se dokonce nezdráhají označit The Judge jako "testosteronem nabytý remake filmu August: Osage County (Blízko od sebe)". Tak jako tak si myslím, že nová ukázka svého předchůdce v mnoha ohledech převyšuje a rozhodně se máme na co těšit.


The Judge v časopise Empire

19. září 2014 v 16:36 | Grace

"... but as much as we love Downey Jr. in superhero mode, it's a rare treat to see him sink his teeth into the kind of meaty dramatic role that gives his great talent free rein."

Populární časopis Empire zveřejnil článek o novém filmu The Judge a vy si ho nyní můžete přečíst díky Petře, která mi ochotně poskytla scany. Patří jí můj velký dík!

Článek pojednává především o Robertově nadcházejícím snímku, který od kritiků sbírá velmi nadšené ohlasy, ale také popisuje současnou práci produkční společnosti Team Downey a v samém závěru zmiňuje i nové projekty jako Perry Mason či Sherlock Holmes.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Premiéra The Judge v Torontu

5. září 2014 v 21:46 | Grace

Včera, 4. září 2014, se v kanadském Torontu konala premiéra očekávaného filmu The Judge (Soudce), který tak slavnostně otevřel nový ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu. Podle prvních reakcí se máme na co těšit! Film je prý příjemným zpestřením filmografie Roberta Downeyho Jr., který se po sérii úspěšných blockbusterů rozhodl zabrouzdat do dramatického žánru. Premiéry se vedle režiséra Davida Dobkina a herců jako Daxe Sheparda, Very Farmigy či Vincenta D'Onofria zúčastnila také producentka a Downeyho manželka Susan, která by v listopadu měla porodit holčičku.

České premiéry se dočkáme 23. října.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nový oficiální plakát k The Judge

27. srpna 2014 v 18:00 | Grace

Robert Downey Jr. na svém twitter a facebook účtě dnes zveřejnil nový oficiální plakát k nadcházejícímu a očekávanému snímku The Judge (Soudce), ve kterém se nám představuje v roli advokáta Hanka Palmera po boku Roberta Duvalla, který ztvárnil roli jeho otce obviněného z vraždy své manželky. Snímku se v českých kinech dočkáme již 23. října 2014!


loading

Teaser Trailer na Downeyho The Judge

20. června 2014 v 9:38 | Grace

Robert Downey Jr. se představuje ve zbrusu novém teaser traileru na dramatický snímek The Judge (Soudce). Spolu s ukázkou si můžete vychutnat i oficiální plakát. Trailer uveřejnil na svém twitter účtu sám Robert s prohlášením, že je to typ filmu, který chtěl vždycky natočit. Tvalo mu to ale 49 let..

"Jsme potěšení, že The Judge představuje první film z produkce společnosti Team Downey při Warner Bros," napsal Downey na facebook. "Je to drama se spoustou srdečnosti a důvtipu... možná nejlepší projekt, jakého jsem se kdy zúčastnil... asi štěstí začátečníků."

Příběh vypráví o advokátovi (RDJ) z velkého města, který se vrací domů kvůli smrti své matky. Později zjistí, že je jeho otec (Robert Duvall; soudce, který trpí Alzheimrovou chorobou) podezřelý z její vraždy. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

Ve vedlejších rolích uvidíme Veru Farmigu, Vincenta D'Onofria, Melissu Leo, Davida Krumholtze či Billyho Boba Thorntona.

Film natočil režisér David Dobkin podle scénáře Nicka Schenka (Gran Torino) a Billa Dobuqua.

Premiéra je stanovena na 10. října 2014.


loading


Downey v reklamě na HTC

9. dubna 2014 v 17:10 | Grace

Že se Robert Downey Jr. angažuje v propagační kampani výrobků firmy HTC už nějakou dobu víme. Před časem jsme ho mohli vidět v této reklamě, ze které si jistě nic nepamatujete (možná tu kočku :-). Nyní můžete slavného herce obdivovat ve videu o "nejchytřejším mobilním telefonu". Otázkou je, zda se firma HTC v honbě za originalitou a přetahováním o zákazníky poněkud neunáhlila. Totiž, Robert Downey Jr. je sice velmi silné lákadlo, nicméně při pohledu na video níže mi musíte dát za pravdu, že mistr Downey (vedle nějakého telefonu) propaguje především sám sebe...


A teď mazejte do obchodu koupit si Downe-... ehm, telefon!

Robert Downey Jr. slaví 49. narozeniny!

4. dubna 2014 v 10:06 | Grace

Dneska je vskutku výjimečný den! Robert Downey Jr., představitel slavného detektiva Sherlocka Holmese či miliardáře Tonyho Starka ze série Iron Man, dnes slaví narozeniny.

Robert se narodil před 49 lety herečce Elsie Ford a nezávislému filmaři Robertu Downeymu Sr.

V současné době Robert natáčí druhý díl Avengers s podtitulem Age of Ultron, kde se opět ukáže v roli geniálního Tonyho Starka. Letos na podzim se vrátí na plátna kin v dramatickém snímku The Judge (režie David Dobkin).

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let!

Zároveň zamiřte sem, kde najdete First Look k filmu Jona Favreaua Chef, kde si Robert zahrál jednu z vedlejších rolí.

Robert Downey Jr. na předávání Kids' Choice Awards

30. března 2014 v 12:32 | Grace

Robert Downey Jr. se objevil na 27. ročníku předávání dětských filmových cen Kid's Choice Awards. Herec si odnesl cenu v kategorii "Favourite Male Buttkicker" za roli Tonyho Starka/Iron Mana v třetím pokračování série, které bylo do kin uvedeno minulý rok v květnu. Downey tak porazil zvučná jména jako Johnny Depp, Hugh Jackman nebo Dwayne Johnson. Pod článkem přikládám méně kvalitní video s Downeyho děkovnou řečí, která určitě stojí za poslech. V záběru se mihne i Ty Simpkins, který si v Iron Manovi 3 zahrál chlapce Harleyho.

Zároveň se všem svým SB a návštěvníkům omlouvám za svou malou aktivitu. Určitě ale nemám v plánu s blogem končit, spíše naopak, cítím v kostech, že se brzy začnou dít velké věci ohledně třetího pokračování Sherlocka Holmese! Snad se mi pak podaří vrátit blog do původního stavu. Nyní soustřeďuji své síly na školu, potažmo další fandomy, které rozhodně nespí tak, jako Guy Ritchie :-) Díky za vaši trpělivost!


imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com


Downey a Favreau propagují nový film 'Chef'

8. března 2014 v 9:59 | Grace

Jon Favreau, režisér prvního a druhého Iron Mana a zároveň postava řidiče a bodyguarda Happyho ze stejnojmenné trilogie opět spojil síly s Robertem Downeym Jr. aka Tony Starkem v novém nezávislém snímku Chef (Šéfkuchař). Jak už název napovídá, komedie se odehrává v kulinářském prostředí a popisuje život kuchaře, který ztratí práci a snaží se uživit jako řidič náklaďáku s potravinami. Kromě Downeyho a Favreaua se můžeme těšit třeba i na 'Černou vdovu' Scarlett Johannson či Dustina Hoffmana.

Film má premiéru 9. května 2014 (USA), zda a kdy se film dostane k nám není zatím známo.

UPGRADE: Klip z filmu najdete zde.


Robert Downey Jr. na předávání Zlatých glóbů

13. ledna 2014 v 9:36 | Grace

Včera se v kalifornském Beverly Hills konalo předávání Zlatých glóbů, cen, které jsou považovány za předskokany prestižních Oscarů. Robert Downey Jr. se ujal předání ceny v kategorii Nejlepší herečka ve muzikálu nebo komedii. Tuto cenu získala Amy Adams za film American Hustle (Špinavý trik).


imagebam.com imagebam.com imagebam.comRobert Downey Jr. na People's Choice Awards

9. ledna 2014 v 10:22 | Grace

Včerejší noc patřila tradičnímu předávání cen People's Choice Awards a jak už je zvykem, ani tentokrát nemohl chybět 'Iron Man' Robert Downey Jr, který vedle Sandry Bullock prakticky ovládl celý večer když vyhrál v hlavních filmových kategoriích: Oblíbený film, Oblíbený akční film a Oblíbená akční filmová hvězda. Všechny výsledky najdete tady.


imagebam.com imagebam.com imagebam.comMagazín Fortune představuje lednovou obálku s RDJ

22. prosince 2013 v 16:32 | Grace

Nedávno jste měli možnost zhlédnout videa z focení nového photoshootu Roberta Downeyho Jr. pro magazín Fortune. Nyní se k nám dostávají první fotky a obálka lednového vydání časopisu. Fotografie jsou zatím v nízké kvalitě, ale přesto představují příjemné osvěžení co se týče novinek o tomto úspěšném herci. Doufejme, že se brzo dočkáme většího množství nového materiálu.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Robert Downey Jr. zatančil pro Fortune Magazine

18. prosince 2013 v 14:35 | Grace

Robert Downey Jr. se objeví v nadcházejícím čísle časopisu Fortune Magazine a v rámci nového photoshootu si před kamerami i zatančil. Taneční video si můžete prohlédnout pod článkem, další materiál k photoshootu najdete zde. Videa bohužel nejsou příliš kvalitní, ale pro pobavení jistě postačí :-)

Downey se také objevil v žebříčku Nejvýdělečnějších herců, který každoročně sestavuje prestižní magazín Forbes. Iron Man 3 se sice stal nejvýdělečnějším filmem roku, ale představitel Iron Mana a Sherlocka Holmese se umístil "až" na druhém místě. První příčku obsadil Dwayne Johnson, který uspěl především díky šestému pokračování série Fast & Furious, G. I. Joe: Retaliation a dalším dvěma filmům. Třetí místo obsadil Steve Carrel. Na dalších příčkách se umístili: Vin Diesel, Sandra Bullock, zesnulý Paul Walker, Billy Crystal, John Goodman, Chris Hemsworth a Jennifer Lawrence.

Všem umístěným gratulujeme!


Zdroj: forbes.com

The Judge: První oficiální foto

10. prosince 2013 v 11:32 | Grace

Konečně se k nám dostává první oficiální fotka z filmu The Judge, nového dramatu s hvězdným obsazením. Robert Downey Jr. hraje roli advokáta, který se snaží obhájit svého otce (Robert Duvall) podezřelého z vraždy. V dalších rolích uvidíme Veru Farmigu, Vincenta D'Onofria, Melissu Leo, Davida Krumholtze či Billyho Boba Thortona.

Film natáčí režisér David Dobkin podle scénáře Nicka Schenka (Gran Torino) a Billa Dobuqua.

loading
Robert Downey Jr. (Hank Palmer) a Robert Duvall (Glen Palmer)

The Judge přijde do kin 10. října 2014.

Team Downey: Playing it Forward

30. listopadu 2013 v 14:03 | Grace

Produkční společnost Team Downey, kterou založil Robert Downey Jr. se svou ženou Susan, představila svůj první počin - epizodu nové hudební série Playing it Forward.

Downey je sám poměrně známý hudebník (viz zde) a jak vysvětluje v úvodu epizody, Playing it Forward se má zaměřovat na podporu začínajících hudebních umělců. Downey zdůrazňuje důležitost hudby v životě a nejistou budoucnost fondů, které by měly začínající zpěváky, skladatele a hudebníky podporovat již na školách.

Podstatou projektu jsou předem neohlášená pouliční vystoupení největších hudebních legend součastnosti napříč celými USA (např. John Legend). Peníze z těchto vystoupení pak budou sloužit charitám a k podpoře vzdělání v oblasti hudby. Více informací se dozvíte přímo z úst Roberta Downeyho v následujícím videu, kterým byla uvedena první epizoda.


Downey, Downey a... Downey.

23. října 2013 v 16:56 | Grace

Robert Downey Jr. nedávno dokončil natáčení dramatu The Judge a odbyl si i své cameo v nezávislém filmu Jona Favreaua The Chef. Automaticky tedy vyvstává otázka, čemu se bude "nejcennější herec hollywoodu" věnovat dál.

Podle serveru imdb.com by se měl Downey vrhnout na pokračování Avengers s podtitulem Age of Ultron, jehož premiéra je ale stanovena až na rok 2015. Prostor pro další projekty je tedy poměrně velký, nicméně oficiální zdroje žádné konkrétní informace neuvádějí. Podle Downeyho vlastních slov by měl letos začít natáčet ještě jeden film, a to moderní adaptaci klasické pohádky Pinocchio. Bohužel ani o tomto projektu mnoho zpráv nemáme.

A teď k další novince. Jak jsem naznačila již v úvodu, Robert Downey Jr. byl opět ověnčen titulem "nejcennější herec hollywoodu". Obhájil tedy loňské vítězství v žebříčku časopisu Vulture. Za ním následuje Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Sandra Bullock a Brad Pitt. Připomínám také, že herec tento rok zazářil v žebříčku nejlépe placených herců Hollywoodu.

Downey se nedávno objevil na předávání Hollywood Film Awards v hotelu Beverly Hilton, kde předal cenu Hollywood Breakout Performance herci a zpěvákovi Jaredu Letovi (Dalas Buyers Club). Downey rozesmál publikum slovy: "Greta Garbo, Grace Kelly, Faye Dunaway, Charlize Theron, Jared Leto - bezesporu nejkrásnější herečky své generace." Na celý proslov se můžete podívat v následujícím videu.


HTC servíruje Downeyho s kočkou

14. srpna 2013 v 19:21 | Grace

HTC se konečně předvedlo s reklamou, ve které nefiguruje nikdo jiný, než sám Robert Downey Jr. Po dvou teaserech jsme se dočkali dvouminutového spotu, ve kterém nás herec provede scénami uvozujícími obdivuhodné množství variací na zkratku HTC, například Hold This Cat, Hot Tea Catapult nebo Hands That Clap. HTC je zkrátka všechno, čím chcete, aby bylo!

Líbí se vám nová reklama?


Downey v reklamě na HTC (UPGRADE)

6. srpna 2013 v 13:05 | Grace

Nedávno jsem vás informovala o angažování Roberta Downeyho Jr. v reklamách společnosti HTC. Společnost nyní vypustila patnáctivteřinový teaser na novou reklamu. Postava, kterou v ukázce vidíte ze zadu, je s největší pravděpodobností sám Robert, ačkoliv oficiální vyjádření nikdo nepodal. Doufejme, že se k nám plnohodnotné video dostane co nejdříve!

Upgrade: HTC zveřejnilo další teaser. Najdete jej zde.


The Judge oznámilo datum premiéry

1. srpna 2013 v 13:40 | Grace

WarnerBros zveřejnilo oficiální datum premiéry filmu The Judge, nejnovějšího počinu Roberta Downeyho Jr., jehož natáčení probíhá v těchto dnech v americkém státě Massachussetts. Premiéra byla stanovena na 10. října 2014.

Příběh vypráví o advokátovi (RDJ) z velkého města, který se vrací domů kvůli smrti své matky. Později zjistí, že je jeho otec (soudce, který trpí Alzheimrovou chorobou) podezřelý z její vraždy. Za účelem odhalení pravdy se právník znovu spojí se svou rodinou, kterou před lety opustil.

The Judge je oživením Downeyho filmografie, která od hercova comebacku obsahovala především velké blockbustery a jejich sequely. The Judge je svým dramatickým laděním, obsazením a tvůrčím týmem snahou o filmové umění, které by snad mohlo oslovit i pomazané hlavy udělující Oscary. Není taky tajemstvím, že se filmy uvedené v poslední třetině roku většinou snaží přilákat pozornost kritiků a asociací udělujících prestižní filmové ceny.

Downey má zatím na kontě dvě nominace na Oscary, a to za hlavní roli ve filmu Chaplin (1992) a vedlejší roli Kirka Lazara ve filmu Tropic Thunder (2008).

The Judge: Natáčení v Attleboro

26. července 2013 v 9:19 | Grace

Natáčení komediálního dramatu The Judge pokračuje v americkém Attleboro. Roberta Downeyho přišel i přes deštivé počasí pozdravit početný zástup fanoušků. Herec v reakci na tak velký dav prohlásil: "Můj bože, to je jako celé město, cítím se tak výjimečně!"

Štáb také uvedl, že ačkoliv se točí převážně v Massachussetts, děj filmu se odehrává v Indianě.

Downey nezapomněl potěšit i nedočkavé fanoušky Sherlocka Holmese. Poté, co se z davu ozvalo 'Miluju Sherlocka Holmese' Downey zareagoval se slovy 'Budeme pracovat na třetím díle'.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Downey nejlépe placeným hercem Hollywoodu!

19. července 2013 v 16:22 | Grace

Magazín Forbes je svými žebříčky celebrit pověstný a kdykoliv se rozhodne vzít na paškál hereckou elitu ve spojení s penězi, téměř nevyhnutelně se tam objeví i jméno Roberta Dowenyho Jr. Minulý rok byl Downey prohlášen nejvýdělečnějším hercem roku, a to měl na kontě jen jeden film - Avengers (viz článek). Letos se herec objevil v dalším žebříčku téhož magazínu a opět zaútočil hned na první příčku. Stal se nejlépe placeným hercem Hollywoodu. Žebříček byl sestaven za období červen 2012 - červen 2013. Downey si za rok připsal na účet 75 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč) a nechal tak za sebou herce jako Hugh Jackman, Mark Wahlberg, Dwayne Johnson nebo Tom Cruise.

1. Robert Downey Jr. ($75 million)
2. Channing Tatum ($60 million)
3. Hugh Jackman ($55 million)
4. Mark Wahlberg ($52 million)
5. Dwayne Johnson ($46 million)
6. Leonardo DiCaprio ($39 million)
7. Adam Sandler ($37 million)
8. Tom Cruise ($35 million)
9. Denzel Washington ($33 million)
10. Liam Neeson ($32 million)

Do žebříčku se nezapočítávaly ženy.

Pinocchio: Zahraje si Downey dvě role?

16. července 2013 v 10:23 | Grace

Angažování Roberta Doweyho Jr. v nové adaptaci slavného Pinocchia je poměrně známým faktem. Herec si měl původně zahrát Gepetta, otce dřevěné postavičky. Podle posledních informací je ale možné, že se rovněž obuje do role samotného Pinocchia.

Studio WarnerBros. zpočátku zvažovalo spolupráci s Timem Burtonem, který se měl ujmout postu režiséra. Vyjednávání ale skončilo, když Downey prohlásil: "Chci natočit Pinocchia jako živý akční film a neuchylovat se k animacím. Chtěl bych to udělat s Benem Stillerem." Pod taktovkou Stillera už Downey pracoval na filmu Tropic Thunder (Tropická bouře), který mu vynesl nominaci na Oscara za roli Kirka Lazara.

Zdá se, že Downeyho verze se postupně stává realitou. Podle webu BleedingCool jsou přípravy v plném proudu a Downey si skutečně zahraje Gepetta i malého dřevěného chlapce. Zatímco v roli Gepetta uvidíme herce tak, jak ho známe, u Pinocchia je pravděpodobné, že Downey natočí pouze "motion capture", tzn. pohyby postavy, které jsou následně převedeny do digitálního modelu. Podobně točil například Andy Serkis postavu Gluma v trilogii Pán prstenů. Ve hře je ale také verze, že herec Pinocchia pouze nadabuje.

Tak jako tak je dvojnásobná porce Downeyho skvělou zprávou! Kdy se filmu dočkáme, je ale zatím ve hvězdách. Downey aktuálně točí komediální drama The Judge. Poté by měl navštívit natáčení nezávislého filmu Jona Favreaua Chef.

Zdroj: ign.com

Robert Downey Jr. na natáčení v Dedhamu

13. července 2013 v 20:25 | Grace

Robert Downey stále natáčí film Davida Dobkina "The Judge" (Soudce). Následující fotky pocházejí z natáčení v Dedhamu v Massachussats, kde Downey natáčel spolu s herečkou Melissou Leo. Ve filmu se také objeví herci Robert Duvall, Vincent D'Onofrio, Billy Bob Thorton nebo Vera Farmiga.

Premiéry se dočkáme příští rok.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Downey podepsal novou smlouvu s Marvelem

21. června 2013 v 10:19 | Grace

Všichni fanoušci Marvelu si můžou konečně oddechnout. Jejich největší herecká hvězda totiž podepsala novou smlouvu, která zahrnuje natočení dvou filmů - Avengers 2 a Avengers 3. Joss Whedon, režisér úspěšných Avengers, uvedl následující: "On (Downey) je Iron Man. Je Iron Man tak, jako byl Sean Conery James Bond. Nemám v plánu natočit Avengers bez něj a ani si nemyslím, že to někdo požaduje. (...) Musíte být připraveni na vše. Miluji práci s Robertem a všichni ví, že ztvárnil postavu Iron Mana způsobem, kterým by to nikdo jiný nedokázal."

Nabízí se otázka, jak to bude s dalším, v pořadí již čtvrtým Iron Manem. Podle všeho to vypadá, že se nové sólovky jen tak nedočkáme. Gwyneth Paltrow už v dřívějším rozhovoru uvedla: "Nemyslím si, že někdy natočíme dalšího Iron Mana. S touhle věcí jsme skončili."

Tak jako tak jsou dva další komiksové filmy velmi dobrou zprávou. Avengers 2 mají premiéru v květnu roku 2015. Třetího pokračování multikomiksárny bychom se měli dočkat o rok později.

Za zmínku stojí také nový marketingový kontrakt, který Downey podepsal se společností HTC. Downey by měl za dva roky dostat asi 12 milionů dolarů. Reklama bude zahrnovat propagaci smartphonů v reklamách, billboardech a v tisku.

'The Judge': nová herečka a natáčení v Bostonu

20. června 2013 v 16:12 | Grace

K obsazení filmu The Judge (Soudce) se přidává herečka Sarah Lancaster, kterou můžete znát například z úspěšného seriálu Chuck. Sarah hraje skoro ex-manželku postavy Hanka Palmera, kterou hraje Robert Downey Jr.

Natáčecí tým se v pondělí přesunul z Shelburne Falls do Bostonu, kde byly pořízeny i následující fotky Downeyho s manželkou a malými fanoušky.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

 
 

Reklama