Sherlock BBC

Sherlock BBC: Ohlédnutí za čtvrtou sérií

23. ledna 2017 v 19:24 | Grace

Za cenné rady a připomínky děkuji Nel.

Jsou to tři roky od poslední série Sherlocka a rok od vánočního speciálu Přízračná nevěsta. Čtvrtá řada Sherlocka tentokrát podle scénářů Stephena Moffata a Marka Gatisse (tedy již bez Stephena Thompsona) přistála na našich obrazovkách... a jak Moriarty říká, není to pád, který je smrtelný. Je to přistání.

Původně jsem se bránila nutkání vystavět tuto recenzi na výčtu věcí, které v nové řadě nedávají smysl a které dokonce podrývají i to málo, co dávalo smysl v epizodách předchozích. Myslím, že se takové konfrontaci ale nedá s úspěchem vyhnout. Sherlock se zvrtnul v absurdní spektákl, který není těžké přirovnat k samozvané parodii. Možná je nasnadě přemýšlet o názvu nového žánru, který není ani detektivkou, ani mystérií, a jehož hlavním posláním je šokovat, mást a oblbovat bez ohledu na narativní logiku a kauzalitu událostí. A bez ohledu na diváka. Přinejmenším by si spousta z nás přestala stěžovat na přetrvávající žánrovou frustraci.

Považuji za důležité na začátku zmínit jistá slova tvůrce a showrunnera seriálu, Stephena Moffata. Ten reagoval na výtky ohledně děr ve svých scénářích tvrzením, že díra ve scénáři ('plot hole') je něco, co nejde nijak vysvětlit, ať už na papíře, tak diváckým úsilím. Jinými slovy pokud si dokážete sledované události nějakým způsobem sami vysvětlit, pak to není chyba ve vyprávění, ale autorský záměr. A diváci to umí. Několikrát dokázali, že jsou ve vysvětlování a přikládání významů sebemenšímu detailu dokonce daleko kreativnější než sami tvůrci. Jenže není to právě hlavní poslání detektiva vysvětlovat zdánlivě nevysvětlitelné?


A ne. Tentokrát se už Moffat nemůže schovávat za svá slova, že Sherlock není detektivkou, ale seriálem o detektivovi. Pomineme-li fakt, že na hledání nějaké detektivní zápletky, aby si divák najal detektiva, jen namátkou - detektiv si přece všimne chybějícího skla. Detektiv si neplete psa s lidskou bytostí. Detektiv zná váhu lidského života a dokonce je sám zranitelný a světe div se - opravdu může po pádu z druhého patra zemřít!

Pokud by Moffat svému tvrzení skutečně dostál a myslel ho vážně, proč by ztrácel čas stejně neuvěřitelnou expozicí a ještě neuvěřitelnějším vyústěním? Nebylo by daleko smysluplnější využít ten čas pro další dvě nebo tři mučící komory? Představme si například situaci, kde by Sherlock musel rozhodnout, kterého z jeho nejbližších kousne jedovatý had zatímco Sherlock bude v rekordně nízkém čase podkresleném Moriartyho video výstupy vyrábět protijed. Nebo jestli to bude Watson či Mycroft kdo bude muset za zvuku dramatických tónů říct Sherlockovi do očí "I hate you!" Nebo kdy si Watson bude muset vybrat jestli mu Sherlock ustřelí pravou nebo levou ruku? Well... zní to hloupě? Ale vždyť je tam přece to letadlo! A když si Sherlock myslí, že letadlo může letět hodiny bez kontrolních hlášení a letoví dispečeři si jej nevšimnou a nepodniknou adekvátní kroky k jeho záchraně, pak je třeba toho patřičně využít!

Sherlock: Ohlédnutí za třetí sérií

18. ledna 2014 v 10:21 | Grace

Za cenné rady a připomínky děkuji Nel.

Netrpělivé čekání na třetí řadu Sherlocka skončilo! Jako fanynka Sherlocka Holmese a jako hrdý propagátor všech současných adaptací (Sherlock Holmes, Elementary) cítím jakousi povinnost reagovat na novou řadu tohoto úspěšného britského seriálu. Právě Sherlock totiž beze sporu kraluje již zmíněné trojici moderních holmesovek, minimálně co se týče počtu fanoušků (a chcete-li, v čistě subjektivním duchu i v mnoha dalších ohledech :-).

Ačkoliv fandom právě teď stojí na počátku další dlouhé pauzy, jeho početní členové rozhodně nezahálí. Strýček Moffat totiž moc dobře ví, čeho si jeho stoupenci žádají, a tak neváhá na konci posledního dílu "oživit" jednu z postav a tím poskytnout vynalézavým fandům další podnět k nekonečnému dumání nad různým výkladem pojmu mrtvý. Podobně jako po šokujícím finále druhé série, tak i po epizodě His Last Vow pracují mozkové závity fanoušků na plné obrátky, a jeden druhého předhánějí ve vymyšlení co nejgeniálnějšího vysvětlení nového cliffhangeru. Žádný hiatus se tedy v podstatě nekoná. Spíš jde jen o předem zamýšlenou taktickou přestávku mezi emocionálně vyčerpávajícími řadami.

Sherlock za celou dobu svého působení infikoval veškeré sociální sítě s vervou větší než jakýkoliv jiný seriál, a to do té míry, že příliš aktivní čtenář může ztratit přehled v tom, co se v seriálu skutečně stalo a co už jsou pouhé fantazie vzešlé z hlav nadšených diváků. Třetí řada totiž přetváří fanouškovskou fikci ve skutečnost, i když v některých případech stále jen v rovině... fanouškovské fikce. Scénáristé nás například hned na samém počátku uvedou v pochybnosti, když několik smyšlených teorií Sherlockova pádu převedou do hrané podoby a tím tak v podstatě vzdávají hold (či zesměšňují, jak chcete) fandy z celého světa.

"This is the best fan fiction I've ever seen!"
(reakce fanouška na The Empty Hearse; zdroj: tumblr.com)

Samozřejmě mým cílem není tvůrcům něco vytýkat - diváci (včetně mě) polykají Moffatovy golden fish i s navijákem a namísto averze, která provázela další až-příliš-změněné moderní adaptace (Elementary někdo?), si s neukojitelnou chutí žádají další porci. Sherlock je možná jiný, zběsilý a divný, ale hlavní je, že je zpět a the game is... something!

BBC: Sherlocka se dočkáme prvního ledna

22. srpna 2013 v 13:32 | Grace

Jak na Nový rok, tak po celý rok! O datu uvedení očekávané třetí řady Sherlocka na televizní obrazovky se mezi fanoušky spekuluje už hodně dlouho. Internetové zdroje nyní přicházejí s datem premiéry prvního dílu. Britská stanice BBC1 by epizodu s názvem The Empty Hearse měla odvysílat ve středu, 1. ledna 2014. Stephen Moffat ještě nic oficiálně nepotvrdil, ale twitter účet, na kterém se informace objevila, je považován za spolehlivý zdroj. Této verzi také nahrává fakt, že první díl druhé řady byl premiérově vysílán taktéž prvního ledna. Rozestup mezi jednotlivými řadami by tedy byl přesně dva roky. Nakonec řekněte sami, dokážete si představit lepší start nového roku než se Sherlockem?
Sherlock BBC: Dnes začíná natáčení třetí řady!

18. března 2013 v 15:09 | Grace

Přiznám se bez odmlouvání, že jsem Sherlocka od BBC poslední dobou trošku zanedbávala. Nezapomněla jsem, neopustilo mě nadšení a nemůže za to ani nedostatek novinek. Za vším stojí naprosto úžasný a jedinečný blog i-am-sherlocked.blog.cz, který se pro mě stal monopolem v novinkách a informacích o seriálu. Všem doporučuji ho navštívit! Zaujme vás svou propracovaností, aktuálností a neskrývaným nadšením pro věc!

Nicméně jako správná fanynka považuji za jakousi povinnost alespoň zmínit nejdůležitější novinku posledních dnů. Nastal totiž velký den pro všechny fanoušky Sherlocka Holmese. Dnes oficiálně začíná natáčení dlouho očekávané třetí řady Sherlocka!

Mark Gatiss před chvílí tweetnul zajímavou zprávu:

"Exkluzivně! První epizoda má název Prázdný pohřební vůz. Hra začíná!"

Prázdný pohřební vůz, anglicky The Empty Hearse, je parafrází na The Empty House (česky Prázdný dům), což je povídka, ve které Doyle vzkřísil Holmese po smrtícím pádu do Reichenbachu. Epizodu napsal Gatiss, který zároveň hraje Sherlockova bratra Mycrofta. Režíruje Jeremy Lovering.

K hereckému obsazení se přidává herec Tomi May, který by čistě teoreticky mohl hrát Sebastiana Morana - ostřelovače a Moriartyho komplice. To jsou už ale jen spekulace.

První natáčecí blok, který začal dnes v Cardiffu, bude zahrnovat produkci prvního a druhého dílu. Benedict a Martin pak dostanou prostor pro své další projekty. Zpět k třetí epizodě Sherlocka by se měli vrátit na konci léta. Celá třetí řada pak bude pravděpodobně uvedena na BBC příští rok na jaře.

Sherlock BBC: V jakém přestrojení se nám detektiv předvede?

31. ledna 2013 v 17:37 | Grace

Natáčení třetí řady Sherlocka už se pomalu rozjíždí a na internet dokonce dorazilo i pár fotek z příprav kulis. Benedict Cumberbatch ale právě točí The Fifth Estate (film o známém Julienovi Assangovi, zakladateli WikiLeaks), a tak si na první fotky se Sherlockem a Watsonem ještě nějaký pátek počkáme. Pár věcí už ale víme: vodítko Rad-Wedding-Bow a nyní k tomu přibyla i odpověď na otázku, v jakém přestrojení Benedecta uvidíme:

K postavě Sherlocka Holmese převleky prostě patří. Tvůrci seriálu od BBC jsou ale přesvědčeni, že moderní Sherlock by si na sebe nikdy přestrojení nedal. Alespoň ne doslova. Scénárista Mark Gatiss, který hraje také roli Sherlockova bratra Mycrofta, uvedl následující:

"Rozhodli jsme se, že náš Sherlock nebude používat přestrojení v pravém slova smyslu. Vlastně i ve Velké hře sám pronesl, že 'Umění maskování spočívá ve schopnosti být neviditelný a zároveň všem na očích.' Od začátku jsem si myslel, že Sherlock dnešní doby by na sebe nedal nos z tmelu. Spíš by stál přímo za vámi, aniž byste o něm měli tušení. Benedict zkoušel pár převleků, ale spíš nám jde o to, jak se stát neviditelným."

Těšili jste se na Benedicta v převleku nebo vám tvůrci udělali spíš radost?

Benedict Cumberbatch nominován na Zlatý glóbus

15. prosince 2012 v 21:10 | Grace

Benedict Cumberbatch, představitel seriálového Sherlocka, byl nominován na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v minisérii nebo televizním filmu. Dalšími nominovanými v této kategorii jsou:

  • Kevin Costner (Hatfields and McCoys)
  • Benedict Cumberbatch (Sherlock)
  • Woody Harrelson (Prezidentské volby)
  • Toby Jones (The Girl)
  • Clive Owen (Hemingway a Gellhornová)
Ceny se budou předávat 13. ledna příštího roku.

Zdroj: csfd.cz

Natáčení třetí řady Sherlocka posunuto

27. listopadu 2012 v 12:36 | Grace

Netrpělivé čekání fanoušků britského seriálu Sherlock se oficiálně prodlužuje. Třetí série úspěšného seriálu stanice BBC se původně měla začít natáčet v lednu příštího roku a následně být uvedena na televizní obrazovky na podzim 2013. Podle zpráv EW byl ale začátek natáčení posunut až na březen kvůli zaneprázdněnosti hlavních představitelů.

Benedict Cumberbatch (Holmes) pracuje s režisérem Billen Condonem na nejmenovaném projektu o aféře WikiLeaks a Martin Freeman (Watson) se věnuje dotáčkám Hobbita poté, co se Peter Jackson rozhodl natočit místo zamýšlených dvou filmů trilogii.

Nicméně čekání na obrovský cliffhanger na konci druhé řady není žádná sranda. Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss sice nedávno prozradili tři vodítka rat-wedding-bow, ale i tak je to pro mnoho fanoušků velmi nepříjemné zjištění.

Třetí série bude nejprve uvedena na BBC. PBS uvádí, že nových dílů se v USA dočkají na konci roku 2013 nebo začátkem 2014.

Martin Freeman o třetí řadě Sherlocka

20. října 2012 v 19:04 | Grace

Martin Freeman, představitel Johna Watsona, měl možnost vidět hrubý náčrt zápletky třetí řady Sherlocka.

Herec, který strávil posledních osmnáct měsíců natáčením Hobbita na Novém Zélandu, nezapomíná ani na Sherlocka Holmese. Pro RadioTimes.com uvedl, že viděl hrubý náčrt první epizody třetí série a ačkoliv ještě neviděl scénář, tvrdí, že "první epizoda je geniální".

Pokud přemýšlíte, jak mohl Sherlock (Benedict Cumberbatch) přežít "The Reichenbach Fall", Freeman přináší pár rad. "Steven Moffat a Mark Gatiss nám o tom něco řekli, takže vím, že všechna vodítka jsou na obrazovce. Nebude to žádný švindl - všechno, co jsme viděli ve finální epizodě představuje nápovědu k tomu, jak to Sherlock udělal."

A co tři slova, která Gatiss uvedl na letošním festivalu v Edinburghu - rat - wedding - bow? Freeman přiznává, že se podílel na jejich významu, ale podle vlastních slov nechce zkazit překvapení.

Natáčení třetí řady Sherlocka začne v lednu 2013.

Sherlock BBC: Teorie pádu a IOU

14. října 2012 v 11:46 | Grace

Nedávno se na internetu objevila velmi zajímavá teorie ohledně poslední epizody Sherlocka (The Reichenbach Fall), které dopodrobna rozebírá hádanku IOU (I Owe You), důležitost binárního kódu, Pohádek bratří Grimmů a teorii, jak Sherlock přežil pád ze střechy nemocnice.

Díky ochotě Džanyho z blogu dzanyho.eblog.cz, který celou originální teorii přeložil a zveřejnil, se článek dostává i k těm, kteří nejsou s angličtinou zrovna kamarádi. Doporučuji rovnou přejít na jeho stránky, kde se můžete pokochat doprovodnými obrázky a poděkovat Džanymu v komentářích. Pro ty, kteří stále váhají, zda číst dál, tu mám menší ochutnávku:

IOU otázka aneb menší teorie ohledně Sherlockova "pádu"

Seriál Sherlock si i přes svých pouhých 6 dílů stihl nastřádat pěknou řádku fanoušků a od amerických diváků se dočkal (bohužel) i remaku. Spoustě lidí, ale i po několika měsících stále vrtá hlavou poslední závěrečný akt druhé série. Následující řádky obsahují spoustu spoilerů a tak prosím čtěte jen na vlastní nebezpečí (popřípadě rychle utíkejte napravit neznalost seriálu).

Nebudu zbytečně chodit kolem horké kaše a přejdu rovnou k věci. Všichni víme, že Moriarty nechal záměrně Sherlockovi Pohádky Bratří Grimmů jako vodítko k nalezení unesených dětí. Otázkou, ale zůstává, zda neměla kniha býti rovnou pomůckou k rozluštění oné IOU (I OWE YOU - Dlužím ti to, např. vyřezané do jablka) hádanky.

Je hned z počátku jasné, že Sherlock nevěří v 'binární kód'. V kód, jež dokáže otevřít všechny dveře. Ťukání, které předvádí na střeše nemocnice je naprosto odlišné od Moriartyho "Partity No.1". A přesto je scéna v labolatoři důležitá. Je to moment, kdy Holmes přijde ne na to, jak "zničit Richarda Brooka a přivést zpět Moriartyho", ale spíše jak a proč hrát "obyčejného/ordinary Sherlocka". Okamžitě Moriartymu pošle zprávu, ve které předstírá svou víru v onen zázračný kód, jež dokáže otevřít všechny dveře. Tímto trikem před svým sokem získává cenou výhodu.

V tomto okamžiku je Moriarty přesvědčen o své intelektuální nadváze a dovoluje dokonce Sherlockovi vybrat čas a místo shůzky. Neočekává žádnou past ani léčku a je jistě přesvědčen, že Sherlock v binární kód věří. Proto tedy nemocnice Bart's, není to pouze místo kde Sherlock může zfalšovat svou smrt, ale je i místem Moriartyho pádu. Protože, jak víme, Moriarty jednoduše nemůže zůstat naživu.

Sherlock by svou sebevraždu ale nemohl "zahrát" s Moriartym po jeho boku. Moriarty by mohl vše prokouknout, mohl by si všimnout popelářského auta, matrace nebo čehokoliv na čem Sherlock přistál. Jim není hloupý, on by na to přišel. Nehledě na to, že by si určitě šel do márnice zkontrolovat, zda je tělo opravdu Sherlockovo. Smrt Moriartyho je nezbytná. Myslím, že Sherlock ví, že si nejen jde 'na smrt', ale také to, že Moriarty je ochotný obětovat svůj život pro pokoření svého rivala. Pokračujte tady.

Benedict "Sherlock" Cumberbatch skočil s padákem

17. září 2012 v 17:05 | Grace

Seriálový Sherlock Benedict Cumberbatch v těchto dnech natáčí Hobbita na Novém Zélandě a o přestávkách mezi natáčením si krátí čas skoky s padákem. Benedict si seskok podle vlastních slov užil a zoufale to chce udělat znovu!

"Byl to vynikající pocit. Když jsem přistál, chtěl jsem skočit znovu. Byl jsem vzrušený, protože to bylo extrémní. Pomyslel jsem si 'Bože, právě jsem ukousl pořádné sousto života a mám chuť na další!'

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Benedict tak následuje své herecké kolegy z LOTRa- seskok s padákem si vyzkoušel i Orlando Bloom (Legolas).

Není to poprvé, co vidíme Cumberbatche podstupovat odvážný skok. V poslední epizodě Sherlocka jeho postava skočila ze střechy nemocnice. Zdánlivě smrtelný pád se ale v zápětí změnil v geniálně nafingovanou sebevraždu. Jak se ale slavnému detektivovi podařilo přežít, se dozvíme nejdříve příští rok (začít natáčet by se mělo v lednu).

Sherlockovy hádanky ke třetí sezóně

28. srpna 2012 v 10:38 | Grace
Stránka tvzone.cz přinesla zajímavý článek, který vrhá alespoň trochu světla na Moffatovu hádanku "rat-wedding-bow".

Důvody, proč všichni seriálového Sherlocka od BBC zbožňují, je asi zbytečné vyjmenovávat. Geniálního detektiva v moderním pojetí si zkrátka zamilovaly milióny fanoušků po celém světě a to jsme se dočkali zatím pouhých šesti dílů a na každou novou sérii čekáme jak na smilování. Tu nadcházející uvidíme nejdříve na podzim příštího roku a fanoušci budou ještě přes rok netrpělivě čekat na vysvětlení napínavé situace z konce druhé řady.

Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss ale mají své fandy rádi, a proto se je rozhodli nalákat… pouhými třemi slovy. S touto fintou přišlo tvůrčí duo již před druhou řadu, kdy taktéž diváky navnadili třemi slovy, za kterými se skrývaly povídky Arthura C. Doyla, kterými byly jednotlivé epizody inspirovány. Tenkrát se jednalo o slova žena, pes a pád. Dnes už samozřejmě každý ví, že onou ženou byla Irene Adler z povídky Skandál v Čechách, oním psem byl samozřejmě ten baskervilský a pádem byl myšlen ten související se Sherlockovou domnělou smrtí v povídce Poslední případ. A jaké indicie si pro nás tvůrci připravili tentokrát?

Vyvolenými slovy, která můžou částečně odkrýt děj pro další sezónu, tedy jsou: krysa, svatba a poklona. Již teď je jasné, že uhádnutí správné povídky bude těžší než posledně, jelikož možností je zde několik a na internetu se o nich samozřejmě začalo již horečně spekulovat. My si tyto spekulace jako vždy v rychlosti shrneme.

Již u krysy se totiž nabízejí hned čtyři možné povídky k inspiraci. Nejvíce se mluví o případu Obří krysy ze Sumatry*, dále je prý také ve hře Upír ze Sussexu, Záhada Boscomského údolí nebo Údolí strachu, ve kterém se opět velmi často zmiňuje detektivova nemesis Moriarty. Chronologicky se ovšem Údolí strachu odehrává před Posledním případem, takže šance u této povídky nejsou příliš velké.

Také u svatby je hned několik adeptů. Z největší pravděpodobností se jedná o povídku Urozený ženich, pro fanoušky zní však mnohem zajímavěji román Podpis čtyř, ve kterém se poprvé setkáme s Watsonovou budoucí ženou Mary. Další svatební možností může být povídka Osamělá cyklistka.

Se slovem poklona už je to naštěstí mnohem jednodušší, jelikož zde se přímo nabízí povídka Poslední poklona, která je chronologicky závěrečným Holmesovým případem. Chtějí nám snad tvůrci naznačit, že třetí sezóna bude pro Sherlocka a jeho věrného parťáka zároveň tou poslední? Snad tomu tak nebude a geniální dedukce oblíbeného detektiva nás tak budou bavit ještě dlouho. Už teď je totiž jasné, že se příští rok máme zase na co těšit.

Zdroj: tvzone.cz

*Obří krysa ze Sumatry ale není Doyelovo dílo, autorem je Alan Vanneman. U nás kniha vyšla v roce 2002 a Sherlock Holmes v ní cestuje po Egyptě, Indii a Singapuru. Je tedy velmi nepravděpodobné, že Moffat odkazoval zrovna na tento příběh, přihlédneme-li navíc k ne příliš pozitivním recenzím; pozn. admin

Stephen Moffat mluví o své lásce k Sherlockovi

25. srpna 2012 v 10:25 | Grace
Tvůrci britského seriálu Sherlock, nedávno nominovaní na 13 cen Emmy, prozradili tajemství svého úspěchu - lásku.

"Milujeme postavu Sherlocka Holmese tak moc, že jsme seriál vytvořili jen pro sebe," řekl scénárista Steven Moffat na Mezinárodním televizním festivalu v Edingurghu a dodal: "Je to to nejlepší na fanouškovské fikci. Může to znít sentimentálně a směšně, ale jsme zamilovaní do seriálu."

Seriál Sherlock z produkce Hartswood Films and TV a z distribuce BBC Worldwide se stal ohromným mezinárodním hitem, zatím byl prodán do 234 teritorií.

Producentka Sue Vertue uvedla, že třetí řada o třech devadesátiminutových epizodách se začne natáčet příští rok v lednu. Přesné datum ještě známo není. Které tři příběhy Sira Arthura Conana Doylea budou v příští sezóně adaptovány, zůstává přísně střeženým tajemstvím.

Nicméně tvůrčí tým Sherlocka prozradil tři vodítka:

"rat" - "wedding" a "bow"

což v překladu znamená "krysa", "svatba" a "motýlek" ("bow" může být také luk, smyčec nebo poklona).

Toto tajemné vodítko se určitě rozšíří mezi Sherlockovy fanoušky přes Twitter a jiné online sítě v příštích několika dnech.

Tvůrci také prozradili něco o Benedctu Cumberbatchovi - prý byl jedinou zvažovanou volbou pro postavu Sherlocka. "Každý znal Benedicta z role hrůzného padoucha z filmů jako Pokání," říká Moffat. "Chtěli jsme někoho vysokého, štíhlého, s ostře řezanými rysy - a s působivým nosem," dodává. Zbytek byl - podle jejich vlastních slov - prostý.

Těšíte se na třetí řadu Sherlocka? Máte nějakou teorii k tajemnému vodítku rat-wedding-bow? Pochlubte se komentářích!

Sherlock nominován na Emmy!

20. července 2012 v 16:34 | Grace
Televizní seriál Sherlock stanice BBC dostal třináct nominací v prestižních cenách Emmy.

Cumberbatch: Natáčet začneme v lednu

15. června 2012 v 15:40 | Grace
Benedict "Sherlock" Cumberbatch prohlásil, že chce hrát geniálního detektiva ještě dalších 15 let. Pětatřicetiletý filmový a seriálový herec také prozradil, že natáčení třetí řady BBC seriálu začne v lednu příštího roku.

Benedict se kromě seriálu stal ale také velmi žádaným hollywoodským hercem. Na otázku, zda ho to může Hollywood odloučit od postavy Sherlocka odpověděl: "Vždycky budu hrát Sherlocka - nehodlám se ho vzdát."

"Miluji to. Je to těžká práce, ale stojí to za to. Pracuji se skvělou partou lidí. Milujeme naše fanoušky i to, co vytváříme. Je to neuvěřitelné být součástí něčeho takového, nestává se to tak často. Nebojte se, nehodláme s tím skončit."

Benedict také řekl, že může hrát postavu Sherlocka po několik desetiletí, protože scénárista Steven Moffat začal seriál s mladšími postavami, než tomu bylo u předchozích zpracování.

"Nemáme žádný důvod toho nechat, pokud tu pořád budou lidé, kteří nás budou obdivovat a pokud nás to bude stále bavit. Čas od času natočíme tři epizody, takže si myslím, že efekt předávkovaných diváků tady nehrozí."

"Je dobré nechat diváky, aby chtěli víc. Chtěl bych vidět Sherlocka stárnout. Začali jsme v jejich mládí. Je vzácné vidět Holmese a Watsona na začátku jejich vztahu, obvykle je diváci vidí v jejich 40 nebo 50 letech. Mám před sebou ještě dlouhou cestu - je mi teprve 35."

Seriál Sherlock: třetí série už má scénář

21. května 2012 v 16:44 | Grace
Steven Moffat prozradil něco málo o konci třetí série. Článek obsahuje spoilery z druhé řady.

Výkoný producent Sherlocka, Steven Moffat, slíbil fanouškům, že po zhlédnutí finále třetí série budou tak frustrovaní, jak ještě nikdy.

Na Bafta Craft awards, které se konaly minulý týden, přiznal, že spolu s Markem Gatissem už napsali geniální závěr k očekávané třetí sérii seriálu.

Uvedl: "Setkali jsme se, rozhodli jsme, co dál a jak k tomu přistupovat a myslím, že vyvrcholení další řady nechá diváky tak frustrované, jak ještě nikdy předtím."

Moffat také řekl, že Sherlockova smrt z konce druhé série se zapíše do historie jako jedna z nejrafinovanějších vůbec, až fanoušci zjistí, jakou metodu Sherlock použil. "Víme dobře, co děláme. Pokud se Sherlock Holmes rozhodne nafingovat svou smrt, bude to ta nejlepší falešná smrt, jaká kdy byla natočena. Myslím, že je to skvělé," řekl.

Po oslavě vítězství Bafta Craft award jako Nejlepší scénárista Moffat prozradil také něco o hlavních hercích - Benedictovi Cumberbatchovi a Martinu Freemanovi.

"Je úžasné je pozorovat, protože ve stylu hraní jsou téměř protiklady." řekl. "Benedict je spíš druh krásného, exotického stvoření. Nikdy nebude hrát obyčejnou roli, protože prostě nemůže. Není to o tom, jaký je. Vždycky bude říkat příběhy velkých mužů."

"Zatímco Martin Freeman je přesný opak: dělá z rolí obyčejných postav něco fascinujícího. Dokáže najít poezii ve všednosti, a to je pozoruhodný, vynikající dar. Může z všedních příběhů našich životů udělat něco fascinujícího."


Cumberbatch chce zaklepat na Downeyho dveře

8. května 2012 v 10:30 | Grace
Benedict Cumberbatch (Sherlock; BBC) přiznal, že by si rád promluvil s představitelem filmového Sherlocka - Robertem Downeym Jr.

Cumberbatch, který právě natáčí Star Trek v Kalifornii řekl, že potřebuje výmluvu k tomu, aby mohl navštívit Roberta Downeyho Jr.

Lidé jsou nadšení z Sherlocka Holmese - od seriálu přes filmy s Robertem Downeym Jr. až k novému seriálu televize CBS s názvem Elementary, v němž hraje hlavní roli tvůj herecký kolega Johnny Lee Miller.

Benedict: Prostor je tu pro všechny. Je to jako Hamlet - může tu být kdekoliv a kdykoliv více zpracování najednou. Je to klasická role. Myslím, že každý z nás má to štěstí, že máme pestrou kariéru a nejsme defiováni pouze jednou rolí. Takže jsem pro. Natočte to (směje se).

Určitě bude zábavné sledovat, jak se s rolí vypořádá Johnny a miluju to, jak s Holmesem zachází Downey. Myslím, že to přepracoval pro mladší generaci návštěvníků kina a z originálních příběhů stvořil fantastický druh akčního thrilleru, který je ale pořád věrný originálu, i když je to moderní. Ve filmu jsou různé druhy protikladů, které mě opravdu baví - ještě jsem neviděl druhý díl, jelikož jsem velmi zaneprázdněný, ale nemůžu se dočkat. Přátelím se s Jaredem Harrisem, pracovali jsme spolu. Ve filmu hraje Moriartyho, takže jsme vlastně určitým způsobem všichni spojení - Jude (filmový Watson) se přátelí s Johnnym, takže je to fajn.


Chci to jako výmluvu, abych mohl zaťukat na Downeyho dveře, protože teď žiji docela blízko jeho kanceláře ve Venice (v Kalifornii, kde Cumberbatch natáčí Star Trek). Chci prostě zaťukat na dveře a vejít a říct: "Myslím, že bychom si spolu měli dát šálek čaje. Dát si šálek čaje a promluvit si o tom všem. Je to docela zvláštní moment v pop kultuře. Vlastně, je to výmluva, jak si s tebou promluvit, po pravdě, z mé strany, protože jsem tvůj velký fanoušek. Ahoj!" (směje se). Prostě to udělat.

Celý rozhovor v angličtině si můžete přečíst tady: metro.us
 
 

Reklama