Sherlock Holmes (rus.)

Ruský Sherlock: Paní lorda Maublrého

3. března 2014 v 16:58 | Grace

Na youtube si nyní můžete přehrát v pořadí již čtvrtou epizodu ruského seriálu Sherlock Holmes, kterou nám ochotní fanoušci servírují i s anglickými titulky. Tentokrát má slavný detektiv před sebou nelehký úkol. Čtyři ženy byly zavražděny, viník je dopaden a čeká na soud. Zatímco policie připravuje podklady pro jeho usvědčení, Holmes je přesvědčen o jeho nevině a spolu s Watsonem bojuje s časem při snaze o jeho záchranu.

Sledujete nový ruský seriál? Líbí se vám nebo dáváte přednost britským či americkým adaptacím? Podělte se o svůj názor v komentářích!


Ruský Sherlock: epizoda "Clowns"

9. února 2014 v 12:57 | Grace

Díky ochotné fanynce nejznámějšího detektiva všech dob máme možnost vidět další díl Sherlocka Holmese s anglickými titulky. Ideální zábava na nedělní odpoledne!

Anotace: Po bombovém útoku v centru Londýna je zabit fotograf a Holmes se snaží najít spojení mezi útokem a ukradenou fotografií. Irene Adlerová byla unesena a Holmes brzy pochopí, že za její záchranu bude muset položit nemalou oběť.


Ruský Sherlock: druhá epizoda Kámen, nůžky, papír

30. ledna 2014 v 22:09 | Grace

Sherlock Holmes z nového stejnojmenného ruského seriálu je zpět v další epizodě "Kámen, nůžky papír". Ve středu dění se pro tentokrát ocitá Watsonův známý major Sholto (kterého jistě pamatujete z poslední řady britského Sherlocka) a na malý okamžik se nám předvede i žena všech žen, Irene Adlerová. Epizodu můžete i tentokrát zhlédnout s anglickými titulky prostřednictvím videa níže. Zároveň přikládám fotky z jednotlivých dílů a jejich natáčení. Pro více materiálu klikněte na zdrojový odkaz pod článkem, kde najdete vedle dalších fotografií i gify a recenze epozod. Ovšem pozor na spoilery!


imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: tumblr.com

Ruský Sherlock: první epizoda 221B Baker Street

26. ledna 2014 v 18:56 | Grace

Pokud se zajímáte o současné adaptace příběhů o nejslavnšjším detektivovi všech dob, pak vám nový ruský seriál Sherlock Holmes jistě nebude cizí. První dvouepizoda s názvem 221B Baker Street se nyní objevila na youtube.com, kde ji můžete zhlédnout i s anglickými titulky. Veškeré další informace k tomuto seriálu najdete v nové rubrice Sherlock Holmes (rus.).

Anotace: První dvě epizody nesou název "221B Baker Street" a jak už název napovídá, popisují úvodní setkání ústřední dvojice a jejich první společné dobrodružství. Doktor John Watson přijíždí do Londýna poté, co utrpěl zranění v Afghanistánu. Ocitá se uprostřed velkoměsta bez přátel či rodiny a při hledání vhodného bydlení potkává mladého muže, který se mu představuje jako Sherlock Holmes. Jejich setkání skončí pro Watsona úspěchem, ale doktor brzy zjišťuje, že sdílením bytu se svým novým přítelem dává v sázku svůj vlastní život.


Nezapomeňte také hlasovat pro svého oblíbeného herce v roli Sherlocka Holmese v anketě portálu parade.com.

Ruský Sherlock Holmes: přehled anotací nových epizod

27. prosince 2013 v 12:06 | Grace

Nová adaptace Sherlocka Holmese z Ruska se představuje celkem v 16 dílech. Jednotlivé dvouepizody byly odvysílány v listopadu tohoto roku. V roli Holmese se nám představuje Igor Petrenko, jeho přítele Watsona si pak zahrál Andrej Panin. Režii má na starosti Andrey Kavun. Další informace si můžete přečíst ve starších článcích tady a tady.

1-2 "221B Baker Street"
První dvě epizody nesou název "221B Baker Street" a jak už název napovídá, popisují úvodní setkání ústřední dvojice a jejich první společné dobrodružství. Doktor John Watson přijíždí do Londýna poté, co utrpěl zranění v Afghanistánu. Ocitá se uprostřed velkoměsta bez přátel či rodiny a při hledání vhodného bydlení potkává mladého muže, který se mu představuje jako Sherlock Holmes. Jejich setkání skončí pro Watsona úspěchem, ale doktor brzy zjišťuje, že sdílením bytu se svým novým přítelem dává v sázku svůj vlastní život.

3-4 "Rock, scissors, paper" (Kámen, nůžky, papír)
Starý známý doktora Watsona, Peter Small, navštíví svého přítele na Baker Street a přímo v jeho bytě umírá. V honbě za člověkem zodpovědného za jeho smrt Holmes zjišťuje, že Small byl napojen na Band of Cabman (Gang Taxikářů), jehož členové páchají trestné činy aniž by zanechaly nějaké stopy. Jediným vodítkem se Holmesovi stává stará fotografie, která je mu však záhy ukradena mladou ženou jménem Irene Adler.

5-6 "Clowns" (Klauni)
Po bombovém útoku v centru Londýna je zabit fotograf a Holmes se snaží najít spojení mezi útokem a ukradenou fotografií. Irene Adlerová byla unesena a Holmes brzy pochopí, že za její záchranu bude muset položit nemalou oběť.

7-8 "The Mistress of Lord Maulbré" (Paní Lorda Maulbrého)
Čtyři ženy byly zavražděny, viník je dopaden a čeká na soud. Zatímco policie připravuje podklady pro jeho usvědčení, Holmes je přesvědčen o jeho nevině a spolu s Watsonem bojuje s časem při snaze o jeho záchranu.

9-10 "The Adventure of the Musgrave Ritual" (Dobrodružství musgraveského rituálu)
Sir Reginald Musgrave brzy dovrší věk 33 let a podle tradice bude nucen podstoupit tajemný rituál, prostřednictvím kterého se stane právoplatným dědicem Musgravů. Jelikož byl ale při stejném rituálu zabit jeho otec, rozhodne se ve strachu o svůj vlastní život požádat o pomoc detektiva Holmese. Holmes a Watson se tedy vydávají do severního Skotska na hrad Musgravů a společně naleznou klíč k pokladu Charlese I., který se podle tradice ukrývá na hradě.

11-12 "Hallifax"
Watson publikuje své memoáry o Sherlocku Holmesovi čímž se oba pomalu dostávají do podvědomí obyvatel Londýna. Brzy jsou ale nuceni opustit svoje apartmá na Baker Street. Zatímco je Holmes zaměstnán novým případem, Národní banku Anglie postihne zvláštní událost. Žena jménem Ebenezer Bucley smění kufřík s penězi za čisté zlato a po odchodu z banky je zavražděna. Holmes přichází ke zjištění, že mezi paní Bucleyovou a jeho současným případem existuje spojení. Oba se jsou ale jen malou částí plánu někoho, jehož cílem je podlomit ekonomiku Velké Británie.

13-14 "Holmes' Last Case" (Holmesův poslední případ)
Během vánočního večírku pod záštitou The Estate of Count Brachear je za neznámých okolností zabit jeho organizátor. Holmes a Watson jsou přivoláni na místo činu. Watson je překvapený Holmesovou novou metodou, kdy detektiv manipuluje s důkazy, aby přivedl inspektora Lestrada na špatnou stopu. Během vyšetřování dostává detektiv vzkaz od záhadné ženy - jde o prosbu o pomoc od Irene Adlerové. Nedbajíc na Watsonovo varování, Holmes se rozhodne zachránit Irene s vědomím, že možná bude muset obětovat vlastní život.

15-16 "The Hound of the Baskervilles" (Pes baskervillský)
Tři roky po Holmesově smrti vydává Watson příběhy o slavném detektivovi. Na Baker Street je otevřeno malé vzpomínkové muzeum. Watson je ženatý s paní Hudsonovou, ale jeho život je bez případů a dobrodružství poněkud nudný, a tak se rozhodne vzít případ smrti mladého muže. Vyšetřováním zjišťuje, že vraždě předcházelo zmizení jistých tajných dokumentů. Watson si uvědomuje, jak je důležité mít vedle sebe spolehlivého přítele a ke svému překvapení brzy jednoho nachází.

Ruský Sherlock přichází v prvním traileru

30. října 2013 v 17:28 | Grace

Sherlock Holmes v současnosti slaví úspěchy doslova po celém světě. Kromě britských a amerických adaptací si svou vlastní verzi připravilo i Rusko, které nyní přináší první trailer na seriál jménem Sherlock Holmes. V šestnácti epizodách se nám představí celkem osm případů, kterými nás bude provázet Igor Petrenko v roli Holmese a již zesnulý Andrej Panin v roli doktora Watsona.

Článek o ruských adaptacích jste si již mohli přečíst zde, kde také najdete podrobnější informace, plakát a promo fotky. Dá se říct, že se od posledních novinek nic moc nezměnilo, dokonce ani není známo přesné datum vysílání či potenciálního anglického dabingu. O všem vás budu včas informovat.

Holmes se v ukázce představuje jako svérázný akční detektiv. Těšit se můžete také na Irene Adlerovou, paní Hudsonovou, inspektora Lestrada či samotnou nemesis, profesora Moriartyho. Nechybí ani tajuplná atmosféra viktoriánského Lodnýna, boxerské zápasy, nečekané výbuchy či vtipné pošťuchování mezi Sherlockem a Watsonem. Snad jen doktor Watson působí trochu upozaděně, což se ale samozřejmě může ve výsledku změnit.

Trailer si můžete užít s anglickými titulky. Jak se vám nový Holmes líbí?

 
 

Reklama