Zajímavosti

Nejstahovanější filmy roku 2012

28. prosince 2012 v 12:54 | Grace

Server torrentfreak.com zveřejnil seznam pirátsky nejstahovanějších filmů roku 2012. Avengers a Sherlock Holmes: Hra stínů obsadili čtvrtou a pátou příčku. První číslo v závorce udává počet stažení, druhé uvádí celostvětové tržby.

  1. Project X, (8,720,000, $100,931,865)
  2. Mission: Impossible - Ghost Protocol, (8,500,000, $694,713,380)
  3. The Dark Knight Rises, (8,230,000, $1,081,041,287)
  4. The Avengers, (8,110,000, $1,511,757,910)
  5. Sherlock Holmes: A Game of Shadows, (7,850,000, $543,848,418)
  6. 21 Jump Street, (7,590,000, $201,585,328)
  7. The Girl With the Dragon Tattoo, (7,420,000, $232,617,430)
  8. The Dictator, (7,330,000, $177,547,352)
  9. Ice Age: Continental Drift, (6,960,000, $875,093,094)
  10. The Twilight Saga Breaking Dawn Part 1, (6,740,000, $712,171,856)

PS. Prosím, hlasujte zde pro Roberta Downeyho Jr.

Sherlock Holmes slaví výročí 125 let

23. listopadu 2012 v 16:35 | Grace

Stephen Fry, který si v nejnovějším zpracování Sherlocka zahrál Sherlockova bratra Mycrofta, ohlásil 125 let od vydání první knihy, v níž vystupoval detektiv Sherlock Holmes.

Sir Arthur Conan Doyle vytvořil postavu detektiva v roce 1887 v Porsmouthu, kde pracoval jako lékař a přestávky mezi pacienty si krátil psaním.

Sherlock Holmes se poprvé objevil ve Studii v šarlatové, která byla uvedena v časopise Beeton's Christmas Annual v roce 1887. Tato ročenka se zachovala v několika málo exemplářích dodnes. Porsmouthská kopie bude tento víkend vystavena v Městském muzeu.

Zmíněná ročenka je součástí nejrozsáhlejší soukromé sbírky Doyleovy pozůstalosti, která byla darována městu Portsmouth sběratelem a spisovatelem Richardem Lancelynem Greenem.

Fry, který je patronem sbírky, uvedl: "Sto dvacet pět let nejslavnějšího, nejvytrvalejšího a nejinspirativnějšího detektiva. Století a čtvrt Sherlocka Holmese."

Kvůli špatnému stavu nebude Studie v šarlatové vystavena trvale, ale bude doplňovat výstavu dalších věcí ze sbírky.

Stephen Baily, porsmouthský vedoucí pro kulturu, řekl: "Když Doyle před sto dvaceti pěti lety začal s psaním Sherlockových dobrodružství, určitě neměl tušení, že vytvořil mezinárodní ikonu. Díky knihám, filmům a nejnovější televizní sérii Doyleův slavný detektiv stále přetrvává a uchvacuje nové čtenáře a diváky."

Sherlock Holmes se bude promítat v KLDR

20. září 2012 v 13:18 | Grace

V severokorejské metropoli ve čtvrtek začíná mezinárodní filmový festival, který jednou za dva roky nabízí Severokorejcům prakticky jedinou možnost vidět na velkém plátně širokou škálu zahraničních snímků, mimo jiné z Británie nebo Německa, nikoli však ze Spojených států. Jedním z vyvolených filmů je i Sherlock Holmes od Guye Ritchieho (2009). Více informací tady.

Did they pick the right one?

3. března 2012 v 10:19 | Grace
Server empireonline.com zveřejnil anketu "Cinematic Love Triangles". Jednou z vybraných trojic je také trio Holmes/Watson/Morstan.

Dr. John Watson žije v domě na Baker Street se svým přítelem Sherlockem Holmesem. Navzory výstřednosti jeho spolubydlícího spolu po většinu času vycházejí dobře - Holmes řeší případy a vše Watsonovi vysvětluje. Watsonova budoucí manželka - Mary Morstan si chce vzít svého doktora a Holmesovy nebezpečné koníčky, žárlivý postoj a podivínství neschvaluje.
Hlasujte tady.

loading

Holmesovy převleky

4. února 2012 v 16:44 | Grace
Sherlock Holmes byl je a bude mistrem převleků. Ani Guy Ritchie neponechal nic náhodě, a tak v průběhu (zatím) dvou filmů můžeme vidět Sherlocka Holmese v různých podobách.

Převleků samozřejmě bylo více, ale z nedostatku kvalitních fotek jsem byla nucena vybrat jen ty nehlavnější. Který se vám líbil nejvíc?

1. Žebrák

2. Lékař

3. Čínský obchodník

Hra stínů: přešlapy a chyby

25. ledna 2012 v 13:08 | Grace
Všichni to znáte: sledujete film a najednou vás do očí udeří nějaká nesrovnalost - ať už scénáristická nebo vizuální, nepatrná nebo do-očí-bijící. Žádný film se bez takovýchto chyb neobejde. Někdy se dokonce zdá, že tvůrci dělají chyby záměrně, aby vzbudili pozornost diváka, který neváhá a svůj postřeh zveřejní na "fejsbůku"(a tím nepřímo propaguje film). Ale nic by se nemělo přehánět, každý z nás je ochotný tolerovat jen omezené množství tohoto materiálu. Pojďme se společně podívat, jak je na tom Hra stínů.

Návaznost
V prvním díle byl Londýn zachráněn od nebezpečného Blackwooda, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá - totiž profesor Moriarty získal nějaký bezdrátový hi-tech přístroj, po kterém se ale ve Hře stínů slehla zem. Navíc Holmes sám na konci jedničky oznámí: "Případ pokračuje." Očividně ale nepokračuje...

Formaldehyd - Na zdraví!
Sherlock má rád kokain, jak jsme se mohli přesvědčit v prvním díle. Ve Hře stínů ale přikročí k látce mnohem většího kalibru - balzamovací roztok. Co na to tetička wikipedie? "V těle se formaldehyd přeměňuje na kyselinu mravenčí, která zvyšuje kyselost krve a vede k dušnosti, snížení tělesné teploty, kómatu a v závažných případech až ke smrti." Sherlock si ale účinky formaldehydu vyloženě užívá.

Slovenští Romové v Sherlocku Holmesovi

22. října 2011 v 9:36 | Grace
Slovenští Romové inspirovali Hanse Zimmera ke složení hudby k Sherocku Holmesovi: Hře stínů.

Slovenští Romové v hollywoodském filmu: uslyšíte je v Sherlockovi

Hudbu Romů z Kokavy uslyší celý svět díky hollywoodskému filmu Sherlock Holmes: Hra stínů.

Hudby a písničky kokavských Romů, kteří jsou sdružení okolo tamějšího aktivisty a muzikanta Vladimíra Sendreia, se má objevit v hollywoodském filmu Sherlock Holmes: Hra stínů. Snímek s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem by měl na plátna kin přijít někdy na přelomu let 2011/2012.

Hudbu k filmu složil známý skladatel Hans Zimmer, který ale potřeboval k některým pasážím nefalšouvanou původní romskou muziku, řekl TASR Sendrei. Podle jeho slov putoval slavný skladatel v létě se svým štábem po krajinách východní Evropy a hledal takovou hudbu, která by filmu vyhovovala.

Zimmer na Slovensku oslovil pobočku National Democratic Institute, která mu doporučila několik romských seskupení, mezi nimi i skupinu Kokavakere Lavutára (známou i pod názvem Sendreiovci).

"Když jsme hráli pro Romy v Rudňanech, Zimmer se na nás dokonce přišel podívat a rozhodl se, že nás pozve do Vídně na nahrávání," řekl Sendrei.

Romští hudebníci z Kokavy strávili začátkem září ve studiu několik dní a Zimmer si podle nich jejich písničky a spontánnost, s kterou je nahrávali, velmi pochvaloval. Na tajemného filmového Sherlocka Holmese jsou proto v malohontské obci už dnes velmi zvědaví.

Zdroj: cas.sk

Sherlock Holmes 2 - zajímavosti

26. září 2011 v 15:17 | Grace

Brad Pitt, Gary Oldman, Daniel Day-Lewis, Sean Penn a Javier Bardem byli zvažováni do role Moriartyho.

Robert Downey Jr. (Holmes) a Jared Harris (Moriarty) už spolu hráli ve filmu Olivera Stonea Takoví normální zabijáci.

Do role Sim byly zvažovány herečky Sophie Marceau, Audrey Tautou, Penélope Cruz, Juliette Binoche, Virginie Ledoyen, Eva Green, Marion Cotillard a Cécile De France. Nakonec ji získala Noomi Rapace.

Lestie S. Klinger, konzultant filmu, prohlásil v interview, že pro pokračování Holmese navrhoval titul "Sherlock Holmes: The Grand Game."

Stephen Fry a Jared Harris slaví narozeniny ve stejný den, a to 24. 8.

Zdroj: imdb.com

Nejlepší akční trailer

23. září 2011 v 15:25 | Grace

Server moviecriticassassins.com zveřejnil žebříček nejlepších trailerů na filmy podzimní sezóny. Sherlock Holmes: Hra stinů získal první místo z celkových sedmi umístěných. Gratulujeme!

Pořadí dalších umístěných filmů je následující:
2. Machine Gun Pretcher
3. The Lady
4. The Three Musketeers
5. Immortals
6. The Girl With The Dragon Tatoo
7. Tower Heist

Všechny trailery naleznete zde.

Sherlock Holmes v muzeu Madam Tussauds

2. září 2011 v 15:16 | Grace
Světoznámé muzeum voskových figurín Madam Tussauds v Londýně vystavuje mimo jiné také voskovou figurínu Roberta Downeyho Jr. jako Sherlocka Holmese.

V muzeu najdete kromě filmových postav také známé zpěváky, herce, představitele královské rodiny, politky, vynálezce a sportovce. Cena vstupenky je necelých 30 liber. Pokud vám ale návštěva muzea nestojí za cestu až do Londýna, stačí navštívit oficální stránky a všechny voskové figuríny si můžete prohlédnout. Figurína Sherlocka je opravdu povedenou kopií. Snad k voskovému Sherlockovi také jednou přibude i voskový Watson.Sherlock Holmes - Zajímavosti

29. srpna 2011 v 18:39 | Grace
Zajímavosti z prvního Sherlocka Holmese.

Pro roli Johna Watsona byl zvažován Colin Farrell.

Během jedné scény Robert Maillet omylem knockoutoval Roberta Downeyho Jr.

Robert četl a sledoval hodně příběhů o Sherlocku Holmesovi, aby se o jeho charakteru dověděl co nejvíce.

Natáčení probíhalo z vleké části v centru Londýna, v londýnských filmových studiích nebo také v Manchesteru ve Velké Británii.

Jde o první americký film o Sherlocku Holmesovi od roku 1988.

Ve filmu měla hrát i Sienna Miller, ale po obsazení jejího exmilence Jude Lawa odstoupila.

Kulisy z bytu hlavní postavy byly už použity ve filmové sérii Harryho Pottera, obýval je Sirius Black.

Do některých kin byl film dodáván pod názvem ,,Elementary Education".

Watsonova poznámka Holmesovi ,,Víte, že to, co pijete, se používá k očním operacím?" je narážkou na kokain, který Homes užíval.

I když je Irene Adler v příběhu jednou z hlavních postav, objeví se pouze v jediném příběhu Sira Arthura Conana Doyla - Skandál v Čechách.

Předtím, než Holmes překazí ceremoniál, vidíme krátký záběr na hospodu jménem The Punch Bowl, což je název Ritchieho hospody v Mayfairu v Londýně.

Několik herců včetně Judea Lawa prohlásilo, že se filmu upsali jenom proto, aby mohli pracovat s Robertem Downeym Jr.

V podání Rachel McAdams se na scéně objevuje i Holmesova osudová žena Irene Adler.

Robert Downey Jr. a režisér Ritchie zkombinovali kung-fu a jiu-jitsu a pro Holmese tak vymysleli vlastní bojový styl.

Susan Downey produkovala i tento film, byla to její druhá spolupráce s Guyem Ritchiem a třetí s manželem Robertem Downey Jr.

Zajímavosti převzaty ze stránek csfd.cz a kfilmu.net
 
 

Reklama